Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Mai-ki na otchet  
Автор boriana (непознат )
Публикувано21.05.04 02:24



Zdraveite mili Mai-ki!

Kade se zagubihte? Spodelete koi ot vas gushkat veche bebcheta i koi oshte chakat sabitieto.

Moiat termin e na 25 May i oshte vsichki sme v ochakvane. V ponedelnik biah na pregled i doctora mi kaza che sym imala 2 cm razkritie i shiikata mi bila mnogo meka i toi uspial da razshiri do 3 sm, tova bili dobri novini spored nego. Dori mi kaza, hayde sled tozi pregled mozhe i da te ochakvam dovehcera da razhdash. Uvi, dnes veche e chetvartak i az oshte niamam nikakvi priznaci da razhdam. Chak zapochvam po malko da se pritesniavam. Nо vse si mislia che ima oshte malko vreme i vsichko shte bade nared.
Pri vas kak varviat neshtata?

Do skoro i leko razhdane za tezi koito kato men vse oshte gi ochakva. A na drugite mai-ki leko gledane na malkite beboci.

Boriana



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано21.05.04 08:55



Привет на всички настоящи и бъдещи май-ки
Ще споделя новините при нас
Вчера Ерик стана на един месец. По този повод го водихме и на първа консултация и ваксинация. В чест на чичо доктор се беше опишал до врата независимо че предви да излезем беше преобут и сменен.
От изписването до сега е качил 9020 гр. и е порасъл с 5 см. - демек сега сме 4200 и 55см.
Доволна съм защото той е изцяло на кърма и имах известни притеснения дали наддава добре, както и всяка друга кърмеща майка в началото мисля.
Имаме 3 пъпчици на едната бузка - аз мисля, че е стафилокок, джипито е убедено, че не е. Смята, че са запушени мастни незнам си кво. Абе пори някакви. Каза да не го мажа с нищо.
Каза и да почна със соковете. Препоръка, която определено смятам да пропусна покрай ушите си на настоящият етап.
Друго какво....бебето ми е изключително добро. По цял ден кротува. Само като огладнее и вади егати гръмкото гласище Колики нямаме.
Храним се на режим, който плава в рамките на половин-един час. Нощем също се храним по два пъти. Вече нямам търпение да спре да се буди, че това будене ме съсипва.
Излизаме на разходки при всеки удобен случай/хубаво време имам предвид/.
Вече посетихме с него няколко пъти кръчмата под блока, където брат му израсна

Това е засега при нас.
Желая успех на всички онези на които ми предстои тепърва да родят, а на останалите - по-малко безсънни нощи



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор shtura (пролет)
Публикувано21.05.04 09:54



Здравейте и от нас!
Митко вече е на 40 дни. И нашата първа консултация мина. Резултатите са следните: тегло 3570кг / + 710 гр./ и ръст 52 см /+2см/ Не са така атрактивни като на Ерик, но ...
И аз подобно на додо_додо се ослушвам за соковете - мисля да изчакам поне до 2 месеца, а може би и повече.
За нощното кърмене не искам въобще да говоря - направо сърцето ме боли като трябва да стана да го храня, но не се отказвам, защото той и така малко наддава.
И на края това което много ме тревожи - Митко се обрива с едни ситни пъпчици с бели връхчета. Интересното е че обрива затихва и се активизира незнайно от какво. На всичко отгоре снощи му пресипна и гласчето и аз изпаднах в бясна паника. В началото педиатърката твърдеше че са стафилококи и ме караше да ги мажа със спирт /на което аз много се зачудих/ но сега и тя смята че е нещо друго. Днес ще го водя да го види и ще решим какво да правим.
Това е от нас за сега!



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор jen (непознат)
Публикувано21.05.04 10:39



Привет и от мен - бебе Петър е на 23 дена и досега е наддал към 800 гр. като сме само на кърма, но той се роди 2900гр. така че си наваксва сега. Ние имаме страшни колики и плачкаме много и през ноща и през деня, за сега издържам, но ако продължи още много незнам как ще се оправяме. С хрането сме добре като изключим, че суче по продължително 30-40 минути, а през ноща му давам само веднъж когато се събуди. През деня сме на три часов режим, който той сам си направи. Излизаме при всеки удобен момент, защото навън сме кротки като агънце. Ние също имаме обриви по лицето като на Ерик и педиатърката ни каза, че са запушени мастни пори. Като ни изписаха от болницата имахме едно обривче по корема и крачетата с пъпки с връхче пълно с лимфа, но се мазахме с един правен мехлем и му давахме да пие калциев глюконат и витамин С и сега няма проблеми. На всички мами които не са родили пожелавам леко и бързо раждане , а на мамите с бебоци кротки и здрави малчовци.


