Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 22.08.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема За новите теми  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано02.07.04 17:28



Току що се развихри диспут в темата на Ноемврийките за пускането на нови теми.
Дебора е направила забележка в друга тема (предполагам, че не всички са я прочели), че се пускат излишни теми.
Дебора, изложи си аргументите и ни кажи как е най-добре да се структурират темите.
Моето мнение е, че дългите теми много бавно се зареждат и трудно се ориентираме в тях.
Ето Августинките вече имат 11-та тема и всяка тяхна тема е много дълга. Ако предположим, че не бяха откривали нови теми, то постингите щяха да бъдат над 1000 сигурно. Как би се чела такава тема!?
На какво се дължи бавното зареждане на дългите теми?



Тема Re: За новите теминови [re: evpraksia]  
Автор DeboraМодератор ()
Публикувано02.07.04 17:43



Аз аргументите съм си ги изложила вече!

Нямам идея каква е, или ще бъде политиката на Дир-а относно архивирането, но може един ден да се окаже, че в Архив са предимно теми с отчети.

Може и да не съм права, казвам личното си мнение, което не задължава никой с нищо!

Според мен чатовете са за приказки, а клубове (форуми) за обменяне на мнения и съвети.


Връщам се да добавя. В момента от двадесет и няколко теми, само около 8 са за бременност и майчинство! Останалото са отчети, 4 заковани, една от които е за проби и тази за обсъждане.
На втора страница положението сигурно е идентично, макар да няма заковани.

Редактирано от Debora на 02.07.04 17:47.



Тема Re: За новите теминови [re: Debora]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано02.07.04 17:51



В dir.bg има ли чат?



Тема Re: За новите теминови [re: evpraksia]  
Автор Flash_ ()
Публикувано02.07.04 17:53



да





Тема Флаш менови [re: evpraksia]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано02.07.04 18:01



изпревари за чата
Абсолютно съм против отчетите!
Всяка тема започва с това колко бебета са се родили/ще се родят
На кой кога му е термина
КОЙ ЧЕТЕ ТОВА???
Запомнете се "НАБОРКИТЕ" веднъж завинаги и си пишете в чата, на бележки, говорете по телефона - както искате
Наистина ми писна да гледам отчетите - колко майки ги четат? Само тези,които засяга.
А другите теми, нормалните се затриват някъде...
Съжалявам за тона си, но просто вече е прекалено



Тема В моментанови [re: evpraksia]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано02.07.04 18:04



на първа страница
1. ЮЛСКИ МАМИ 2004 - 7
2. MAI-KI kade se zagubihte?
3. Мартенички 2003 - как сте?
4. Юнски мами 2004 - как сте?
5. СЛАДКИ МАМИ ЗА НОЕМВРИ 2004
6. Мартенски майки - отчет!
7. Декемврийки и Януарки - нова тема
8. +++Октомври 2004+++
Е извинявайте ама.......



Тема Re: За новите теминови [re: Debora]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано02.07.04 18:09



Няма да изпадам в подробности, защото други вече са казвали нещата, които мисля и не искам да се повтарям. Само ще кажа, че и според мен е хубаво да си има такива теми, за да не се налага за всеки въпрос, който вълнува в момента дадена бъдеща или настояща мама, и който е обсъждан вече, но не знае къде да го намери, да занимава всички. Много по-удобно е да си пита в темата, а и да прочете при другите как стоят нещата по различните въпроси, за да направи равносметка. Аз също не държа на старите теми и нека се изтриват, за да не задръстват архива. Все пак не мисля, че мамите за ноември (все пак в нашата тема отново се повдигна въпроса) са досадили чак до такава степен, пък и не виждам някъде да са се раздумвали сладки и безполезни приказки.
Съжалявам, че така се получи, още повече, че все още не бях чела темата, в която се е провела съответната дискусия и естествено, че нямах представа за нея. Става ми мъчно, че се отваря отново същата и обсъждана дискусия в нашата тема, защото го приемам като личен упрек, пък не съм искала на никого да досаждам.
Ето, сега има отделна тема и нека всеки да си каже мнението, стига да не се развихри пак някой спор, защото ще е много тъжно. Ще спра сега по въпроса, защото мога още да пиша, както и не само аз и си е напълно нормално, все пак колкото хора, толкова мнения. Важното е да има мир и консенсус!

Шантав!

Редактирано от Si Key на 02.07.04 18:12.



Тема Re: В моментанови [re: Пeнka]  
Автор kopche (добро)
Публикувано02.07.04 18:26



Имам само един такъв, процедурен въпрос към теб.
Какво очакваше да четеш във форум с име: Бъдещи майки???
Кое ти се вижда странно? Не ми стана точно ясно.




Тема Re: Флаш менови [re: Пeнka]  
Автор Vache ()
Публикувано02.07.04 18:34



Ооо, я по-спокойно...
Не мисля, че някой ще ми казва какво, кога и къде да пиша. Спазвам правилата на dir.bg, не обиждам никого, а ако обиждам - има модератор. Не съм пуснала 5 теми едновременно озаглавени "Мартенички 2003 - как сте?". Така, че ако обичаш не се изживявай като цензур...
Мен като не ме интересува дадена тема просто не я чета...



Тема Re: Флаш менови [re: Пeнka]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано02.07.04 18:36



Ааа... аз пък съм твърдо несъгласна с теб. За деветте месеца в които се навъртам туксъм писала не повече от 5-6 пъти в теми различни от тази на юлските майки. За мен ТОЧНО ТАЗИ тема е ужасно полезна. Наистина е важно да общуваш с хора на твоя хал.
Преди няколко месеца пак Дебора беше направила забалежка, че някой открил нова юлска тема преди старата да стане достаааааатъчно тежка. Тогава реших, че е глупаво да се впускам в спорове и си замълчах, но сега ще се обадя.
Мисля, че хората са различни и не може да се очаква всички да мислят като модератора на форума. Точно тогава мен много ме дразнеше това, че клубът се казва "БЪДЕЩИ майки", а повечето теми са на настоящи майки и са свързани не с проблеми на бременността, а с проблеми при отглеждане на детето. Сега, когато се доближих до "настоящите" мами съм доволна, че и след раждането си ще мога да наминавам тук и да научавам неща, на които другаде не бих попаднала. А и твърдо мога да заявя, че харесвам клуба. Точно такъв. С множеството теми, които не ме интересуват. Но и с десетки такива, които сериозно ме вълнуват. А и когато една тема е неинтересна, тя много бързо минава назад, така че не виждам проблема.
И последно - какво според теб значи "нормална" тема? Защото това, което за мен е нормална, явно за теб не е. Нищо чудно и обратното да е валидно.

А всъщност се получава така, че тази тема отново се превръща просто в едно чешене на езици.



Тема Две предложениянови [re: Debora]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано02.07.04 18:45



Преди време в клуба имаше две предложения, които, по мое мнение, могат поне частично да разрешат проблемите.

1. Да се раздели форума на две - Бъдещи майки (бременни) и Настоящи майки (родили).

2. Да се избере втори модератор.

И двете предложения бяха обсъдени и отхвърлени, макар на мене да ми се струват много логични.




Тема Re: В моментанови [re: Пeнka]  
Автор new* (искам!)
Публикувано02.07.04 18:49



Мммммммм... аз пък чета всички теми за бъдещи майки и така се връщам назад във времето от моята бременност и въобще ...обичам да чета за проблемите, тревогите и радостите им. Не ми са интересни други теми, които не чета...
Но, докато бях бременна, пък и сега, когато видя тема за нашия месец, се радвам много и с интерес я отварям още на секундата. Един вид си сверявам часовника:))
Не се карай де..., кой е луд да тръгне да рови и да търси в архива някакъв дебат станал преди години, месеци и т.н.? "Прекият" контакт е по-хубав. Нека си има теми.





Тема Re: Две предложениянови [re: Meli]  
Автор new* (искам!)
Публикувано02.07.04 18:53



Не мислиш ли, че дори и да стане това, бъдещите ще влизат и пишат в клуба на настоящите и настоящите ще влизат и пишат в клуба на бъдещите?
Мисля, че настоящите и бъдещите са абсолютно свързани и няма нужда от разделение...





Тема Re: Две предложениянови [re: new*]  
Автор Vache ()
Публикувано02.07.04 18:53



Абсолютно!!! Всички настоящи майки са и потенциални бъдещи .



Тема Re: Две предложениянови [re: Vache]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано02.07.04 19:06



Абе всички сме майки, настоящи, бъдещи, потенциални, всякакви, а сме и жени, и хора ... Идеята е да се облекчи клуба, да не е толкова натоварен, да се чете по - лесно, достъпът до информация да не е затруднен. Нали е клуб за взаимопомощ.

Разбира се, от единия клуб ще пишат в другия и обратно, няма лошо. Но ще е по - четимо. По - подредено. Особено за нови хора. По - лесно ще се търсят темите.

И на модераторите ще е по - лесно, особено ако са по двама.

Не пречи да се обсъди отново.




Тема Re: Две предложениянови [re: Meli]  
Автор Vache ()
Публикувано02.07.04 19:16



Ами аз съм в клуба вече близо 2 г. и ми е лесно и влизането, и търсенето. Е, търсенето понякога хич го няма, но заради моя доставчик или заради проблеми в самия дир.
За мен няма проблем клуба да е в тази форма. Ако има клуб за бременни отделно аз няма да влизам там, защото нямам много време и така няма да съм полезна на бременните. Сега така и така чета всички заглавия, ако видя нещо интригуващо отговарям, иначе няма шанс



Тема Re: Две предложениянови [re: Vache]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано02.07.04 19:25



Сигурно, но бременните, които искат да питат нещо не бременните вече ще могат да влязат и да питат, какво пречи. А и ти имаш опит, но за новопрохождащите бременни е трудно да се ориентират в тия много теми, да не говорим, че има хора на трафик, или с бавна връзка ...




