Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: diana__]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано14.07.04 01:02



ще ви аплодираме

от личен опит - веднъж като си покажеш зъбите, тези, които си падат да тормозят някого, си намират друга жертва, рядко се налага да го правиш втори път...


това като родителски съвет обаче трябва да се прилага умно дозирано, ние с мъжа ми като бити деца, които са осъзнали вторично, че е по-безопасно на моменти да си агресивен, отколкото да не си, и са си го наложили, пресолихме аргументите и в резултат на тоав се оказа, че нашата Галя млатнала бая силно някакво друго момиче в градината с юмрук в носа и я разкървавила, щото я дразнела, пък ние сме й казали непременно да се защитава и като удря, да удря силно



Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано14.07.04 01:08



дебнене и незабавна тотална изолация + викане на родителите всеки път, когато има проблем... според мене, де... имаше на сина ми в класа едно такова неконтролируемо и ги викаха родителите - седмици наред всеки ден, не може 29 деца да си прекарват учебните часове в слушане на разправии с някакво меко казано неадекватно дете :-(((


виж тука,

, това е дресьорска книга, но описаното в повечето случаи важи и за хора, както казва авторката - не обеспечит вам воспитанных детей, и она не обещает дать вам какие-то специфические навыки или результаты. Что она вам даст, так это знание основных принципов, лежащих в основе любого обучения, и некоторые основные установки, творческого применения этих принципов в различных ситуациях. Другими словами, она вам даст "искусство" тренировки. Она может помочь вам преодолеть неприятности, которые доставляли вам беспокойство в течение многих лет или достичь результатов в делах, где вы "буксовали".



Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: geminarius]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано14.07.04 06:36



Проблемът е в това, че тези деца колкото и да са отворени, що тя ги ухапе, те се втрящяват. Гледат с неразбиращи очи и плачат. Аз иначе дадох точно такъв антипедагогичен съвет, защото в живота педагогиката и психологията най-често нямат място... А и тя си избира кого да ухапе! Защо не ръфне някой по-отгорен тогава? Защото ще я смлати. Абе аз ви казвам, то диването си е диване. А иначе едно такова сладко, изключително умно, хитро...Дали нещо не е мръднало чак?

ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!


Тема А бащата - мухльо!нови [re: diana__]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано14.07.04 06:41



Представяш ли си хапеща учителка? То до съд ще ме докра това момиче! Съвета е подходящ, но в непрофесионални условия... Аз наказвам в краен случай, и главното оръжие ми е крещенето...Ама ако пак го направи не съм сигурна какво ще сторя!
Сутрин плаче за баща си, не те слуша когато я успокояваш, ляга на земята, рита и пищи. Щипала ме е пред него, а той казва "Чао, рожбенце!" с такъв поетичен глас...На мен ми се иска да крещя, че ми плащат да я гледам и възпитавам, не да ме щипе, и че и аз имам човешки права!

ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!


Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: ET]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано14.07.04 06:45



Ами тя ако слуша Гънс, съвсем ще е настроена така, с приповдигнато настроение да млатне някого! Ама то човек ако позволи от малък да го тормозят какво остава за тогава, когато е 16 годишен? Или като стане на 20 - и? Трябва да си отстоява неприкосновеността на здравето!

ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!


Тема Re: Хапе жестоко!нови [re: Дeлфин]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано14.07.04 06:52



Ако имаме възможност да следим всяко дете 100% непрекъснато, то щяхме да сме лични детегледачки. Да не би друго дете само защото е добро и възпитано да не трябва да се гледа, в полза на това, което е със садистични наклонности? Наистина, с повишено внимание сме, но тя е непредвидима...Според мен по реакцията на родителите аз разбирам, че те наистина са мекошави с нейното поведение. Бащата-отегчен, майката-разбираща "завършеността на характера, тъй като тя е скорпионче" и как да кажем, не може да й се въздейства!

ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!


Тема Re: Хапе жестоко! [re: Firebird]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано14.07.04 06:57



Истината е, че е много умна. Ако пожелае може да обясни нещо, да изпълни заръка, да бъде много добра. И когато ухапе изобщо не се трогва. Но когато й се развикам, започва да плаче за майка си и да повтаря, че днес няма да е в тази група. Беше преместена от яслената в моята, поради тази причина точно, а изглежда вкъщи не са й постарили въпроса ребром - че никога вече няма да се върне в старата група. Онзиден като ухапа детето, майка му вечерта крещеше "Ама това същество още ли е в градината?!" - беше бясна...А аз мисля да разделя групите на двора - да знае, че ще види през крив макарон другата учителка щом хапе децата. А майката заяви, че това щяло толкова да нарани детето, тя толкова искала да вижда учителките си...а не мисли колко наранява останалите!

ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!


Тема Re: Хапе жестоко! [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано14.07.04 08:26



А ако й обясняваш, че никой няма да играе с нея, да й дава играчки...
Ти не можеш да я ухапеш, но й кажи сама да се ухапе...
И ако родителите не й казват, че няма да се върне в другата група, кажи й ти... под такава форма, че да не излизаш виновна...



Тема Re: Хапе жестоко! [re: чaeнo мoмичe]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано14.07.04 09:35



Сега ще ти кажа какво направих аз. Моята щерка така хапеше наред, и в градината, и вкъщи. Специалистите казват, че децата хапят от липса на внимание.Незнам до колко е вярно. Както и да е. След пярвите ухапвания бяхме само със забележка, после почнах да и се сърдя и т.н. На няколко пъти я ухапах аз, ама така че да я заболи. Това донякъде имаше ефект, докато един ден за малко да отхапе ухото на едно детенце в яслата. Направо полудях - накарах и се едно хубаво пред всички деца, лиших от всичко (бонбони, зрънчо, вафли....), прибрах я вкъщи и я зарязах да прави каквото иска без да и обръщам никакво внимание. След като видя този край на пръта не хапе и не се бие, освен ако някой друг не и посегне. Сега хапе само когато си играеме и то съвсем леко.



Тема Re: Хапе жестоко! [re: чaeнo мoмичe]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано14.07.04 10:40



Ако всички деца бяха добри и възпитани, нямаше да има нужда нито от детегледачки, нито от учителки, една жена можеше да гледа 100 деца. Мисля, че си не малко, а доста крайна: как може детска учителка да говори по този начин за детенце под 3 години?????????? За какви садистични наклонности става въпрос??????????? Ами че те половината деца тогава са със садистични наклонности
И без да си лична детегледачка е твоя работа да намериш подхода и начина да се справиш с проблема, а ако не можеш - да намериш начин да върнеш детето вкъщи.
Съжалявам за крайното мнение, нямам нищо против това, че искаш съвет тук, и дано поне част от съветите да са ти от полза, но не мога да си представя, че някой (еле детска учителка) ще каже за 2 годишно дете, че е със садистични наклонности. Ми тия дето бутат по-малките деца и им взимат играчките, те какво са - оформени садисти вече, а?????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.