Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ БЕБОВЦИ- 2004нови [re: breeze]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано15.06.04 16:09



откъде си купи натурален зехтин? а не става ли прекалено мазно с него да се маже човек...не знам някак си не знам как ще си сложа дрехите след това...ама щом трябва :)
аз първо се мазах с някакъв скъп на Galenic /около 30 лв. за 150 мл/, но сега и аз минах на Дева, защото при това разхищение на крем доста ще трябва да се изръся, пък надявам се, че независимо от марката всеки продукт действа в рамките на нормалното
иначе сестра ми ми препоръча крема против стрии на Чико и може би след това ще си купя такъв - 35 лв. е, но било голяма разфасовката и стигало за по-дълго време :)
целулит още не се е появил, ама предполагам че и с такива екстри има време да се снабдя :))

Въпросите никога не са неудобни. Такива са понякога отговорите.


Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ БЕБОВЦИ- 2004нови [re: Aurora]  
Автор denisy ()
Публикувано15.06.04 16:39



чак пък натурален зехтин ?!?! преварен ли да бъде или не ?!?! ако кожата не дава алергична реакция мисля че няма защо. С преварен зехтин се мажат новородени бебета именно защото някой от марките ги обриват целичките. Но пък нашити кожи са свикнали на мазане със най-различни средства, вярно е че сега чуствителността се увеличава, но надявам се не дотам. Зехтина попива много бавно и оставя миризма в дрехите, поне по моите наблюдения върху бебешките дрехи и не бих искала и моите да миришат така.
Ще пробвам и аз Девата - доста по приемлива като цена е от Виши и Галеник определено . За магазин за мами и аз още търся най-удачното решение - харесаха ми панталоните в он-лайн магазина на бг-мама, но не знам как ще ми стоят ?!?!
Иначе за мамите от Пловдив или които имат възможност да минат оттам за път към или от морето - на първия етаж на клиника Торакс има разкошен магазин за мами, където панталоните са по 18 лева и са фантастични. Има и ризи и рокли и т.н.
Поздрави на всички !!!!



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ БЕБОВЦИ- 2004нови [re: denisy]  
Автор rajceto (Slun4ice)
Публикувано15.06.04 22:35



Здравей!
На мен две приателки ми казаха изпитано средство което оба4е не е от най-проятните - свинска мас. И двете ве4е родиха - едната преди 4-5 години а другата преди 7 месеца и казаха 4е са се мазали всяка вечер от 5 месец нататък със свинска мас и ниамат нито една стрия или нещо подобно-не е за вярване но го видях о4ите си- а и двете бяха напълняли с по над 20 килограма по време на бременността си! Така че мили дами колкота и да ви е гадно(на мен също не ми е приатно но това било начинът. Ина4е познавам и мадами дето са се мазали с Vichy, но са си напукани и нацепени - това е полоьението.

TA TAKIVA MITI RABOTI DE!


Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ БЕБОВЦИ- 2004 [re: Aurora]  
Автор breeze ()
Публикувано16.06.04 10:33



Захтина си го купих от Метро, но предполагам, че го има и в другите магазини. На самата бутилка си пише, че е натурален/защото има и салатен, който предполагам, не е съвсем подходящ за нас/, 1л. струваше към 7лв. Аз още не съм пробвала да се мажа, но сигурно ако се нанася в съвсем малки количества и излишното се попива с някаква кърпичка няма да е проблем за дрехите. Все пак важното е на бебчо да му е добре и да не се стига до проблеми с кожата. Преди време една козметичка ми беше препоръчала захтин вместо крем за лице /защото имам много суха кожа на лицето/- слагах си мънично, после попивах излишното с памучна кърпичка и кожата ми се чувстваше много добре. Като го пробвам и на тялото непременно ще споделя.



