Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема да помогнем на една жена да стане майка  
Автор ronika77 (veche mama)
Публикувано04.06.04 20:17



Редактирам в началото!





А сега още една тема!
Кога да очакваме нов призив?! Мисля, че става прекалено!





Искам да помогнем на една млада жена! Проблемът и е следния. Тя не може да износи бебе, защото е имала гинекологични проблеми. Със съпругът и много искат да имат дете и търсят приемна или така наречената сурогатна майка /поправете ме ако не се казва точно така/. Това за тези които не знаят обяснявам - взима се матерял от майката и бащата и приемната майка, просто го износва 9 месеца. Сумата която предлагат е
10 000$. Живеят в чужбина, ще поемат всички разходи на жената по време на бремеността и раждането. Ако желае може да прекара няколко месеца при тях в чужбина или да бъде в България. Въобще съгласни са да задоволят всеки каприз на жената.
Преди да затворите темата и да кажете - аз нигока не бих го направила, "обходете" мислено вашите близки и познати, такива които вече имат деца и биха се съгласили на такова нещо.
И още нещо, сигурно има такива, които ще изразят негативното си мнение, ще се "нахвърлят" върху мен поради религиозни, хуманни или незнам си какви причини и т.н......................на тях искам да кажа МОЛЯ ЗАПАЗЕТЕ МНЕНИЕТО ЗА СЕБЕ СИ И НЕПИШЕТЕ! Светът върви напред!

Пускам тази тема, защото срещата с тази млада жена ме трогна дълбоко!

Забравих да напиша емайла и:
****@hotmail.com

Редактирано от Debora на 05.06.04 20:31.



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: ronika77]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано04.06.04 20:24



А ти защо не го направиш ?



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: dodo_dodo]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано04.06.04 20:52



По-уместен въпрос не мога да си представя
Защо обаче имам чувството че това вече сме го чели, и то съвсем неотдавна? Та дори и цената беше същата



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: ronika77]  
Автор Krassi (минаващ)
Публикувано04.06.04 21:15



Е толкова ли е "просто" да износиш едно бебе? За мен не е........., а ако за теб е отговори на Додо



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: Krassi]  
Автор new* (искам!)
Публикувано04.06.04 21:17



Ей, защо се нахвърляте върху човека бе? Иска да помогне, ако може. Може пък някой да се навие... Никога не се знае откъде ще ти излезе късмета.



Тема Само един въпрос:нови [re: ronika77]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано04.06.04 21:29



къде живеят хората? След като плащат в щатски долари, подозирам, че са в Щатите. Там, доколкото зная, това е незаконно, за разлика от Канада, в България не знам.
Това е важна информация за жената, която се навие на това!

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: new*]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано04.06.04 21:30



Защото това е незаконно в повечето държави, да не говорим за смешно ниската цена. То не случайно при осиновяване се минава през сума ти процедури и тонове хартия, както и през психо тест( поне тука де) иначе всеки ненормалник ще си плати 10 те хиляди и оставям на твоето въображение какво ще може да прави с бебето, че има бременни жени тука. Не казвам че тези хора конкретно са такива, но има всякакви...
Ако пък авторката толкова много иска да помогне, защо не го износи тя?



Тема Re: Само един въпрос:нови [re: geminarius]  
Автор Krassi (минаващ)
Публикувано04.06.04 21:40



В щатите е напълно законно, но се обвързва с юридически документи и е много по-скъпо. При всички случаи намесата на адвокат е задължителна.



Тема Re: Само един въпрос:нови [re: Krassi]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано04.06.04 21:52



За да съм сигурна в думите си, се допитах до съпруга си. С него гледахме преди време репортаж и двамата помним, че в САЩ е незаконно. Освен ако няма определени щати, в които да е валидно това?
А че трябва адвокат - то е логично - и двете страни трябва да го изискват, иначе ходи докажи чие е бебето.
Мое лично мнение е, че никой няма да се навие. Особено от този клуб.

П.П. Сега се сетих и за сериала Friends, където Фийби износи децата на брат си и снаха си. Явно ние сме в грешка.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: Само един въпрос:нови [re: geminarius]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано04.06.04 22:12



Незаконно е по този начин ( с обява по Интернет) без намесата на адвокат и доктор ако не се лъжа, защото не е толкоз просто-на ти бебето, дай си ми парите Гледах документален филм за една майка-сурогат, беше подписала договор че няма да има никакви права над детето и че няма да търси никакви контакти с него след раждането му, е сещай се че обърна света и го намери накрая, по време на снимките водеше дело за да си вземе детето обратно и накрая успя, много добре формулирано решение беше, за жалост не го помня дословно.



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: ronika77]  
Автор ronika77 (veche mama)
Публикувано04.06.04 22:18



Защо сте такива????????????????????
Нито ироничния въпрос на Додо е уместен /нямаше да пусна темата, ако аз щях да го износя/, нито Краси е "просто" да се износи дете и защо се захващаш за една написана дума? Що се касае до закона в България, няма закон точно по този въпрос. Има родени по този начин деца в BG, а лекарите са я посъветвали, да търси сама такава жена, защото няма посреднически агенции. Живеят в арабска държава и са българи! Интересува ли са се как стоят нещата в чужбина, но се е оказало, че е адски скъпо и не могат да си го позволят.

