Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Mai-ki na otchetнови  
Автор boriana (непознат )
Публикувано21.05.04 02:24



Zdraveite mili Mai-ki!

Kade se zagubihte? Spodelete koi ot vas gushkat veche bebcheta i koi oshte chakat sabitieto.

Moiat termin e na 25 May i oshte vsichki sme v ochakvane. V ponedelnik biah na pregled i doctora mi kaza che sym imala 2 cm razkritie i shiikata mi bila mnogo meka i toi uspial da razshiri do 3 sm, tova bili dobri novini spored nego. Dori mi kaza, hayde sled tozi pregled mozhe i da te ochakvam dovehcera da razhdash. Uvi, dnes veche e chetvartak i az oshte niamam nikakvi priznaci da razhdam. Chak zapochvam po malko da se pritesniavam. Nо vse si mislia che ima oshte malko vreme i vsichko shte bade nared.
Pri vas kak varviat neshtata?

Do skoro i leko razhdane za tezi koito kato men vse oshte gi ochakva. A na drugite mai-ki leko gledane na malkite beboci.

Boriana



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано21.05.04 08:55



Привет на всички настоящи и бъдещи май-ки
Ще споделя новините при нас
Вчера Ерик стана на един месец. По този повод го водихме и на първа консултация и ваксинация. В чест на чичо доктор се беше опишал до врата независимо че предви да излезем беше преобут и сменен.
От изписването до сега е качил 9020 гр. и е порасъл с 5 см. - демек сега сме 4200 и 55см.
Доволна съм защото той е изцяло на кърма и имах известни притеснения дали наддава добре, както и всяка друга кърмеща майка в началото мисля.
Имаме 3 пъпчици на едната бузка - аз мисля, че е стафилокок, джипито е убедено, че не е. Смята, че са запушени мастни незнам си кво. Абе пори някакви. Каза да не го мажа с нищо.
Каза и да почна със соковете. Препоръка, която определено смятам да пропусна покрай ушите си на настоящият етап.
Друго какво....бебето ми е изключително добро. По цял ден кротува. Само като огладнее и вади егати гръмкото гласище Колики нямаме.
Храним се на режим, който плава в рамките на половин-един час. Нощем също се храним по два пъти. Вече нямам търпение да спре да се буди, че това будене ме съсипва.
Излизаме на разходки при всеки удобен случай/хубаво време имам предвид/.
Вече посетихме с него няколко пъти кръчмата под блока, където брат му израсна

Това е засега при нас.
Желая успех на всички онези на които ми предстои тепърва да родят, а на останалите - по-малко безсънни нощи



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор shtura (пролет)
Публикувано21.05.04 09:54



Здравейте и от нас!
Митко вече е на 40 дни. И нашата първа консултация мина. Резултатите са следните: тегло 3570кг / + 710 гр./ и ръст 52 см /+2см/ Не са така атрактивни като на Ерик, но ...
И аз подобно на додо_додо се ослушвам за соковете - мисля да изчакам поне до 2 месеца, а може би и повече.
За нощното кърмене не искам въобще да говоря - направо сърцето ме боли като трябва да стана да го храня, но не се отказвам, защото той и така малко наддава.
И на края това което много ме тревожи - Митко се обрива с едни ситни пъпчици с бели връхчета. Интересното е че обрива затихва и се активизира незнайно от какво. На всичко отгоре снощи му пресипна и гласчето и аз изпаднах в бясна паника. В началото педиатърката твърдеше че са стафилококи и ме караше да ги мажа със спирт /на което аз много се зачудих/ но сега и тя смята че е нещо друго. Днес ще го водя да го види и ще решим какво да правим.
Това е от нас за сега!