Тема Re: мазане [re: denisy]  
Автор Ronya ()
Публикувано16.06.04 11:01



Аз вчера си купих масло против стрии на Икаров. Продава се във всяка аптека, струва 3 лв. и нещо, около 50 мл. Доста е мазно и стоях гола и права докато попие и приличах на тюлен. Мажа се и с една Nivea Q10, не знам дали помага, но ми харесва как мирише.
Още не съм усетила бебето, а вече съм много нетърпелива. Може би ми е малко рано, все пак съм от опашката на списъка.
Denisy, още днес ще отида до този магазин на Торакс и ще пиша за мамите в Пловдив.




Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ БЕБОВЦИ- 2004 [re: evpraksia]  
Автор shannon (малката)
Публикувано16.06.04 11:07



Привет, мами! Темата за мазната кожа през лятото - тук в Пловдив направо вече не се диша - ми е особено неприятна, но нямя как, стриите дебнат!свинската мас е отвратителна като идея. Аз лично се мажа с бебешкото олио на Джонсън, но върху мокра кожа, за да се получи емулсия, която стои прекрасно на кожата и не мазнее. Същия метод съм прилагала и преди със зехтин и то не против стрии, а за красота. Но всичко си зависи от типа кожа. Моята козметичка ми препоръча масажно масло, което се продава в аптеките, което е на основа растителни масла. Не е скъпо, българско е в зелено шишенце. Всъщност най-добрите мазила в този случай са растителните масла и моят съвет е да ползвате тях а не скъпите химически коктейли, които са по-скоро с рекламна полза.
Аз се сдобих с много красиви и шарени дрешки за мами, въпреки че съм качила 8 кг /в 24 г.с./ Всъщност и татето е качил толкова за същия период, но никой не знае кога му е термина
Бебето не съм го усещала отдавна, но вчера доктора видя, че всичко е наред.(
А вие, мами кога ще ходите на море и знаете ли кое на морето му е вредното?



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ БЕБОВЦИ- 2004 [re: shannon]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано16.06.04 11:59



Привет на всички. Аз се мажа с маслото на Икаров и с крема на Дева против стрии, харесват ми.
Ще ходя на море от утре за 5 дни. Говорих с моя лекар, каза ми, че мога да се пека само сутрин и то не повече от 1 час. По пътя да почиваме на всеки 2 часа (аз ще пътувам с автомобил). Ами това е!!!

Пишете!!!



Тема Re: НОЕМВРИЙСКИ БЕБОВЦИ- 2004 [re: evpraksia]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано16.06.04 15:51



Ах морето Живот и здраве през юли и ние сме се наканили да идем до моренцето. Моя лекар ми каза същото, че мога да ходя на плаж, но сутрин до 11 ч. и задължително с шапка и под сянка. Дори вече съм си купила и цял бански Да си изкарате хубаво, да се снимате и след това да ни покажеш и на нас снимките.
Иначе по отношение на мазането съм малко несериозна, защото все още използвам обикновен лосион за тяло и май е време да започна с нещо сериозно да се мажа. Обаче идеята да се мажа с мас или зехтин нещо не ми допада особено, но пък ако се наложи ще се мажа.
А да ви се похваля от 3 дена бебо вече си ме рита усилено и много се кефя Вчера и тати го усети, та и той е много накефен Това е най-хубавото нещо, което ми се случва в последно време. Толкова грижи и притеснения ми се струпаха наведнъж, че не ми се говори. За това и не съм толкова активна напоследък, но се надявам лошото да отмине и да останат само хубавите неща.

Шантав!

Тема ЗА СРЕЩА [re: rajceto]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано16.06.04 16:12



Момичета-кокичета, неколкократно става на въпрос, но никоя нищо не казва, за това си позволявам отново да повдигна темата. Става дума за това да си направим някоя срещичка, какво ще кажете !?
Хайде, давайте мнения и предложения!!!

Шантав!

Тема Re: ЗА СРЕЩАнови [re: Si Key]  
Автор evpraksia (тя е)
Публикувано16.06.04 16:21



Аз съм ЗА. Спомням си, че в предишната тема ставаше на въпрос за Юни, е вече е средата, така че е време!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.