Тема Re: Две предложениянови [re: Meli]  
Автор Vache ()
Публикувано02.07.04 19:29



Ами значи се изключва разделянето. Ако бременните ще влизат при небременните не може ли просто да си пишат на едно място?



Тема Не се изживявам никакнови [re: Vache]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано02.07.04 19:30



а изказвам мнение
Забранено ли е???



Тема Не е чесане на езицинови [re: Keнra]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано02.07.04 19:32



ИЗКАЗВАНЕ НА МНЕНИЯ



Тема Знаешнови [re: kopche]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано02.07.04 19:37



ли, преди няколко години, когато влизах тук нямаше отчети. И знаеш ли колко по-добре изглеждаше?
Една от закованите теми е за това - там казваш кой си, кви деца имаш/ще имаш. И т.н.
За какво всяка тема е за някакъв отчет?
Ми ко ше прави една майка, чието дете е родено да речем на 30 май
В майските майки или в априлските майки ще иде?
Бе въобще ми се струва доста смешно
Но това си е МОЕ мнение, не го налагам на никой



Тема Да бенови [re: new*]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано02.07.04 19:37



да пуснеш някоя много обсъждана тема и Дебора да те скастри...:-))))
базикам се естествено:-)
просто ми се види прекалено.... нищо повече
МОЕ мнение:-)



Тема Re: Две предложениянови [re: Vache]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано02.07.04 19:45



Да, но бременните така ще си имат своето пространство, в което да се обсъждат проблемите на бременните.

Не зная, на мене ми звучи логично. Но може пък логиката да не е решаваща в случая, знам ли?




Тема Re: Две предложениянови [re: Vache]  
Автор Flash_ ()
Публикувано02.07.04 19:45



Аз значи е време да си тръгвам...River наскоро ми каза..'децата ми пораснаха...'...



Тема Re: Две предложениянови [re: Meli]  
Автор Rommi (вече търпелива)
Публикувано02.07.04 19:51



Винаги се радвам когато някоя бъдеща или настояща мама намине към нашия клуб и ни вдъхне оптимизъм и ни даде кураж като сподели своя опит….
Много от момичета от `Проблемно` надничат и във вашето клубче и в това няма нищо лошо, защото така се запознават с много от нещата които ги очакват в скоро време.... но почти никога не пишат тук... не и докато не видят 2-те чертички....
Но просто нашите проблеми си ги обсъждаме в нашето клубче…и така е редно, нали?

Смятам, че мнението на Мели е много рационално…. (Тя е модератор на нашето клубче... така че има опит... и виждане по тия неща)

И не виждам какво би попречило на някоя бъдеща мама да наднича и чете какво се случва при настоящите мами…Стига да има необходимото време и желание да го прави…..Това не би ощетило никой нито от единя, нито от другия клуб…

Но … пък би внесло определен ред….. и няма да има противоречия…. Че се пускали само теми със отчети… кой до къде бил стигнал….щото тия теми не се четели….
Чесно казано пък… на мен точно тези теми са ми по-интересни….на този етап…

Спомням си, че преди време …. точно поради подобни причини се отделиха в отделна тема мамите които имат проблем с алергиите….Пък те пак си посещават и това клубче…и пак си обсъждате други общи проблеми свързани с отглеждането на бебоците…..

… Просто разделението ще бъде `по интереси…и проблеми` за да може да бъде най-удачна взаимопомощта…

Мойто мнение е… само като на страничен посетител….

И ви моля да ме извините, че се намесвам във вашата дискусия….Все пак клубчето си е Ваше и Вие ще си го подредите така както ще ви е удобно на всички вас….

А…аз се надявам по-скоро да имам основателна причина да посещавам `Бъдещи майки`….

С най-добри чувства и сърдечни поздрави към Всички Бъдещи и Настоящи майчета…




Тема Re: Знаешнови [re: Пeнka]  
Автор kopche (добро)
Публикувано02.07.04 19:56



Ами ако по някаква причина, този клуб не ти харесва такъв-какъвто е, то си има друг. Родители и деца.
А клубът е това, което създават майките като теми. Той от тях "живее". Не ми се вижда, да е по-малко посещавано място от "преди няколко години". И той е затова, майките да могат да си споделят. Но ако теб това не те устройва, то дир-а е доста богато място. Мда!




Тема Re: Две предложениянови [re: Flash_]  
Автор Vache ()
Публикувано02.07.04 19:57



Ми аз отсега виждам как ще ни натирят като попрехвърлят децата 3 г.



Тема Re: Две предложениянови [re: Vache]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано02.07.04 20:14



Ще ни натирят, я!
Особено ако почнем да им правим забележки какви теми да пускат и какви не и да им напомняме какъв е бил клуба по "наше време"



Тема Re: Две предложениянови [re: Andrea$]  
Автор new* (искам!)
Публикувано02.07.04 20:21



Ми ние тогава ще си родим по още едно и ще сме даже бъдещи майки, тааа... пак няма да могат да ни натирят.





Тема Re: Флаш менови [re: Keнra]  
Автор DeboraМодератор ()
Публикувано02.07.04 20:20



Аз не казвам, че темите ви не са интересни! За мен ако не са, има такива за които са интересни!
Казвам само, че такива теми се използват главно да се "отваря приказка". Има няма какво да се каже, понеже я има темата и със ставането "айде здрасти, да се разпиша и аз"!
Отделно, като погледнеш по 5-6 пъти се прави списък на бременните в темата. Колкото пъти се появи нова, толкова пъти се обновява този списък! А че има модератор, който може да редактира и да сложи още едно име.
Не искам да давам акъл на никой как и какво да пише!
И моля да не се забравя, че модератор не значи човек без собствено мнение!
Не ми харесва това и го споделям!

А саге като модератор да кажа няколко думи.
Някъде се промъкна нотка, че модераторът имал определено отношение към даден месец (отчетна тема).
Няма никакво специално отношение, защото просто не чета такива теми, освен ако едната е на втора страница с около 50ина мнения (както с визираната от Кенга), а на първата вече се е родила нова!
При последното поникване на няколко теми за даден термин разгледах други такива и видях какво се пише тях, за което споделих мнението си!



Тема Re: Две предложениянови [re: Vache]  
Автор миз (шест...)
Публикувано02.07.04 20:23



три е много. ако не се сетиш сама да си тръгнеш веднага след раждането, духнете ли първата свещичка - бан...
да видим после кой ще им обяснява на бремените възможно ли е това, което им се случва в момента да е начало на раждането...



Тема Re: Две предложениянови [re: миз]  
Автор Flash_ ()
Публикувано02.07.04 20:38



ААаа само бан НЕ!
Че мислех тайно да надничам и следя модните тенденции, имам намерение да ставам актуална баба!



Тема Re: Две предложениянови [re: Flash_]  
Автор миз (шест...)
Публикувано02.07.04 20:46



е, ще надничаш, ама няма да можеш да спамваш...
ама аз какво се обаждам, и моите деца са поотраснали и нямам намерение да раждам повече и не ми е мястото тук...



Тема Добре де...нови [re: Debora]  
Автор Keнra (мама)
Публикувано02.07.04 21:37



Да задам тогава един процедурен въпрос (няма капчица заяждане в него) - да разбирам ли, че за всяка юлска мама, която роди, трябва да те притесняваме с молба да поправиш списъка в началото на темата? Би било наистина много по-прегледно, но това значи, че 12 месеца (различните термини) ще те тормозят с техните си проблеми. Просто си мисля, че модераторът не е за да угажда на този или онзи. Всъщност дори не беше ми хрумвало.
А аз си защитавам тезата, че тия теми са много нужни. Пък и ако се загледаш в не-терминалните теми, ще видиш, че там пак е "да се отваря приказка". Дори и тук се получи. Нормално е - жени сме.



Тема Re: Добре де...нови [re: Keнra]  
Автор DeboraМодератор ()
Публикувано02.07.04 22:14



Няма да е проблем нито за юлските, нито за януарските :-))!

Вярно че и тук стана бърборене, ама съгласи се, че за тези за които говорим то е много повече. Ако можеше да се ограничи само малко, щеше да е много добре.

Преди малко надникнах в някои от тях, и въпреки че стои забучена една тема за проби, гледам как и там се пробва и се задават въпроси за лентички.
Най-точно, те са се превърнали на клуб в клуба, в което няма нищо лошо, ако се чете и в основният клуб, където може да се намери отговор на повечето въпроси.

Виж ги тези теми и ще видиш каква голяма част отпостингите в тях са за лентички, снимки, линкове.

Пример: една дава линк, но понеже не е активен, друга го поправя успешно или неуспешно, а в същият момент още две са го поправили! Други две обясняват защо не е станало и темата е набъбнала с 10 мнения, защото някой от нежелание или невъзможност не е прочел кое как се прави.
Или пък като го е видял от някой да го е попитал на бележка!

Не искам да обиждам никой, както и не визирам никой конкретно! Знам, че никой (както и аз) не се е родил научен. Съгласна съм, че на бележка ако се зададе въпрос, може да не се получи отговор бързо, а ако е в клуба, това ще стане по-бързо. Мисля, че за да може всеки да получи отговор на важен или спешен на него въпрос, трябва да ограничаваме маловажните и тези които не са спешни.

Дразнещо е както сигнатурите с огромни снимки!
Четеш постинг от един ред, а под него екрана изпълнен със снимка.
И като дойде тема, в която се е заформила приказка, ела гледай какво става - снимки.. снимки!
Добре, че вече повечето са със малки, ама и това не стана без бой
!

Аз лично никога не съм възприемала правила за ред или дисциплина, като нещо което ме застрашава, а като нещо което ми помага, та може би затова смятам, че правила някакви трябва да има!

Ако търсим нещо у дома, как ще ни е по-лесно? Ако навсякъде цари хаос, или ако е подредена?