http://biblioteka.free.fr/maiki/peter.jpg

http://biblioteka.free.fr/maiki/peter1.jpg


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор charr ()
Публикувано21.05.04 13:48



Здравейте и от нас с бебо Мартин.Ние сме вече на 15 дни. На кърма сме изцяло и се будим и през нощта по 2 пъти.Режима ни е общо взето свободен, но през около 2 часа яде.От три дни ни мъчат колики.Не знам колко е наддал все още,но виждам по крачетата му много сладки гънки. Това е от нас засега



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано21.05.04 14:35



zdraveite i ot men
Boris e na 18 dni, ne znam kolko e porastnal, zashtoto v kashti vzexme edna vezna i se opitaxme da go merim, ama toi taka shava, che ne moje da se razbere iasno kolko e. S xraneneto oshte imame problemi. Prez denia gore-dolu e na 3 chasa, no kogato si poiska. Sled 5 sledobed zapochva da iska pochti neprekasnato da syche, nakraia zaspiva okolo 9, 9 i polovina, kato poniakoga mu dobaviam s biberon iztzedeno ot men mliako, i prez noshta se budi ili kam 3, ili kam 5. Ot niakolko dni praktikuyvam taka - sutrin se izcejdam, che ima mnogo mliako, i obikn. vecher v xladilnika ima okolo 180 gr, koito davam s biberon prez noshta. Inache mnogo vreme otnema, toi se sardi i plache, kogato ne yspee da zaxape, i az niamam nervi. Prez denia se borim niakak si i zasykva dobre, no noshtem e pochti nevazmojno.
Posle pak se bydi okolo 6 i pol. i pak biberon, posle go vrachvam na maika mi i si pospivam okolo 2 chasa. Dnes sytrinta gardata beshe tolkova palna, che toi ne yspiavashe da zasyche, ta pak tzedixme i s biberon... Znam che ne e mnogo pravilno, no pone iade, i to ot moeto mliako.
S papchitzite sme na sashtoto polojenie. Chetox che e absoliytno normalno. Po vreme na bremennosta ot maikata preminavat v bebeto xormoni, koito go predpazvat ot t.n. akne pri novorodeni. Prez parvite sedmizti tezi xormoni se izchistvat ot organizma my, i chesto se poiaviavat papkite. Izchezvali ot samosebe si.
Bobi, mnogo skoro chakam vest ot teb che si rodila blagopoluchno. Do skoro



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор new* ()
Публикувано21.05.04 22:09



Аз родих на 30-ти април, ама съм си в май-ските май-ки, че са ми слабост. Ами какво да кажа... лудница пълна е у нас, въпреки че и мъж и свекърва са тук да помагат с пълни сили. Първите дни беше добре - ядеше и заспиваше, сега обаче, не ще току-така да заспива и иска да я разнасяме и друсаме. Сложим я в креватчето и след 10 мин. рев до небесата... Много съм се изнервила и на всичкото отгоре ми почина много скъп приятел тези дни, та хич ме няма вече. Кърмата ми почти спря от стрес и вече не я кърмя. Храня я с адаптирано мляко NAN, по 90 ml през 3 часа. Пробвахме 2 нощи подред да не й даваме да яде от 24 ч. до 6 ч., обаче на 3-тия ден се отказахме, защото се наложи от 3-4 часа сутринта, до 6 ч. мъжа ми да я дондурка и разнася и тъпче с вода, само за да млъкне... Сега я храним в 3-4 през ноща, когато нададе вой и ще чакаме сама да си се откаже от нощното хранене. Дано го дочакаме... За ваксините - от болницата й биха за БЦЖ и хепатит мисля че беше и на 25-ти сме на консултация, за някаква друга ваксина - и нея забравих. Много съм доволна от педиатърката си. Обръща ми много внимание и когато й звънна ми обяснява надълго и нашироко, каквото ме интересува. Не съм я извеждала навън, а и нямам кой знае какво желание, защото ако ревне навън, ще се видя в чудо!!! Умира от кеф, като я гали някой по главата, тогава премрежва очите и аха да спи, ама не можем все да я галим по главата, ей! Май ще става фолк-певица...:))Сестра ми ме уверява, че навън ще се кротне, ама кой я знае... Изкарвахме я за по 10 мин. на терасата, единия път мълча, другия рева пак. Ей такива ми ти работи...

