Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Болни сменови  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано04.06.04 10:39



Тази нощ Борис направи Т 38,5. Дадох му Нурофен и сега е що-годе добре/май няма Т/, но кашля. Кажете върлува ли някакъв вирус сега? Вчера бяхме на консултация и там той си игра с някаква местна играчка. Може ли от нея да е лепнал нещо, защото на 2 пъти я лапна докато успея да му я взема? Не ми се вярва да е настинал, защото излизахме само до консултацията, а беше добре облечен.
Той е на годинка. Може ли да му дам по 2 ампули вит.С от по 2мл. на ден като ударна доза? И още един въпрос. Сутринта яде мляко, но повърна малко. Заради раздразненото гърло най-вероятно ще повръща. Мислех да му давам да яде по начесто по малко храна. През колко време да го храня и по колко храна да приготвям, дайте идеи.
Благодаря!




Тема Re: Болни сменови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано04.06.04 10:44



Върлува ... ние и тримата вкъщи го изкарахме. Оги направи 37,9 Т само веднъж, но кашля и се сополиви малко цяла седмица.
На нас ни изписаха вит. С по 2 мл сутрин (витамин С-то ободрява и не е добре да се пие вечер), мехлемче за гърлото, сироп за кашлица, капки за ушите (това чудо върви със зачервени уши) и кларитин.
Май е заразно, пази се ти, ако можеш...
Отивайте на лекар и оздравявайте бързо!

П.П. Оги си имаше апетит, но гледах да му правя предимно много любими неща за ядене. Не съм го насилвала - колкото изяде, толкова.



Тема Re: Болни сменови [re: Чeтa]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано04.06.04 10:48



По-добре му дай сутринта "ударно" 1 ампула от 5мл. Също му давай топли чайчета и изобщо всичко да е по-топличко и по-редичко.
Ако не иска да яде - по аптеките продават едно мляко "Педишур" за след 1год.
Не знам за дали има някакъв нов вирус, но преди 1 -2 седмици доста дечица се бяха разболели, вкл. и мойта госпожица
Дай му също една доза Осцилококцинум.
И бързо оздравяване!

П.С. Да не е от зъби?

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Болни сменови [re: Чeтa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано04.06.04 10:49



Вируси да искаш! Има естествено... И на вирусите хич не им пука кой как е облечен.
За витамина не знам. На тази възраст повече от 2мл не са ме съветвали докторите да давам, едва сега миналия месец, ни беше изписано 2 х 2 мл витамин С. Ако го заболи гърлото и откаже храна, не е страшно, само за вода настоявай честичко по глътка две. Ако наистина откаже да яде/случва се често, при нас например/ доктора ни ме съветваше водата да е леко подсладена.
Само кашля ли? А хрема, кихане? - при такава ситуация най-вероятно наистина е вирусно.



Тема Re: Болни сменови [re: Чeтa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано04.06.04 10:58



Има вирус, Чета! И явно не е един! Много познати ми се оплакаха, че са болни. И нас не ни подмина. Крис се разсополяви от понеделник, но някак леко му се размина (да чукам на дърво!). Аз пък явно го пипнах от него и от вчера едвам съм на крака. Имам чувството, че съм яла натрошено стъкло - така ме боли гърлото. А носът ми е като драгалевска чешма. Отврат!

Няма идея дори къде сме го лепнали вируса, така че и ти не се тормози с тая мисъл. Където и да е, вече е факт.

Нямам представа дали може да му дадеш толкова вит. С наведнъж. Аз бих те посъветвала да му вземеш сироп Проспан за кашлицата и някакъв мултивитаминен сироп - Саностол, Киди, Таис. НЕ го насилвай да яде - колкото иска, толкова. Опитай се да му даваш повече сокове, ако иска, разбира се! Предлагай му от време на време нещо за хапване - той сам ще си каже, ако иска. Пробвай със сирене (натюр) или настърган кашкавал, банан, бисквити или хлебче.

Дано бръзо се оправите!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: Болни сменови [re: Teди]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано04.06.04 11:05



И Борис за сега има апетит, но понеже му е раздразнено гърлото, като се закашля и повръща. За това искам по-леко с храната.



Тема Re: Болни сменови [re: Flash_]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано04.06.04 11:11



Все още само покашля леко - двам Проспан. Не киха и няма хрема, но ако е като мен, аз първо едното, а после другото (гърло/хрема), значи ще се и разхремави. Само се моля да не се налага пак антибиотик. Тамън се зарадвах, че е натдал добре за миналия месец - цели 470г което е рекорд за нас и той сега...



Тема Re: Болни сменови [re: honey13]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано04.06.04 11:14



Не е от зъби. До сега не сме имали проблеми с тях, а и има и Т и кашля. Айде ако беше само Т може и зъбите да набедим, но пък кашицата. Може ли да кашля от зъби?



Тема Re: Болни сменови [re: Cпacka]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано04.06.04 11:20



Благодаря за идеите! Проспана го започнахме още щом го усетих, че кашля. Мисля и чай от шипки да му давам днес.
Иначе е весел и спокоен. От 2 седмици му давам Мултисаностол и се надявах да ни подминат вирусите, но не би. Продължавам да му давам от сиропа. Дано поне да минем по-леко, че миналият път грипа беше кошмар.




Тема май и ние го минахменови [re: Чeтa]  
Автор belyata (olele)
Публикувано04.06.04 11:23



но на крак. Тъй като на Ида са и на път да пробият горните два зъба, когато ми се стори топла и мерих Т, беше 38,5-6, та реших че са зъби и дадох вечерта Панадол. И това беше лечението. След това една седмица се сополеви, но не съм я спирала от разходки и сега е ОК. Повече не вдигала Т.
Дано и при вас да мине бързо.
Поздрави

[image]http://community.webshots.com/photo/148346814/148346902FECAgJ[/image]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.