Освен това добавям, че никой не е казал, че ще бъде без адвокат и лекар и няма да се направи както трябва! И аз просто споделих и помолих за помощ, а не пускам обява!

Днес ме запознаха с тази жена и така ме трогна нейната житейска история, че докато се прибирах към вкъщи си мислех какво бих могла да направя и първото което ми хрумна е да напиша всичко това в клуба с надеждата, че бих могла да и помогна. Видях радостта когато гушна моето бебе и същевременно тъгата в очите и!

Явно съм сгрешила като пуснах темата тук и съжалявам, че ви обремених с този проблем!

Понеже виждам, че съм криво разбрана, моля модератора, да заключи темата!

Редактирано от ronika77 на 04.06.04 22:23.



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: ronika77]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано04.06.04 22:37



Напротив, съвсем си е уместен.Щом ти която си я видяла и говорила с нея и тъй много и съчувстваш не желаеш да и износиш детето, как очакваш от нас да го направим като дори не сме я виждали. Да не говорим че мен лично идеята да си сложа етикет с цена на бебето( па било то създадено и с яйцеклетки на друга жена, нали аз го нося и аз го чувствам) ме...обижда и дразни е много меко казано!
А искам пак да те попитам-защо не го направиш ТИ?!

П.С.Забравих нещо-има огромна разлика между съчувствието и желанието да помогнеш, и това да дадеш износено и родено от теб дете на някой друг! Виждала съм жена която иска да има деца и не може, много мъчно ми е било и бих направила всичко което мога освен да и дам бебето си-съжалявам но това ми се струва нечовешко! да го направиш или да го изискаш от друг да го направи. Това е.

Редактирано от sylvi на 04.06.04 22:43.



Тема Роника, не се бъзвай, де!нови [re: ronika77]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано04.06.04 22:44



Всеки има право на мнение, а ако си очаквала хората тук да плеснат с ръце и да се юрнат да предлагат услугите си, то сигурно си голям оптимист! Една такава тема в клуб като този за много хора, особено майки, е обидна и гнусна.
А мненията и въпросите тук са повече от уместни и много сдържани, както виждаш.
Аз писах това за адвокатите, защото си представям за колко много българки сумата от 10 000 долара е фантастична! А са длъжни да знаят, макар и бегло, правата си, рисковете и задълженията и на двете страни.
Вярвам, че си пуснала темата с добро намерение, но не можеш да осъждаш реакцията на четящите.
Успех в начинанието!
Аз бих се радвала, ако след време споделиш, дали се е намерила жена.

I only work to enjoy when I am not working.


Тема ot dodo_dodoнови [re: ronika77]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано05.06.04 20:25



Въпросът ми ни най малко не беше ироничен, а напълно сериозен. Впечатли ме от една страна голямото ти желание да помогнеш и от друга - това, че търсиш някой друг да го направи. Стори ми се противоречиво.А пък говориш в множествено число. Пускайки тук тази тема е видно, че ти не би го направила, иначе не би я пуснала нали? Защо тогава говорш в множествено число, освен ако не оценяш своята помощ в рамките на това да пуснеш темата тук.
И признавам - подразни ме последното заключение в постинга ти. Ако допускаш, че ние сме така назадничави, че да съдим и да не осмислим подобно благородно дело, защо ти която живееш в бъдещето не го направиш?
Ако ли пък имаш някакви обективни пречки, може би правилно би било да го беше споменала без разбира се да навлизаш в детайли ако не желаеш.
Но така звучи все едно ние сме някакви примати от ледената епоха, а ти си от бъдещето. Ама хем си от бъдещето, хем си хитруша, пък ние глупавите ако се излъжем - излъжем....

Извинявам се, но точно по този начин ми прозвуча постинга ти. Вярвам, че само звученето му е такова, затова и ти зададох този въпрос.




Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: ronika77]  
Автор sun_yana (бъдеща мама)
Публикувано06.06.04 01:55



И аз смятам че е непростимо изобщо някой да иска от друг да носи в себе си малкото същество 9 месеца,да го чудства всеки ден близо под сърцето си,да е толкова силно обвързан емоционално с него и после да му го продаде за 10 000$Може би ще се намери някоя отчаяна от немотия женица,която да се поблазни от парите,но питала ли се е тази жена която ги предлага,на каква емоционална борба и терзания би я подложила?!Кажете ми как изобщо може да има нещо благородно в това?!Много по-хуманно е да се даде дом и шанс за живот с топлината и уюта на семейното огнище на едно вече родено дете,оставено в дом.Вярно че е много по-трудно и ще стане по-бавно,но няма да е толкова жестоко като да искаш да отнемеш дете от майката която го е носила и родила,макар и гените да не са нейни



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: sun_yana]  
Автор miki3 (mimi)
Публикувано06.06.04 08:55



наистина звучи ужасно, но да ви кажа малко кофти се нахвърляте върху нея или поне така ми се струва. тя е искала да пусне темата и го е направила може пък да има и такива луди хора които да се навиат. но мисля че наистина това не е подходящиа клуб. заштото жена която е раждала и има дете няма да направи такова нещто никога просто когато си погледнеш детето и разбираш какъв абсурд е това предложение. но определено подкрепям мнението на sun_yana по повод осиновяването което дори не е толкова сложно аз имам 4-5 познати които си осиновиха деца малки на по 1-2 год даже едното беше бебе на месеци сега 2 от тя са абитуриенти вече и са страхотни деца. а едно от семеиствата които си осиновиха дете след 2 години им се роди второ незнам дали ще ми повярвате но осиновеното им е одрало кожата прилича на тях повече от собственото но по повод гледането на децата разлика няма . мисля че това е наи добрия вариант за хора в това положение което наистина е гадно.



