Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 05.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Юнски мами 2004 - как сте?  
Автор tani4ka (optimistka)
Публикувано24.06.04 13:45



Здравейте вече настоящи мами от юнското издание! Как се справяте с грижите около малките човечета??? Борко вече стана на 20 дена и вчера ходихме на първата си консултация. За 17 дена е наддал 400 гр и е пораснал с 5 см. Сега е 3 кг и 52 см. Като си представя, че това са мерките на нормално новородено....А ние се родихме толкова мънички... Но няма значение - важното е да сме здрави и да растем!
Засега сме само на кърма. Аз въобще не си правя илюзии, че ще мога да сваля някой друг кг от себе си - сега ям повече отколкото като бях бременна. Но нали е за детенцето ми - прежалвам си фигурата. Успокоявам се, че имам достатъчно време за отслабване.
А при вас как е? Има ли баби? Моята майка ми помага през първите 2 седмици и не мога да изразя с думи благодарността си към нея!!!!! Толкова много ми помогна, милата. Свекърва ми стоя 10 дена, но вчера си замина, обеща да дойде пак в началото на юли. И тя ми помага, но главно с домакинството. Аз вече свикнах да си гледам детенцето и за него не ми е нужна помощ. А и нея я е страх да го хване, че бил мъничък.
Иска ми се да похваля нашия татко Ники. Той ми е голяма опора и като се върне вечер се залепва за леглото на Борко. Приказва му, смее му си, гушка го. И най-важното - не се сърди, когато по време на мачовете го виках за къпането. Спи при нас и дума не дава да се каже да спи в другата стая, че е по цял ден на работа и да може да се наспи. Освен това вечер съблича Борко за банята и въобще не го е страх.
Малко ни мъчат коликите, но пием SAB и се успокоява.
Това е от нас сега. Имаме мнооого снимки, но тати не ги е свалил от апаратчето и не ги е направил в подходящ формат и затова не мога да ги кача и да ги покажа Но и това ще стане някой хубав ден!
Хайде, хвалете се и вие! Поздрави на вас, мами и целувки за малките бебчета от мен, мама Таня и от бебе Борко!!!



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: tani4ka]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано24.06.04 15:55



Привет и от мен и Неличка,
И ние сме добре, вече сме на 10 дни, така че нямам представа колко е качила. Но пък тя си се роди едричка-3450 гр и 50 см.Ужасно е послушна и само, спинка и хапва през 3-4 часа. Напоследък обича да гледка с часове и да си кротува. Не че вижда нещо още. Сладките й муцунки и кривите усмивки са й специалитет. Вечер прави почивка от хапването от 6 часа.
При мен и двете баби бяха в началото тук, сега е само моята майка. Позволявам й обаче само помощ в дом.работа, за беборанка искам аз да си се грижа. Таткото също е само за хвалене- мноооого ми помага.
И нас ни хванаха колики, но не смея много да давам от капките. Не знам доколко са ефективни или просто са за мое успокоение, че правя нещо.
Това е засега.
Целувки на всички юнски бебоци



#define QUESTION ((bb))||!(bb))



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: мeчo пyx]  
Автор Slanchezara (новак)
Публикувано24.06.04 20:01



Здравейте и от мен и моята дъщеричка София!
Тя е добре, мама също се възтановява. Ние си се родихме едрички, утре ставаме на 20 дни, добре се храним - и ние сме само на кърма все още. С таткото я мерихме - порастнала е с 1-2 см (не можем точно да определим, че много шава) и гоним 4-те килограма, ако не сме ги и минали вече. Расте с часове буквално, вече имаме и даже първите омалели дрешки. Майка ми много ми помага в начлото - переше и гладеше дрешките на бебката, аз даже не можех да ходя и да обслужвам сама себе си. Баща ми пък ни готвеше питателна храна. А таткото Ники - направо е за медал - образцово се грижи за мен и бебка - сменя памперс като за норматив и ми е в голяма помощ!
Свекърва ми по-малко ми помага, ама тя живее на другия край на София и ми е неудобно да я викам от 30 км за да ми помага.
А днес даже й направих и първата разходка! Беше много доволна и я проспа :-)
Ами това е от нас, надявам се скоро и снимка на моето сладичко Софийче да видите
Апропо, искам да похваля педиатърката - без да я преследвам идва да я вижда вкъщи и е адски внимателна!
Поздрави и целувки за всички мами и бебчета.



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: Slanchezara]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано24.06.04 20:09



Честити ви душички!



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: tani4ka]  
Автор Mишeнцe (mama na Bobche)
Публикувано24.06.04 21:16



eheeeee
chudih se koj shte pusne novata tema - na junskite mamcheta. Vreme si beshe !

