Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано07.07.04 11:22



Току-що говорих с нашата агентка и направо ме ошашави, като ми каза, че :
- самолетните билети за деца под 2 години са 10%отцената,без право на багаж обаче
- няма отделно място за детето, нито може да се вземе количка, кошче и т.н и трябвало детето да стои в мен?!
Направо не искам да си мисля, как ще накарам Калин, това малко шило да седи 8 часа в един самолет в мен?! Ами всичките ръчни багажи- памперси, води и т.н. ? ще стане огромна чанта, а те не разрешават- няма да мога да взема достатъчно дрехи за преобличане и т.н.
Въобще съм шашната отвсякъде, понеже ще сме само двамата, а той не се слави с много послушание.
Другия вариант бил да сме си платяли отделно билет за него, за цяло място. Не можело да се пише за над 2 години, които имали място, защото за това искали акт за раждане.
Моля мамите с опит да споделят как са се справили с това.
Благодаря ви много!!!



Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови [re: Tandoori]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано07.07.04 11:28



Това в България ли?
Децата под 2г. по принцип летят безплатно и да, нямат право на място. Количката се прибира в багажното, предполагам и кошчето - в кабината няма място.
Вземи в ръчния само памперси и най-важното, но първо провери колко килограма е лимита на ръчния багаж. Вода да мъкнеш не ти трябва, на борда има достатъчно.
Поискай списък от агенцията, в който е описано коя компания какви размери/килограми на чанта/куфар позволява за ръчен багаж.

I only work to enjoy when I am not working.

Редактирано от geminarius на 07.07.04 11:31.



Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови [re: Tandoori]  
Автор Diva (и щастлива мама)
Публикувано07.07.04 12:20



За коя компания се отнася това?

И ние ще пътуваме дълъг полет август, но моите проучвания сочат, че обикновено бебето има право на багаж, макар и по-малко от възрастен, можеш да носиш количка или столче за кола, което НЕ се брои за багаж.
Билетът е наистина 10% от цената, без право на място.
Ние ще пътуваме с Луфтханза, но и при Чехите е така, при Австрийските авиолинии също, знам, че АлИталия също позволяват с количка, която прибират на борда на самолета.




Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови [re: Diva]  
Автор alexiana (злато)
Публикувано07.07.04 13:46



Така е , за съжаление. Миналата година летях до Варна и нямах право на място с малкия, той беше на 1.3 год. Полетът беше ужасен, защото той не искаше да стои в мен и през цялото време пищеше. Ръчен багаж имах, но беше адски тясно и си го държах в краката. Предната година като летяхме си качих триколката в самолета и те я мушнаха в багажното, защото самолета беше тъпкан. Но тази година се отказах да летя, защото вече сме над 2 год. и билетът на малкия е 40Е. Незнам за 8 часа, как ще издържиш , дано стюардесите са разбрани и помогнат с каквото могат.



Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови [re: Tandoori]  
Автор MM (za mama)
Публикувано07.07.04 13:54



Успокой се първо и си поеми дъх, няма смисъл да се шашкаш!
Ние досега не сме летели с Анна презокеански полети, но пък крактки 2-3 часови полети много пъти.
- зацената не мога да ти кажа как е с презокеанските полети за деца под 2 години. Досега където сме летели из Европа, не сме плащали процент от цената за Анна, а летищната такса. Предполагам че всяка авиокомпания си има правила. Ние наскоро си резервирахме билети за Сан Франсиско за септември, и въпреки че ще летим преди втория рожден ден на Анна и можехме да не й купуваме билет й купихме защото за 12 часов полет не мога да си представя как ще е без да има собствено място, а и тя на размери е по-скоро като 3 годишно момиченце. За да имаш седалка за детето трябва да платиш билет и повечето авиолинии (ние сме с Virgin Atlantic) ти искат да платиш пълната цена - независимо на каква възраст е детето ти.
- за багажа - количката и столчето за кола не се включват към багажа. Т.е. имаш право да ги вземеш, без да се налага да плащаш свръбагаж за тях - все пак не могат да очакват че хора с малки бебета и деца ще пътуват без количка и столче за кола. Единствено разните бюджетни авиолинии могат да ти направят проблем за столчето, ама това теб не те засяга защото те са само за европейски полети и не летят от и за България още. Ако нямаш запазено място за детето, не можеш да вкараш столчето в кабината, ако имаш запазено място, ТРЯБВА да използваш столчето за да седне в него (ако детето е под 2 години както е при вас случая) по време на полета, ако столчето е одобрено от авиолинията (предполагам че ако им кажеш марката и ти казват дали е в списъка им на одобрени от гледна точка на безопасност). Иначе с количката си го буташ до момента на влизането в самолета, оттам ти я взимат и ти я дават на излизане (лошото е че понякога я изкарват заедно с багажа и си я взимаш чак на лентата, но това е въпрос на късмет, горе долу в полвината от случаите са ни я давали веднага като слезем от стълбите или излезем в ръкава). Като те видят че си с бебе не биха ти направили проблем за това колко ти е голям ръчния багаж. Но ти самата имай предвид че щом си сама с дете, не би искала да имаш кой знае колко ръчен багаж, Вземи само най-необходимото
- Калин не е задължително да седи в теб през цялото време. Ако нямате резервирано място, то тогава трябва да седи в теб по време на излитане и кацане и в моментите когато сигнала за коланите е включен (напр. при турбуленция). Аз лично се съмнявам че това малко коланче което дават за децата в скута на родителите им ще свърши някаква работа в случай на опасност, ама това е тема на друг разговор и човек май е по-добре да не мисли за тези неща. Е, разбира се най-добре е детенце на отделно място в столчето за кола, но все пак не разполагаме с неограничени средства за да купуваме винаги отделни билети.
Анна например последните няколко пъти като сме летяли прекарва повечето време кръстосвайки пътеката нагоре надолу. Просто гледай да седнеш на място до пътеката, за да имаш повече пространство да се опънеш и да не се налага да вдигате други хора като ставате. За съжаление на децата не дават да седят до аварийните изходи където обикновено е по-широко, поради съображения за сигурност

А това за акта за раждане не го разбрах. В смисъл че ако е над две години и без това щеш не щеш ще трябва да му купиш билет на цялата цена, тогава какъв е смисъла от показване акт за раждане?

