Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ама и вие сте едни талкуватели!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор миз (шест...)
Публикувано16.07.04 02:07



хей, спокойно, не се обиждай :)! доколкото прочетох темата, обвиненията са предимно не към теб, а към родителите на детето. на мен лично ми се виждат по-скоро неадекватни съветите които си получила - да побутнеш другите деца да хапят и бият въпросното дете и едва ли не ти да прибегнеш към тези мерки. а не споделените от теб чуства на безсилие да го приобщиш и да му въздействаш. моето мнение е, че без съдействието на родителите ти не би могла да направиш каквото и да било. твоя основна грижа е сигурността на всички деца в групата. ако разговор с родителите и молба за съдействие от тяхна страна е довела единствено до споделяне от тяхна страна на обещанието от специалист когато детето стане на 3 години това поведение да престане, ти си изчерпала идеите си, директорката е предприела своите идеи - смяна на групата, нищо не дава резултат без съдействие от родителите, остава да отстраните детето от градината за да не поставяте другите под риск. ако те наемат за лична гледачка на момиченцето, би имала и други средства за въздействие, но както сама казваш, твоя грижа са и другите деца, не само то.
та говори с директорката на градината, какви други варианти има тя.
между другото, сама възпитателка ли си в групата? възможно ли е да получиш помощничка, която да се занимава известно време предимно с проблемното дете?
ние тук разискваме не само твоя проблем, теоретизираме си и принципите на взъпитание въобще, а си и чешем езиците за разтоварване, не се засягай ;)... аз лично нямам абсолютно никакви лоши спомени от детската градина. плаках последния ден когато майка ми ме взе от детската градина и ми каза, че след почивката на море няма да се върна там, а ще тръгна на училище. освен това леля ми и вуйна ми бяха детски учителки преди да се пенсионират и много си ги обичам, отчасти и заради всички песнички, приказки и игри, които знаят повече от майка ми. тя се беше провела консултация със сестра си и в един тефтер тя си беше записала няколко преди да дойде да помага за пръв път за отглеждането на първата си внучка ...
успех !



Тема Re: Ти какво?нови [re: Дeлфин]  
Автор миз (шест...)
Публикувано16.07.04 02:19



абсолютно! много повече полза има опит за пренасочване на вниманието и разсейване на напрежението отколкото да започнеш да отговаряш на нивото на 2-3 годишно... нали се предполага, че сме по-зрели емоционално и психически от тях и трябва да ги учим да си контролират адекватно чуствата? на какво ще ги научим ако започнем да реагираме като тях? а и не мисля, че е загуба ако науча децата си да отстъпват при сблъсък с грубияни ако не могат да намерят друг начин да общуват с тях.



Тема Re: Ти какво?нови [re: миз]  
Автор dara (osobena)
Публикувано16.07.04 10:09



Закачвам се за теб, защото си последна засега.

От няколко дена следя темата и ми беше много интересно. Но не исках да се намесвам. Аз съм била и в двете ситуации - и като майка на тормозено дете (и то сериозно) и като майка на дете-агресор (така да го кажа, макар че не е точната квалификация). Миналата година писах в клуба, предполагам много майки си спомнят, че едно дете тормозеше дъщеря ми и се стигна до един доста драстичен случай на насилие, след който вече се оказа че ние като родители трябва да вземем мерки. За тези, които тогава все още не са били в клуба ще кажа, че момченцето имаше (и все още има) афинитет към дъщеря ми, но изразяваше симпатиите си по, меко казано, неуместен начин. И на нейните системни откази да се поддаде на чара му той отговарял с насилие. Докато един ден не я беше нападнал в банята, след като беше издебнал, когато тя е сама, а госпожите с останалите деца са на двора и не я беше бил, ритал, влачил за косата и блъскал. Беше чула писъците на дъщеря ми една майка, която тогава точно си е взимала детето. Тя се разпищяла жената от гледката, която заварила, дотърчали и госпожите, после идвам и аз и чак тогава ми се сервира за какво става дума. Баща й полудя, а аз място не можех да си намеря от ужас и чувство за вина. Е, говорихме с родителите. Но кротко и възпитано. Обяснихме им, че разбираме, че това са деца, не желаем да водим битка с тях, искаме просто да си овладеят детето и изблиците му. Няколко пъти. Предупредих и госпожите, че не искам малкия господин да доближава моята госпожица на по-малко от метър. Говорихме и с директорката. Нещата се поуспокоиха, но само временно.

Сега, през зимата я намирам един ден пак разплакана и със следа от удар пресен-пресен. Госпожата беше заместничка и не могла да предотврати сблъсъка. Жената пищисана и притеснена зверски, защото не е могла да се справи със ситуацията и аз идвам точно в колуминационния момент. А моята реве и пищи с белезите от удареното, онзи сладур ведро и бодро се разхожда около мен. Направо ми причерня. Полудях не, ами подивях. Но през ум не ми е минало да се нахвърля върху чуждото дете. Нито за секунда. Аз няма да възпитавам чужди деца. По никакъв начин. Има си родители за тази цел. Точно тогава идват да го взимат човека и аз, силно афектирана, направо сдъвках и изплюх майка му. Буквално. Тя ми тоговори, верно притеснена, че нейния бил по-буен. Аз й отговорих, че ако тя намери детето си насинено и ревящо едва ли обяснението "по-буен е насилника, стискайите зъби" ще я успокои. Казах й, че темперамента на синът й ми е последен дерт на мен, че е ИЗЦЯЛО неин проблем и да бъде така добра да си го разреши, защото не възнамерявам да търпя повече. Оттогава промяната с детето е огромна. Докато си говорехме кротко и възпитано резултат 0, след скандала - чудо на чудесата. Извода за мен е - родителите са тези, които трябва да поемат отговорност за поведението на детето си и върху тях трябва да бъде оказан натиск. Госпожата може да полага усилия да овладява изблиците на детето, но не и да го възпитава, хеле пък с драстични методи. Госпожите на дъщеря ми толкова се бяха пищисали от безсилие да се справят с това дете, че бяха извикалли мъжа ми и го бяха убедили да дойде през деня в ДГ, да хване момченцето насаме и да го стресне здраво със заплахи, за да спре да тероризира дъщеря ми. И моя се беше навил. Аз бях категорично против такова нещо. Това е абсолютно нередно откъдето и да се погледне и война водих и с госпожите, и с баща й, за да не се стига дотам.