Тема Re: За новите теминови [re: evpraksia]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано02.07.04 22:22



Да кажа и аз:

За разделянето на клуба
не е лоша идеята, наистина така ще се облекчи малко информацията, а пък разглеждането на 2 страници в 2 клуба няма да отнема повече време отколкото разглеждането на 4 страници в един. Ясно е, че ще има смесване на информацията, но все пак ще е по-пригледно - поне бъдещите майки няма да гледат отчетите на настоящи майки.

За отчетите
"Наборките" сме прекалено много, за да си пишем в чат или на бележки, а на мен винаги ми е било интересно и приятно да чета какво се случва на другите мами/бебета в даден месец. Ако отчетите са прекалено много, можем да въведем някакво ограничение - примерно да се пуска нова тема след като мненията станат еди колко си, или веднъж на 2 месеца или нещо подобно + да се трият, когато отидат на ??? страница.
Ако ще махаме отчетите по същата логика можем да махнем и всички теми от рода на (до: варненските/бургаските/.... майки; до: майките в САЩ/Англия и прочие, които се появяват от време на време). Ясно е, че хората, групирани на някакъв принцип искат да си обменят информация.

За разводняванете на темите и "излишните" теми
Не чета всички отчети и не знам до каква степен са разводнени (аз лично пиша, когато имам какво да кажа). Впечатлението ми обаче е, че всяка втора или трета тема се разводнява с писания, които повече биха подхождали за чат. Последната такава, която ми попадна, беше за пилешката супа, без някой да се засяга, че я давам за пример, там имаше поне 10 постинга с реплики и дуплики от по една дума, вместо със съвети и мнения.
Също така мен лично повече ме дразнят теми от рода на: "Ето нови снимки на ....", доста off-topic теми, които има напоследък (няма да цитирам, за да не засегна някой), лентичките, картинките, теми с едносричен subject, дето изобщо не е ясно за какво става въпрос, докато не я отвориш и прочие. Все пак, когато не нарушават правилата на клуба/Dir.bg, не мисля, че трябва да се махат - всеки си пуска тема като го влече, пък кой я чете е друга работа.

За списъците с дати/термини
Съгласна съм, че сигурно има и по-лесен начин да се редактират. Може би Дебора трябва да сложи препоръка как най-лесно и кратко да става редактирането в някоя от първите теми, където са инструкциите.

Ами май това е всичко. Ако се сетя още нещо, ще добавя.



Тема Re: Две предложениянови [re: new*]  
Автор Vache ()
Публикувано02.07.04 22:42



Ха-ха-ха така ще си отвоюваме още 3 г. в клуба и после пак, и пак, и пак....



Тема Re: За новите теминови [re: maiche]  
Автор DeboraМодератор ()
Публикувано02.07.04 22:50



Аз днес чета отчети. Казвам го, по повод на това такива да бъдат изтривани след определено време.
Наистина в тях има и полезна информация, която на някой може да помогне. Не мисля, че те трябва да се трият, просто да се ограничават безсмислените разговори в тях. Поради наличието на много участници в тях, темите стават огромни и се налага пускането на нови, което стана причина за подобна дискусия.

Темите за майки от различни градове и държави като цяло също носят информация. Нормално е и да се появяват и теми, които не са по тематиката на клуба. Е, когато се съберат 3 на страница е дразнещо!

За темите с показването на нови албуми. Досега не ми е хрумвало, но като спомена триене.
Много голяма част имат представени албуми с в първата тема, където се отбелязваха новите, но понеже започнаха да се пускат като отделни теми, съм престанала да ги отбелязвам там в червено, както правех преди това.
Та мисля, че няма да загубим много (ако това е желанието на всички или на повечето), освен комплиментите (всеки може да си запази такава тема) ако когато такава тема мине определени страница назад, да бъде изтривана.



Тема Re: За новите теминови [re: maiche]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано02.07.04 22:52



Е, хайде и аз като една от пускащите много теми за АВГУСТИНКИТЕ да си кажа мнението!

Клубът е прекрасен точно такъв, какъвто е!
Когато искам, чета каквото искам, а каквото не искам, просто не го чета!
ЕЛЕМЕНТАРНО!

Обединяването на жени, по термин/или по родени бебета/ е най-логичното нещо! Естествено, точно те са със сходни проблеми и нали затова е клуба - за ВЗАИМОПОМОЩ! В тези отделни за месеците теми, жените получават най-много помощ! И защо пък трябва да се делят бъдещите от настоящите майки?!? Така е най-ефективно! Защото бъдещите майки имат належаща нужда от съветите на настоящите майки, които най-добре могат и да им помогнат, и доколкото виждам с желание го правят!!!

Ако се направи отделен клуб на настоящите майки, постепенно всички бъдещи ще го задръстят с въпроси .... и ще стане същото като тук!

Основното, което правим тук е не да чатим, а да обсъждаме проблемите си и въпросите, които ни вълнуват за бременността и майчинството!!!!
Това, че понякога се разводняват темите - е, хората имат нужда и от разтоварване и майтапи....... Това е част от играта и това допълнително дава чар на този клуб!!

Ами погледнете колко оживен сега е този клуб и колко живот има в него! Това е защото всеки има волята да попита, без да го е страх, че ще му се скарат "отгоре", всеки има правото да си каже каквото му е на ума и каквото го притеснява..... Да потърси помощ, съвет, утеха, разбиране.....
Нали това е идеята!

Влезте в някой друг клуб - да видим дали го има същото нещо - няма го! Никъде няма толкова мнения, колкото тук за един ден! Никъде няма такъв живот!
И вместо да се радваме че е така тук при нас, защо трябва да си търсим проблеми, без да ги няма?!
Нека просто който не желае, да не чете всички теми и толкоз!

Лично аз намирам темите, за отделните месеци чудни! И често чета темите на мамите с близък до моя термин, или пък с интерес разглеждам темите на родилите вече мами и оттам научавам куп неща, които биха ми били от полза, когато аз родя!

Мисля, че в тези точно теми има понякога значително повече информация, отколкото в други, просто ей така пуснати!

Относно някои проблеми като слагане на картинки и т.н. - наистина смятам че не са много удачни тези теми, и за този вид неща, може просто да се въведе практика, да се пращат бележки на модератора да даде информация.

Относно списъците с термините - ами това е нещото което най-много вълнува мамите от съответната тема - това е мястото, където те могат да открият координатите на другите, да ги запомнят, да си сверят часовника - не виждам нищо лошо в тях... Смятам че за Дебора ще е някакъв ад, ако всеки почне да си праща идеите за обновяване на списъците, и да натоварва нея....
На мен ми е трудно да обновявам списъка само на Августинките... камо ли пък за всички месеци.
Просто може да се прави по един такъв списък във всяка тема /както правим ние/. Когато пускам нова тема, просто преглеждам старателно старата за промени и я допълвам - така не се получават 10 списъка в една и съща тема. Могат и другите месеци да постъпват по същия начин.

Малко дълго стана...... ама исках да си кажа!
И не се косете бе хора! Клуба е страхотен!
Не налагайте закони и забрани, щото ако ги наложите , тоя клуб ще остане без членове........ Все ще се намери друго място, дето да не ни се забранява....





Тема Re: За новите теминови [re: Collibri]  
Автор new* (искам!)
Публикувано02.07.04 23:09



Браво, Collibri! Нещо такова исках и аз да кажа, ама ме мързеше да пиша толкова. Напълно споделям написаното от теб:))





Тема За злобатанови [re: evpraksia]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано03.07.04 00:28



Това за от4етите и мен ме дразни, ама тяхна си работа - просто тъп4ат на едно място и се повтарят нон стоп...
Но друго страшно ми прави впе4атление и ме отблъсква от клуба - тона става все по-заядлив и все по-груб!
Много майки си позволяват да си изказват мненията без никаква автоцензура, и съвсем забравят идеята на клуба - а именно взаимопомоща.
Пове4ето си позволяват открито злобни забележки,мнения и коментари,което е толкова грозно,4е наистина желанието ми да пиша в клуба из4езва.
Няма тема или мнение, без след него да се заредят едни такива злободневки,4е 4ак се 4удя как тези злобни майки ще си възпитават децата!
Ама,моля Ви - когато ви е криво,и когато целият свят ви е виновен за вси4ко, не си го изкарвайте на другите.Адски е дрзнещо и нискоинтелигентно.
Вси4ки можем да бъдем злобни , и вси4ки можем да се правим на велики по този анонимен на4ин - само да попитам - ТОВА ЛИ Е ЦЕЛТА НА КЛУБА? ДА СЕ МЕРИМ КОЯ Е ПО-ГОЛЯМА ЗЛОБА И КОЯ Е НАЙ-ОТВОРЕНАТА?
Всеки има право на мнение, и когато не си съгласен - просто подмини,не е нужно да изливаш не4истотия.....
И с други майки от клуба сме го обсъждали това, и наистина изводът е 4е тона е станал прекалено груб, ненужно злобен и нивото е паднало много..
Ами, зависи от нас дали ще запазим клуба място за приятни срещи или гнездо на змии-майки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Тема Re: За новите теминови [re: evpraksia]  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано03.07.04 08:06



Е,каква стана тя-не може да се пишат определни теми,в случая отчетите,че били по "N" на брой във всяка страница.Фактът,че след като толкова се пишат и имат толкова много постинги, може би в случая направо крещи,че тези теми някого живо го интересуват.Тези теми се смятят за излишни,защото децата така или иначе в едни и същи фази ,търпят различно развитие .Ами по тая логика,знайно е,че и бремеността при всяка жена има различно развитие.И за това ли да се спре да се пише? Колкото и да са различни фазите,все пак има някои общи признаци-не сме чували за дете,което е проходило на 2 месеца или за бременна майка в 12 месец.Искам да кажа,че ако има нещо,което да обединява интересите в този клуб по някакъв признак,е добре да се поощрява,не да се забранява.Почти всеки от нас вече има Интернет кабел в къщи и може да открие всякаква информация на минутата,в това число съм и аз, имам и тонове книги,но няма нищо по-хубаво от това да вляза в клуба и да прочета как се развиват връстниците на дъщеря ми,дори и само да съпреживея техните моменти на радост или трудност.
Хоратат влизат тук,защото се нуждаят от различни видове информация,но не само.Често някой пуска напълно емиционална тема,в която не казва нищо, с което да образова другите-обаче има нужда от подкрепа и я получава.И като не дава информация-да не пише ли.И аз съм пускала такива теми.И обичам да чета такива теми,защото те ме зареждат,а понякога ме карат истински да съчувствам на пишещите и да искам да ги успокоя.За други по ценни за темите със статистика,данни и .н. Защо тогава те пречат?Всеки може да вземе това,което го интересува.Който не иска да чете отчета на декемврийските майки,например-нека не отваря темата,толкова е просто.Хoрaтa пишат и четат отчети по различни причини-от най-обиконвеното споделяне на дневния режим през сверяването на часовника за разликите във възпитанието при различните култури и държави,та до възможността да намерят виртуални приятели;от това,че някои просто не искат да се опиратна опита на старите поколения и търсят възможности, обмяна на опит и информация за най-новото като концепции и приложими идеи, до това да чуят успокоителни думи,които няма как да чуят от педиатъра.
Нека да не спираме нещо толкова хубаво!

