Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Буйки и обувкинови  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано04.07.04 00:22



От известо време Марти много напира да ходи. Е, ходи образно казано - малко ми стъпва като балеринка на пръсти , но става все по-добър с тренировките. Мислех първо да му купя буйки както си му е редът, но тези на Колев са много затворени и са кожени и според мен не стават за топлото време. Чудя се дали да не му взема направо сандалки с твърда петичка и т.н. Досега ходим с тези комуфлажните сандалки с меката подметка, но вече не става с тях. От друга страна пък се питам дали не избързвам с обувките.. и аз незнам вече. Чували ли сте за други буйки освен тези на Колев?



Тема Re: Буйки и обувкинови [re: lorena]  
Автор planet (joy)
Публикувано04.07.04 02:27



Да ! Препоръчвам ви Юни фит. Ние носим точно такива с петичка отзад. Меките наистина не са добър вариант. Ще ви дам телефона на производителя - жената е много приветлива има добър избор според мен:
0899/417794
Мария
Приятни стъпчици в нови обувчици каквито и да изберете



Тема Re: Буйки и обувкинови [re: planet]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано05.07.04 11:25



Къде,в магазинната мрежа ,могат да се намерят?



Тема Лято е!нови [re: lorena]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано05.07.04 11:29



Остави мъничето да си щъка босо или с чорапче:-) Предполагам че не прекарва много време в ходене и сигурно за двете ръчички на мама се държи?
По-добре босо, чакай рано е за буйки:-) Така ще му укрепне по-хубаво крачето:-) Успех!



Тема Re: Буйки и обувкинови [re: lorena]  
Автор b_o_b_i (непознат)
Публикувано05.07.04 11:43



Ние имахме такива буйки и почти не сме ги ползвали, въпреки, че проходихме зимата. През повечето време си беше по вълнени чорапи и от време на време обувахме обувки с твърда пета. Можеш да вземеш такива сандали, но не бързай. Изчакай да започне да стъпва с цяло краче. Смятам, че е добре да се редува - босо, с обувки. Инстинкта ще ти подскаже.



Тема Re: Лято е!нови [re: Пeнka]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано05.07.04 11:50



Вкъщи го оставям да щъка бос, но навън няма как, а той постоянно иска да е долу на земята.. Затова мислех да му взема някакви буйки или обувки за навън.



Тема Аминови [re: lorena]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано05.07.04 11:53



тогава нямаш избор - аз взех обувки на моята дъщеря когато стана на осем - много от рано искахме да сме самостоятелни:-)))
Аз и взех обувки затворени, над глезена (нищо че беше по тва време). За да й държат правилно крака. Педиатъра каза, че това е най-правилния избор.



Тема Re: Лято е!нови [re: lorena]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано05.07.04 14:32



Щом ще са само за навън, по-добре вземи хибави обущета. Тези буйки не струват за деца, които се опитват да ходят. Много да меки и се изкривяват ужасно бързо.



Тема Re: Буйки и обувкинови [re: lorena]  
Автор HAЙ (мама)
Публикувано05.07.04 15:34



И ние по това време миналата година се учехме да ходим.На възраст сме били горе долу колкото вас.Педиатърката ни препоръча затворени обувки да си купим,защото именно в този период глезените на децата са много уязвими.Така,че независимо,че беше през летния период си купихме високи затворени обувки.Бяхме си взели и буйки,но така си останаха необувани.



Тема Re: Буйки и обувки [re: lorena]  
Автор vanina (непознат )
Публикувано05.07.04 16:58



Здравей Лорена,според нашия ортопед трябва от рано да се започне с носенето на обувки защото така детето започва да стъпва на цяло краче обувката държи крачето и не му позволява да се изкривявя, важно е обувката да е с твърда подметка, ортопедична, може да е сандала, но петичката и пръстите да са затворени и петичката да е дълбока да обхваща до глезена, така ще проходи по рано и по стабилно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.