Тема Стига, де!нови [re: sylvi]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано06.06.04 11:10



Не се дръжте като ощипани госпожици! Защо не го износела тя - ами не иска, но това не пречи да пита, дали иска някой друг. Може за някоя жена тази 10 000 долара да са жизнено важни и да се навие! С поставянето на този въпрос по никакъв начин не се накърнява нито майчинското ви чувство, нито личното ви достойнство! Не отговаряйте, щом не ви се нрави!
Може ли някой в тоя клуб да си позволи да напише нещо искрено, без да предизцвика скандал, питам се! Единственото нещо, което върви, са милозливи теми от типа "Колко ми е сладко детенцето" или пък "Колко ме обича мъжа ми!". Всяко друга тема, която предполага спор или дискусии, прераства в неимоверен скандал, завършващ с лични обиди и делене на групировки! Засрамете се! Наистина, момичета, или ще си помагаме, или ще дискутираме интересни проблеми, или да затворим клуба и да с ходим, коя откъде е!



Тема Re: Стига, де!нови [re: Kлep]  
Автор ana_mari (с бебиня Мария)
Публикувано06.06.04 11:45



Напълно подкрепям мнението на Клер!!!!!!!





Тема Re: Стига, де!нови [re: ana_mari]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано06.06.04 11:47



Аз също!



Тема Re: Стига, де!нови [re: Kлep]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано06.06.04 11:58



Kлер, напълно те подкрепям.
И само да добавя.
Аз знам за такъв случай.
Моя приятелка така си има момиченце, на възрастта на големия ми син.
И тя, и съпруга и са лекари, той гинеколог, в едно градче, няма да го споменавам, че има една мама от там.
Чрез негов колега от гр.Х, намират жена от тамошните села, майка на 5 деца, готова да износи детето им. Направи го. Платиха доста/мога да я питам точно колко, но май беше под 10 000 долара/.
И още- 10 000 долара са много пари. Поне за мен. Но и не съм се интересувала за цена на подобна услуга, може и за това да са малко.
Но и нали знаете- на всеки летвата е различна, с която мери.
Според мен роника искаше д а попита- дали не познаваме или не сме чули /или може би чуем/ за жена, готова на подобно нещо.



Тема Re: Стига, де!нови [re: Kлep]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано06.06.04 13:00



Подкрепям мнението на Клер- абсолютно не биваше да се нахвърляте така! Не мисля, че ronika го заслужава!!!



Тема Re: Стига, де!нови [re: marinna]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано06.06.04 13:38



тъй като вече се разделихме на два лагера искам и аз да попитам няколко нещица,колко майки от този клуб са имали проблеми със зачеването,колко са чакали години наред положителния тест а той не идва,колко са забременявали а по една или друга причина загубват детето си ,колко от вас мили дами са правили по няколко пъти проби инвитро и нъц,е аз не съм имах една несполучлива бременност и изживях една нищожна част от мъката на тези жени-не разбирате ли това е единствения и последен шанс да си има свое дете,мисля че който не одобрява постинга на Роника по- добре да си мълчи,явно че ние няма да се навием,но тя каза помислете за ваши близки познати ,не конкретно към някоя от нас,и най-после поставения въпрос за парите-знаете ли за доста хора в България колко са 10 000 долара толкова,че да изкарат голяма част от живота си а ако за някой са джобни пари то по-добре да си мълчи и да не се държи като "ощипаната госпожица",нищо неморално невиждам в това да помогнеш на човек в беда!



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: ronika77]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано06.06.04 13:43



Роника, преди 2-3 месеца пуснах същата тема, заради една моя позната, която търсеше жена да износи плод, предварително инвитро оплоден от нейна яйцеклетка и сперматозоид от мъжа и. И те живеят в арабска страна и имам чувството, че става въпрос за едни и същи хора. Точно за този случай споменаваше някой в началото. И точно по същия начин се нахвърлиха и върху мен.
Така че разбирам, че си имала най-добри намерения!Както бяха и моите тогава.



Тема Re: Прекаляваме!нови [re: Kлep]  
Автор GoldenEyeful (тъжна)
Публикувано06.06.04 13:50



Четох, четох, и накрая не издържах, и реших и аз да се включа! Ама наистина прекаляваме всички ние с това разделяне на "за" и "против". Мисля, че сме се събрали във виртуалното пространство да си помагаме, а не да се дърляме. Който прочел, прочел........кому е нужно това отношение, та нали сме тук да обменим опит, да се похвалим, да се оплачем, а не да се нахвърляме една срещу друга. Ние големи хора ли сме, майки ли, или какво?! Като децата от детската градина сме, май! Та в този ред на мисли, и аз напълно подкрепям Клер!



