Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво е да си майка?  
Автор ®™™® (2stroke power)
Публикувано29.06.04 23:43



Аз никога няма да бъда майка,защото съм мъж,но просто от любопиство ми е интересно какво е да си майка?

Risto in Blue Traby is passing trough


Тема Re: Какво е да си майка?нови [re: ®™™®]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано29.06.04 23:54



Същото, каквото и да си татко, но по - хубаво.




Тема Re: Какво е да си майка?нови [re: ®™™®]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано30.06.04 22:56



Трудно е да се обясни...

Аз го чувствам нещо като да имаш толкова тела и души, колкото са децата ти + себе си, като това "себе си" е като стъбълцето на всяко цвете (дете)... Радвам се на шанса да участвам с помощ в създаването и разцъфтяването им...

Наскоро тук в клуба имаше подобна тема и някой беше написал, че да си майка е като да си пуснеш сърцето да се разхожда извън тялото ти само... (цитирам по памет). Това също много ми харесва.

А на мен пък ми е любопитно да знам дали поне част от мъжете могат до такава степен да се отдават на децата си, както го правят масово жените...
Как мислиш? Дали понякога природата не прави такива жестове на даряване мъжете с майчински чувства? Ако си един от тези щастливци, значи не е нужно да ти обясняваме.





Елица - Розова звездица
Елица

Тема Re: Какво е да си майка? [re: ®™™®]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано01.07.04 07:36



Нещо, което те кара да се променяш непрекъснато, да ставаш по-търпелив и по-добър, по-всеотдаен, по-внимателен. Да чувстваш, че живота ти е изпълнен със смисъл и че не е живян напразно. Да знаеш, че след теб ще има една усмивка, едни очи които са част от самия теб това те кара да се чувстваш изпълнен с гордост.



Тема Re: Какво е да си майка? [re: SilverElf]  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано01.07.04 07:47



Хей, много е хубаво това, което си написала... Чак се просълзих като го прочетох.

За господина: Има и друг аспект на майчинството... Моят учител по математика казваше "... когато жената роди...
...свършва животът на жената и започва животът на децата".

И в това има истина.


====
Common sense is not so common.
Voltaire


Тема Re: Какво е да си майка?нови [re: kate_]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано01.07.04 09:24



Ха! Типично мъжка гледна точка! Аз бих казала, че животът на жената Започва едва след като роди! (Имам пред вид в най-добрият смисъл.)... А докато е бременна, живее с предчувствието за предатоящото начало на същинския й живот.
Е, не мога да се сърдя на мъжете за гледната им точка, все пак. Ми, те така са утроени... При тях живота свършва с вдигането на ципа, затова имат нуждата постоянно да го държат отворен... (Извинявам се за циничната си образност!)





Елица - Розова звездица
Елица

Тема Право в целта!нови [re: sisislava]  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано01.07.04 09:43



За ципа, искам да кажа...

Колкото до това, дали започва... Не знам. Аз определено си имах живот и преди бременността, който много ми харесваше!
Но това са вече много лични неща и мнението на всеки може да е съвсем различно от това на другите, и всеки да има право...
Отношението ти към живота след раждането зависи от това какви са ти очакванията и дали се покриват с реалността след това, до каква степен се променя животът ти (ако следваш - прекъсваш ли или не; ако работиш - ще си запазиш ли работата...)

Сложна работа е, да ти кажа.

Във всеки случай, жената се променя и развива. До степен самонеузнаваемост.
Мисля, че става по-добра.
Макар че любовта към детето може да се разглежда като вид егоизъм (то е твое продължение и т.н.)


====
Common sense is not so common.
Voltaire


Тема Re: Право в целта!нови [re: kate_]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано01.07.04 22:37



Променя се и още как! Някой оглупяваме, други се разхубавяват след като родят
Онзи ден ми се случи следното: Отивам да си взема заплатата и счетоводителката ме пита дали имам 1 лев, че да не ми връща на стотинки и аз бъркам в джоба си... к`во мислите вадя? Биберон! Ужас, потънах в земята... чак до такава степен ли съм оглупяла?
Определено е егоизъм!



Тема Re: Право в целта!нови [re: SilverElf]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано01.07.04 23:03




... А на мен ми се е случвало да отида сутрин на работа със закачен биберон на блузата.. Аз често го закачам по себе си когато сме с Елица, но да тръгна на работа с биберона, но без нея...
Добре че не пътувам с градския транспорт , а с кола.




Елица - Розова звездица
Елица

Тема Разхубавяват се чушки!нови [re: SilverElf]  
Автор kate_ (джедай)
Публикувано02.07.04 00:41




Това важи за мами над 40. От хормоните кожата разцъфва... Иначе какво - една година минава после, докато си върнеш фигурата.

Предлагам да почакаме докато станем на 40.


====
Common sense is not so common.
Voltaire



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.