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор moon67 (новак)
Публикувано21.05.04 23:19



Здравейте! И аз се добрах до нета най-накрая. Слави е вече на 12 дни. Сравнително кротък е. Яде на 3 часа по нещо средно между мой и негов режим. Нощем яде към 1 и след това се буди чак към 5:30. Имахме голямо притеснение с акането - три дни не беше ходил, а е само на кърма. С общи усилия с педиатърката успяхме да свършим работа на третия ден и сега му даваме Блевит Л. Пъпчици и той има - същите, каквито ги описвате. Появяват се и изчезват. Във вторник ще ходим на пробно кърмене и тогава ще питам за мнението на нашата лекарка. С нетърпение чакаме малкият да стане на 20 дни, за да го изведем (по препоръка на педиатърката изчакваме, защото се роди дребничък и се надяваме да заглади малко косъма преди излизането навън). Днес го изнесох за малко на балкона - хареса му. Каката ни е голяма отмяна - винаги е готова да го гледа и му пее с ентусиазъм. Иначе и таткото ми помага много. Елиминирахме за момента бабите и ни е много спокойно. Стискам палци на мамите, които чакат всеки миг да тръгнат към родилното!



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор bim_bam (камбанка)
Публикувано22.05.04 16:45



Целувки за всички сладки бебчовци! А на мамите - спокойни нощи !

Аз все още съм на позиция "изчакване", но на 25 май рано сутринта докторът ме иска в болницата. Така че, наближавам финала, но шубето взе да ме хваща.
На последната консултация преди няколко дни бебка /версията на доктора е "Момиче"/ показа размери от 3 кг 100 грама, главата ниско долу, готова за старта. Само че заради двете ми операции от хернии още не са решили дали ще раждам нормално или със секцио.
Та това е от нас. На всички все още бъдещи МАЙ - КИ: леко раждане и Господ да е с нас!!!



ЧУДЕСАТА СТАВАТ !!!


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор NADlA_BUBA (veselata)
Публикувано22.05.04 18:47



Privet ot men i bebe DennisChak sega uspjavam da pisha tezi dni se radvam na bebcho stana na 15dni veche.Ne sme se teglili i merili oshte.Inache sme na karma i jadem kogato ogladneem,noshtem jade v 3h.i v 5h.i v7h.NO bebcho trjabva da raste za tova chakam da se otkazva sam kogato mu e kefS papkite sme na sashtija hal.Inache da chukna na darvo me slushka ne e osobeno revliv,hodim vseki den na razhodka ot kakto sme si v kashti ne propuskame to e polezno.Ami tova ot nas,leko rajdane na ostanalite mami,a na rodilite veche dobri i zdravi bebcheta



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано23.05.04 13:08



Pak sam az.
Mami, pomognete, koga izchezvat ragadite i ponamaliava bolkata, az sam na raba da se otkaja da karmia, bolkata e ogromna, ta ot snoshti samo se tzedia i davam s shishe. A Bobo vse poveche iska, uvelichavame kolichestvoto...



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: desi_slavova]  
Автор new* ()
Публикувано23.05.04 13:41



И аз така - от болка взех да се цедя и да й давам в шише, докато един ден спря да иска да яде от мен и минахме изцяло на адаптирано мляко. Изживях 2 яки стреса и кърмата ми спря! А е само на 24 дни и сега ми е съвестно малко, че навсякъде чета, че кърмата била най-полезна. Ама и болката си е болка...

М/у другото рагадите ми минаха от Гармастан и една бабешка рецепта - Един орех го слагаме на нагорещен котлон и после му изстискваме сока. От неговия сок, минават... поне при мен помогна.

Редактирано от new* на 23.05.04 13:46.



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: new*]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано23.05.04 14:11



KAji molia te po-tochno kak stava s orexa - tzial ili schypen na kotlona, i kak se iztiskva soka? Gotova sam na vsiakakvi opiti veche, samo da mine.



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: desi_slavova]  
Автор new* ()
Публикувано23.05.04 14:37



Белиш ореха де, иначе с черупката не става. Печеш го върху котлона директно и после с два пръста изстискваш сок. Той е малко, но стига за зърно. Натриваш го добре и така 2-3 пъти и на мен ми мина. Пробвай го.

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: desi_slavova]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано23.05.04 14:48



И на мен ми е цъфнало едното зърно
То по принцип е по-кекаво и мине се не мине и се пръсне. Много ме боли, но....търпя
Мерките, които взимам са мазане с Гармастан и цицата на въздух. Разхождам се по цял ден с едната гърда навън - като една Марияна съм
Но помага
Иначе да ви се оплача - на Ерик му текна едното оченце. Май имаме стафилокок. Писна ми вечеееееееееее !
Тече секрет в тъмно жълта окраска. И доста силно. Започнах да капя Гаразон и Флуциталмид. Утре ще идва чичо доктор
Отчаяна съм. Въпреки всички предпазни и превантивни мерки, които взех май няма да победя в борбата със стафилококите



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: dodo_dodo]  
Автор new* ()
Публикувано23.05.04 14:51



Абе отде се хващат тия гадинки?

