Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Благодаря ви много!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор миз (шест...)
Публикувано16.07.04 23:33



това, че някои майки не подтикват децата си да се бият и самите те не го правят, не означава, че приемат спокойно когато хапят децата им до лилаво и не ги защитават с други методи...
хайде, със здраве!



Тема Re: Благодаря ви много!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано16.07.04 23:58



Ето тук: "Има и майки, на които като им гризнат детето до лилаво, ще кажат "Е, то какво да се прави" и ще хукнат да търкат с лед и кремче вкъщи. Тях не ги разбирам, но хора всякакви." май имаш предвид моите изказвания, по-точно случката, която разказах в началото. И какво, според теб, беше по-удачно да направя в случая? Да се разврещя на и без това засрамения татко? По-лошо, да се разврещя на детето му? Или пък на моето, защо не е фраснало другото детенце?! М? Или пък да напиша нещо от рода колко съм възмутена от случката и как онуй дете е завършен садист? Тогава по ли щеше да ме разбереш?



Тема Не повторинови [re: Prof.McGonagol]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано17.07.04 10:34



щот повече не се събираме, а нямам и желание:)



Тема Re: Абе, майче!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано17.07.04 13:47



Колко е голямо това дете прочее? Защото има голяма разлика - най-вече в съзнателността.
А какво да се прави - аз ти казах, предупреждавате майката, че ако не упражни здрав контрол ще изключите детето, и действително го правите.
Ако случайно се стресне - макар че не ми се вярва като слушам - тогава вече разработвате с нея система за наказания (преди всичко свързани с отделяне и игнориране, рязка промяна в нейното отношение - доколкото чувам там се глезкат като за световно) и т.н.



Тема Re: Браво!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 14:26



Като учител имаш отговорности, но все пак, ти си учителка, не майка на хаплата. Това, което родителите му не са свършили вкъщи, не е нито твоя вина, нито твоя отговорност.
Що се отнася до мен, смятам, че имаш право да бъдеш ядосана. Не си казала нищо кой знае колко обидно. Или както е казал някой: мъдростта се състои в това да наричаш нещата с истинските им имена!
Но за съжаление, твърде малко хора са достатъчно силни, за да приемат истината, особено когато тя е в ущърб на собствените им деца..

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Нима?нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано17.07.04 14:31



Глупости! Скорпиончета! А аз съм Стрелец, а те са едни от най-дивите в зодиака, все едно тръни имат в гащите, но чак дотам никога не съм стигала даже и в детската градина! За зодии ще ми говорят!
Ами директорката свястна ли е?? Надявам се, че да - поговори с нея, дай й да разбере, че е нетърпимо... и наистина, няма ли механизъм, по който да се отървете от хлапето?? В смисъл, че не може да тероризира всички. Да заплашите родителите с тази крайна мярка и дано поне тогава му обърнат внимание!

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: offнови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано17.07.04 17:49



Ми така е :-) Все пак казвам го като учителска щерка с година и нещо собствен стаж в школо :-)
Но изискването за безгрешен правопис би трябвало да е изискване към всички. Аз лично бих загубила работата си (преводач), ако не го спазвам.
Така че не искам от никого неща, които не искам от себе си.
Не се сърди :-)



Тема Re: Благодаря ви много!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано17.07.04 17:53



Прочее звучиш като прекрасна учителка... още сме малки, но бих си дала детето при теб.
А професията че е неблагодарна - неблагодарна е и още как. Те за това в Турция учителите много рано ги пенсионират! Може би не е късно да се върнеш към музиката Впрочем можеш и да ги съчетаеш - пиши или свири музика за деца!
Хайде, много ми беше приятно да видя, че някой така съвестно се тревожи за дете, което не е негово!



Тема Re: offнови [re: Zenda]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано17.07.04 18:02



Я сподели, моля, кога точно се слага пълния член?
Тенкс.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: offнови [re: geminarius]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано17.07.04 19:05



Когато членуваното съществително от мъжки род е подлог в изречението.
Проста проверка: трябва да отговаря на въпроса "кой?" (а не "какво?", "Кого?", "кому?" и пр.).

Заекът изяде моркова.

Кой изяде моркова? Заекът.
Какво изяде заекът? Моркова.

Конят хвърли ездача.
Кой хвърли ездача? Конят.
Кого хвърли конят? Ездача.

Това е и начин за различаване на подлога в двусмислени ситуации, тъй като на български има свободен словоред, тоест невинаги подлогът стои в началото на изречението, както е например на английски.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.