Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема МАЙ-ки, хайде на съвет:)  
Автор new* (искам!)
Публикувано31.05.04 23:45



През колко часа храните бебетата? Какво количество давате, на тези, които са на изкуствено хранене? Аз от 2 дена минах на режим през 4 часа по 120 ml, а до преди 2-то дни, я храних на 3 часа по 90 ml. Не правя голям грях, нали? Не е неспокойна и мисля, че е по-добре така и за мен и за нея. Вече не плаче толкова много, не е без хич, ама то пък много искам май... Всички бебета плачат, нали?
Искам също да се похваля, че получих първите усмивки... е, малко такива едни, ама са истински, защото си свива чак очетата и разпъва устата, значи ми се усмихва осъзнато /горе-долу/:) На 2-ри юни ще ходим на консултация и ще й бият някаква ваксина. Похвалете се с вашите сега вие:)



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: new*]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано01.06.04 10:17



Ами ние сме на поискване
Няма шест-пет - малкият от сега показа кой ще командва в къщи и всичките ми планове за режим отидоха по дяволите. Сега сме като скачени съдове - не мога да мръдна
Яде когато му кефне - разбирай постоянно
И се е окръглил и е пораснал ужасно на дължина. Въобще не прилича на едномесечно бебе. Мъжа ми сутринта ми каза, че явно и тоя път не ми е съдено дълго да се радвам на мъничко бебенце. И е станал любопитко - кокори се, и само ни следи, а също и се опитва вече да издава звуци. Вчера два пъти със сериозен тон на висок глас заяви присъствието си
Лошата новина е, че всички сме болни в къщи, включително и той!
Денис довлече от нейде нещо и от нощес малкото кашля здрво. Много съм разтревожена, но почвам с лечението и се надявам да прекъсна болестта в началото. Има страшен вирус - предупреди ме педиатъра ни. Пазете се вие и пазете дечицата си ! Не позволявайте близки контакти на външни хора с бебетата. Дръжте ги надалече, никакво радване. А също и избягвайте посещения в къщи. Педиатрията била препълнена с болни дечица !
Коликите борихме със Саб Симплекс. Но вечра реших да пробвам Еспумизана и ефекта е страхотен. Ерик е много по-спокоен от тези капки.

Иначе в неделя направихме погачта. Беше много весело. Ще ви пусна снимки по-късно да ги видите
А ден преди погачата получих такава широка, истинска усмивка, че ми се сгря сърчицето за месеци напред!
И такива работи около нас.......



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: new*]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано01.06.04 12:54



Ние се храним на 3 часа, сам си се буди и си иска, при него междинен вариант след събуждането няма.Отваря очи и запищява от глад с тази особеност, че ве4е порасна и пищи с най различни интонации, но..си е писък
Нощно време е като часовник, понякога си мисля-е, не мога да стана, просто не мога. Ставам естествено, но на сутринта съм много, ама много зле.
Да откажем нощното хранене изглежда абсурдно.
А за ваксината не е притеснявай-бебето я понася лесно.



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: new*]  
Автор nadq (loxia)
Публикувано01.06.04 12:53



Zdravejte i ot men! Pri nas neshtata sa slednite: na izkustveno hranene sme (karma njamam), davam po 80ml, kato v saboto shte minem na 90ml, imame koliki i shte trjabva i nie da probvame Espumizana, vsledstvie na tova ni hranene akame vednaj dnevno... Za rejim vse oshte ne moga da govorja, vednag na 3 chasa, posle na 4 chasa iska hapvane! majcheta, az zabeljazvam, che pravi fizionomii do kato spi, togava se i usmihva, vse oshte ne sampoluchila saznatelna usmivka, no ja chakm s netarpenie! Umorata se prevazmogva s kefa, kojto izjivjavamsamo kato ja gusha!