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: new*]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано23.05.04 15:11



От родилните домове. При нас вариантите са два - или от болницата или по-вероятно се е заразил вкъщи от Денис
Уморих се да гледам 2 години как се мъчи едното ми детенце, а сега ще трябва да гледам и другото



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано23.05.04 19:32



Здравейте и от мен май-ки!!!

Като една много горда и щастлива майка и аз да се похваля с нашето гардже... На 19-ти бяхме пак на консултация и змеят вече тежи 4130 гр. и е дълъг 54 см . Това прави наддаване от 780 гр. за 20 дни, а на пробното кърмене изядохме цели 150 гр. за 15 минути, което му спечели при педиатърката прозвището "прахосмукачка" Той затова яде на 4-5 часа явно, как ще огладнее за по-кратко време иначе...

Иначе спинкаме и папкаме и слушкаме много . Засега ... С коликите нямаме сериозни проблеми, макар че според мен има чат-пат, но вече забелязвам връзка между моето хранене и неговите колики - например сутрин си пия кафе по една чашка, но когато не пия ми се струва, че минават почти незабелязано коликите. Освен това малко ме съмнява дали са колики точно или просто трудно се оригва и затова му тежи на стомахчето. А това с кафето според мен му влияе на нервната система повече отколкото на стомаха...

Ох, както и да е, аз пак се отплеснах... Вече ходихме в Южния парк на разходка, иначе излизаме навън още от 10-тия ден, когато е хубаво времето разбира се. Вчера не беше от тези дни и аз бях много нещастна , защото той навън изкарва такъв къртовски сън, че чак на мен ми се дощява да се пъхна в някоя количка и да се разхождам сама себе си , но затова пък днес излизахме два пъти ...

Иначе аз се възстановявам доста добре след секциото. Свалила съм 12 кг. (което не е много при положение, че бях качила 22, но все е нещо), кърмиме се (явно успешно след като си наддаваме доста добре), коремът ми почти се прибра. За кърменето ме обземат едни съмнения, защото ми се струва, че в началото ми бяха по-пълни гърдите, но може пък просто да си изяжда всичко, което аз произвеждам.

Хайде много поздрави от нас, много много целувки на всички сладки "майски" бебчовци (ние си се водим в майската група, нищо, че избързахме с няколко дни) и

ПС: Герганка дали води списък и на бебчовците? Да видим каква ще е равносметката после...



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: dodo_dodo]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано23.05.04 19:44



И ние имаме едни пъпчици, които ту ни излизат, ту се прибират на бузката. Джи-пи-то първо ни каза, че може и да са стафилококи, после обаче ни прати и на кожен и тя ни каза, че се чистело детето, а може и от топлото да му излизат и ни даде едно цинково кремче. Но ту се прибират, ту излизат... Ох, много ме дразнят теци пъпчици, стават като петна понякога, дано се оправи скоро...

Вие добре сте наддали... Ама то и ние вървим с едни темпове доста сериозни, хем се храним на 4 часа и нито веднъж през нощта... . Но определено в някои часове си иска внимание детето и започва да нахитрява и да иска да го взимаме в ръце, само че няма да стане неговата.

Хайде, кога ще се разходите до Южния парк, та да направим една среща на бебоците?



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: dodo_dodo]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано23.05.04 20:04



Ама защо две години се мъчи Денис? Тези гадини толкова ли са упорити?



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: SZA]  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано24.05.04 13:54



Здравейте и от мен! И аз се появих най-сетне след моето раждане. Описала съм го в темата "Любима има син".
Да споделя малко инфо и за нас. Ние също сме на кърмене на поискване. В болницата искахме на около час, час и половина. Вече сме на около 2 часа, а през нощта и до три часа. Едното зърно също ми създава ядове, но го мажа с Гармастан, оставям го да диша чат-пат и така се справяме някак. Боли, особено като засуква, ама стискам зъби и търпя. При предишното раждане не се справих добре с кърменето и сега съм се зарекла да не допускам грешки, доколкото мога.
Когато съм уморена, а и през нощта, го кърмя легнала. Анди спи при мен през нощта и това е лесно. Само му давам гърдата и си заспиваме двамата отново. Затова нощното кърмене не ми е проблем. Пъпчето му падна изцяло вчера и скоро ще можем да се къпем нормално, което си е облекчение.
Вода не пием изобщо. Само кърма, когато и колкото поиска. Според мокрите и наакани памперси ядем добре.
Анди е много кротичък и тих и е голяма радост на всички. Ще можем да излизаме след 14-тия ден (което е този петък), така че почваме да мислим за първата ни разходка.
На нас също ни излязоха една-две пъпчици. Нослето му също е цялото на малки бели точици. От миналото раждане си спомням, че докторката каза, че кожата се прочиствала по този начин. Каза ни да мием личицето с отвара от лайка. Така правя и с Анди - действа безотказно, всичко се изчиства.

