Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Будене сутрин???  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано18.06.04 11:21



Ох ама как се справяте с това?? Значи някакъв ад е при нас сутрин. Аз ставам първа - пия кафе, обличам се гримирам се и т.н.
В осем часа трябва да съм излязла. Оставям Теди да спи до възможно най-късно, зашото ми е мъчно да я будя. И като отида в осем без 15 да я будя... мъкаааааа!!!! То като почне да мърмори " махни сеее, спи ми се, млазя те бе, остави ме" и часовника цъка... и всичко на юруш трябва да върша. То едно кисело туй дете, като го обличам се почва - не искам това, не искам къс лъкав, къде са ми клачолите.. рев, аз се изнервям че се лиготи, че закъснявам.. абе въобще... Даже като я будя куклен тетаър й правя, че да се усмихне - ама не, кисела до невъзможност начи...
Как се справяте вие?



Тема Re: Будене сутрин??? [re: Пeнka]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано18.06.04 11:32



колко ми е познато
само че аз се справям с двама такива - при мен ситуацията е усложнена и с баща, който не иска да става!! и двамата само се дебнат кой ще се мине да стане пръв
накрая грабвам хлапето и го мятам при баща му и заплашвам, че ще ги оставя да се оправят сами
следва серия почесвания по гръбчета и гърбища (взаимно си правят евала, тия мъже!) и накрая благоволяват да се излюпят, тук вече съм почти пред истерия, че пак закъсняваме, следват още 15 мъчителни минути, в които те си се мият заедно в банята, после екшънът по обличането и обуването, и горе-долу по това време вече хлапето престава да е кисело и става човечно
една вечер сериозно си говорих с него, и му обясних, че предпочитам сутрин като ми чуе гласа да ми каже "добролтро мамо" вместо панически да се завива през глава, за да се прави на невидим... 4-5 дена така ме посрещаше сутрин, после сънливостта му пак надделя и разправиите почнаха отначало
единствения път, когато е станал без проблеми последните месеци, беше тази седмица в понеделник, когато замина на море. Гледам го - съвсем дълбоко заспал, лекичко му подшушнах "айде ставай, тръгваш на море", и това дете рипна като навито на пружинка, още със затворени очи се метна на гърнето и въобще за 2 минути беше абсолютно up
абе тарикатчета



Тема Ама то [re: antea]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано18.06.04 11:38



в такъв случай и аз с двама се боря - щото нашия тати и той голям поспаливец - а като оставя Теди в нашето легло си се гушват и заспиват Казвам му да вземат да стават, те само мънкат. И накрая се тросвам, заявявам, че тръгвам на работа, пък те да се оправят и ела да видиш мъж ми как скача и почва да я буди:-)
И накрая ми остава едно чувство на "преебаното камилче" - мама както обикновено е недоспала, докато съм обличала Теди ме е ритнала два - три пъти с обувките и в бързината излитам от нас с риъници по панталона... абе жива ша са оплача накрая:-))))



Тема Re: Будене сутрин??? [re: Пeнka]  
Автор Grami ()
Публикувано18.06.04 11:42



Така като ви слушам, все едно у нас се развива действието
Ужас.......сънливци страшни........Ама какво да правиш....



Тема Сънливци ама [re: Grami]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано18.06.04 11:44



когато не трябва. Не знам точно как уцелва почивните дни - но събота и неделя, странно винаги става най-късно в седем



Тема Re: Ама то [re: Пeнka]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано18.06.04 11:46



дай да си се гушнем и да си се оплакваме взаимно на рамо, аз съм на същия хал а пазарлъци има ли кой да я заведе на детската? ние до последно сме на тръни и чакаме кого ще посочи Негово величество, и като те избере въздъхваш и си казваш - айде още 15 минути в целувки и сбогуване, но те поне са приятни



Тема Аааа не [re: antea]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано18.06.04 11:48



такива при нас няма!!! Аз излизам в осем, защото работя на другия край на София и съм с маршрутка, те тръгват в осем и половина с колата и баща й я води на детска. Оставаше и тва да правя аз и вече не знам кво щях да направя:-)



Тема Re: Сънливци ама [re: Пeнka]  
Автор Grami ()
Публикувано18.06.04 11:56



[usmihvam se При нас и събота е неделя се спи, дори ми е трудно да направя някаква програма, да кажем за ходене извън града заради това спане. То не е излежаване, не е въргаляне в това легло..... но само да се спомене че излизаме на вън, всичко става като с магическа пръчица. Лошото само че ако е студено или вали излизам лъжкинята и се боря на входната врата.... но какво да се прави



Тема Re: Будене сутрин??? [re: Пeнka]  
Автор MM (za mama)
Публикувано18.06.04 11:57



Да същата история! Преди го нямахме този проблем защото си лягаше вечер най-късно в осем. Но отскоро се изчанчи режима й (ми то като се стъмва почти в 10....) и вечер не иска да заспива до късно, сутрин не иска да става, после като е недоспала в яслата заспива понякога за втори следобеден сън, точно преди да я взема и след това киселее до към 6:30 - 7 вечерта, но после пак я обзема лудост, започва да дивее и играе и така омагьосан кръг. Аз обаче само веднъж седмично я водя на ясла, иначе сутрин до 7 - 7:15 съм излязла от вкъщи и ги оставям да се оправят сами с баща й . В интерес на истината те са си изработили явно подход, защото когато аз я водя на ясла, винаги закъсняваме и нещо все не наред. Може би аз съм много взискателна, докато тати е малко джаста праста - какви прически само й прави!!!

А иначе това с уикендите и при нас го има, но напоследък повече спинка, сутрин. А ние от това ранно ставане така сме си объркали режимите, че аз обикновено се ококорвам рано рано и в събота и в неделя и после заспивам пак, ама не е същото. Ако не се събудя до 7:30 - 8 в събота или неделя, това го броя за късно ставане и се чуствам наистина отспала....еееех, как се менят времената.



Тема Ох щастливка [re: Grami]  
Автор Пeнka (Julie)
Публикувано18.06.04 11:56



де и моето да искаше да се излежава, когато и аз искаааам!!!!!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.