Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лохии?нови  
Автор Ripple (вече трима)
Публикувано15.06.04 11:01



От раждането ми минаха около 55 дни, на 45 бях на контролен преглед, всичко беще нормално. Кървенето беше спряло, няколко дни 2-3 не ползвах и превръзка. Но след тези 2- 3 дни отново " нещо" започна ( вече цяла седмица), кръвта е червена, не е силно, но не е и слабо. Прилича на М.
В това, което изчетох по темата майките казват, че месечният цикъл, който се възстановява след раждането е след интервал обикновено от около 28 дни след лохиите.
Кърмя, но доколкото знам не пречи за възстановяването на М.
Чудя се какво е това при мен и дали да се притеснявам.



Тема Re: Лохии?нови [re: Ripple]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано15.06.04 11:07



При мен ту спираха, ту почваха много пъти и това в продължение на повече от 2 месеца. След това ходих на преглед и ми казаха, че всичко е ок.



Тема Re: Лохии?нови [re: Ripple]  
Автор tswete (creative)
Публикувано15.06.04 11:31



И аз съм така, но при мен още на 45-ия ден, уж не бяха спряли лохиите и се появи яркочервена кръв, но малко. Обадих се на доктора си и той потвърди, че това е цикълът ми и че няма нищо чудно да е по-продължителен и по-слаб от нормалното. Въобще каза, че е нормално първият да не е нормален, а следващите вече да са.
След няколко капки на следващия ден направо спря и сега - 5 дни оттогава, вече е доста по-силно и е ясно изразена М кръв. Аз го приемам за нормално, макар че още кърмя, минали са само 50 дни от раждането и имах доскоро лохии.
Толкова от мен. Аз съм спокойна, защото говорих с гинеколага си все пак. Пък и от нещата около Алекс не ми остава много време за тревоги около мен.
Дано съм помогнала. Извинявам се на по-гнусливите майчета за подробностите.



Тема Re: Лохии?нови [re: Ripple]  
Автор GoldenEyeful (тъжна)
Публикувано15.06.04 11:48



Състоянието, което описваш беше и при мен абсолютно същото. Когато посетих гинеколога си и обясних за какво става въпрос, се оказа, че няма място за притеснение, било нормално.



Тема Re: Лохии? [re: Ripple]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано15.06.04 12:23



При мен беше по подобен начин. Лохии до 30-тия ден, на 40-тия - кръвотечение, но червена кръв. Просължи няколко дена и спря. В неделя стават 6 месеца от раждането, още не ми е дошъл мензисът. Преди месец ходих на лекар и той каза, че скоро няма да ми дойде, защото кърмя.



Тема Re: Лохии?нови [re: Kлep]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано15.06.04 22:06



Кога трябва да се отиде на лекар? След като напълно изчезнат лохиите ли? Защото при мен вече са 55 дни някъде и продължават по няколко капки, но всеки ден и аз се чудя да звъня ли да ходя на преглед... Той докторът ми каза след два месеца по принцип, ама знам ли...

Редактирано от SZA на 15.06.04 22:08.



Тема Re: Лохии? [re: Ripple]  
Автор jewel (мама на Маринче)
Публикувано15.06.04 22:24



На мен ми продължиха до 40-тия ден някъде след раждането. А сега, като кърмя, кога трябва да се възстанови цикълът? Вече са минали 2,5 месеца от раждането. Лекарката каза, че този месец трябва вече да имам, но май няма такива изгледи. Може би при всеки е различно?



Тема Re: Лохии? [re: SZA]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано15.06.04 22:26



Лично аз отидох чак, когато спряха напълно.



Тема Re: Лохии? [re: jewel]  
Автор marid ()
Публикувано15.06.04 22:34



Защо пък да трябва да имаш. Моят се възстанови точно 6 месеца след раждането, има момичета, които дори месец- два след като са спрели с кърменето не са имали цикъл. При други идва веднага - докато кърмиш никога не знаеш кога ще се възстанови цикъла - то точно затова е и доста рисков период за забременяване.



Тема Re: Лохии?нови [re: marid]  
Автор jewel (мама на Маринче)
Публикувано16.06.04 11:02



Не че искам да имам, ами просто като не идва се чудиш да не е станало нещо като нежелана бременност например, а ти да си мислиш, че е заради кърменето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.