Един въпрос към кърмещите - как сте с изцеждането, какво мислите по въпроса?

И УСПЕХ на всички още неродили! Чакаме ви, за да обсъждаме бебешките теми!



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: dodo_dodo]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано24.05.04 14:36



Знаеш за моето бебче и стафилококите:(, уж минаха, но от в4ера пак се цапотим
Аз направих оплакване на сайта на болницата, защото със сигурност инфекцията е от там
Може да видиш отговора на д-р Янков
www.1agb.com, sled tova phorum



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: Ripple]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано24.05.04 14:38



Досега това четох
Ти ли си Петя ?



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор Guerganka (бронжулче)
Публикувано24.05.04 16:36



Здравейте и от мен и Вики!
Ние сме добре. Преди 2 дни ни изписаха от болницата, където ни падна пъпчето и мина жълтеницата :) Родихме се много изненадващо. Бях тръгнала за череши, но преди това имах уговорка с докторката да ме види и да чуе тоновете на беба. Оказа се, че имам безболезнени контракции , а беба не е слязла и така 2 часа след това се роди моята дунданка - 3800 гр и 52 см :)
Май сме със сини очички :)
Ще разказвам пак, когато имам повече време..
Сега ви пращам списъка и да ми кажете, ако съм пропуснала нещо....и не ми се сърдете, ако съм сбъркала:)

ГУГ и ВИКИ


1.SZA - 1.05.2004 (секцио след 19.04.2004) - boy - Георги - София - Шейново - д-р Тодор Димитров
= > на 26.04.2004 в 9:30 сутринта се роди Георги. Секцио, тегло 3550гр, 52 -сантиметров красавец
2.lora_pw - 1.05.2004 (15.04.2004) - boy
3.siella - 1.05.2004
4.shtura - 3.05.2004 – boy
=> на 12.04.2004 в Майчин дом в 12.31 часа се роди Димитър с тегло 3100 кг и ръст 50 см. Раждане – нормално.
5.Ripple - 4.05.2004 - boy - София - Света София
=> роди се Атанас на 27 април в "Св. София" чрез секцио. Помагал д-р Динчо Георгиев.
6.dodo_dodo - 3.05.2004 (секцио след 19.04.2004) - boy - София - Тина Киркова - д-р Мариана Райчева
=> на 20.04.2004 в 8.30 часа в Първа АГ "Света София" се роди истински мъж с мерки 3450 и 51 см при д-р Янакиева и д-р Григорова.
7.veO4 - 5.05.2004 - boy
8.new* - 6.05.2004 (секцио около 27.04.20004) - boy - Георги - София - Втора градска болница
=> на 30.04.2004 сероди Гергана със страхотни мерки - 3,700 кг., 52 см. Секцио.
9.charr - 8.05.2004
=> бебо Мартин
10.nelia - 8.05.2004
11.genie_ - 9.05.2004
=> днес (8-ми май) GeNie роди прекрасната Дара! Една мъничка и нежна принцеска - 2,650кг и 47см
12.Lara - 10.05.2004 - boy - Спасимир - София - Тина Киркова - д-р Чурешка
= > на 03.05.2004 се роди Стивън, 4 кг, 53 см. Секцио.
13.spring_ - 11.05.2004 - girl
14.briz - 11.05.2004
15.peluche - 13.05.2004
16.NADlA_BUBA - 13.05.2004 - boy - Dennis - Muenchen - Grosshadern
=> на 07.05.2004 в 0:40 ч.(централно европейско време) се роди бебе DENNIS,3100 гр, 51 см.
17.любима - 14.05.2004 - boy
=> син - 4300/53см. Раждането е минало много добре.
18.solecito - 14.05.2004 - boy (секцио на 06.05.20004)
=> на 5.05.2004 в 8:58 вечерта се роди момче - 49,5 см и 3,925 кг.
19.Cho4o - 14.05.2004 - boy - София - Тина Киркова
20.pupeto1 - 15.05.2004
21.Guerganka - 16.05.2004 - girl - Пловдив - д-р Димитрова
=> на 14.05.2004 в 16:35 се роди Виктория – 3800 и 52 см чрез секцио направено от д-р Димитрова и анестезиолога д-р Каменов във ВМИ - гр Пловдив
22.jen - 17.05.2004 (12.05.2004) - boy - Окръжна болница /Св. АННА/ - д-р Жекова.
=> на 29.04.2005 в 16.45 часа се роди малко момченце Петър - 2900 грама и 49 см.
23.MardiGras - 19.05.2004 - boy
24.tedy_ - 20.05.2004
25.lovy - 21.05.2004 - boy
=> на 13.05.2004 в 2 часа сутринта се роди се роди бебо Константин - 3150 гр., 50 см. в Окръжна болница - Варна с д-р Скочев - шеф на родилното отделение.
26.boriana - 25.05.2004 - boy - Торонто - Mount Sinai
27.Babyface - 26.05.2004 - boy
28.nadj – 27.05.2005 (секцио около 10-17.05.2004) - girl - София - Света София
29.moon67 - 29.05.2004 - boy - Окръжна болница - д-р Кръстев
=> на 9.05.2005 се роди в св. Анна - Слави
30.bim-bam - 29.05.2004
31.Matzinka - 31.05.2004 – boy
32.desi_slavova
=> бебе Борис