Privet i ot nas s Bobche. Nie sme veche na 10 dena. Oshte ot parvija den se grizja sama za nego - v rodilnija dom ni pomagaha malko, no bebchetata si bjaha pri nas i se opravjahme sami. Ne znam otkude mi dojde toja kurazj, predi si misleh che shte me e strah da go pipna. Dazje purvata banja ja napravih sama, pod zorkija pogled na akusherkata.
Predi 3 dena ni padna pupcheto, sega s tatito sme v dilema kude da go hvarlim. tatkoto ni e strahoten - prisustva na razjdaneto na Bobcho, i mnogo mi pomagashe prez tsjaloto razjdane. Napuvahme zaedno, davashe mi kurazj. Maj toj dazje vidja poveche ot razjdaneto otkolkoto az - nakraja bjah tolkova iztoshtena, che bjah sus zatvoreni ochi - pochti ne mozjeh da gi otvorja. Razjdahme se pochti 30 chasa, no malkoto choveche si zasluzjava vsichki muki - prekrasen e.
Az vse oshte se vuzstanovjavam - imam dosta shevove ot razkusvanijata, boljat me i kostite, ne moga da izdurzjam dulgo vreme prava. Majka mi e pri men i mi pomaga s domakinstvoto, no za bebcho se grizja sama. I tati pomaga, kogato mozje.
Kurmim se na poiskvane - prez 1-2-3 chasa, kogato kakto dojde. Dnes tuk e toplo, i se hrani dosta chesto. Chudja se da reduvam li gurdite, ili da davam i ot dvete. Da se doiztsezjdam li, da davam li chaj za koliki, ili kapki... Izobsto - nalegnaha ni veche majchinskite grizji. Dopredi 2 sedmitsi se chudehme kontraktsiite dali sa istinski ili flshivi, puk sega si murkame v koshcheto :-)
Veche sa ni malki pampersite za novorodeno - minahme na nomer 2 na Pampers. Imame si i pupchitsi njakakvi - maj ot pretopljane - pustata nasha baba, vse ja e strah da ne iztinem :-) Izlizahme dosega njakolko pati s kolata, a dnes i s kolichkata - mnogo ni haresva da patuvame, brej !

Zasega tova ot nas s Bobche. Chakame da se vkljuchat i drugite mami.
Mezjdu drugoto - Toutou neshto se zagubi - ne mi e otgovarjala na belezjkite ili mejlite. Njakoj znae li dali sa dobre? Chakame i V22 tija dni da ja izpishat i da se pohvali kak e....

MNogo tseluvki na vsichki ot nas s Bobcheto

Boris (14.06.2004)


Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: Mишeнцe]  
Автор toutou (mama na Yana)
Публикувано24.06.04 22:49



zdraveite i ot nas!
nai napred da uspokoia Mishence-dobre sme, prosto dir-a neshto se zakuchi i ne mi prashta belejkite;-(( toku shto pak otkaza!

obshto vzeto i nasheto ejednevie e podobno kakto na vsichki iunski mami i bebotzi! veche sme na 16 dni i utre sme na parvata konsultatzia-da vidim kolko sme porasnali! Deteto papka dobre i lakomo: hranim se samo na karma i sme na poiskvane- vseki den e razlichno ili iade na tri chassa kato po chasovnik ili kato dnes prez dva chassa gladna....bebeshka mu rabota! prez noshtta iade na tri chassa i sam "malko" umorena veche ot postoiannoto bodarstvane i noshtno pamperso smeniane, no nali zaradi bebchovtzite vsichko pravim
az po-rano karmeh ot dvete gardi no ot vchera davam samo ednata -moje bi i zaradi tova iade po-chesto....
koliki oshte niamame, no ot dnes neshto se garchi-mai i nas shte ni napadnat!

i na men svekarva mi pomaga i az se zanimavam samo s beba! kakto i pri Mishence : oshte ot parvia den se zanimavam iztzialo sama s neia! tate mnogo ni se radva, no praktticheska pomosht mnogo ne ni e...
pri men rajdaneto beshe leko i za tri dni veche nishto ne me boleshe-slava bogu!
puk i kilata svalih-samo tri ostanaha v nasledstvo ot bremennostata!

tova za sega, pak plache beba!
otivame da se karmim! a kak me boli tova zarno-oh! oh! oh!

mnogo tzeluvki na mamite i bebotzite!
i do skoro!

Редактирано от toutou на 24.06.04 22:51.



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: toutou]  
Автор Di5 ()
Публикувано24.06.04 23:53



Привет и от нас, ние днес ставаме на 1 седмица.
toutou и мен много ме болят зърната, ама стискам зъби, малкото е такова зверче, иска само да цока и така силно стиска, хем отрано почнах да ги мажа и пак се разраниха.
Ние хапваме на поискване, понякога си прави почивки от 4-5 часа като спинка, а понякога ядем и през час, будна ли е само зяпа и търси цица, оня ден искаше да захапе рамото на баща си

На 5-я ден ходихме да и правят тест за слуха и я преглаждаха пак, беше отслабнала още до 2700г, ама аз до тогава имах само коластра, сега вече си имам мляко и се надявам да качва с този апетит, на 10-я ден сме пак на преглед ще видим тогава дали са потръгнали нещата.
И на мен свекърва ми е тук, но на нея разчитам само да се занимава с Диана докато аз съм с бебето, всичко друго съм свикнала да правя сама и не обичам друг да ми се меши. Малката като спи по 4 часа успявам да си свърша домакинската работа, та ето дори и да седна пред компютъра.
Ами това е засега от нас, пазнато ежедневие от всички ви
Целувки за бебоците и техните мами от нас!