Тема а кое прави детето "мое"нови [re: ronika77]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано06.06.04 14:47



Аз определено не бих казала, че дете с чужди гени, което само износвам е мое. Дори си мисля, че би ми било неприятно в мен да расте дете с чужди гени. Когато бях бременна мислех за детето си като част от мен. И то наистина е. Затова си мисля, че би ми било неприятно да износвам чуждо дете...камо ли да си го искам след това....Когато бременната жена осъзнава чувствата си към растящото в нея дете тя мисли за него като за свое. Тя знае, че това дете носи част от нея, част от мъжа й....Плод е на тяхната любов и т.н...Нима искате да кажете, че само факта че рита във вас и използва вашите "ресурси" ви обвързва толкова много...Наистина това са прекрасни моменти които бременната жена никога няма да забрави...но именно защото това е НЕЙНОТО дете. Дали риткането на чуждо дете би ви правило толкова щастливи? В никакъв случай не искам да кажа, че гените са всичко, но останалото се появява в процеса на отглеждане на детето. Всъщност то е основното..то е това което създава връзката родител-дете. Именно затова осиновените деца стават съвсем различни личности от това което биха били ако са отгледани от биологичните си родители. Според мен човека е комбинация от генетика, възпитание и среда. Кое от тези неща ви принадлежи ако "само" износвате детето? Никое. Кое тогава го прави ваше?

Недейте така да се нахвърляте преди да сте помислили малко.....понеже ми се струва, че слагате знак за равенство между износването на чуждо дете и вашите бременности (с вашите деца). Чувствата в никакъв случай няма да са едни и същи...поне така си мисля аз.

И да отговоря предварително - аз не бих го направила защото бременността за мен е нещо много лично, много емоционално и интимно...незнам как да го обясня...абе не мога да приема мисълта, че в мен ще расте чуждо дете.

При мен явно е точно обратното. Повечето от мненията бяха, че "ще им вземат детето", а аз се плаша от мисълта в мен да расте чуждо дете...Защото то не е мое със сигурност по никакъв начин. Обаче съм убедена, че много жени могат да преодолеят това чувство и да приемат предложението по друг начин...особено ако имат отчаяна нужда от пари...Така, че не гледайте на тези жени като на жени които са си "продали децата" защото тези деца просто не са техни. Нищо чудно в бъдеще да измислят изкуствени утроби... Е тогава детето чие е?:) (моля ви сега не ме нападайте че обиждам женските детеродни органи, не е така... достатъчно много ги уважавам )



Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: bejb]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано06.06.04 15:27



аш коосун(не съм сигурна за правописа).много добре го каза повече от това здраве му кажи,как е нашата приятелка Мони,борите ли се с яслите или се отказахте,май поразводних темата ако искаш ми пусни бележка



Тема Вени, Роника,нови [re: Beни]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано06.06.04 15:28



не се засягайте от мненията на момичетата, няма смисъл.

Размислих върху следното:
Една жена, която е отчаяна от многобройните опити да забременее, може би е много по-склонна да потърси майка-сурогат, докато обратният вариант - жена да се навие да стане майка-сурогат - сигурно е по-рядко срещан.
Знам, че двата примера, които ще дам, нямат много допирни точки, но!
Броят на хората, които се нуждаят от органи за трансплантация е много по-голям от този на дарителите.
Все пак да погледнем нещата от другата страна, а именно: колко от нас биха потърсили "услугите" на майка-сурогат в момент на отчаяние?
Затова човек преди да съди, би трябвало да опита да се постави на мястото на другия.
Сещам се за още един пример, той не е толкова меродавен, нито пък е за този клуб. Въпреки това ще го спомена.
Тук, в Швейцария, някои развъдници на лабрадори развъждат кучетата, за да могат да ги подготвят за придружители на невиждащи хора. Факт е, че тези кучета могат да бъдат обучавани едва след като навършат 1 година. За този период развъдниците търсят/намират хора, които са готови да осиновят кучетата, докато кученцата станат на една година.
Знам, че примерът ми за много от вас е абсурден, но тъй като ние имаме куче, което обичаме като дете, за мен двете неща са доста близки емоционално. Та мисълта ми беше, че аз дори знаейки, че едно такова кученце след една година трябва да го върна, би ме спряла да го взема, от самото начало.
И въпреки това, много хора отглеждат такива кученца. Чувала съм за една двойка, която седем години подред са си взимали такова кученце.
Не са ми ясни подбудите им, дотолкова, че едно такова мъниче е много сладко и точно когато от него стане едно възпитано и зряло куче, аз трябва да се разделя с него.
Човек не може да не се обвърже емоционално, та нали именно човещината ни прави хора?? Да помогнеш на хората, респ. на кучетата.
Именно затова аз за себе си знам, че колкото и да гледам на едно такова дете като на не мое, със сигурност бих се разкъсала от мъка да се разделя с него.
За трансплантацията обаче е друго - ако знам, че кръвната ми група и органът ми са съвместими с тези на приемника, не бих се замислила и за секунда!
Много се отплеснах, за което моля да ме извините, но наистина ми стана болно от това, че една жена по-горе беше писала "тъй като вече сме разделени на два лагера...". НЕ Е ТАКА! Тук пишат много добри хора, и друг път съм го казвала - виждала съм колко сплотени могат да бъдат те, когато става въпрос за сериозни неща!
Всяка една жена, писала по темата, изказала мнение, е права - за себе си. Независимо от кой "лагер" е!
Защо не опитаме да сме по-толерантни към чуждото мнение?