Редактирано от Guerganka на 24.05.04 17:32.



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: dodo_dodo]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано24.05.04 19:07



Аз съм



Тема Matzinka също родинови [re: Guerganka]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано24.05.04 20:24



Ей, ама ти си страшна по списъците!

Аз как съм пропуснала, че си родила такова хубаво бебче Да ти е жива и здрава и много усмихната и послушна малка кокона! А ти да се възстановяваш бързо, че няма кой да ни поддържа списъците

Само да кажа, че и Matzinka роди на 22.05. момченце, казва се Емил, 2900 гр и 48 см! И на нея да й е жив и здрав!



Тема Re: Matzinka също родинови [re: SZA]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано24.05.04 22:37



Ауууууу ! Наистина ли е родила?!?????
Страхотна новина, защо я пазиш в тайна толкова време?
Сподели някоя подробност

А на Matzinka желая много много щастие, много прекрасни мигове с малкото и момченце, а на него - да расте здрав, засмян и послушен



Тема Re: Matzinka също родинови [re: dodo_dodo]  
Автор new* ()
Публикувано24.05.04 22:42



Додо, там долу на картинката, кое е третото дете? Да не е някакъв намек?

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Matzinka също родинови [re: new*]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано24.05.04 22:49



Не е намек, а си е натвърд направо
Аз отдавна съм обявила тук амбиции за три броя, тъй че не е тайна.....



Тема Re: Matzinka също родинови [re: dodo_dodo]  
Автор new* ()
Публикувано24.05.04 22:56



Браво, браво:)) Добре е да имаш амбиции, не като мене - видя зора и дет се вика - Подпали мотора /назад/... Абе и аз нямам нищо против да родя още едно, ама това след секциото... голям зор бе, ама айде да не плаша бъдещите кандидатки.

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: любимa]  
Автор summer ()
Публикувано24.05.04 23:24



Честити бебчета на всички ви! Намесвам се в темата заради майките, които имат рагади. Майчета, не оставяйте бебето да се набира нагоре по зърното когато засуква, а слагайте зърното само в широко отворена уста. Ако бебето поема неправилно гърдата или травмира зърното когато засуква, независимо какво се маже и прави, раните няма да зарастнат. Също миенето на зърната със сапун помага за разраняването. Пречистения ланолин (напр. препарата за мазане на зърна Lansinoh) няма нужда да се отмива преди кърмене.
Позволявам си да ви цитирам Предразсъдък №6 от статията за предразсъдъците спрямо кърменето от страницата на mamma


"Детето трябва да се държи толкова, колкото му е необходимо. Кърменето завършва тогава, когато бебето само пусне гърдата.

Ако говорим за рагади, има две групи причини, които водят до тяхното появяване:

1. Майката си мие гърдите преди всяко кърмене. Ако прави това (на всичкото отгоре и със сапун, а ако и ги маже с гранофурин след кърмене – любима практика в руските родилни домове например) – тя постоянно отмива защитния слой от ареолата, който изработват специалните жлези, разположени около зърното, и изсушава кожата. Тази защитна смазка съществува тъкмо за да предотвратява загубата на влага на нежната кожа на зърната, тя притежава бактерицидни свойства и потиска растежа на патогенни микроорганизми и което е особено важно за бебето, мирише приблизително като околоплодните води.

