Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За или против АГ болница - Варнанови  
Автор bobolinaaa ()
Публикувано10.06.04 15:17



Мили мами от Варна,
моля ви да споделите мнението си за АГ болница Варна, защото това което се носи в пространството е доста неприято, а когато отидеш там мисля, че нещата изглеждат различно. На мен ми предстои раждане там и ми се иска да чуя мненията ви.
Ще пусна тази тема и във форума и се надявам да не ми се сърдите за това.
Благодаря предварително!!!



Тема Re: За или против АГ болница - Варна [re: bobolinaaa]  
Автор di_ma (diemma)
Публикувано10.06.04 15:22



Не мога да кажа нищо за АГ,т.к не съм раждала там,но според мен е по-важно лекарят с който имаш уговорка.Ако нямаш такава, по-добре е да родиш в ОБ.Основното предимство на АГ е отделението за новородени.Имат повече кувиози и специалисти.
Леко раждане!



Тема Re: За или против АГ болница - Варнанови [re: bobolinaaa]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано10.06.04 15:38



Аз съм раждала там и бях страшно приятно изненадана, да не говорим че сега имат и ново отделение. Можеш да прочетеш мнението ми за болницата тук:



При кой лекар ще раждаш?



Тема Re: За или против АГ болница - Варнанови [re: bobolinaaa]  
Автор snezha ()
Публикувано10.06.04 16:03



Аз не мога да ти дам актуална информация, защото съм раждала там август 2002г., но съм доволна от престоя си там. Отношението на целия персонал към мен беше много добро. Единствено не ми харесаха мизерните условия, въпреки това беше чисто и се държеше на хигиената. Сега след като изградиха и ново отделение сигурно условията са по-добри. Ако се наложи пак да раждам сигурно отново ще избера АГ болницата.



Тема Re: За или против АГ болница - Варна [re: bobolinaaa]  
Автор merry (незапознат)
Публикувано10.06.04 17:53



Аз също съм ЗА АГ болница.
Вярно е че не е лукс, дори напротив - не VIP стаите са по две с една малка тоалетна + отделна баня с умивалник /т.е. на 4 момичета /, но пък за мен предимство беше че бебо е при теб в стаята. Гледаш си го все едно си си у дома. Грижите за бебошан с прекрасни, а и лично можеш да наблюдаваш как и каво му правят, съответно с какво го хранят /защото го правиш лично ти/
Като предимство мога да изтъкна и това че, ако се случи нещо лошо или притеснително /на никого не го пожелавам/ в АГто са най добрите специалисти, имат прекрасно уредено отделение за новородени и можеш да бъдеш сигурна че ще се положат най добрите грижи за него. докато е в това отделение /ако се наложи/ имаш възможността да ходиш и да го виждаш, дори и да го кърмиш там стига естествено да не е на някакъв специален режим. Лично за мен това беше определящо при избора ми на болница, където да родя. След като разбрах, че "проблемните" бебета от др. болници ги карат с линейка в АГто везните натежаха. Включително и от Майчин дом.
Може и да са се променили нещата /аз раждах януари тази година/ и дано да е така, но лично на мен не ми хареса идеята живота на детето ми да зависи евентуално от скоростта на линейката до АГто



Тема Re: За или против АГ болница - Варнанови [re: merry]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано10.06.04 18:12



"докато е в това отделение /ако се наложи/ имаш възможността да ходиш и да го виждаш, дори и да го кърмиш там стига естествено да не е на някакъв специален режим"

Няма такова нещо....... Дъщеря ми се роди с увита пъпна връв около врата, с погълната околоплодна течност и два дни беше на кислород в това ПРЕКРАСНО УРЕДЕНО ОТДЕЛЕНИЕ, в което не ми дадоха и крачка да направя..... Стоях и ревях пред вратата им да ме пуснат да видя дъщеричката си, а те ми казваха - добре е, само повръща и килограмите й много са паднали, но е добре....... и настъпваше РЕВВВВВВВВ голям. Исках да вляза при нея в общото детско отделение, но ми казаха да не преминавам червената линия и ме изгониха (барабар с мангалките - които преобладават в тази болница). Казаха, че информация за бебетата се изнася в 12 ч. и мога от там да се усведомя как са килограмите й. НИЩО ДРУГО.... Хвърлих мъжът ми в паника да ходи да търси познат доктор, да плаща на който и да е само да видя дъщеричката си. Исках да я кърмя, но не ми разрешаваха дори да я видя.... Това беше един голям кошмар и психически тормоз за мен и близките ми. На никой не го пожелавам. Дадоха ми я цялата набодена по петичките и захранена със сухо мляко. Не знам как са се грижели за нея, но това че не беше до мен два дни ме смаза. Но като я видях - нищо друго вече не ме интересуваше.... и светът стана красив................

