Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво кремченови  
Автор amber (serene)
Публикувано25.06.04 16:59



с UV фактор слагате на децата при разходки на открито? Калина е на две години и 4 месеца, не знам и колко силен филтър й е подходящ за парка? Миналата година бях взела на Bubhen, 20 UV, но нещо имам резерви към него, тествах го и на себе си понеже моята кожа реагира като е изложена на слънце и само дето се омазах пък зачервяването си остана. Принципно всички други бюбхенски продукти ми харесват много, но този ..незнам, препоръчайте вие нещо



Тема Re: Какво кремче [re: amber]  
Автор Dei (непознат )
Публикувано25.06.04 17:06



Vichy za deca, faktor 60. Mnogo sme dovolni.



Тема Re: Какво кремче [re: amber]  
Автор SveGab (мама на Габче)
Публикувано25.06.04 17:06



Скоро писахме за кремовете против слънце, в една тема за алергиите май беше. Ние сега сме с Рок, но повече ми харесваше 60 фактор на Виши, който ползвахме миналата година и крема на Юсерин. Юсерин са по евтини от Виши, а като качество са много добри. Колкото по-висок фактор, толкова по-добре. Дерматолозите съветват до 3 год. никакво директно излагане на слънце.



Тема Re: Какво кремче [re: amber]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано25.06.04 17:18



ето и една дискусия от преди няколко месеца:


ние си ползваме Нивеа за деца мисля,че фактора е 25



Тема Re: Какво кремче [re: amber]  
Автор Svetla76 (mama na Luisi)
Публикувано25.06.04 17:19



Zdravei...6te si kaja mnenieto,makar,4e tova ne ne6to individualno za vsjaka koja...Minalata godina vodihme Luisi na more na 10 meseca i i kupih VICHY 60 factor...Kojata i e bjala i za 7 dena ne po4ervenja izob6to...majeh ja prez 2-3 4asa i ostanah mnogo dovolna...tazi godina 6te i kupja sy6tija krem...malko e skyp...no za deteto si struva....osobenno pri gledkata na plaja...na deca, stoja6ti po cjal den na slynce i celite na rani......Uspeh i pozdravi...



Тема Re: Какво кремче [re: amber]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано25.06.04 17:35



Не можах да разбера добре от постинга ти ("само дето се омазах пък зачервяването си остана"), но ако си се намазала след излагането на слънце, едва ли ще има ефект. Тези кремове не са за успокояване на зачервявания, а за предпазване от появата на такива!
Ако не съм те разбрала правилно, извини ме!

Аз ползвам втора година млякото на бюбхен с фактор 32 и нямам абсолютно никакви оплаквания. Синът ми не се е зачервил нито веднъж, ао към края на сезона е с приятен загар.

Ето

се развихри една дълга дискусия по повод защитата от слънцето. Сигурна съм, че в нея ще намериш полезна информация!


Напомням още веднъж да се прави разлика м/у UV фактор и SPF фактор! (скалата на втория свършва на 32 и ако някой ви каже, че има по-висок защитен такъв, ви лъже).

Пожелавам ви повече да нямате такива ядове, а само да се наслаждавате на слънчевото лято!



Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: Какво кремче [re: Cпacka]  
Автор amber (serene)
Публикувано25.06.04 17:58



eeeee, преди това се намазах
Явно си е индивидуално за всяка кожа.
Благодаря ви много за отговорите, ще взема виши, и тоя за лице ми е такъв, поне да сме в една марка вкъщи



Тема Re: Какво кремче [re: amber]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано25.06.04 18:36



Борис май се изрина от тоя крем на Виши. Той е с алергия към млякото де и може да е предразположен, но все пак имай едно на ум.



Тема Re: Какво кремче [re: amber]  
Автор Nadin (цветна)
Публикувано25.06.04 18:40



Аз и миналата година и тази мажа Митака с този на Бюбхен само че по- високия фактор и съм доволна - не се зачервява.



Тема anthelios фактор 30нови [re: amber]  
Автор belyata (olele)
Публикувано25.06.04 22:40



на LA ROCHE - POSAY - около 25лв, 125мл спрей. Не е специално за деца, но когато го купувах още не бяха внесли НИТО ЕДИН от новите, в смисъл пресни от тази година, слънцезащитни продукти за бебета. Така че избрах този - без консерванти, без аромат, водоустойчив, с термална вода, покрива широк спектър UVA/UVB лъчи. Все пак Ида беше хванала лек тен още от ранна пролет, тъй като гледах да сме навън възможно ной-дълго. Та с две думи - доволна съм. Ида е почти на година. Да добавя, че съм чувала (хм, знам как звучи), че е по-добре да се използва по-нисък фактор по-често. Аз я мажа десетина минути преди да излезем за няколко часа, но НИКОГА НЕ Я ОСТАВЯМ ДИРЕКТНО НА СЛЪНЦЕ - или в количката под чадъра, или да щъкаме на сянка/слънце. Не е била зачервена нито ден, а е с приятен тен.
Уф, че дълго

[image]http://community.webshots.com/photo/148346814/148346902FECAgJ[/image]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.