2. Причини, свързани с неправилното положение и поведение на детето по време на кърмене:

Детето е неправилно сложено и суче в неправилно положение. Ако това действително е така, то и пет минути през три часа са достатъчни, за да се получат малки охлузвания и след това и рагади.

Детето може правилно да захапва гърдата, но в процеса на сукането може да извършва различни действия, които могат да доведат до охлузвания, ако майката не знае, че трябва да поправя тези действия и да не позволява да се държи така.

Трябва да се помни, че детето не е сукало от гърда по-рано и не знае как да го прави (знае само общия принцип на сукането). За съжаление повечето майки също не знаят как трябва да се държи кърмачето, те никога или почти никога не са наблюдавали кърмене.

Какво не трябва да се позволява на детето? “Да слиза” в края на зърното. Особено често това се случва, ако по време на сукането носът на бебето не се опира в гърдата. Ако майката чувства, че позата се променя, трябва да опита да придърпа детето към себе си, докато носът му опре. Много често това е достатъчно, за да се намести детето правилно. Ако това не помага, трябва да се отнеме зърното и да се сложи отново бебето – правилно. Бебето не трябва да суче в неправилно положение нито минута. На него му е все едно как суче, не знае, че така майката я боли или й е неприятно, не знае, че неправилното положение не му позволява да изсуква достатъчно количество мляко, не знае, че при неправилно положение няма достатъчно стимулиране на млечните жлези и няма да има достатъчно мляко.

Не позволявайте на детето да си играе със зърното. Дете, което се е научило да слиза на края на зърното, понякога започва да го премята през полуотворени челюсти насам-натам. На майките, разбира се, им е неприятно или болезнено, но в повечето случаи позволяват това да продължи “Само и само да суче”… А защо?!!

Често се случва детето да не усети с носле гърдата и да продължи да търси зърното, което вече е в устата му. Трябва да се притисне детето към гърдата, за да разбере, че вече е на нужното място и няма какво повече да търси.

Понякога, особено ако майката има дълги или големи зърна, бебето налапва зърното на няколко пъти, “набирайки се” нагоре с няколко движения. Така става и в случаите, когато бебето вече е смукало залъгалка и лошо си отваря устата. По този начин зърното се травмира много бързо. За да се избегне това, трябва правилно да се подава зърното в ШИРОКО отворена уста, вкарвайки го точно покрай челюстите, колкото е възможно по-дълбоко.

Майките не умеят правилно да отнемат гърдата. Типичната картина за родилните домове с отделно пребиваване на майките и децата е такава: на майката са дали бебето за 30 минути, то се е държало правилно и добре е сукало през това време, би сукало още, но времето е изтекло и са дошли да го вземат, или майката трябва да го върне в детското отделение, тогава тя изтегля бавно или бързо зърното от устата му. Шест такива издърпвания в денонощието са достатъчни за получаване на охлузване. Да се отнеме зърното може само като предварително разтворите челюстите с кутрето си (крайчецът на пръста бързо се вкарва в ъгълчето на устата и се завърта, съвсем не боли и никой не страда)."

Редактирано от summer на 24.05.04 23:26.



Тема Re: Matzinka също родинови [re: dodo_dodo]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано24.05.04 23:33



Тя ми пусна СМС на 22-ри, но аз нямах Интернет тогава, а вчера имах за съвсем малко и не можах да проверя дали не е пуснал някой вече тема по въпроса . Чак днес се разрових малко и затова писах сега. Да са живи и здрави и мама и бебчо



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: summer]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано25.05.04 11:54



Намесвам се само да доуточна предразсъдъка
Да не си помисли някой, че първото изречение е самият предразсъдък. Напротив. Ето началото на цитата:

"Предразсъдък №6

“Новороденото не трябва да се държи на гърдата повече от пет минути, иначе се получават рагади”

Детето трябва да се държи толкова, колкото му е необходимо. Кърменето завършва тогава, когато бебето само пусне гърдата.

...."

Успешно кърмене, момичета!



Тема Re: Matzinka също родинови [re: SZA]  
Автор Guerganka (бронжулче)
Публикувано25.05.04 12:59



Благодаря на всички за пожеланията!

Продължавам на допълвам списъка.