П.П:Забравих да вметна,че аз съм една от тези,които започнаха правенето на списъците с бременни майки и термини и не само не се срамувам,ами се и гордея,защото всеки път когато прибавяхме по една нова мама,се вълнувах,че идва още една душа на тази Земя.И ако това не е полезна информация,то поне е едно от нещата,които осмислят живота ни на ЧОВЕЦИ.

Natalie 05.01.2004


1+1=3

Редактирано от NEPOSTOYANNA на 03.07.04 08:19.



Тема за реда и ... нови [re: Rommi]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано03.07.04 09:07



Преди повече от 2 години се създаде нашето клубче именно от тук! Ако не беше се отделило сега освен бъдещи и настоящи мами щеше да има и момичета като нас, които искат, а не могат да забременеят - представете си миксиране без порядък на всичко от нашия клуб тук във вашия, че и с повторенията на темите поради трудното ориентиране и намирането им.
Винаги реда е за предпочитане, когато става дума за търсене на информация. Когато става дума просто за лафче и губене навреме - естествено няма значение - темата минава заминава и не ни интересува повече

Извинявам се отново, че пиша в този клуб без все още да имам "правото" да бъда негов член, просто вашите теми - здравни, правни, емоционални ме вълнуват като жена и дай Боже след време като една от вас.
Надявам се да се справите!

Освен това в сайта на BG-Mamma има прекрасен

- предполагам всички го знаете. Ние си изградихме при нас нещо като традиция - бъбренето в чата, а важните теми, които са полезни са всички - в клуба - мисля , че това е удачен вариант.
А ако в чата се развихри тема, която преценим че е подходяща за клуба - веднага местим дискусията.
Интернет общуването е доста младо, отскоро и още не са се утвърдили принципите му.
А не сме ли всички ние тези, които заедно ги създаваме сега ?


Редактирано от Cygnus на 03.07.04 09:13.



Тема Re: За новите теминови [re: evpraksia]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.07.04 09:38



Жалко, че не си избрахме втори модератор! Той можеше да се грижи за всички отчети...



Тема Аманови [re: kopche]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано03.07.04 10:51



ти гониш ли ме или кво?
ТОВА КОЕТО КАЗВАМ ТУК Е МОЕ МНЕНИЕ!!!! НЕ ГО НАЛАГАМ И НЕ КАРАМ НИКОЙ ДА СЕ СЪГЛАСЯВА С НЕГО!
Не ме карай да почвам да се заяждам, моля те
Напротив - клуба се е пренаселил даже:-)
И пускам нови теми, когато имам нужда от съвет! А не когато ... просто нямам какво друго да напиша и айде пускам тема за наборчетата. Моето дете тежи еди колко си, на ръст е еди колко си, яде тва и тва, е ся? Това проблем ли е? нужда от съвет - губи ми се някъде! Списъци на термини и т.н. баси.
Предлагам да се направи клуб ОТЧЕТИ.....



Тема Ненови [re: magnoliamm]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано03.07.04 11:02



знам кой визираш като злобен
Не говори с недомлъвки и думай:-)
Аз се опитах да изкажа мнение. Знаеш ли защо? Първо - заради задръстения клуб. Второ - винаги ме е дразнело сравнението между хората. ВСЕКИ Е РАЗЛИЧЕН!!!
Децата винаги се травмират от приказки от рода "Виж Иванчо как хубаво яде, а ти само се уливаш" например. Избягвам да казвам такива неща на дъщеря си. И смятам, че сравненията - било то на коремите на августинките или на бебета на мартеничките - не са полезни, даже по-скоро са вредни.
Не искам да се заяждам, не искам да налагам мнения, изказвам моето виждане по въпроса. За по-сериозни мерки си има модератор.



Тема Re: Аманови [re: Пeнka]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано03.07.04 11:03



Ами хубаво, кажи си го мнението и толкоз. Като видиш, че 95% от майките в клуба не го одобряват, си замълчи. Какво ходиш по отчетите на декемврийки и ноемврийки да им разваляш приказката, а? Нали не ти бяха интересни тия теми?
И що ми се струва, че точно на майките с поотрасли деца им "пречат" нашите отчети? Позабравили са май трепетите на бременността и ранното майчинство .



Тема Хехенови [re: Andrea$]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано03.07.04 11:04



виж по долу в отговора ми на "омразата" и ще разбереш мотивите ми.
Пък и не мога да не отговоря на някой, който ме провокира. Извинете ме, характер, ко да правя



Тема Re: Ненови [re: Пeнka]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано03.07.04 11:25



Що не вземеш да прочетеш някой друг отчет, да прецениш дали картината обрисувана от теб съвпада с действителността?
Дебора се хвана и попрочете малко от отчетите и призна по-горе в темата, че положението не е толкова страшно... Бих те посъветвала да следваш нейния пример на излагане на мнение. Хем е и модератор, пък не се пали толкова колкото тебе. "Толерантност" е ключовата дума в тази тема...



Тема Ехнови [re: Andrea$]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано03.07.04 11:30



не мога да не се паля - пуст характер, начи
Пък и колкото и да искам, не мога да взема пример от Дебора - нали ти казвам че сме ралични:-)
А колкото до отчетите - я да ходя да почета вярно някой отчет



Тема Re: Две предложениянови [re: Vache]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано03.07.04 11:53



Абсолютно съм съгласна с теб Vache. Аз също надали ще посещавам често клуб само за бременни. Бременността и майчинството са толкова тясно свързани, че по мое мнение не бива да се разделят. По-добре е да се преименува клуба на бъдещи и настоящи майки както е във форумите на Мамма.



Тема Re: за реда и ...нови [re: Cygnus]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.07.04 12:08



Дано по-скоро ви кажем "добре дошли тук", момичета!



Тема Re: Две предложениянови [re: Flash_]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано03.07.04 13:32



сакън форума без теб няма да е същия



Тема е хайде и ти пък сеганови [re: magnoliamm]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано03.07.04 13:42



чак злобни ,аз лично не съм "оплювала" никоя майка или бъдеща такава нито съм била оплювана и ми прави впечатление ,че нашето клубче си е едно много приятно местенце в сравнение с много други клубове в дир-а,не прави така глобални заключения



Тема ама какъв е проблеманови [re: Пeнka]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано03.07.04 13:48



че клуба е пренаселен,точно тук аз се запознах с много хора които са на моята вълна,,както от Бг така и от чужбина намерих няколко майчета от нашия град сега си се събираме какво лошо ,колкото повече толкова по-добре,а и аз намирам ,че клуба няма нужда от разделение ,аз също вече нямам толкова време и този за бъдещите майчета няма да посещавам а ако някой не иска да чете темити на бременнити просто да ги прескачакакто и отчетите също,на мен пък са ми интересни връщат ме назад във времето



Тема Re: За новите теминови [re: Debora]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано03.07.04 14:23



Да, наистина има полезна информация в отчетите - предложих това с изтриването единствено заради споменатия проблем с архива (въпреки че той така или иначе почти никога не работи...). Съгласна съм, че повечето теми с поздравления, дори не само тези за нови албуми, а и от друг характер (рождени дни, прохождане, проговаряне и прочие) могат да се изтриват. Който иска може да си ги запази. Не знам дали и други ще са съгласни - ако искаш попитай на някакъв етап.

За безсмислените разговори, вече си казах мнението. Основният ми аргумент е, че това е клуб за взаимопомощ и хората, които влизат, за да потърсят съвет или мнение по конкретен въпрос, както и тези с ограничено време, се затрудняват от многото реплики и дуплики. Виждам че много хора не са съгласни и вярвам, че и те имат основание, казвайки, че в това е част от чара на този клуб. Явно истината е някъде по средата и трябва просто да сме по-внимателни, особено виждайки, че дадена тема става дълга. Аз лично не разбирам това като "забрана отгоре".



Тема Re: Ненови [re: Пeнka]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано03.07.04 14:25



скъпа, Пенке!
Не разбирам, защо си тровиш нервите само да влизаш в този клуб, след като е толкова "задръстен" според думите ти.....

"Аз се опитах да изкажа мнение. Знаеш ли защо? Първо - заради задръстения клуб. "

Ако забелязваш, в тази тема може би на 99% темите с отчетите не им пречат, а напротив им помагат. Когато почти всички са на друго мнение, сигурно ще да има някаква причина това да е така, нали?
Абсолютно съм съгласна с теб, че всеки е различен, и че има право на мнение и глас!
обаче, не мога да разбера, щом толкова се дразниш от тези теми, кой те кара изобщо да се вреш в тях и да сипеш огън и жупел наляво и надясно!
Ами чуй се отстрани, по какъв начин говориш, какви думи използваш, къкъв речник, и колко е приятно това на останалите в клуба....
Просто се замисли, дали отчетите развалят атмосферата тук, или изказвания като твоите?!