Мнение за болницата съм пуснала във

бг-мамма...

Вики на 8 месеца

Редактирано от klamerche на 10.06.04 19:45.



Тема Re: За или против АГ болница - Варнанови [re: merry]  
Автор tebo (новак)
Публикувано10.06.04 18:35



Много си права,Мери.Октомври 2003 родих дъщеря си в АГ-то(за Окръжна не исках и да чуя),най вече изхождайки от това че бебчето си е при теб и можеш да го наблюдаваш.Бих казала,че хигиената е що-годе добра(все пак не отиваме на курорт и ако всичко е наред 3 дни се изкарват неусетно.)А 91г.родих сина си в Окръжна б-ца.И се случи точно това за което говориш.И до днес си мисля,че ако бебчето си беше до мен и бях забелязала,че нещо необичайно се случва с него и своевременно потърся помощта на дежурния персонал от нощтната смяна(които или спят или си пият кафетата в кабинет и представа нямат какво се случва в боксовете при бебчетата),уврежданията му нямаше да са толкова ужасни.А на сутринта зависеше и от скороста на линейката,за да го превозят до АГ-то тъй като нямаха подходяща апаратура.И сега след страхотния ремонт(за който много се говори),положението е същото.Така че,мойто мнение на горчиво изпатила е,че в Окръжна може и да е добре,само ако не възникне някакъв проблем.Да пази Господ!




Тема Re: За или против АГ болница - Варна [re: klamerche]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано10.06.04 21:46



Не се съмнявам, че това което пишеш е истина, но много ме шокира?! Калин 3 дни беше там и аз ходих на всеки 3 часа да си го кърмя. Първоначално ми отказаха, но им казах, че след като имам достатъчно кърма ще слизам да го кърмя ако ще през трупове да мина. Като им се озъбих достатъчно никой не посмя да ми направи повече забележка. Много майки си мълчаха и в крайна сметка от 10-тина и повече бебенца само 2 майки слязохме да си кърмим бебетата и то защото видях една майка в коридора и я подбвах с мене, та и тя почна да слиза да го кърми.
Нямат право да ти откажат. Никъде не го пише. Като ги настъпиш здраво и отстъпват. Жалко, че при теб се е случило така наистина.



Тема Re: За или против АГ болница - Варна [re: merry]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано10.06.04 21:51



Абсолютно съм съгласна. И при мен най-важното беше да има квалифицирани и опитни специалисти и възможност ако се случи нещо лошо да се реагира бързо. Естествено и плюса от това бебето да е при теб и да го наблюдаваш непрекъснато. Е разбира се, това че доктора ми работеше там също беше фактор.
Ако се налагаше сега пак да избирам- пак там бих родила.

И въпреки всичко във всяка болница има случаи и случаи. Има хора доволни и недоволни от всяка болница. Каквито ужасии има да се разказват за АГ ги има и за Окръжна. Въпроса е да не си в процента както се казва...



Тема Re: За или против АГ болница - Варна [re: bobolinaaa]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано10.06.04 22:00



Не съм доволна от болницата Раждах 14 часа,защото "специалистите" до последно не разбраха,че не ми е пукната водата,а ме бяха сложили на система за ускоряване на раждането 3 часа бях с контракции от последна фаза(докато свърши едната,започва другата)и с разкритие 1,5см.И въпреки,че наблюдаващата ме акушерка(беше страхотна) се побърка да търси лекар да ме погледне,никой не се отзова.Накрая успя да довлече за ръкава един мърморещ доктор,който ми пукна водата и достигнах 10см за 30сек В родилна зала се оказа,че няма стълбичка до масата и се наложи цял отбор акушерки да ме повдигат След това ме забравиха 4часа на една подлога(лош късмет-отишли да вечерят). И това не е всичко-не искам да споменавам как съм зашита А в стаите става ужасно студено,защото не са уплътнени прозорците(макар че лятото сигурно е приятно хладно)
Плюсовете са,че детето си е при теб,поддържат добра хигиена и ти отговарят на всички въпроси(ако се сетиш да питаш)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.