Сега синът ми, който е див, буен и своенравен се е научил да удря децата ей така, без причина. Това за него е закачка, игра и развлечение. Не ги млати, не им причинява силна болка, но ги перва, минавайки покрай тях и се радва, че те реагират. Той не го прави, за да се бие или да причини болка, а защото смята, че това е игра просто. Въпреки това, поведението му е осъдително и неприятно. Госпожите ни казаха едва наскоро. Явно чак когато е станало положението нетърпимо и той много е прекалил. От 10 дена само за това говорим вкъщи, стигнахме и до наказания - лиших го от подарък за РД, който му бях обещала миналата седмица и му казах защо. Едва тази вечер ще го купя, защото го похвалиха, че драстично е намалил "закачките" си. Но ми се изобяснява обясняването, докато разбере, че това, което прави причинява болка, не е редно и е лошо. Отделен въпрос е, че смятам, че госпожите му са прекалено меки и че и те могат да вземат все пак някакви мерки, защото едно е да го смъмриш строго веднага след като направи безобразието, друго е аз вечерта, когато нямам конкретен повод да се карам, но... Дори съм съгласна да го отделят от останалите деца и да постои 1/2 час наказан и да ги гледа как играят, за да разбере, че гадното му поведение има последствия и те не са приятни както за удареното дете, така и за него самия. Но ако разбера, че са го били, връзвали или нещо друго такова ще им махна главите от кръста. Всичко си има граници. Онзи ден го бяха наказали, например. И наказанието беше отделен с още едно дете в малкия двор сред палми и зеленина, разположен на една масичка, отрупана с играчки и пластелин и с госпожата си играят и правят "питки". Моя волен и доволен, а уж наказан. И госпожата му говори на "пиленце". И това му е "наказанието". Ех...

Много писах и затова не ми се започваше, но това, което исках да кажа е, че няма причина на този свят, която да ме накара да ударя чуждо дете и че родителите са тези, които ще отговарят за децата си. А за това хапещото - хващате майката и бащата за врата и действате ултимативно. Или вие, учителите, или родителите на потърпевшите. Аз друг изход не виждам. Учителката не може да го третира като престъпник и да демонстрира лошо отношение. А и каквото и да прави то няма да има ефект, ако родителите желаят да игнорират проблема и не взимат никакви мерки.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Ти какво?нови [re: миз]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано16.07.04 10:07



Всеки с принципите си тогаз:) Ще си възпитаваме децата както решим:))))



Тема Re: Малко шок за хапещотонови [re: antea]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано16.07.04 11:04



Не съм казала, че одобрявам каквито и да било ***садистични*** методи. Да си прочела някъде думата *садистични*??
Казах, че леката ***шокова*** терапия се препоръчва от опитните педагози в тежки случаи. Направи сверка с литературата, ако не ми вярваш.

Вярно, че аз смятам да си наказвам хлапето, но ако съм толкова загубена, че да допусна детето ми да се превърне в малко разглезено чудовище, тровещо живота на всички около себе си, ще трябва да преглътна дори недотам приятните педагогически похвати от страна на обкръжението, което не желае да бъде тормозено! Но за да не се стигне дотам - смятам за да си го наказвам, когато е необходимо. В крайна сметка има закон, който гласи, че на всяко действие съществува равно по големина противодействие. Защо околните да са длъжни да търпят някакъв разглезен вампир?
Пак казвам - вината е на родителите.

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Малко шок за хапещотонови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано16.07.04 11:05



Ама, разбира се, аз затова направих уточнение. Не съм и твърдяла, че всички са от един дол дренки. Има и прекрасни педагози, аз съм имала такива учители. Ако и ти си от тях, е прекрасно, защото това е добре за децета и за нацията като цяло.

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Абе, майче!нови [re: new*]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано16.07.04 12:46



Да, действително на практика и на теория нещата се различават...

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: Абе, майче!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано16.07.04 12:51



Чаено момиче, напълно съм съгласна с теб.

От големите мечти се страхуват само малките хора!


Тема Re: А бащата - мухльо!нови [re: чaeнo мoмичe]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано16.07.04 12:55



Абе, в нашата забавачка залепиха едно дете - с тиксо, изобщо не боли или нещо подобно. Обаче това страшно го стресна. То пък ужасно керщеше. И миряса



Тема Нима?нови [re: azia]  
Автор Prof.McGonagol (устремена)
Публикувано16.07.04 12:59



Накарайте родители му да се заемат сериозно с него??!!! Великолепен съвет, но за съжаление, далече от практиката. Защо ли? Ами те, ако бяха с акъла си, щеше ли да има нужда някой да ги кара? А щом не им пука за имиджа на СОБСТВЕНОТО им дете в обществото, кое те кара да мислиш, че ще вземат под внимание препоръките на чужд човек?

От големите мечти се страхуват само малките хора!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.