"И смятам, че сравненията - било то на коремите на августинките или на бебета на мартеничките - не са полезни, даже по-скоро са вредни. "

Ето тук пък не съм съгласна - ти ако си мислиш че си мерим коремите всеки ден.... и че затова се срещаме и си говорим една с друга - значи си изпаднала в дълбока заблуда......
Да, най-полезни са ми срещите и разговорите със себеподобни, защото така научавам актуални неща за мен в момента, научавам един куп информация, която не мога да видя в книгите, не мога да си сверя часовника.... ако разчитам само на лекарите да ми кажат нещо, какви изследвания и как и кога да се правят например, мога да взема и да се гръмна! Тук от другите бъдещи мами разбирам колко неща всъщност ни се спестяват, от здравното обслужване, и колко сме невежи по принцип! Тук се ограмотявам и това ми е от ОГРОМНА полза!
Та дори и сравнението - дали мен нещо ме боли или не ме боли, и как е при другите на моя хал - ми е също от ОГРОМНА ПОЛЗА! Изобщо не смятам че е безмислено, както виждам е и със всички участващи в месечните си отчети.....
И да ти кажа, тая информация тук е НАЙ-ПОЛЕЗНАТА!
А ако на теб не ти херасва, просто ги игнорирай тези теми! Кой те кара да се месиш, там където не ти е мястото. И мен ме дразнят много неща, ама не натоварвам целия свят с това, нали?!
А ако искаш да питаш за съвети - пускай си теми за съветите и толкова! Винаги ще има кой да ти отговори и помогне, а и ние с интерес ще прочетем това което вълнува и теб, и ако вълнува и нас ще се намесим.... Ако ли не - просто ще го подминем - това е свободата - да можеш да избираш!
Разбираш ли сега?!
/не се ядосвай, зная че ще следва сигурно някой твой много гневен постинг, като гледам дотук написаното от теб........ , не смятам да се заяждам с теб, и да ти отговарям.... Просто защо трябва да бълваш толкова отрицателна енергия....?!/



Тема Re: ама какъв е проблеманови [re: bimba]  
Автор Flash_ ()
Публикувано03.07.04 14:30



Аз не ги чета именно защото ме връщат назад във времето а въпреки абсолютно безпроблемната си бременност, това бяха най-дългите, отегчителни и досадни месеци за мен! Като прочета за проблем ми става кофти, като прочета някое ' ах какъв е кеф!' - почвам да не разбирам...
Не ми пречат обаче...особено откакто дира влезе в час и пак започна да отчита прочетено/непрочетено.



Тема Re: Две предложениянови [re: Meli]  
Автор mar_go (нова)
Публикувано03.07.04 15:28



Napulno podkrepyam razdelyaneto. Ne sum mnogo aktivna v tozi klub, no resih i az da si napisa mnenieto..
Stanalite ve4e mami suvsem estestveno se vulnuvat nai-ve4e ot razvitieto na dezata si i sa si mnogo polezni edna na druga. Bremennite se vulnuvat pove4e ot strahovete si i nadezdite vsi4ko da svursi blagopolu4no. Maikite ste sa zenni suvetnizi v kluba na bremennite, ako zelayat. A bremennite sus sigurnost ste imat vuprosi v kluba na maikite. Nyama nisto loso da se pise i v dvata kluba. Ste bude po-lesno da se orientirame oba4e, ako sa razdeleni.
Izvinyavaite za latinizata.

[image]http://lilypie.com/days/041215/0/24/0/+2/.png[/img][/url]


Тема На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: evpraksia]  
Автор Пипилoтa (чаровница)
Публикувано03.07.04 15:45



Вижте , докато писах тук разбрах че доста от Бъдещите майки не са информирани за своите трудови права и взаимоотношения с работодатели. Никой не сметна за нужно да закове една тема по този въпрос ..(подканих учтиво модератора с предложение).
Да не говорим , че много рядко се среща сериозна тема ..пусната за да информира бременните, да ги образова и предпазва .
Сега извинявайте ама като видя тема : " Лазим " или " ..май гукаме ..." си мисля че майките се вдетиняват ....
Даже и по отношение на новородените бебета , поотраснали или вече малчугани за ясла не се коментират кой знае колко сериозни теми .
Има толкова неща около бременните и малките деца , които не дискутирате .
Ами че една първескиня само на бабите ли чака за гледането на детето си....
трябва да има заковани важни теми...
1. Особености през бременността
2.Правни и икономически въпроси и взаимопомощ , по време на бременност и след раждане
3. Кога да се тръгва към родилния дом, как да се подготвим
4. Как да се грижим за новороденото (ако не се раздели клуба на Бъдещи и Вече мамчета)
5. Отглеждане на бебе ..периоди (пример :болести и как да реагираме)
6. Отглеждане на дете ...периоди , особености
7. Психическо и физическо развитие ..особености

Дано да се подредят малко нещата , защото е малко разхвърляно .....Винаги има какво да научиш , за да се предпазиш по-добре .



Тема Re: Две предложениянови [re: Meli]  
Автор mar_go (нова)
Публикувано03.07.04 15:54



Pro4etoh vsi4ko i resih pak da se namesya s oste edno predlozenie. Dali e vuzmozno da se napravi anketa za razdelyaneto..Dokolkoto vizdam, v tazi tema mneniyata sa predimno ot nastoyasti maiki...
Na men mi e trudno da namerya vuv foruma temite za budestite maiki i da se zapoznaya s tyah..I da si priznaya, ne mi e mnogo priyatno tova naprezenie v tozi klub...
Pove4e nyama da dosazdam...

[image]http://lilypie.com/days/041215/0/24/0/+2/.png[/img][/url]


Тема Пипи здравейнови [re: Пипилoтa]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано03.07.04 16:03



аз няма да се съглася с теб ,че форума ни е разхвърлян, напротив не един път съм го казала,че си е наред,не искам да хвърлям суперлативи по медератора ни,но я се разходи до някой от клубовете които са без такъв и виж каква анархия,много майчета като влязат за първи път тук не могат да се ориентират защото не искат,я прочети първата закована тема колко подтеми има,една от тях е-най-обсъжданите теми в архива:

,тук всяка от нас може да получи отговор на нйа-злободневните въпроси коит ни вълнуват и чак тогава да пусне тема която доразвива нещата ама не иначе е по-лесно влизаш бам въпроса и после се сърдиш,че не ти отговарят,въпреки че мен не ме дразни ако час по-час някой пита за пюретата каква марка да купува и колко да дава на детето си ,напротив ако имам време ми приятно да отговарям-опреснвам си знанията,знам ли може пък да ми се наложи скоро



Тема Казус :)нови [re: Teди]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано03.07.04 16:30



Ето сега едно практическо упражнение по темата

Така като гледам снимката на Оги, просто отвътре ми идва да попитам кой номер крак носите .

Въпросът е да подтисна ли това свое импулсивно желание и да си задам въпроса към Теди на бележка? Това обаче ще обезсмисли изобщо задаването му, понеже целта на този въпрос е разведряване на обстановката и развеселяване на компанията.

Или пък да поканя цялата компания в чата на дира (стая Мамма така и не ни направиха, когато доста време се борихме за това миналата година), за да си говорим за крачетата на Оги? Също ми се вижда неизпълнимо и безсмислено.

Е, моето решение на казуса е да си пусна въпроса в тази тема, пък който не му харесва, да не отговаря.



Тема Re: За новите теминови [re: evpraksia]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано03.07.04 16:39



Аз искам да обърна внимание на нещо, което би било улеснение за всички.
Много теми са наречени "Въпрос", "Питане", "Да се притеснявам ли?" "Помощ..." и тн. Такива теми не ориентират веднага участниците във форума и създават трудности при търсене.
Удобно е темите да се озаглавяват така, че от името да става дума за какво иде реч - напр. "Контракции в 9 месец", "Какво да купя за бебето", "Бременност и котка" и тн...

Предлагам модераторът да сменя заглавието на тези теми, защото във форума пишат много хора и все някой не е разбрал, та пуска "питане" след "питане"...
Когато темата е подходящо озаглавена, тогава се намира съответната публика.
В противен случай всеки може да отмине "Въпрос", само защото заглавието не е привлякло вниманието...




Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Пипилoтa]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано03.07.04 17:08



Ееее, за такива неща си има on-line библиотеки (и литература). Например сайта на Mamma. Тук в първата тема има препратки към често обсъждани и важни въпроси и мисля, че това е достатъчно, когато работят архива и търсенето на Dir-а. Все пак това е клуб, а не е библиотека.



Тема Re: За новите теминови [re: Firebird]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано03.07.04 17:12



Аз съм за, стига да има време / възможност модератора.



Тема Re: За новите теминови [re: maiche]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано03.07.04 17:17



а това е непосилна работа според мене,модератора да не би да е ангажиран по цял ден с клуба,авторите на постингите да се замислят за по-смислени заглавия



Тема Re: Казус :)нови [re: Andrea$]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано03.07.04 17:20



Ако темата има 10-20 постинга, бих си пуснала въпроса, като го озаглавя off-topic.
Ако има примерно 50, бих оставила шегичката за по-подходящ момент с цел да не разводнявам темата и да не преча на основната дискусия. Това важи с особена сила, ако във въпросната става въпрос за нещо важно, а не за заяждане между два лагера в някоя набъбнала "гореща" тема.
В случая моето решение би било да не пускам подобен постинг.



Тема Re: Казус :)нови [re: maiche]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано03.07.04 18:11



Благодаря ти за мнението.

Явно въпросът е в личната ни представа за клуба ни. Аз го възприемам вече като една приятелска среда. Съгласи се, че в една приятелска среда дори сериозните въпроси се разглеждат с неизбежните приятелски майтапи (в нашия случай така наречения ЧАТ в клуба).