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор jen (непознат)
Публикувано21.05.04 10:39



Привет и от мен - бебе Петър е на 23 дена и досега е наддал към 800 гр. като сме само на кърма, но той се роди 2900гр. така че си наваксва сега. Ние имаме страшни колики и плачкаме много и през ноща и през деня, за сега издържам, но ако продължи още много незнам как ще се оправяме. С хрането сме добре като изключим, че суче по продължително 30-40 минути, а през ноща му давам само веднъж когато се събуди. През деня сме на три часов режим, който той сам си направи. Излизаме при всеки удобен момент, защото навън сме кротки като агънце. Ние също имаме обриви по лицето като на Ерик и педиатърката ни каза, че са запушени мастни пори. Като ни изписаха от болницата имахме едно обривче по корема и крачетата с пъпки с връхче пълно с лимфа, но се мазахме с един правен мехлем и му давахме да пие калциев глюконат и витамин С и сега няма проблеми. На всички мами които не са родили пожелавам леко и бързо раждане , а на мамите с бебоци кротки и здрави малчовци.


http://biblioteka.free.fr/maiki/peter.jpg

http://biblioteka.free.fr/maiki/peter1.jpg


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор charr ()
Публикувано21.05.04 13:48



Здравейте и от нас с бебо Мартин.Ние сме вече на 15 дни. На кърма сме изцяло и се будим и през нощта по 2 пъти.Режима ни е общо взето свободен, но през около 2 часа яде.От три дни ни мъчат колики.Не знам колко е наддал все още,но виждам по крачетата му много сладки гънки. Това е от нас засега



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано21.05.04 14:35



zdraveite i ot men
Boris e na 18 dni, ne znam kolko e porastnal, zashtoto v kashti vzexme edna vezna i se opitaxme da go merim, ama toi taka shava, che ne moje da se razbere iasno kolko e. S xraneneto oshte imame problemi. Prez denia gore-dolu e na 3 chasa, no kogato si poiska. Sled 5 sledobed zapochva da iska pochti neprekasnato da syche, nakraia zaspiva okolo 9, 9 i polovina, kato poniakoga mu dobaviam s biberon iztzedeno ot men mliako, i prez noshta se budi ili kam 3, ili kam 5. Ot niakolko dni praktikuyvam taka - sutrin se izcejdam, che ima mnogo mliako, i obikn. vecher v xladilnika ima okolo 180 gr, koito davam s biberon prez noshta. Inache mnogo vreme otnema, toi se sardi i plache, kogato ne yspee da zaxape, i az niamam nervi. Prez denia se borim niakak si i zasykva dobre, no noshtem e pochti nevazmojno.
Posle pak se bydi okolo 6 i pol. i pak biberon, posle go vrachvam na maika mi i si pospivam okolo 2 chasa. Dnes sytrinta gardata beshe tolkova palna, che toi ne yspiavashe da zasyche, ta pak tzedixme i s biberon... Znam che ne e mnogo pravilno, no pone iade, i to ot moeto mliako.
S papchitzite sme na sashtoto polojenie. Chetox che e absoliytno normalno. Po vreme na bremennosta ot maikata preminavat v bebeto xormoni, koito go predpazvat ot t.n. akne pri novorodeni. Prez parvite sedmizti tezi xormoni se izchistvat ot organizma my, i chesto se poiaviavat papkite. Izchezvali ot samosebe si.
Bobi, mnogo skoro chakam vest ot teb che si rodila blagopoluchno. Do skoro



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор new* ()
Публикувано21.05.04 22:09



