Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема за коликитенови  
Автор coccinella (новак)
Публикувано03.07.04 07:07



Мили мами, как се борите с коликите?
Бебе Калоян има страшни колики и реве оглушително между 6 и 9 часа сутрин и вечер. Почти като часовник е. Аз му давам капки саб-симплекс и бейбинос, като от вторите съм останала с впечетление,че помагат повече. Обаче са лютиви и той ги плюе. Саба са сладки, но много не ни действат. Пробвахме и с чайчето бебезан, но с тези дози 1-2 лъжички останалото за няколко часа ферментира в тези жеги. Татко му пробва и онова с топла пелена и лежане по коремче, но пак нищо. Зная,че тези пусти колики са до време и после си минават,но искам да облекча бебо. Имам чувството, че много го боли.Само да чуете колко сърцераздирателно пищи.



Тема Re: за коликитенови [re: coccinella]  
Автор Mi6ka (с мишле вътре)
Публикувано03.07.04 14:01



Пробвай през деня да го возиш "на самолетче", като придържаш с ръка коремчето отдолу, а също и лека възглавничка или дюшече, напълнено с брашно /в никакъв случай да не е по-тежко от 150-200 грама/, която да поставяш на коремчето, докато заспи.
Знам, че не е много и не мога да ти дам гаранция, че това ще го спаси от коликите, но мисля, че може малко да го облекчиш.
Успех и не унивай!

И много да целуваш бебе Калоян!

Редактирано от Mi6ka на 03.07.04 14:02.



Тема Re: за коликитенови [re: Mi6ka]  
Автор Darra (мигаща)
Публикувано03.07.04 14:25



И ние бяхме на същия хал, когато Дара беше на 1 месец. Какво ли не пихме, но нищо не ни помогна. После отидохме при хомеопат. Предписа ни драженца, които се разтварят във вода и ги пие 15 мин. преди ядене. Направо се преродихме. Но те не са лекарство и не действат веднага, а едва след няколко дни , докато се натрупат в организма. Дано да съм ти помогнала. Успех в борбата



Тема Re: за коликитенови [re: coccinella]  
Автор Matzinka (новичка мама)
Публикувано03.07.04 16:34



Емил е малко по-голям от Калоянчо и няма никакви колики, мисля, че благодарение на чайчето от 2-3 семенца копър, съвсем малко шипка и 2-3 семенца анасон, което му приготвям лично аз. Има и подобно чайче на гранули на HIPP. Ако се притесняваш да пробваш моята рецепта, чайчето на HIPP със сигурност ще има положителен ефект



Тема Re: за коликитенови [re: coccinella]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано03.07.04 20:04



Baynos съдържат алкохол, знаеш ли? За това помагат повече.
За мен коликите са си чиста незрялост на нервната система, а ти можеш само да се опитваш да помогнеш... но времето си тече и те отсамосебе си изчезват в края на 2-3 месец... Чай на ХИПП, носене на възглавничка, както са те посъветвали, топли кърпи и возене в кола - веднага заспиват



Тема Re: за коликитенови [re: coccinella]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано03.07.04 23:54



Има и едни - Disflatil ,можеш да ги пробваш, а има и един "лек", който ми казаха други мами. Вземаш лъжичка и я опушваш със запалена смола от дърво (какво беше не съм сигурна). После опушената лъжичка я размиваш в малко вода която даваш на бебо да изпие. Аз лично не съм го пробвала, защото късно го разбрах и коликите ни бяха отминали, но мами от парка са опитвали и казват че имало невероятен ефект.



Тема Re: за коликитенови [re: SilverElf]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано03.07.04 23:57



Да, знам, че в Бейбиноса има алкохол. Никога не вземам лекарство за мен, камоли за бебо, без да съм прочела листовката. Стремя се да давам по-малката доза 3-4 капки, но като започне големия рев стигаме и до 6.



Тема една бабешка рецепта, която обаче не успяхнови [re: coccinella]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано04.07.04 15:49



да пробвам лично, защото я научих след като и малкия беше минал възрастта на коликите.

преварен (на водна баня) студенопресован зехтин. даваш по 4-5 капки преди всяко хранене. момичето, което ми каза рецептата се кълнеше, че ефектът бил поразителен - преди това е опитвала какви ли не капки, топли кърпи и т.н.

успех ! и ако има добър ефект сподели, за да знаем и за други страдащи !



Тема а пък аз... [re: coccinella]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано05.07.04 08:22



разнасях нашия легнал по корем върху ръката ми...ако седях си го слагах на рамото или на коляното...
също така установих, че като му давам какъвто и да е чай или дори само вода - детето се уригва и сякаш го отпуска за малко поне...

голяма забава бяхме в сливен - нашия спи на рамото ми а аз ям пица насред центъра в една кръчма...



Тема Re: за коликитенови [re: coccinella]  
Автор b_o_b_i (непознат)
Публикувано05.07.04 10:34



Аз ползвах капки ЕСПУМИЗАН. Много съм доволна. Освен това варях чай от копър и анасон, но преди да го сваря счуквах зрънцата, доколкото е възможно.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.