А това понятие "off-topic" не ми е никак симпатично. Ако се приеме като правило, ще го спазвам, но не съм го виждала формулирано никъде.

Ако ги нямаше тия чат-теми (отчети, поздравления, хвалби за прохождане и пр...) този клуб щеше да е супер сухарски. А на мен лично ми харесва много повече точно такъв - като един приятелски кръг, макар и доста широк.



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Пипилoтa]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано03.07.04 18:30



Не си права. Всички тези теми фигурират в първата закована/като линкове/. Само трябва някой да се сети да погледне там. Ако всичките изброени една по една се заковат, на първа страница ще има само заковани теми.



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: maiche]  
Автор Flash_ ()
Публикувано03.07.04 18:39



Това щях да напиша и аз.



Тема Offнови [re: Andrea$]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано03.07.04 18:49



Въпросното краче е номер 21... другото също е номер 21 ... май разводнихме темата



Тема Re: Казус :)нови [re: Andrea$]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано03.07.04 22:16



Абсолютно съм съгласна, и аз така възприемам клуба.
Взимам предвид обаче, че има и доста гости в тази приятелска среда и че някои от тях са с ограничено време и идват с определена цел.
Също така не мога да поставя знак за равенство между общуването по електронен път в клуба и личното общуване с неизбежните приятелски майтапи.
Затова смятам, че трябва да има известно съобразяване с размера и тежестта на темата, както и с факта, че клубът ни е категоризиран като клуб за "взаимопомощ", а не за "запознанства" или за "общества", например. По същия начин както ако приятелски кръг отиде на заведение поне до известна степен съобразява държанието и поведението си с типа на избраното заведение.
Съгласна съм и с още нещо, което казваш: доколкото не се нарушават правилата, в крайна сметка всичко е въпрос на лична преценка.

ПП Off-topic и аз за пръв път го видях тук, но пък ми хареса, понеже ясно показва, че това, което следва, не е свързано с конкретно дискутирания въпрос.



Тема Re: Казус :)нови [re: maiche]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано03.07.04 23:57



Съвършено вярно.
И тъй като взаимопомощта е доста широко понятие, не си струва да се опитваме да й слагаме някакви рамки. Нещата си вървят естествено в клуба по този начин, по който са в момента и мен ми се струва, че видът му си е съвсем приемлив и дори привлекателен.



Тема Re: Ненови [re: Пeнka]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.07.04 06:55



И представа си нямаш колко "вредна" ми беше подкрепата на мартеничките, когато всички ми опяваха, че Катето още не ходи и все питаха "проходи ли вече". Наистина не разбирам защо тези теми дразнят? Доста са, да, прави впечатление, но затова пък на хора вътре им е полезно "да си сверят" часовника. Това не е точно сравняване, а и така да е. Цялата бременност си изкарахме заедно, сега ни е приятно да си говорим за децата. И не намирам, че е тъпчене на едно място, защото винаги има с какво да се похвалиш, от какво да се оплачеш, което едва ли вълнува особено много другите мами, но пък на мартеничките им е на дневен ред.



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Пипилoтa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.07.04 07:03



Да припомня само, че точно с тази цел се създаде Бг-Мамма и в началото почти цялата информация вътре беше от клуба, от мами от клуба. После вече нещата се видоизмениха и обогатиха, но идеята ми е, че там може да се намери общо взето всичко (включително какви документи ти трябват за детските надбавки, списъци за родилният дом и т.н.). А ако трябва всичко това да се заковава като теми ще трябва да започваме да четем от 2-ра страница.



Тема Re: Аманови [re: Пeнka]  
Автор kopche (добро)
Публикувано04.07.04 07:12



Както искаш го тълкувай!
Много си груба!
Друго нямам какво да ти кажа!
И не се оправдавай с: характера си. Моля!
Звучиш адски изтъркано.




Тема Re: За новите теминови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор kopche (добро)
Публикувано04.07.04 07:13



Много хубаво си го написала!!
Поздрави!




Тема Re: Две предложениянови [re: mar_go]  
Автор kopche (добро)
Публикувано04.07.04 07:19



Ама стига с това разделяне вече!
Какво ще делим, не мога да разбера?
То тази тема стана световна дилема: кое първото: кокошката или яйцето?
Пък и се подхваща вече за амнайсти път!




Тема Re: За новите теминови [re: Firebird]  
Автор kopche (добро)
Публикувано04.07.04 07:23



Така е! Абсолютно съм съгласна с теб!
Много от темите са с подвеждащо или с недомислено име и това понякога дразни, наистина.




Тема Re: Флаш менови [re: Keнra]  
Автор sema (african)
Публикувано04.07.04 08:41



И аз като теб от как съм "влязла" в този клуб се питам:
Защо повечето теми засягат "новоизлюпените мами"?
Името на клуба е "БЪДЕЩИ МАЙКИ", т.е. момичета, жени очакващи бебета!Аз поне така интерпретирам това име, а то какво излиза.... От всичките теми едва 1/5 или още по-малко касаят въпросите, които ме вълнуват (бременност).
Мисля, че е време някой "шеф" от дир-а да въведе нов клуб: "Моето бебе" или нещо, което да подсказва времето след раждане на дете.

[url=http://lilypie.com][img]http://lilypie.com/days/040730/0/0/0/+10/.png[/img][/url]


Тема Re: За новите теминови [re: maiche]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано04.07.04 08:56



Мдаа, темата за супата беше моя, но така и не получих търсения отговор. Всеки даваше интерпретация на неговата си рецепта...

Колкото до положението в клуба - да, вярно че е много натоварен - по 2 - 3 страници с нови теми всеки ден, но действително не виждам смисъл да се разделя на две. Всеки чете това, което го интересува, нали. Аз, например, в началото само четях, без да пиша и то доста дълго време. И като видех нещо, което би ме заинтересувало за в бъдеще - просто си го записвах в компютъра. Сега имам записани ~ 5 теми за гърнето, още толкова за яслата, все такива, които ще ми потрябват някой ден, живот и здраве!
Това, което ме притеснява напоследък е, че след толкова писаници и обяснения, че темите на латиница не се четат - какво стана? Дебора започна да ги редактира и преписва. Е, кажете - това ли й е работата???
Преди време беше казала, че да си модератор не е работа за един човек в този точно клуб и това е напълно вярно.. Но след като се отхвърли предложението за Додо, така и не се направи второ предложение... Аз да бях на мястото на Дебора, отдавна да съм си вдигнала чукалата... Я си представете колко чудесии трябва да изчита ежедневно?

В интерес на истината в сравнение с предната година сега има много по-малко скандали и заяжданици. Което ще рече, че клубът се развива и то във вярната посока

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Две предложениянови [re: Flash_]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано04.07.04 08:56



Няма да е лошо, ако се появи едно клубче за малките деца. Не само Ривер спря да пише, има толкова много ... А ми липсва клубчето от времето когато четях за вашите бебета.. Незнам до колко е вярно ,но мисля че повечето продължават да влизат ,но не пишат. Дали пък няма да се получи добре ако се появи още едно клубче за децата от 0-7 години . Вярно е че тук почти изчезнаха темите за бременни,може би има нужда от два клуба. Пък който иска да влиза и в двата.



Тема Re: Флаш менови [re: sema]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано04.07.04 09:00



защото когато клуба се се създал всички са били бъдещимайчета,но това не е състояние което продължава вечнои след това са станали просто майчета,така като гледам първите клубарки са с 3-4 годишнш дечица,някои имат и второ ,е какво сега като не сме бременни да напуснем клуба ли ,за повечето от нас той е едно много приятно място да споделиш прблемите си,да поискаш съвет ,а даже и като клуб за запознанства,в никоя градинка не можеш да се запознаеш с толкова съмишленици,когато родиш ще видиш ,че съм била права



Тема на мен пък винаги ми е било чуднонови [re: bimba]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано04.07.04 09:27



мнението на бъдещите майки, които искат разделението на клуба. Честна дума не разбирам?! Аз когато бях бременна,през всички тези дълги месеци( че трябваше и да лежа) и разполагах с достатъчно времечетях всички теми на настоящи майки и честно си казвам, че това за мен беше много по-полезната част от клуба! Когато се роди бебето вече нямаш толкова свободно време за четене на теми. Аз особено както гледахдо годинката малкия сама почти нямах време да влизам и пиша и информацията, която бях събрала за гледането и проблемите свързани с него(които са доста повече отколкото тези свързани с бременността повярвайте ми) страшно много ми помагаха!Сблъсках се лично с голяма част от проблемите, предполагам предстои ми и с другата част и ако не бях подготвена бих реагирала по съвсем друг начин.
Убедена съм...не, почти 100% сигурна съм, че вече мамите с много по-=малко свободно време няма да влизат в "бременния"клуб, от което само бременните ще загубят. Аз лично съм получавала най-голяма помощ от вече мамите.



Тема Re: на мен пък винаги ми е било чуднонови [re: Tandoori]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано04.07.04 09:33



И аз правех точно това. Особено последните месеци когато си бях в къщи ,изчитах всичко. Та ако сега има едно клубче за 2-3-4 годишните деца сигурно често бих го посещавала



Тема Re: За новите теминови [re: honey13]  
Автор maiche (ентусиаст)
Публикувано04.07.04 10:36



За модератора - и аз и се чудя на Дебора как смогва...