Приятна неделя ви желая!

I only work to enjoy when I am not working.


Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: bejb]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано06.06.04 15:46



Първо да уточня, че аз лично едва ли бих се наела да износвам дете за някой друг, освен за някой наистина близък за мен човек - сестра, брат, най-добра приятелка, може би...
Но! Не съм съгласна, че човек не може да мисли за дете с чужди гени, като за свое. Първо, на много двойки им се налага да забременяват изкуствено и то от осеменител, различен от бащата - значи ли това, че не приемат детето като свое? Второ, хората осиновяват чужди деца и въпреки това ги обикват като свои.
Кълна ви се, мисля, че бих обичала Ивето, дори да не беше мое. Може ли да не се обича едно малко, сладко, безпомощно същество, което зависи изцяло от теб? Да ви кажа нямам съзнанието, че тя е част от мен - приемам я изцяло като отделна личност, независимо, че я обичам до болка.
По-скоро съм склонна да си мисля, че човек може да програмира до известна степен емоциите си, като още от началото се настрои, че няма да е свързан с детето, което износва. Но, разбира се, това са мои теоретични предположения.



Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: Kлep]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано06.06.04 16:10



да, и аз мисля, че човек може да се настори да мисли по определен начин.

Относно обикването на дете с чужди гени - ако прочетеш още веднъж това което съм написала, ще видиш, че нямам предвид тогава когато осиновим дете. Тогава ние го взимаме с пълното съзнание, че то не е биологически "наше", но въпреки това сме склонни да го обичаме. И наистина го обикваме, защото се грижим за него, обичаме го, живеем с него, то ни отвръща със същото..изобщо има комуникация..в последствие ние го възпитаваме според нашите възгледи и то наистина става "наше" въпреки генетичните си различия (които по мое мнение обаче винаги намират израз по един или друг начин). Но това е съвсем различно според мен от това в теб да расте чуждо дете, което после ще ти бъде отнето и ти никога няма да го видиш. Не отричам, че има комуникация на физическо ниво, но емоционалната такава според мен се основава най-вече на чувствата на майката, които са резултат от нейната настройка спрямо плода. А тези жени които забременяват от спермодарител, те също носят дете със свои гени. Просто трябва да приемат факта, че другата генетична част не е нито тяхна нито на съпруга им. Но какво значение има това след като детето е обичано. Както и за осиновениете деца. Те са също толкова деца на родителите които ги гледат щом те ги обичат като свои.

Не знам, но аз лично не бих могла да заобичам нероденото дете в мен само заради това, че го износвам. Ако го отглеждам после - тогава със сигурност ще го заобичам без значение, че не е мое генетично. Но само за износването - не мисля. Има много жени които дори след като се роди бебето не могат да го възприемат като свое, какво остава ако наистина не е тяхно...


А след като гледаме толкова лошо на жената която е склонна да износи чуждо дете, как тогава гледаме на жената, която ражда свое и го оставя в дом за сираци? Или не...може би ни се струва пошло някоя да се съгласи да износи чуждо дете за пари? Ако беше без пари по-добре ли щеше да се възприема? Вероятно. Май цялата работа е, че не можем да приемем, че това биологично качество на жената, може да се превърне в "бизнес"...Признавам, че и на мен ми звучи доста гадно...


Пък и има нещо друго - струва ми се, че май най-вече се обиждаме от факта, че някой иска да използва за свои цели една наша така интимна и емоционално окрасена особеност - да превърнем от топчица клетки цяло човече... Пък било то и за пари..което всъщност още повече ни обижда...



Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: bejb]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано06.06.04 16:39



е кво пък толкова обидно има в парите?
не знам защо пак се разгарят страсти покрай такива теми, но за мен е абсолютно ясно, че при такива комбинации ключовата дума е пари и не виждам нищо нередно в това
ако някой яде въздух - ОК, за други пък 10000 долара за 9 месеца бременност, и то без ангажимент после да гледат детето, си е направо шестица от тотото, всеки си знае за себе си. Ако не знаех по-интелигентен начин да изкарам същите тези пари вместо да се мотам толкова време с голям корем, ако бях на други години и без това семейство, което имам сега, и ако със сигурност цялата тази акция не нарушава закона, дори бих се позамислила сериозно над такава възможност
ама не, най-лесно е да се кресне - АНАТЕМА, ТЪРГОВИЯ С ДЕЦА!!!!



