Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема kam mamite sas sekzio  
Автор v22 (Veli)
Публикувано28.06.04 21:01



Zdraveite momicheta!
Pisha otnovo na latiniza, znam, che nyakoi ne ya chetat, no syadam samo za malko i mnogo me boli ranata ot operaziyata, taka che nyama da moga dnes da potarsya kiriliza.
Dnes ni izpisaha, mnogo sam shtastliva s bebocheto i mnogo vi blagodarya za hubavite pojelaniya!!! Drug pat shte razkazvam za rajdaneto, no iskah samo da popitam onezi ot vas, koito sa rodili sas sekzio (poneje tova beshe moya sluchai) - za kolko vreme vi zarastna ranata i se vazstanovihte? Za men dnes e 6-ti den, veche se dvija, no mnogo me boli i se chuvstvam ujsano, che ne moga palnozenno da se zanimavam s momchenzeto si vse oshte.
Razkajete, molya vi, kak beshe pri vas?



Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: v22]  
Автор new* (искам!)
Публикувано28.06.04 21:21



Аз се освестих някъде между 10 и 15 ден. До тогава нещо много гадно, като ток ме пронизваше от дясно и не можех да помръдна. Още малко ти остава да се мъчиш. Само не се залежавай много, щото аз така не помръднах от леглото 2 дни, като се прибрах в къщи и ми се натърти от лежане опашката, та още /2-ри месец/ не ми е минала и охкам от нея. Раната ми мина и замина, а опашката ми - тц!



Редактирано от new* на 28.06.04 21:23.



Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: v22]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано28.06.04 21:34



Ами при мен след махането на конците почти не остана болка, само леко подръпване чувствах. Махнаха ми конците на 8-мия ден, а ме изписаха още на 4-тия. Т.е. на 4-тия вече бях доста добре. Е, разбира се, болеше си ме като ставам, сядам, при по-разки движения, но след махането на конците болката притъпя и отмина доста бързо, доста по-мало от 15 дни, както е писала new*.

Важно е да се движиш, в противен случай може да се получат сраствания. Аз още в реанимация се въртях наляво надясно, въпреки канската болка, а после си ходех доста, пак на въпреки ... Затова пък бързо ми мина.

Хайде, дано се оправиш скоро и честито за бебчето!



Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: SZA]  
Автор new* (искам!)
Публикувано28.06.04 21:47



Незнам кое те шокира в 15-те дни, SZA... Писала съм от 10 до 15 дни. При мен поне беше така - след 10-тия ден вече живнах и можех да сядам и ставам нормално. На мен не са ми махали конци - бях с такива дето се разлагат в тялото.





Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: v22]  
Автор B_a_m_b_i ()
Публикувано28.06.04 21:55



I na men bolkata mi otshumia chak okolo 2-rata sedmitza, dotogava se dvijeh trudno i ne mojeh dori da se smeia da ne govorim za kashliane i kihane . Ne se pritesniavai, malko ti ostava

Борислав - 14 март 2004



Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: v22]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано28.06.04 21:56



Възстановяването е трудно,но колкото повече се движиш,толкова по-бързо ще се възстановиш
Не помня до кога ме болеше,но беше дълго време-примерно около 20тина дни.
Особено като ставам
Движи се повечко-не се залежавай.
Мен не ме болеше като се грижех за Калоян-явно на психическа основа



Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: new*]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано28.06.04 22:03



Абе много ми се струват 15, че даже и 10 дни... Затова . Но то си е индивидуално при всеки, ако питаш мен - това с болката де, защото хората имат различен праг на поносимост към болката.



Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: v22]  
Автор coccinella (непознат)
Публикувано28.06.04 22:47



Мен ме изписаха на петия ден, а конците ми свалиха на седмия. Докато бях в родилния трудно ставах и не можех да се обръщам на страни в леглото, но като цяло болка нямах. Усещах леко придръпване и не можех да се изправя добре като ходех. Възтанових се много бързо. Като ходих да ми махат конците вече всичко беше наред. После още около две седмици се задъхвах като ходех, но разбрах, че това го имат и родилите нормално.
Ако искаш да се възстановиш бързо трябва много да ходиш и да кърмиш - това ми казаха докторите от родилното.
Аз като цяло бях с много положителна настройка и може би това ми помогна. /Мъчиха ме да раждам нормално, но след 7 часа ме срязаха и за мен беше направо манна небесна/.
Поздрави и бързо и пълно възстановяване.



Тема Re: kam mamite sas sekzio [re: v22]  
Автор coccinella (непознат)
Публикувано28.06.04 22:48



И забравих да ти пиша - на всяка цена носи качествен ластичен колан, не ластични пликове.



Тема Я кажи по-подробно за ластичния... [re: coccinella]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано28.06.04 22:54



колан? Аз си купих и нося, коремни преси също правя, но за какво помага той, как се носи и колко време?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.