Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: offнови [re: Zenda]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано23.07.04 09:01



Ама понякога в едно изречение/сложно/ има по няколко пълни члена....ужас!

Ninia dulce ninia....


Тема Re: offнови [re: Zenda]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано23.07.04 09:03



Ама аз знам , че при превод на заглавия може да се наруши правилото, едва ли не....оф!

Ninia dulce ninia....


Тема Re: Благодаря ви много!нови [re: Дeлфин]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано23.07.04 09:11



Не, нямаше да те разбера.
Аз визирах с това изказване майките на хапливите деца. Защото ако те оправдават детето си, то не трябва да се сърдят ако и с него правят така. Не си ме разбрала. Аз не съм "за" скандалите, обидите и т.н., просто си мисля, че понякога повечко строгост не е излишна. А и когато виждаш и УСЕЩАШ!!! осъзнаването на проблема и стремеж за корекция, или искрена тревога /както таткото, за когото говориш/, тогава място за сърдене няма, а напротив - трябва разбиране.
Хайде усмихни се! Денят обещава да е хубав!

Ninia dulce ninia....


Тема Re: Благодаря ви много!нови [re: Zenda]  
Автор чaeнo мoмичe (от плодове)
Публикувано23.07.04 09:18



Помага ми това, че много обичам децата. Искам да имам поне 3, ако мога да си избера предпочитам момчета...Макар че откакто съм учителка и плета плитки, връзвам опашки, и обличам роклички, май съм склонна да приема с радост и момиче измежду момчетата! Така и таткото ще е доволен!

Ninia dulce ninia....


Тема Re: offнови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано23.07.04 16:14



Не, не, не...
правописът може да се нарушава единствено и само в поезията, от гледна точка на римата и ритъма.
За заглавията това не важи.
Обърнете внимание, че граматически правилните заглавия на филми виждате по афишите на кината, а тези с непълния член - най-често по видеотеките, теглените от интернет филми и прочие. Всъщност и кината вече не са гаранция - добре, обърнете внимание на заглавията на световната класика в библиотеката си.



Тема Re: offнови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано23.07.04 19:41



Ейй, ама това не е най-страшното! Спокойно де! В трети курс журналисти пишат "философ" с "в", ще си затворим очите за сбъркания пълен член в сложното изречение Това да ти е кусурът! Виж, "а" с "ъ" не е добре да се бърка.
Голям въпрос стана, аз иначе не съм така заядлива...



Тема Абе тонови [re: new*]  
Автор бeбинka (мама на Олинка)
Публикувано24.07.04 12:49



Диването и да го пребиеш от бой пак диване ще си остане-най много още повече да се озлоби. Нали знаеш "Бий магаре- по магаре"...........

Olivia,15-07-03




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.