Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема май-ки, по колко време кърмитенови  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано05.07.04 17:43



Мили мами на бебешоци на около 2 месеца, имам питане - хо колко време сучат бебетата ви?
Аз от около 2 седмици само кърмя Борис, след като преди това все се изцеждах и му давах с шише, заради силните болки, но сега мина и всичко е наред. Той не прояви никакви проблеми да суче от гърда, но докато преди ядеше на 3 часа, сега иска на всеки 2 часа, че понякога и на час и половина. Суче по 5-10 минути, и после пуска и не иска повече. И след два часа - пак. Как е при вас?

Редактирано от desi_slavova на 05.07.04 17:47.



Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: desi_slavova]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано05.07.04 20:37



И аз имах големи проблеми с гърдите, но поради страх да не се отбие и след "нарежданията" от родилния дом, че неможело да се цедиш и после да даваш млякото /не било стерилно/, си купих силиконови зърна на авент и продължих кърменето с тях. Калоян няма проблеми и суче през тях, но той се роди голям и с много здрав сукателен рефлекс. Кърмя го по 20 мин., но не винаги цялото време минава в ефективно сукане. Той никога не пуска сам зърното, нито пък ми е заспивал на гърдата докато суче. Ако случайно се загледам в телевизора или се заприказвам с татко му и пропусна да го отдръпна, следва едно здраво плюене и връщане на мляко. Много сме лакоми и нямаме мярка. Първоначално нямахме режим и хранех на поискване, но сега сме на режим. Понякога не се будим точно на 3 ч., но го будя с пощипване и потупване. Достатъчно е леко да се размърда и като усети гърдата, да видиш какво ставо.
За твоя случай държиш на гърда докато се откаже сам, защото няма как насила да го накараш да суче още. Може да се умаря да суче - все пак това е "тежък физически труд" за бебчовците, а дупките на бибероните са толкова широки, че само трябва да гълтат. Разбери дали имаш достатъчно кърма, макар че по принцип производството на кърма се стимулира и става по време на кърменето. Докато не се урегулират нещата кърменето ви май ще бъде по-честичко. Не се отчайвай. В книгите пише, че интервалите между кърменията може да са по-малки.
И още нещо - не давай на Борко вода като наближава времето на кърмене /15-20 мин. преди/, защото стомахчето се пълни с водичка и няма място за млекцето.
Успех.



Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: desi_slavova]  
Автор marid ()
Публикувано05.07.04 20:58



Вероятно минавате през "кризата на растежа" - период на много бърз растеж, през който бебето иска да суче много по-често от обичайното - така стимулира производствато на повече кърма, за да я нагоди към новите си нужди. Обикновено за около седмица преминава.



Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: desi_slavova]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано05.07.04 21:23



zdravei!
az sam iun-ka, no sme veche na okolo messetz i ot nachaloto se karmim tochno kakto opisvash
toku niakoi den iade na tri chassa (po sobstveno jelanie!)zashtoto az ia chakam da si poiska, i sled tova pak zapochva na dva-edin chas , abe sashtata rabota
chakam da se regulira i stiskam zabi!



Тема Re: май-ки, по колко време кърмите [re: desi_slavova]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано05.07.04 21:25



Нормално било по 20мин да се кърми.
Аз доскоро давах по 10-15мин от всяка гърда, на всяко хранене т.к ме бяха набедили първия месец, че бебето не било наддавало достатъчно.
Сега пък ми каза докторката, че много било качило - да намаля малко.
Въобще няма угодия на тия лекари



Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: desi_slavova]  
Автор Ripple (вече трима)
Публикувано05.07.04 21:30



Наско винаги се е хранел около 10 минути. От известно време прави гоооляма нощна пауза от 23ч до 7.30 сутринта и след това е много гладен и се храним около 20 минути.



Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: desi_slavova]  
Автор anna_par (shtastliva)
Публикувано05.07.04 21:42



моят юнак преди сучеше между 20 и 30 минути. сега обаче суче по 10 мин, а понякога се случва и по 15 мин. аз се притеснявах дали поема достатъчно кърма след като суче по-кратко от преди, но засега добре наддава и спрях да се тревожа. по принцип се храни на 3 часа /сам си създаде този режим/, но има дни, в които иска да суче през 2,5 часа и му давам. през нощта вече не се буди. спи от 22.30-23 часа до към 6-6.30. и аз мисля, че сте в период на усилен разтеж сега. давай му да цока, когато иска. ще се регулират нещата.



Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: anna_par]  
Автор jen (мапепи)
Публикувано06.07.04 11:11



Бебе Пепи преди също сучеше по 20 минути, а от известно време сучем по 10 минути и почваме да се въртим и да се сърдим след това, а също така откато е по топло огладнява по бързо и се върнахме на нощното хранене към 3 часа. Не се притесняваи най- важно е да наддава на килограми и да пълни памперса по 7-8 пъти. През ноща когато е сънен си суче по 15-20 минути, което ме кара да мисля че през деня се разсейва и му става скучно да суче по дълго.




Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: desi_slavova]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано06.07.04 11:48



Поуспокоихте ме, че не сме единствените. И аз си мислех, че минаваме през период на усилен разтеж, само дето ми се видя дълъг.
Не се притеснявам, че нямам кърма - напротив, докато се изцеждах, винаги излизаже повече, отколкото му е необходимо, и замразих сума ти кърма, и още толкова изхвърлих поради липса на съдчета. Откак сме на гърда, му давам само от едната, защото той така и така пуска и не иска повече, та до другата не стигаме на едно ядене. И забелязах, че като го кърмя седнала, е неспокоен, явно му е много топло притиснат в мен, та го кърмя легнала на леглото с включен климатик - така е свободен и му е прохладно. Нощем - имаше две нощи подред, когато след 12,30 ставаше чак в 6, и аз тъкмо се изразнах, и после - в 2,30, в 4,30, в ..... по няколко пъти. Но нали не плаче - само си пъшка и си яде.
А че расте - то си се вижда. Абе за какво да се притеснявам - бебешка му работа, важното е да е здрав и да расте!



Тема Re: май-ки, по колко време кърмитенови [re: desi_slavova]  
Автор tani4ka (mama na Boris)
Публикувано06.07.04 13:26



Здравей! Като ти чета постинга и все едно за мен е писан На всичкото отгоре и моят син е Борис, но е на един месец
Да ти кажа и при нас е почти същата история, но аз не съм се изцеждала. Напоследък яде по-малко, но аз си мисля, че е от жегата. Пие повече водичка. Мисля, че няма от какво да се притесняваш. Децата на естествено хранене сами си регулират поеманата храна. Затова е по-добре да яде по този начин, а не да повръща и да му е тежко. Аз поне така практикувам с Боби.
Поздрави и целувки на адашчето




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.