Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Приказки за Лека нощнови  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано27.05.04 02:18



До всички, на които не харесва идеята намоите писания :


Пиша ги тук, защото са свързани с детето ми, а и защото все на някои им харесват


=======================================================
Тясно и дълго и блестящо – парче огледало. Като острието на нож, даряващ и отнемащ живот. Знам, някой ден ще ме попиташ за него.
-Мамо, защо го пазиш? - ще кажеш.
-За да ми напомня колко чупливо нещо е живота. -тъжно ще ти отговоря..

Ти беше на 16мес когато се сблъска с това – голямото огледало в моята “шивашка стая”. Беше просто подпряно на стената – старо и евтино, но за теб беше едно от най-бляскавите чудеса на света. Там беше и единственото ти другарче в голямата къща. Обичаше да си играеш с него да се смееш и да се закачаш.

Понякога така се унасяше и започваше да пляскаш по стъклото, сякаш да преминеш оттатък и да хванеш за ръка детето. Трябваше да ти напомням да си по внимателна или просто те отвеждах. Просто закъснях последния път. Играеше си толкова хубаво,ч е аз реших да се възползвам от това безметежно време и да свърша нещо свое. И както се казва в приказките – “И изведнъж.........”

Звън на счупени стъкло, минута мълчание и Уааааааааааааааааааааааааааааааааа
Грабнах те и те гушнах като за последно.
Ти също плачеше като за последно.
От изненада, от обида, от страх.

Нямаше го вече най-бляскавото чудо на света, нямаше го най-доброто и единствено приятелче на света. Какво можех да ти кажа за утешение? Че мама ще направи едно от нейните чудеса и всичко ще е както преди ? Как можех да го сторя дори и да го исках от все сърце за теб?

Осъзнах за кой ли път колко чуплив е света около нас макар и да искаме да го направим по-сигурен и солиден за теб. Плакахме двете дълго и безутешно. Всеки за своите загуби и страхове.

Прегръщах те и исках да ти кажа колко крехко и ранимо е приятелството. Исках да ти кажа колко внимателна и грижлива трябва да си с човек в когото виждаш своите очи. Да не прекрачваш невидимата граница на човешкото достойнство и доброто отношение. Да си искрена, но не груба; да обичаш, но не да обсебваш; да помагаш, но не да контролираш.

Защото виждаш какво става като прекрачиш границата. Твоето единствено другарче го няма. Магията на твоите очи насочени единствено към теб изчезва. Или по-скоро попадаш в нова магия – виждаш твоите очи, насочени към тебе уж от милиони късчета сребро наоколо. Как е възможно това? Кой от тях сега е твоят единствен и истински приятел от сега нататък? А ако не е единствен дали е и истински?

Започва едно дълго и болезнено взиране. Можеш ли да бъдеш моето единствено и истинско другарче? Можеш ли ....? И може би някога, някъде, сърцето ще ти подскаже, че си го срещнала. Него единствения и истински. Но никога няма да е същото. Както огледалото и единственото ти другарче, там , зад него.

Не знаех дали имам право да ти го кажа тогава. Ти бе толкова малка и заета с изучаването на големия свят. И всяко съмнение би те объркало. Но съм сигурна, мъничкото ти сърчице усети косматото чудовище наречено Загуба и се сви ужасено.

Мила, Загубата е навсякъде около нас, но ние можем да я държим на далеч ако се оградим с любов. Ако се отнасяме с другите с разбиране и толерантност и уважение. Ако обичаме каквито са и им помагаме в нужда. Ако уважаваме желанията им и ги подкрепяме в тях.

Вики, можеш ли да бъдеш моето единствено и истинско другарче?



Тема Това ли разказваш на детето си?нови [re: anaili]  
Автор Skywalker (Moonchild)
Публикувано27.05.04 04:19



да не психяса?

Говоря сериозно.



Тема Re: Това ли разказваш на детето си?нови [re: Skywalker]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано27.05.04 05:55



Да , смятам да и го разкажа точно по този начин когато започне да разбира думите с които е написано.

Е ако пък не мога да и го разкажа ще може, надявам се сама да си го прочете и да ме разбира повече



Тема Re: Това ли разказваш на детето си?нови [re: anaili]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано27.05.04 08:59



и-и-и Ан все ще намериш с какво да ни разчустваш бе мила,аз имам един страх който незнам как ще преодолея страх ,че на мама момичето вече няма да е само на мама е това време е далечко ,но аз понякога си мисля за него,вчера ходихме на паметника на Левски там всяка година абитуриенти поднасят цветя и ние ходихме да ги гледаме и тати ми вика и мами представяшли си нашето вики абитуриентка -ми-не се смей стана ми мъчно и му казах не ми си мисли за товаей такива работи твоето разказче ми дойде много на място благодаря ти,а ти събираш ли си някъде"писанията" за да ги подариш на вики после ,а знае ли човек може и в книжарница да си ги купим някой ден



Тема Re: Приказки за Лека нощнови [re: anaili]  
Автор shannon (непознат )
Публикувано27.05.04 10:37



Браво!Разбирам какво пишеш и това ме връща навътре към мен самата. От както срещнах бащата на бъдещото се дете забравих да пиша, защото смятах, че така е по-добре за личното ми спокойствие. Но загубата на предназначението е най-тежката загуба. Дори и да не я описвам зная, че детенцето я усеща и те приветствам, че си изкарала на бял свят своите среднощни приказки. Ако не съм натоварила ефира с мнението си бих могла да разкажа и аз нещичко. . .



Тема Re: Приказки за Лека нощнови [re: anaili]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано27.05.04 11:03



аз за първи път чета твое писание, както го наричаш, и страшно много ми хареса. И аз се разплаках! Много е истинско! може ли да ми пратиш и други твои писания!
Наистина смятам че трябва да ги разказваш на Вики, а и на всички други деца! Те разбират и се учат!
Много благодаря за прекрасния момент, който ми подари, докато четях приказката ти!



Тема Re: Приказки за Лека нощнови [re: shannon]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано27.05.04 17:19



Направи го
Каквото и да е то - Разкажи го - Както го усещаш. Изкарай го на бял свят иначе то ще расте в теб и ще те обсеби- като тумор - голямо и космато - чудовище.
А аз ? Аз ще съм първия ти фен




Тема Re: Това ли разказваш на детето си?нови [re: bimba]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано27.05.04 17:30



Ха така
Левски

Хиде, Мека лапичке, разкажи ни какво му каза на твоето Вики за Левски или какво не му каза защото заседна на гърлото ти
Той е твоя герой, знам, както на всеки карловчанин, защото е един от най-големите българи.

Разкажи ни за него.
Разкажи на нашите деца за него.



Тема Re: Приказки за Лека нощ [re: anaili]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано27.05.04 20:10



Да ти кажа, още сутринта го прочетох твоето "писание", обаче като ми заседна една буца на гърлото - и нямах сили да ти напиша колко ме трогна...
Все едно си написала това, което много често и аз чувствам, но по никакъв начин не бих могла да "облека" толкова добре в думи...
Прекрасно е, наистина!
Това, което ме смути най-много, беше чувството за ужасна самота и безнадежност, които лъхат от редовете...

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Приказки за Лека нощнови [re: anaili]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано27.05.04 21:32



. СТрашна си (не го казвам за първи път, няма и да е за последен)
Как само хубаво пресъздаваш "обикновенните житейски дни"............

И аз искама да стана приятелка с дъщеричките си, искренно го желая и ти го пожелавам и на тебе.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.