Тема Re: на мен пък винаги ми е било чуднонови [re: Tandoori]  
Автор Darra (мигаща)
Публикувано04.07.04 11:54



Абсолютно 100% със съгласна с теб Tandorii!!!! Аз когато бях бременна четях предимно темите на майките и да видите колко полезна информация съм си save-нала на РС-то - за нещата които ще ми трябват за болницата, рецепти за кисели, пюрета, каши; за лекарствата които трябва да имам за всеки случай и какво ли не. Разбира се тогава не ми трябваха....но ето че вече ползвам това инфо и се благодаря че го има, защото много от нещата ги няма в книгите. А и да ги има аз нямам време да чета. Мога само да дам съвет на бъдещите мами да не бъдат "кон с капаци" и да четат и темите на маите, защото един ден живот и здраве и те ще са мами.
А освен това си представете - когато една майка роди и се премества от клуб бъдещи майки в клуб моето бебе (например), никой няма да я знае тази мама, а сега си чакаме бебетата и треперим с бременните мами заедно с тях



Тема Re: Две предложениянови [re: kopche]  
Автор mar_go (нова)
Публикувано04.07.04 14:48



О.К. Неуместно се намесих там, където вече има изградени взаимоотношения и връзки. Проблемът е мой - като не искам да чета за бебешки проблеми, няма да влизам в клуба - той си е такъв, какъвто е - с мен или без мен.
Извинявай, ако съм предизвикала с нещо гнева ти. Всичко е въпрос на избор.

[image]http://lilypie.com/days/041215/0/24/0/+2/.png[/img][/url]


Тема Re: Две предложениянови [re: *Milena]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.07.04 16:32



Ми то нали за това има "Родители и деца"



Тема Re: Две предложениянови [re: Millena]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано04.07.04 17:35



Има. Обаче там като се пусне тема много малко хора ще отговорят, а същата тема тук ще получи повече отговори. И като че ли се пише повече за по големи деца. Незнам.... Просто би ми допаднало да има клубче в което да пишат тези които пишеха преди 1-2 години. А сега нито те пишат ,защото клуба е за бъдещи майки,нито пък бременните пишат защото имало повече теми за бебета...Но май няма как да стане.



Тема Клубарите/ките сами могат да си озаглавяват темитенови [re: Firebird]  
Автор Пипилoтa (чаровница)
Публикувано04.07.04 18:15



подходящо.
Ама извинявайте повечето неща даже са остарели като информация . Преглеждайки отново и отново "закованите теми " едно от полезните неща там са подредпата по азбучен ред , едно от нещата на което попаднах беше как да се справя с подути крака ...отговори - да не се пресолява храната , да се вдигат краката ...само до там ли ......друг пример
Майчинството щяло да стане 1 година - но моля ви а последните промени , откъде се информирате ......
Няма да е лошо да има и повече информация от специалисти , ходите при тях и разпитвате , имате информация като се подреди стегнато и прилежно сложена в една главна тема примерно "Азбуката на бременността и майчинството" и да се попълва неперкъснато.
Вътре в самите теми на мамчетата понякога се обсъждат много полезни неща и само участващите в темата получават информация .....имаше питания при септемврийките за различни ситуации в работата и то доста сложни и успяхме с общи усилия да помогнем разисквайки проблема.
И не виждам нищо лошо с усилията на всички дето ползват клуба да се обогати , в промяната няма нищо лошо.......аз нямам идея за революции - не ги харесвам
Успех



Тема Re: Две предложениянови [re: *Milena]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано04.07.04 18:27



а ти защо мислиш,че някои момичета са спрели да посещават клуба поради това,че той си е променил облика нали именно ние го създаваме такъв какъвто е незнам намен си ми харесва така както е в момента и може би ще спра да го посещавам когато свобдното ми време стане съвсем кът или децата ми порастнат дотолкова,че бременните и бебешките теми да не ме интересуват



Тема Re: на мен пък винаги ми е било чуднонови [re: Darra]  
Автор sema (african)
Публикувано04.07.04 18:31



Сега като се замисля по-надълбочко - май сте прави.



Тема Re: Клубарите/ките сами могат да си озаглавяват тенови [re: Пипилoтa]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано04.07.04 19:29



Клубарите могат сами да озаглавяват темите, ама не всички го правят, ако погледнеш, най-редовно се натъкваш на теми с неясно заглавие.
Колкото до информацията, сайта БГ-мама е сьздаден с тази цел - там има много повече инфо и по-удобно се ползва. Архивите на дир-а все не работят, точно когато ти трябват.



Тема Re: Клубарите/ките сами могат да си озаглавяват темитенови [re: Пипилoтa]  
Автор DeboraМодератор ()
Публикувано04.07.04 19:39



Моля ентусиастът, който ще е готов да прави изброеното от теб, да се самопредложи за модератор!



Тема Re: Клубарите/ките сами могат да си озаглавяват темитенови [re: Пипилoтa]  
Автор Vache ()
Публикувано04.07.04 21:18



Абе нали има търсачка за тая работа...
Стигам до извода, че има хора, които не могат да ползват търсачките по принцип. Това обаче си е техен проблем. Аз как мога да си намирам информация и то без да ми е поднесена на тепсия, и не само в дир-а

Редактирано от Vache на 04.07.04 21:19.



Тема Re: Две предложениянови [re: *Milena]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.07.04 22:59



Да, така е, но основната причина тук да има повече отговори е именно, че този клуб е "пренаселен", както се изтъкна и което явно на някои хора им пречи



Тема Груба?нови [re: kopche]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано05.07.04 09:22



"Както искаш го тълкувай!
Много си груба!
Друго нямам какво да ти кажа!
И не се оправдавай с: характера си. Моля!
Звучиш адски изтъркано."
Я се прочети и после ми обяснявай кой е груб.



Тема Нищонови [re: bimba]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано05.07.04 09:24



лошо в това че е пренаселен де - не ме разбирай погрешно:-)



Тема Е айде сеганови [re: Collibri]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано05.07.04 09:33



Чак пък гневен постинг.. нервите са ми кът, мила:-) Не смятам да ги късам:-)
Задръстения клуб - нали не разбираш под задръстения клуб тъп клуб?
В смисъл че наистина малко на чат е заприличало. Но както и да е.
"Ами чуй се отстрани, по какъв начин говориш, какви думи използваш, къкъв речник, и колко е приятно това на останалите в клуба.... " - какво му е на речника ми ??? М?
Аз пък честно казано когато бях бременна не съм имала срещи с бремении.. и знаеш ли как си се чувствах добре:-) Което пак си е мое мнение:-) Не съм имала нужда да споделям и сравнявам:-)
"/не се ядосвай, зная че ще следва сигурно някой твой много гневен постинг, като гледам дотук написаното от теб........ , не смятам да се заяждам с теб, и да ти отговарям.... Просто защо трябва да бълваш толкова отрицателна енергия....?!/" - колкото до това... нема а се пуашиш мацко!!! (чакай да си проявя речника, дет го използвам) Хора не ям, не бълвам огън и жупел... старая се да гледам от смешната страна на нещата!
Успех до август месец.. а и след това:-)лека бременност ти желая:-)



Тема МИРнови [re: Millena]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано05.07.04 09:35



Моля ви майчета, кво се нахвърлихте начи.. ий...



Тема Re: Нищонови [re: Пeнka]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано05.07.04 12:27



Радвам се че днес се появиха и няколко ":)" - в постингите ти
Така е доста по-добре, нали?!
Май има начин да се разбираме и без гняв....



Тема Енови [re: Collibri]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано05.07.04 12:50



винаги ги има :-) в постингите ми.. почти:-)



Тема Re: За новите теминови [re: evpraksia]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано05.07.04 13:14



Не бях влизала събота и неделя, та едва сега успях да изчета всички мнения
Аз обръщам внимание само на темите, които ме интересуват и проблем нямам!
А по повод разделянето на клуба на "бъдещи" и "настоящи" мами, мисля, че и така сме си добре, само веднъж досега съм била възмутена: Как може в Клуб "Бъдещи майки" да се пусне тема, в заглавието на която пише:"ДА НЕ ЧЕТАТ БРЕМЕННИ"???



Тема Re: За новите теминови [re: maiche]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано05.07.04 18:49



По принцип подкрепям мнението на Колибри, изразено веднага по-долу, но във връзка с твоите ритеснения...
и мен ме дразни малко това разводняване на пусната тема по конкретен въпрос!!! Да наистина много хора явно намират чар в това, но ако аз съм пуснала някакъв въпрос много ще се раздразня на едно такова разводняване, защото докато разбера че е такова и че не по моя въпрос ще загубя сума ти време за четене!
За това съм ЗА темите разделени по групи, където това разводняване си е позволено
Може би става въпрос за самоконтрол и проява на уважение към другите участници във форума. Когато ги имаш - не разводняваш чужди теми


Това , което си мисля е че наистина ние правим обликът на този форум, и може да решим ако някое майче (бъдещо или настоящо) пусне откровенно заяждащ се постинг или друг, който разводнява темата - никой да не отговаря - така няма и ние другите да допринесем за пояьвата на многото реплики и дуплики!



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Пипилoтa]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано05.07.04 19:06



напълно подкрепям това мнение!!! Не знам дали и как може да стане - но смятам че ще е много полезно!!
Не ми се смейте на невежеството, но и аз си мислех, че не би било лошо да има такива заковани теми, в тях ако може подтеми и от време на време да се прочистват от баластрата и да остава само наистина важната и полезна информация! Не знам обаче дали това е възможно първо и второ - дали сам човек би могъл да се справи!



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Billy_wolf]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано05.07.04 21:24



Нека само да напомня, че сайтът БГ-Мамма беше създаден точно с тази цел - точно в този клуб, от самите участници в него!

Всички статии в началото бяха изготвени на база дискусии в този клуб, тогава момичетата доста се потрудиха и четяха, систематизираха темите и мненията, оформяха статиите и ми ги изпращаха за публикуване.

Вместо да се натоварва един човек (модератора, т.е. Дебора) с всички тези задължения, които са непосилни за един, защо тези, които имат желание и възможности не направят това?

Всяка добре систематизирана и грамотно написана информация, която получа - ще публикувам в сайта.

Вместо да се намират кусури и да се изисква и задължава конкретен човек, може направите и вие нещо по въпроса.