Тема Честно казанонови [re: bejb]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано06.06.04 16:43



Споделям го не за първи път тук - не съм имала никаква особена емоционална обвързаност с плода, докато бях бременна. Е, вълнуваше ме мисълта, че ще ставам майка, старала съм се да живея здравословно, за да износя здрав плод, но да се каже, че съм обичала зрънцето в мен наистина - ще преувелича. За мен майчинското чувство се появи по-късно. Всъщност бременността ми въобще не беше особено приятно състояние, като изключим факта, че с чиста съвест се тъпчех, с каквото си исках.



Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: antea]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано06.06.04 16:50



да именно

темата ме накара да се замисля.

Например ако (не дай Боже!) детето ми се нуждае от животоспасяваща операция за която са нужни пари, а аз нямам възможност да ги намеря по друг начин...Дали пък няма да съм съгласна? Вероятно ще се съглася, за да спася детето което обичам безумно много. Пък и като погледнеш реално - по този начин правиш щастливи и други хора.

Но не бих го направила заради друго. На мен лично би ми било неприятно да износвам чуждо дете, но сигурно бих го направила за да спася своето.

Имаше един случай за една майка, която за да спаси детето си (нуждаело се за операция на очите иначе е щяло да ослепее напълно) се съгласява да пренася наркотици от точка А до точка Б с колата си. С последната пратка я хващат, но тя е успяла да събере почти цялата сума и от клиниката са се съгласили да направят операцията. Та тя казва така: (перифразирам) "Знам, че съм извършила нещо много лошо и ще си излежа присъдата, но съм щастлива, че като изляза от затвора детето ми ще ме погледне и ще може да ме види!"...

Майчината любов няма граници... В тоя смисъл да износиш чуждо дете за пари е къде по-приемлив вариант...



Тема аз същонови [re: Billy_wolf]  
Автор V. ()
Публикувано06.06.04 16:52



Напълно!
човек започва да придобива чувство на страх да се изкаже, данеби случайно след това сто човека да му се нахвърлят



Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: bejb]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано06.06.04 16:58



така казано мисля, че няма никой, който да не се съгласи с теб
но представи си, че я няма драматичната нотка - че от това не зависи нищо за собственото ти дете, даже може и да нямаш такова
защо в такъв случай да става осъдително, че износваш чуждо дете? ми това си е вид работа, която е редно да се плати
ето ти например не можеш да "работиш" това, защото ти е неприятна мисълта за чуждо дете в теб - НОРМАЛНО
аз не бих го "работила" по простата причина, че пред перспективата да съм бременна за пари се сещам за няколко доста по-приятни начина да не съм бременна и пак да изкарам пари - НОРМАЛНО
трета жена обаче няма нито твоите, нито моите съображения и е способна да го направи - пак НОРМАЛНО
тоест въобще не виждам причина даже да се спори по такива въпроси, освен ако някой не мисли, че единствено неговото мнение е НОРМАЛНО



Тема Re: Стига, де!нови [re: marinna]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано06.06.04 16:58



Момент моля!
Аз не съм убедена, че е имало нахвърляне, за какво говорите?
Лично за себе си твърдя, че не съм се нахвърляла върху Роника, нито съм имала такова намерение. Попитах единствено защо тя не го направи и по-късно се обосновах защо задавам въпроса. В която обосновка не виждам нищо обидно.
Не мислите ли, че при положение, че се отправя такава оферта към тук стоящите е нормално да се зададе някой и друг въпрос към автора? Или не - за да не го обидим ?
Мисля, че всички тук са достатъчно зрели и на такава възраст, която да ги е научила, че при комуникация е нормално да се задават въпроси и дават отговори, без задължително това да се възприема като обида / макар, че практиката тук говори друго, но това е друга тема/.
Самото естество на темата е достатъчно сериозно и за да се приеме тя на сериозно хубаво би било инфото вътре да е максимално пълно. Да се изложи проблемът в детайли, да се обясни от законна гледна точка каква ще бъде процедурата.
Несериозен е подхода срещнах една жена и ми стана много жал за нея, дайте да я направим майка. На мен специално ми звучи несериозно. Как се очаква тогава сериозна реакция?
Какво значи нахвърляне, какви пък лагери се намесиха тук?
Нека Роника не се обижда. Аз оценям желанието и да помогне на тази жена. Но ако према съвети, то бих и казала, че е нужно самата тя да уважи аудиторията, за да я уважава и тя нея. Това имах предвид в предният си постинг, където написах, че според мен трябваше тя да напише защо иска да помогне и как вижда помоща си, след като тя самата не може, и защо не може. В случай като този доверието между страните е особено важно. Именно усещането, че не мога да се доверя почувствах при първият прочит. Тя търси желаеща, но същевременно и строго предупреждава.
Това е положението. Иначе не оспорвам, че клуба има нужда от повече сериозни теми и малко по-различни от прехласващите се честитки, които май вече са всяка втора.