И пак ти казвам, успокой се всичко ще мине добре. В повечето от случаите в които сме летели, сме намирали свободно място до нас. Не знам от къде излиташ, мен на летише София един път са ме пуснали само да мина отпред на опашката за влизане в самолета (тогава явно изглеждах пред припадък и бях сама с Анна), но гледай да се набуташ отпред и да те видят, може пък да им стане неудобно и да те пуснат първа да се качиш в самолета. Хората по принцип гледат да избягват да сядат до малки деца и бебета, защото си мислят че ще ги тъпчат и ще плачат, , което е в твоя полза. Ако успееш да накараш Калинката да се поразплаче малко (не ме разбирай буквално де, нямам намерение да те съветвам да тормозиш детенце) или да се развика докато се качват другите пътници, тогава имаш шанс да има свободно място до теб. И си поразхвърляй чантите до теб и изобщо опитай се да 'заемеш' колкото се може повече пространство...Ти можеш и да питаш докато се чекираш колко е пълен полета за да знаеш все пак дали има смисъл от прилагането на тези тактики.

Кога летите? И за къде ако не е тайна?

Редактирано от MM на 07.07.04 13:57.



Тема Данови [re: Tandoori]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано07.07.04 14:05



за сажаление е вярно, 4е децата до 2 години патуват с "Infant ticket" които е 10% от стоиността на билета за вазрастен. Имат право на 10кг багаж с пове4ето авиолинии. Имам опит с АлИталиа, КЛМ, Луфтханса, Олимпик, БА и SAA. С тях сащо се позволява и да се вземе на борда кош4е за кола ако е по-големи4ко бебето, а ако е мани4ко те дават "легалца" след заявка няколко дни преди полета.
Според мен е излишно да се притесняваш много. Вземи на беб4о 6-7 памперса за всеки слу4аи, малко гризинки ако ги яде ве4е, някоя и друга игра4ка. Затова и вси4ки казват 4е нощните полети са наи удобни за патуване с бебе, защото практи4ески минават по барзо.
Касмет

Do skoro



Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови [re: Tandoori]  
Автор Diva (и щастлива мама)
Публикувано07.07.04 14:06



Забравих да ти кажа, че можеш да поръчаш люлка,, която се слага някъде отпред и детенцето може да спи в нея. Или да си стои, но се съмнявам, предвид зъдрастта на Калинката
Попитай при резервация на билети за люлка непременно.



Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови [re: Diva]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано07.07.04 14:28



И запомни - ти си клиент. Колкото и пати да ви се пие вода длажни са да ви донесат, ако ви се яде допалнително сащо, ако за нещо те будалкат - викаи мениджера. Няма да се 4удиш сама какво да направиш. Стуардите или стуардесите са там ЗА ДА ПОМАГАТ и да направят далгия полет да изглежда 10 минутен. Това 4е си с дете те прави още по важна. Верно е 4е БГ линии може би са с стуарди даржащи се арогантно(с такова впе4атление сам останала), но другите не са. Варвиш с гордо вдигната глава и това е.
С кои линии ще патувате с Калин (страхотно гордо име)?

Do skoro



Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билетнови [re: Tandoori]  
Автор Krassi (минаващ)
Публикувано07.07.04 14:44



Цената на билета е точно такава, 10% от стойността на билета за възрастен. Car seat не е позволено в самолета, за презокеанските полети със сигурност. Количката ти я взимат на входа на самолета, вътре няма място просто за нея. За ръчен багаж си вземи от чантите на колелца с изтегляща се дръжка, на мен ми беше много удобна. За спане можеш да поръчаш предварително basinet, това е падащо креватче пред предните седалки, мисля че Калин ще се събере в него, но това трябва задължително да го кажеш предварително. И не се притеснявай, и аз летях сама с дъщеря ми, има много деца, пищящи, врещящи никой не им обръща внимание, а и Калин ще заспи, няма страшно. Вземи му някакви играчки, нещо да се замимава, макар и малко. Стюардесите са много мили, дори ще ти го вземат, за да можеш да се наядеш дет се вика. За коя авиокомпания се касае все пак?



Тема Re: Какви са тези неща с бебешките самолетни билети??!нови [re: Tandoori]  
Автор radostina (непознат )
Публикувано07.07.04 16:28



Ami nie predi 10 dni si doidohme ot BG-to i az reshih che niama da izdarga 13 chasa polet do Denver s Eva na ratse.Kupihme i detski bilet - 75% ot tsenata na golemia s pravo na miasto i bagaj(875$) letiahme s Lufthansa. Ogranichenieto za krevatchetata mislia beshe bebeto da ne e po-visoko ot 82 cm i nie ne mojehme da go polzvame. Eva si spa i igra na sedalkata-samo za info tia sega e na 1g i 8 m. Ne znam kolko e goliam Kalin no ako e oshte malak i ne hodi i se pobira v krevatcheto na borda niama da imash problem s 10%-nia. No inache....:))))....
Pozdravi!
R




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.