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Mamma]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано05.07.04 22:35



Преди време бях пуснала тема, в която всяка от нас можеше да даде координати и отзиви за лекарите, при които ходи/е ходила или си води детето. Ако ти кажа, че се включиха не повече от 5 мами, няма да е лъжа Какво "крием докторите само за нас си" ли, що ли?
Също така имах и предложение всяка от нас, на която детенцето е в ясла или детска градина да напише по един-два реда - доволна ли е, не е ли? Точно на това му се казва "глас в пустиня"...
Обаче постоянно се пускат такива теми за конкретни проблеми - д-р ортопед, д-р хомеопат, д-р...; детска ясла №..., градина №...; после защо се задръства клуба?

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: honey13]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано05.07.04 23:43



толкова ще е облекчаващо наистина всички тези мнения за лекари и болници да са заковани някъде....
А не като мен - по 10 пъти да питам за различни доктори.... и едва няколко мами да ми отговорят.... Но пък като ми е важно, питам......Ако можех някъде да прочета накуп насъбрани мнения, толкова по-лесно щеше да е...



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Collibri]  
Автор new* (искам!)
Публикувано06.07.04 00:02



Преди време имаше една анкета закована, в която се описваше раждането и болницата с подробности, в която е раждала съответната жена. По пресни спомени от моята бременност, мисля че ми беше много полезна и тъй като се бях ориентирала към 2-ра градска, ми беше много, много интересно, когато прочетях дадено мнение за тази болница. Ще бъде доста полезна една такава тема и по-лесно ще се ориентират бъдещите майки, за болница, доктор... Друго си е, да прочетеш добри думи за болницата, която си избрал или доктора, за който се колебаеш... Тааа... тъй, исках да кажа, че няма да е зле да има такава тема. Вие как смятате?





Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Collibri]  
Автор DeboraМодератор ()
Публикувано06.07.04 02:01



Момичета, Мамма го написа и не искам да се повтарям!
Именно поради невъзможността цялата тази огромна информация да се събере в няколко заковани теми се направи този сайт, който тя непрекъснато допълва!
Поглеждайте и там! Мисля, че е глупаво отново да слагаме тук неща, които вече са качени там и са удобно групирани, както и лесни за намиране.

Ето ви от сайта за болниците:



А ето ви и инфо за доктори:


Четете и първата тема, защото ще взема да я махна!

Редактирано от Debora на 06.07.04 02:10.



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Debora]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано06.07.04 06:30



Ами нали и аз това казвам. Даже Мамма се е изразила почти с моите думи.
Има и заковани теми. Ама някой трябва да ги чете



Тема Re: На раздумка докато работим="Бъдещи майки"нови [re: Debora]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано06.07.04 09:20



Понеже в сайта лекарите са много малко, затова пуснах темата - да се допълни...

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Събиране на информациянови [re: honey13]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.07.04 10:18



Да, но почти никой не се включи!
И в същото време се изисква да има подбрана и ценна информация, която да се сдъвче, структурира и поднесе на тепсия.
Никой не може да го направи това сам.
Ако не се направи от всички или поне от повечето пишещи в клуба, няма как аз да си измисля информацията, още по-малко Дебора.
Доста често получавам и обвинителни мейли, защо нямало информация за болницата в еди-кой си град или по еди-кой си въпрос.
Ами изпратете - ще я кача.
И да искам не мога да знам всички болници и лекари.
Ровя като ненормална по разни сайтове, справочници и т.н. да търся информация, която в повечето случаи не е най-коректната и вярната, а съм убедена, че момичетата, пишещи тук могат да дадат много по-точна и вярна. Но не мога да задължа никой, разбира се.
В случая, обаче, ми се струва меко казано некоректно някой да изисква и в същото време да пази това, което той знае за себе си.
Нали идеята на сайта беше точно тази - вярна и коректна информация от майки за майки?
Явно, обаче, ентусиастките, които спомогнаха за изграждането на сайта вече ходят на работа, имат повече задължения около поотрасналите бебета и нямат толкова възможност като преди да събират мнения, да структурират и да изпращат статии. Не съм получавала такъв тип статия от почти една година! Моля, нека и останалите се включат. Убедена съм, че всяка една от вас може да събере информация или пък има опит, мнения, впечатления по даден въпрос или проблем - споделете го с останалите.



Тема Re: Събиране на информациянови [re: Mamma]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано06.07.04 10:28



Аз например ходя на работа, вкъщи абсурд да седна на пи си-то. Ясно е на всички какви задължения има една работеща мама с три годишно дете и цяла къща на главата й! Колкото до лекарите - дано не забравя, довечера да запиша телефона на нашия педатър и ще ти го пусна на бележка, Мама. задно с мобилен, адреса му и т.н.



Тема Re: Събиране на информациянови [re: Пeнka]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.07.04 10:54



Предварително благодаря!
Моля те - напиши и 1-2 изречения като мнение - чака ли се много, какво е отношението и т.н., както и работно време.



Тема Re: Събиране на информациянови [re: Mamma]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.07.04 18:18



Знаеш ли, може би е добре да се сложи една тема, в която още в заглавието да се подканват мамите за информация да дават. Защото така, особено по-новите изобщо нямат на идея, че могат да ти изпратят нещо като информация. Всеки гледа какво има вече готово....
А пък толкова често се пускат теми за доктори и раждания, ако може просто като излезне такава тема, да се копва по-интересното от нея....

Аз ще ти съдействам, особено след моето раждане :) - има много разкази - моето раждане.... Не могат ли да се копират...?



Тема Re: Събиране на информациянови [re: Collibri]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.07.04 18:31



И това го пише - в първата тема - но не се чете.

"...благодарим на всички, отделили време да напишат и изпратят материал!
Всеки нов материал ще се приеме с радост на адрес: mamma@bg-mamma.com"

следва линк към съдържанието на сайта, с активни линкове към заглавията

Просто доста от нещата, които вече са написани не се четат.
В първата тема е съдържанието на сайта - структуриран, категоризиран и т.н. и въпреки това мине-не мине седмица изникват едни и същи въпроси, повтарят се едни и същи отговори.

Разбира се, има случаи, при които решението на даден проблем е индивидуално и специфично и/или пък е тема за по-обширна дискусия, но има и доста въпроси, които имат стандартни, едва ли не канонични отговори и тях ги има в сайта...
При всеки такъв случай (не само тук, но и във форумите към сайта) се питам "какъв е смисълът?"



Тема и още нещонови [re: Collibri]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.07.04 18:34



В отговор на:

има много разкази - моето раждане.... Не могат ли да се копират...?




Всичко може.
Просто аз лично нямам време да следя всички дискусии, напоследък не мога и 1% от тях да прочета... Ако някой събере статиите, разказите или каквато и да било информация и ми я изпрати - мога да я кача веднага.



Тема Новите теми, Mammе,нови [re: Mamma]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано06.07.04 19:18



винаги ще си изникват, като гъби, независимо колко пъти са дъвкани и обсъждани.
Причината е проста: човек иска да усети, че хората са съпричастни към проблема, болката им, искат да прочетат други мнения, иска им се да обсъдят, да поклюкарят.
Никой не обича да се чувства като част от един въртящ се цикъл или не дай си Боже, някаква си статистика!
Особено една бременна.
Наистина е по-лесно да се чете всичко в закованите теми, но пък колко хора в момент на паника пускат теми? И тях трябва да ги кастрим, защото са пуснали нова тема ли?
Знам, че над половината теми вече са дискутирани тук и въпреки това е нормално, човешко е всичко да се повтаря.
И аз вече се дразня, при условие, че Дебора е ковнала тема за лентичките, като видя, че моята току изплува заради някоя проба, но... като видя, че на някое момиче не му излиза картинката, пращам бележки, защото не ми се иска да товаря клуба.

А ти не се питай излишно за смисъла - непрекъснато хората дават линкове и към сайта на мамма. И то не само в клуба. А човек веднъж попадне ли на сайта, лесно се ориентира, свиква със структурата му, казва на приятели за него... наистина могат да прочетат много ценни неща там!

I only work to enjoy when I am not working.


Тема За втори път съм ЗА твоето мнениенови [re: geminarius]  
Автор new* (искам!)
Публикувано06.07.04 19:27



вървя по следите ти днес и аха, аха... ми вземаш мислите от главата.
Причината е проста: човек иска да усети, че хората са съпричастни към проблема, болката им, искат да прочетат други мнения, иска им се да обсъдят, да поклюкарят.
Никой не обича да се чувства като част от един въртящ се цикъл или не дай си Боже, някаква си статистика!

Е това е!





Тема Re: Новите теми, Mammе,нови [re: geminarius]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.07.04 22:56



Съгласна съм с всичко, казано от теб, но аз тръгнах от срещуположната точка - от там, че както е видно много хора искат да бъдат заковани теми, съдържащи важна информация за бременността и майчинството и инфото да е подбрано, систематизирано и структурирано.
Това е невъзможно (от съвсем техническа гледна точка) да се направи тук - това беше и поводът за създаването на сайта.
С две думи - това, което се изисква го има - друг е въпросът с допълването на информацията.

П.С. Само да допълня... като писах предишното мнение по темата, наистина имах предвид, че се пускат въпроси, на които въобще не е търсен отговор. Тук не става въпрос за съпричастие, съчувствие и т.н., а наистина за информация. Уважавам желанието и възможността на всеки да сподели проблемите си, да "свери часовника си" с останалите в неговото положение или вече минали по този път. Чест прави на много хора (поне на мен ми прави много добро впечатление това), които питат за тривиални неща, но въпросите са от рода на "търсих информация..... намерих еди-какво си.... и при вас ли е така.... има ли още нещо, което трябва да знам и т.н.". В крайна сметка клубът е за това - за съвети, мнения, коментари, дискусии, а структурираната и "закована" информация - просто няма възможност да се събере тук, а и не й е мястото.

Редактирано от Mamma на 06.07.04 23:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.