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: toutou]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано25.06.04 00:11



Здравейте и от нас с бебе Дариа. Тя днес стана на 25 дни и е много послушна /през повечето време/. Спи си през ноща сама в стая и се буди само, за да хапне. Нещо неможем да установим точен режим, но си мисля, че и тя е човек и неможе да й се яде винаги точно на 3 часа. Има и колики, за които даваме Саб Симплекс, а нашата педиатърка ни предписа и едни прахчета направени от Мезим, които са много ефикасни.

В началото ни помагаха, но тази седмица мъжа ми се върна на работа и сме си вече сами. И аз като другите майки мога само да похваля таткото, че противно на очакванията ми се справя много добре с бебето и прави всичко от обличането до миенето на шишета без проблеми. Разхождаме се всеки ден, а през уйкенда даже сме навън по цял ден. За този планираме да я заведем някъде на пикник.

Аз съм много добре - остават ми 3 кг. от бременността, а от 10 дни правя и коремни преси. Моя лекар каза, че щом не ме боли операцията няма проблем. Вчера даже успях да влезна и да закопчея дънките си и се чудя кога най-рано ще ми се прибере таза? Остава ми дори време да се мажа и с един стягащ крем за корем. И изобщо като сме майки не значи, че не трябва да сме хубави - нали?



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: tani4ka]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано25.06.04 01:06



Здравейте момичета и аз чаках тази тема от близо месец.Та да си дойдем на въпроса и ние с Дилянка -бузанка да се отчетем.Тя стана на един месец и два дни,но за мерките и теглилките ще се отчетем в събота,че тогава сме на консултация.Видимо ми се струва пораснала,а и по дрехите също си личи.Храним се на 4 часа по 6 пъти на ден,като кърмя и дохранвам с Милумил.Имаме апетит и добре си хапваме.За сега нямаме колики или поне не си казваме.Милата много ми е добричка ,плаче само като е гладна или гола(хич не обича).Самички сме и никой не ни помага,само майка ми идва
от време на време да сготви нещо.Но пък си имаме прекрасен тати,който се грижи изцяло за Иво,вечер приготвя вечерята ,къпе Диляна и помага в домакинството ,въпреки че всеки ден е на работа.
Трябва да похваля и батко Иво,който просто обожава своята сестричка,постоянно иска да я целува,гушка,къпе и т.н. ,а ние се чудим как да я предпазим от него
И понеже много хубаво не е на хубавосега и да се оплача.Милото ми бебче се разболя-от два дни започна да киха и покошля,а от днес и нослито се запуши и едвам диша.Милото не може да се усети,че може да се диша и през устата и се мъчи.Сърцето ми се къса като я слушам как хърка и едвам диша.Как настина не можах да разбера,Иво ми се разболя за първи път като стана на 1 г.А бебка милата е само на един месец.Ходихме на лекар-гърдите са и чисти ,няма t и лекарката каза да и пръскаме Стеримар в носа (солено вода)и хомеопатично сиропче за кашлицата.Вече почти не кашля,но това носле
Е това е за сега от нас с Диляна,скоро пак ще пишем за отчет на мерките и теглилките.
Много целувки от нас за вас



Тема Re: Юнски мами 2004 - как сте? [re: tani4ka]  
Автор Adi_75 (нова)
Публикувано25.06.04 14:15



Здравейте мами и от нас с Никол

Ние утре сте станем на една седмица ама да пишем.......

Никол е доста добричка и само спи и папка, аз имам кърма и и давах да яде по 20 мин от гърда но нещо почна много често да ми повръща и сега и давам по 10 мин от всяка другото изцеждам че много ме болят като са пълни

И моите зърна бяха разранени, но в болницата ни даваха крем да се мажем и аз ги държах на вън по 1 час и за 2 дни раните зарастнаха - сега кърмим с удоволствие
На мен майка ми е тук и слава богу че иначе не знам как ще смогвам - аз имам бая външни шевове и не мога да се движа много но аз си се грижа за Никол, баба готви чисти и пере....то от това повръщане е ад!! аз доста се притеснявам но питах мамите тук и казаха че било нормално!!

Нас от болницата ни изписаха 3450 кг. почти колкото се родихме, следващата ни консултация и преглед е на 1.07

Засега това мами отивам че плачем а и сме накакани та трябва и да се сменим




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.