Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Един въпроснови  
Автор BLACK DEATH (Чума)
Публикувано18.06.04 18:07



Защо всички нови майки говорят за децата си в първо лице множествено число?

Днес пикахме 3 пъти.
Тук сме с хубава шапка.
Преди 3 месеца проходихме


Не се заяждам, просто ми е много интерсно незнаех къде да попитам?


Много хубави дечица имате да са ви живи и здрави



I believe it is our fate to be here. It is our destiny. I believe this night holds, for each and every one of us, the very meaning of our lives



Тема Re: Един въпроснови [re: BLACK DEATH]  
Автор marid ()
Публикувано18.06.04 18:22





- защото е част то теб
- защото всяко постижение е общо
- защото новата шапка се харесва повече на майката, ама пък я носи детенцето - пак е общо
- защото в началото то поглъща цялото време, мисли и внимание - всичко ви е общо
....
По мои наблюдения тази склонност позачезва към 1вата годинка - когато човечето много ясно си заявява, че е личност и то каква!



Тема Re: Един въпрос [re: BLACK DEATH]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано18.06.04 18:33



Да, marid много добре го е казала



Тема Re: Един въпроснови [re: Чeтa]  
Автор Krassy (That is me...)
Публикувано18.06.04 18:38



Прекрасен и много то4ен отговор на въпроса



Тема Re: Един въпроснови [re: BLACK DEATH]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано18.06.04 18:56



Съвсем наскоро в "Родители и деца" обсъждаха същият въпрос. Би могъл да погледнеш и там. Темата се казва "Защо майките" и е на 2 страница

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Един въпроснови [re: BLACK DEATH]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано18.06.04 18:59



само да допълня марид,че на този етап децата ни са твърде зависими от нас и ние от тях,израза "да бъдеш майка е все едно да пуснеш сърцето си да се разхожда "много ни подхожда



Тема Re: Един въпрос [re: BLACK DEATH]  
Автор tswete (creative)
Публикувано18.06.04 22:09



Но виж, ако майка на 16-годишно момче пита майката на друг 16-годишен: "А вие ходихте ли на гола комисия?", нещата май са загрубели!!! Хич не ми се струва нормално...
Все си мисля, че децата се раждат (и трябва да бъдат възпитавани като) отделни, самостоятелни и независими от нас личности. Поне от момента, в който могат да го осъзнаят. И независимо, че по изброените от вас по-горе причини и аз често говоря от първо лице, мн. число, се старая да го избягвам.



Тема Re: Един въпрос [re: BLACK DEATH]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано18.06.04 22:43



И аз се чудих защо е така до момента,в който се появи малкото човече Сега говоря в 3л.ед.ч. ,когато направи нещо,с което аз нямам нищо общо.Пример-научи се да хваща;пиша/ака добре;говори с играчките;опъва се на пюрето....
Обаче всичко останало правим заедно-ядохме(аз държа биберона/лъжицата,тя се храни),омазахме се(предимно тя е оклепана,ама и аз го отнасям),ще се къпем(къпя я,ама и аз цялата съм мокра)
Ама какво да го правиш-само на 4мес и 18 дни



Тема Re: Един въпроснови [re: tswete]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано18.06.04 22:50



яко тва за "голата комисия"



Тема Re: Един въпроснови [re: snich]  
Автор sisislava (щастлива мама)
Публикувано18.06.04 22:57



Аз пък понякога се обръщам към нея в 3 лице. Например й казвам: "Хайде да ходим да къпем бебето!"
Знам че не е правилно, но на мен ми е забавно.


Елица - Розова звездица
Елица


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.