Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хемоглобин?  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 19:16



На изследванията на кръвта на Бо /рутинните за 1г./ резултатът за хемоглобина е 117. Вижда ми се нисък. Колко е бил ХБ на вашите бебоци на тази възраст?



Тема Re: Хемоглобин?нови [re: Чeтa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 19:43



много си е добре даже:)
На Моника на 7 месеца беше 102, а на 2 г и 3 месеца 123. Не съм и давала нищо, просто се е вдигнал сам.:) Според мен вашия е съвсем в норма:)



Тема Re: Хемоглобин?нови [re: Чeтa]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано23.06.04 19:49



119
Добре ви е хемоглобина, не се притеснявай.
А и като се отчете че Бобо е с алергия и доста неща не яде, съвсем си е хубав.



Тема Re: Хемоглобин? [re: Чeтa]  
Автор DeboraМодератор ()
Публикувано24.06.04 01:01



95 или 97, забравила съм точната цифра.



Тема Re: Хемоглобин?нови [re: Чeтa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано24.06.04 09:51



Идеален е! Попринцип в сравнение с нормата за възрастни, показателите за детския хемоглобин са малко по-ниски. Ако за възрастен нормата е 120-140 (май толкова беше!), нормата за деца е 100-120.

Бобо си е в отлично здраве, да ти е жив и здрав! Пу-пу-пу!
А и като си спомня в парка как втренчено следеше бурканчето с папането, няма как да е иначе!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Хемоглобин?нови [re: Cпacka]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано24.06.04 10:12



Умееш да ме успокоиш значи!
Благодаря!




Тема Re: Хемоглобин?нови [re: Чeтa]  
Автор marid ()
Публикувано24.06.04 10:16



Добре си е хемоглобина, не се притеснявай. Мартин на 6 мес беше със 104. Ще видим след 2 месеца как ще бъде.

Щипни Бо по дупето от мен



Тема Re: Хемоглобин?нови [re: Чeтa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано24.06.04 11:09



А, даааа! Щото вече я утъпках тая пътека преди година.

Бях се изприщила от кръвната картина на Крис тогава поради драстично на места разминаване между посочените референтни стойности на различните показатели и стойностите на Крис. И понеже трябваше да изчакам 3 дни, докато се видя с педиатърката ни, за да я разчете, пощурях от притеснение. Изчетох една камара литература по отношение на хематологията и поставих какви ли не страховити диагнози. Отидох със свито сърце при докторката ни, а тя погледна резулатите и с много бодърт тон заяви "Браво, много добри са!".
Ама как добри, нали това тука, пък другото ... Този показател сочи, че ...

А тя само ме отсече "Абе, мила! ТИ кога ще престанеш да четеш неща, за които не си учила?! Резултатите му са прекрасни за дете на година!"
После ми обясни, че в стандартните форми за резултати от изследвания се посочват границите за възрастни, а за деца те са по-различни.

Та вече гледам да не задълбавам в области, в които познанията ми са лаически. Оставям на специалистите да си свършат работата!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Хемоглобин? [re: Cпacka]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано24.06.04 11:34



Бе и аз знам, че за деца може да има разлики, ама...
Майки, кво да ги правиш




Тема Re: Хемоглобин?нови [re: Чeтa]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано24.06.04 14:08



Нашият на 1 годинка беше 114. Имахме обаче ускорена утайка и пихме Малтофер по препоръка на педиатърката два месеца след което правихме нови изследвания. Тогава беше като стойност 115 и с малко подобрение на другите показатели. Според педиатърката ни 115 е в нормите но според Доц. д-р Кременски това е на долната граница на нормата. Тогава той ми предложи да направим консулт с педиатър хематолог и той да се произнесе но за жалост не успяхме да организираме срещата когато идвахме в София.
Така че Чета ако те притесняват тези стойности направи консулт с такъв специалист от Майчин дом.
Ние при следващото идване в София ще направим непременно такъв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.