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: new*]  
Автор Lara (Barbie Girl)
Публикувано01.06.04 14:03



Ние сме на кърма и горе-долу през 3 часа се храним, но като ми ревне по-рано му давам да папка. Има ужасни колики и чайчето на Хип не ни помогна, ще пробвам с капки. Реве главно в следобедните часове, храним се и през нощта т.к в 12 вечерта си проспива яденето....Благодарение на недоспиване и грижи топя килограмите толкова скоростно, та чак се уплаших....
На 3ти сме на консултация и ще ни претеглят, т.к от излизането не сме се мерили, но видимо доста е порастнало човечето



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: new*]  
Автор moon67 (минаващ)
Публикувано01.06.04 17:42



Нашата ситуация е следната: кърмата ми рязко намаля и почнах да го дохранвам с Аптамил. Преди това два дни рева като луд. Като почнах да го дохранвам стана дете-мечта. Само спеше и ядеше. Това щастие, обаче продължи също около два дни. После се почна един постоянен рев, не ще ни да суче, ни от шише да яде. Като реши да яде с мъка изяжда 10 грама за 15 минути! Мързи го. 50 гр като изяде и е радост в къщи, но после ги повръща половината. При всичката тази мъка днес ходихме при педиатърката и се установи, че е наддал 640гр и е пораснал 4 см! Как го прави този номер не знам. Слава богу, поне навън спи безотказно. Педиатърката ме посъветва да не му давам да яде на по-малко от 3 часов интервал и сега го поя с чай на Хип между храненията. Това е информацията от нас - успешно отглеждане и по-малко безсънни нощи:)))



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: nadq]  
Автор new* (искам!)
Публикувано01.06.04 18:53



Ами и ние акаме по веднъж дневно и до скоро се притеснявах, но четох някъде, че не било толкова за притеснение... Все пак, утре ще питам докторката ни, дали е нормално това и ако трябва да сменяме храната. А тези капки и аз й ги давам, но резултат май няма, защото пак си плаче и се гърчи, явно си я мъчат тези колики и това е. Поразреди малко нощните хранения. Ето, снощи, да не казвам голяма дума, ама спа от 22 до 5 сутринта... Ако така продължава, ще взема да й купя нов компютър!!!



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: dodo_dodo]  
Автор new* (искам!)
Публикувано01.06.04 19:01



Съжалявам за вируса, който ви е пипнал толкова малки. Как го лекуваш сега, какво му даваш? Такова малко човече и болно... как се изразяват признаците на болестта? Пусни снимките от погачата да видим де, нали и на нас ни предстои такова събитие. И ако има някой задължителен обичай го кажи, че да не пропуснем, да ни се смеят и кокошките:)
При нас на няколко пъти засичам Гергана като е в настроение, да издава едни звуци, които наподобяват нещо различно от плач или ръмжене:) Май се опитва аха-аха да проговори, но се отказва по средата, махва с ръка и му удря един хубав рев.



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: moon67]  
Автор lovy (emocionalna)
Публикувано01.06.04 19:30



Наш Константин е на 18 дни и се храни на 4 часа, понякога и по-рядко! много обича д аси поспива, аз не че протестирам, ама ще видим кантара какво ще покаже на консултацията след 2 дни видимо е наддал доста, кърмата ми е гъста май и затова спи повечко
Коликите ни метнаха още от първата му седмица вкъщи, давах постепенно чай от семена на копър, после на Хип, Саб Симплекс и накрая Еспумизан - от два дни сме с него, мисля, че е по-ефективен, но ще видим. На два-три пъти беше голям рев в продължение на два часа, казват, че така ще е, няма стасение от тези колики.
Но ако все пак някоя от вас знае лек, нека да го сподели, да им олекне на бебоците
Последното, което чух, че е ефикасно и не съм пробвала още, е истинска дъвка на топченца, едно топченце се слагало във водата за преваряване. Има ли ефект?



Тема Re: МАЙ-ки, хайде на съвет:) [re: new*]  
Автор V. ()
Публикувано01.06.04 20:55



И Дара така я хранех, на 4 часа а не на три. Просто я оставих и тя такъв режим си създаде. Тогава на третия час не беше будна просто, ако трябваше да я храня трябваше да я будя.....

Действително така беше по-добре и за нея и за мен:)
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.