Тема Re: Честно казанонови [re: Kлep]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано06.06.04 17:05



ох, пък аз бях страшно въодушевена, защото много го исках това бебе...
Накрая нямах търпение и само хленчех "еееххх..кога ще се роди, че да я видя най-после" :)))
Пък и имах лека бременност и ми беше много хубаво да си бременея, но само защото през цялото време мислех за "моето бебче". Представях си как може би прилича поне мъничко на мен (е, не че се смятам за първокласен екземпляр де:))), но най-вече нямах търпение да гушна малкото човече. При мен желанието за бебе се беше появило много преди да забременея. Имах един спонтанен аборт и това още повече засили желанието ми (но и страховете) през бременността.



Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: antea]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано06.06.04 17:12



съгласна!:)

Всяка жена има различен мироглед. Аз не бих осъдила в никакъв случай жена която би "работила" това..щом на нея не и пречи и не и нарушава душевния комфорт по някакъв начин. Дори се изненядах че било забранено..Защо всъщност не ми станя ясно.

Сещам се за една леееека форма на нещо подобно - дойките. Те кърмят чуждото дете (един вид пак ползва техни "ресурси" но без да ги о"бременява" толкова силно). Също имат тесен физически и дори по-голям емоционален контакт с детето, но нямат претенции то да бъде "тяхно":)



Тема Re: Честно казанонови [re: Kлep]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано06.06.04 17:13







Тема Re: Стига, де!нови [re: dodo_dodo]  
Автор snich (Renina mama)
Публикувано06.06.04 17:26



Аз пък не можах да разбера какво неуважително отношение към аудиторията видяха някои от вас Нито пък разбрах защо Роника трябва да обяснява защо не иска тя да износи дете за въпросната жена Или пък защо останалите се втурнаха да я упрекват или защитават за постинга й От цялата работа ми хареса и на мен,че се получи някаква дискусия.Но не ми хареса,че в началото започна много обидно за Роника и за жените,които биха износили дете за пари.
Аз не бих износила чуждо дете,ако отчаяно не се нуждая от пари.Първия път като прочетох постинга си помислих "Да не съм луда Второ собствено не бих износила,какво остана за чуждо" За мен бременността е огромен кошмар. Но не съм се почувствала обидена от отправената молба.
Като че ли дискусията трябваше да тръгне по-обективно.Това беше основната ми мисъл,но май не стана много ясно



Тема Re: Стига, де!нови [re: snich]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано06.06.04 17:40



Без да желая да влизам в спор, ще поясня защо според мен е редно тя да напише защо не би го износила. Защото тя оправя апел за помощ. В него прозира желанието да се реши пробелемът на тази жена. Тя казва, че е била потресена и иска да и помогнем. Резонно е човек да си помисли - е , добре де, защо след като тя така се е трогнала, защо след като има такова огромно желание да и помогне, защо аджеба не го направи, а кара мене/ примерно/.
Човек моментално се наостря и търси нещо скрито, нещо което ще го изпързаля. Това е пътеката на човешката логика при така поднесеното инфо. Затова написах, че доверието между страните при подобни случаи е от основополагащо значение. И за да не се беше получило така в началото Роника трябваше по-подробно да изложи фактите в постинга си. Там някъде тя е сбъркала, за да предизвика негативно отношение в началото, без някой да я обижда пак казвам. Ако тя беше изложила своите пречки, и въпреки това декларира своята гореща молба и желание за помощ - тогава щеше да има доверие и хората щяха да проявят съпричастие, а не да бъдат мнителни.
Всъщност май думата е мнителност. Не обиждане, а просто мнителност.
Това в конкретният случай.
Не искам да се явявам в качествто на тълкувател на постинга на Роника, пак казвам, че съм убедена, че мотивите и са били добронамерени и слагам точка на обясненията.



Тема Re: а кое прави детето "мое"нови [re: bejb]  
Автор Пaлмиpa (лейс)
Публикувано06.06.04 22:58



по повод кое прави детето "мое", сетих се, че преди време четох една забавна за мен тема, та понякога






Тема Ми тонови [re: bejb]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано07.06.04 07:14



като тръгнеш от дойките, минеш през банките за сперма, да не забравяме, че вече има и донори на яйцеклетки....къде му е края? Ако земеш яйцеклетка от една жена, оплодиш я със спермата и друга жена износи плода чие е дететоПо закон е на тая, която го е износила. А темата е необятна! Защо една жена би износила дете...по много причини! Както някой спомена, заради близък-сестра, брат и т.н. Или за пари-ако имаш три деца и няма с какво да ги нахраниш, ами ако имаш болно дете и нямаш пари, ако, ако....ако! Да, бих износила дете за да спася вече съществуващото си дете или близък не бих се замислила! Особено пък като знам каква радост ще донесе "труда" ми за едно семейство! Във Филипините примерно маса народ си продават единия бъбрек, защо-ами от немотия! Че по света съществуват хора, които си даряват безвъзмездно единия бъбрек! Защо го правят? Щото хора-разни!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: ronika77]  
Автор Sunny7 (непознат )
Публикувано07.06.04 11:35



ТАзи тема е интересна.
Добре е,ч е си намерила сили да я напищещ и да я пуснеш.
Такива майки-сурогати ги има официално в АНглия - за около 12000 лири.
Гледах филм на ВВС за тях.
Едната беше родила 3 нейни и после още 6 други - с нейна яйцеклетка, но материал от таткото.