Аз родих на 30-ти април, ама съм си в май-ските май-ки, че са ми слабост. Ами какво да кажа... лудница пълна е у нас, въпреки че и мъж и свекърва са тук да помагат с пълни сили. Първите дни беше добре - ядеше и заспиваше, сега обаче, не ще току-така да заспива и иска да я разнасяме и друсаме. Сложим я в креватчето и след 10 мин. рев до небесата... Много съм се изнервила и на всичкото отгоре ми почина много скъп приятел тези дни, та хич ме няма вече. Кърмата ми почти спря от стрес и вече не я кърмя. Храня я с адаптирано мляко NAN, по 90 ml през 3 часа. Пробвахме 2 нощи подред да не й даваме да яде от 24 ч. до 6 ч., обаче на 3-тия ден се отказахме, защото се наложи от 3-4 часа сутринта, до 6 ч. мъжа ми да я дондурка и разнася и тъпче с вода, само за да млъкне... Сега я храним в 3-4 през ноща, когато нададе вой и ще чакаме сама да си се откаже от нощното хранене. Дано го дочакаме... За ваксините - от болницата й биха за БЦЖ и хепатит мисля че беше и на 25-ти сме на консултация, за някаква друга ваксина - и нея забравих. Много съм доволна от педиатърката си. Обръща ми много внимание и когато й звънна ми обяснява надълго и нашироко, каквото ме интересува. Не съм я извеждала навън, а и нямам кой знае какво желание, защото ако ревне навън, ще се видя в чудо!!! Умира от кеф, като я гали някой по главата, тогава премрежва очите и аха да спи, ама не можем все да я галим по главата, ей! Май ще става фолк-певица...:))Сестра ми ме уверява, че навън ще се кротне, ама кой я знае... Изкарвахме я за по 10 мин. на терасата, единия път мълча, другия рева пак. Ей такива ми ти работи...

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор moon67 (новак)
Публикувано21.05.04 23:19



Здравейте! И аз се добрах до нета най-накрая. Слави е вече на 12 дни. Сравнително кротък е. Яде на 3 часа по нещо средно между мой и негов режим. Нощем яде към 1 и след това се буди чак към 5:30. Имахме голямо притеснение с акането - три дни не беше ходил, а е само на кърма. С общи усилия с педиатърката успяхме да свършим работа на третия ден и сега му даваме Блевит Л. Пъпчици и той има - същите, каквито ги описвате. Появяват се и изчезват. Във вторник ще ходим на пробно кърмене и тогава ще питам за мнението на нашата лекарка. С нетърпение чакаме малкият да стане на 20 дни, за да го изведем (по препоръка на педиатърката изчакваме, защото се роди дребничък и се надяваме да заглади малко косъма преди излизането навън). Днес го изнесох за малко на балкона - хареса му. Каката ни е голяма отмяна - винаги е готова да го гледа и му пее с ентусиазъм. Иначе и таткото ми помага много. Елиминирахме за момента бабите и ни е много спокойно. Стискам палци на мамите, които чакат всеки миг да тръгнат към родилното!



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор bim_bam (камбанка)
Публикувано22.05.04 16:45



Целувки за всички сладки бебчовци! А на мамите - спокойни нощи !

Аз все още съм на позиция "изчакване", но на 25 май рано сутринта докторът ме иска в болницата. Така че, наближавам финала, но шубето взе да ме хваща.
На последната консултация преди няколко дни бебка /версията на доктора е "Момиче"/ показа размери от 3 кг 100 грама, главата ниско долу, готова за старта. Само че заради двете ми операции от хернии още не са решили дали ще раждам нормално или със секцио.
Та това е от нас. На всички все още бъдещи МАЙ - КИ: леко раждане и Господ да е с нас!!!



ЧУДЕСАТА СТАВАТ !!!


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор NADlA_BUBA (veselata)
Публикувано22.05.04 18:47



Privet ot men i bebe DennisChak sega uspjavam da pisha tezi dni se radvam na bebcho stana na 15dni veche.Ne sme se teglili i merili oshte.Inache sme na karma i jadem kogato ogladneem,noshtem jade v 3h.i v 5h.i v7h.NO bebcho trjabva da raste za tova chakam da se otkazva sam kogato mu e kefS papkite sme na sashtija hal.Inache da chukna na darvo me slushka ne e osobeno revliv,hodim vseki den na razhodka ot kakto sme si v kashti ne propuskame to e polezno.Ami tova ot nas,leko rajdane na ostanalite mami,a na rodilite veche dobri i zdravi bebcheta




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.