Тя е родила първо за сестра си, но после като са чули и други хора - и са идвали да я молят.

За всяко дете тя има ценен спомен и знае, че е дала щастие на тези хора за цял. живот. .. НО по лекарско предписание и нейно съгласие - тя никога не вижда децата, които ражда!!!

РАзбира се има лекарски контрол, адвокати, родителите са нормални!!!

НЕка всеки има своя шанс за щастие!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Къде на майтап, къде наистина...нови [re: Пaлмиpa]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано07.06.04 13:22



Колкото и невероятно да звучи, въобще не изключвам вероятността и да е вярно. В тази област има толкова непроучени неща, какво пречи и това да е едно от тях. Нищо не се знае..



When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: sylvi]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано07.06.04 13:29



Мда, преди няколко месеца го имаше пак като тема, но от друг "подател" и за двойно по-малко пари... В архива ще я намериш със сигурност. Ставаше дума за семейство от Ливан.



Тема Re: Само един въпрос:нови [re: geminarius]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано07.06.04 13:34



В САЩ е напълно законно, цената е около 20 000 щ.д. В старата тема по този повод (преди няколко месеца имаше същата "обява" тук в клуба) имаше дори и линк (някой го беше постнал) към сайт с цени и процедури за износване...



Тема Правилно!нови [re: Kлep]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано07.06.04 13:44



Не можеш да си представиш колко съм съгласна с теб! Просто нямам какво да добавя, освен че тук така и много хора не разбраха, че всеки има право на мнение, без да е задължително то да съвпада с това на който и да е друг



Тема Re: да помогнем на една жена да стане майканови [re: Sunny7]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано07.06.04 16:25



А детето на сестра си?
И него ли не вижда? В края на краищата и е племенник (племенница).



Тема Re: Стига, де!нови [re: Kлep]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано07.06.04 17:10



Виж сега, мисля си че аз знам най-добре дали ми се накърнява майчинското чувство или не. Ако някой напише нещо искрено от този род( и особено ако личните му мотиви за непомощ са също искрено премълчани), трябва да е подготвен за най-различни мнения, а не за аплодисменти! По принцип винаги съм се старала да избягвам клубните скандали защото не ми харесват, но така постната въпросната тема ме подразни. Първо защото е написана като обява, и второ защото не са изброени задълженията на майката и липсата и на права върху детето, а е редно поне да се спомене че ще бъдат въвлечени лекар и адвокат най-малкото; трето, същата тема четохме преди около месец, отзивите не бяха блестящи, защо се пуска пак? И най-накрая, тук са се вихрили скандали за доста по-маловажни неща, сещам се например как някои майки се бяха комлексирали че някой си имал дигитална камера за 1000 лева пък те не могли да си я позволят, е смятам че ако някой ми предлага да ми купи детето за 10 000 $ и аз имам правото да се обидя и да дам словесен израз на обидата си. Или не? Не се срамувам от думите си, нито пък съм опитвала да формирам групировки; имам мнение и го изразих, имам струва ми се това право!
За помощта- Додо много добре го е казала;
Някоя от вас замисляла ли се е колко може да се злоупотреби с хората за които наистина тези пари са жизнено важни? И какво правят с тези деца понякога?



Тема Re: Само един въпрос:нови [re: SZA]  
Автор Krassi (минаващ)
Публикувано07.06.04 17:18



Линка го бях пуснала аз, само дето цената е двойна, ето го
http://www.fertilitychoice.com/fc/costs.htm



Тема Re: точно за това иде реч!нови [re: bejb]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано07.06.04 17:33



Май цялата работа е, че не можем да приемем, че това биологично качество на жената, може да се превърне в "бизнес"...Признавам, че и на мен ми звучи доста гадно...




Тема Може бинови [re: Krassi]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано07.06.04 17:38



някои маики биха ме сметнали за тотално изкукуригала, но аз сас 4иста савест си признавам 4е сам подготвена психи4ески за да износя 4уждо дете. НО, нали винаги има това но, детето на дащеря ми. За сажаление тя отрасна с ужасни лекарства, химиотерапия и тям подобни(не ми се припомня) та много ме е страх от влиянието им варху родовата и деиност. Е, докторите казват 4е шанса да е нещо повредена е малак, но ако се слу4и - за нас ще баде 100%, нали. А както аз сам здрава и способна да родя здраво дете просто ми е мака да си помисля 4е моето моми4е ще се ма4и безуспешно и ...Така 4е аз много отдавна сам готова. Никога оба4е не сам се замисляла какво ще баде ако беше не4ие друго дете. Бих била само щастлива да дам радост и щастие на не4ие друго семеиство.
НО, има още едно, замислям се сега - ами аз хубаво ще го износя, ами ако те на финала се откажат да го приемат, аз какво ще правя? Пак и никога досега не сам имала необходимостта да се запозная сас закона тук-може ли не може ли? Но това колко е сериозно семеиството което иска бебе е нещо много, много ама много важно, според мен. За дащеря си ще го направя, но за непознати, не знам. Ще видя мажа ми на кво мнение е дове4ера

Do skoro




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.