ГУГ и ВИКИ



Тема Re: Matzinka също родинови [re: Guerganka]  
Автор boriana (непознат )
Публикувано25.05.04 19:49



Da sa zhivi i zdravi Matzinka i bebcheto i. Chestito! Syshto chestito i na drugite mami koito sym propusnala da chestitia.
Az mai ostanah posledna v spisaka deto oshte ne e rodila. Moia bebcho se okaza edin marzeliv i ne iska oshte da izliza. Termina mi e dnes, ama nikakvi priznaci niamam bebeto da izleze skoro. Stiskaite palci, ako ne izleze do 27-mi kogato imam ultrasound togava doctora shte reshava kak da go vadi.
Hey vie kakvo pochustvahte predi da zapochnat parvite kontrakcii? Da ne propuskam neshto?
Do skoro!
Boriana



Тема Re: Matzinka също родинови [re: boriana]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано25.05.04 21:44



Преди първите контракции много ми тежеше корема, аз ходех до последно доста, но този ден страшно се уморих, след като се прибрах започна лека болка ниско долу, не беше като спазъм, а постоянна, но лека. след това стана по-силна и така.
Но това беше първият ден (нощ по-точно), на сутринта нищо не ме болеше, имах разкритие 2-3 см, следобяд пак почнаха болките, ве4ерта по-силно, през нощта още по-силни, но бях решила да не ходя в болница докато не за4естят съвсем, това беше към 6.30 сутринта.
А следобяд се роди Наско
Не се тревожи, няма как да пропуснеш момента, стискам палци да мине леко и бързо и да гушкаш едно сладко бебче



Тема Re: Matzinka също родинови [re: SZA]  
Автор new* ()
Публикувано25.05.04 22:43



Честита радост на Matzinka! Да й е живо и здраво момченцето! Чаках лично да й честитя, ама и сега, и после пак:))

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Вече на месецнови [re: boriana]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано27.05.04 10:58



Днес бяхме на консултаия. Наско е станал 4кг 30 и е пораснал с 2 см. Успокоих се, защото все си мислех, че нещо не си дояжда, мине не мине и почнат едни въртеливи движения с уста, направо се стряскам. Ддве седмици след изписването беше качил 470 гр, сега 9 дни по късно е качил още 430.
Това нощно хранене обаче ме уморява, не мога да го отуча, все се чудя на разни мами, които имат дисциплинирани бебоци, не се будят нощем, пият вода и т.н. Аз пробвах вода, плач, не става Плаче, чак се захласва от плач, и е гладен и..хайде да се кърмим Друг е въпроса, че не иска въобще вода, нито чай.
Знаете ли какви са тези мерки за глави4ка и гърди4ки, 4е нас забравиха да ни измерят и казаха др.път.
С нашите стафилококови или ве4е незнам какви пъпчици-още се борим и мажем



Тема Re: Вече на месецнови [re: Ripple]  
Автор new* ()
Публикувано27.05.04 21:08



И аз не мога да отуча моето от нощното хранене. Реве, та се къса, пробвахме 2 нощи го държахме на пост и молитва:))) и баща му го друса от 4 до 6 сутринта, ама на 3-тата нощ, викам - Давайте му мляко, че продъни блока!
Как се учат другите бебета - незнам. Иначе яде в 24 ч. и до 4 спи непробудно. Може пък още да са малки...

Всяка крайност е признак на ограничения ум...


Тема Re: Вече на месецнови [re: Ripple]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано27.05.04 22:03



I nas vchera ni merixa - 3900. t.e., na 23 dni sme kachili 600 gr. Ne e zle, mislia.
Sled kato niakolko dena vse se tzedix i davax s shisheto, podobrenie osobeno na ragadite niama. Ot konsultatziata mi kazaxa che s pompata niama da podobria situaziata, ami triabva da go karmia, i da boli. Da, ama to si e ogromen stres i za men, i za nego. Sega poslednite tri xranenia gi probvaxme ot garda. Mliakoto daje my izticha ot ystata, shte se ydavi, a toi se darpa i oplakva, ama ne pyska. Polovin chas borba, posle se poyspokoi i zaspi, i sled dva chasa - sashtata rabota. Ne znam dali zashtoto svikna ot biberon,ili kakvo, no taka opredeleno ne stava. Ta napravo ne znam kakvo da pravia. Inache e mnogo po-ydobno da go karmia, otkolkoto da se tzedia po edin chas, obache inache ostavam bez nervi i bez zarna.
Yjas..........



Тема Re: Вече на месецнови [re: desi_slavova]  
Автор summer ()
Публикувано27.05.04 22:24



Даването на мляко от биберон често е проблем за кърменето, защото бебето може да почне да се опитва да суче от гърдата както се смуче от биберона.
Аз също бях разранена в началото поради неправилно захващане на гърдата от бебето, но като почна да захваща правилно, рагадите заздравяха. Ето една статия за правилното поставяне на гърдата:



Забравих да спомена, дори при правилно поставяне на гърдата, зърната може да се разраняват ако бебето е с т. нар. късо езиче.

Редактирано от summer на 27.05.04 23:05.



Тема Re: Вече на месецнови [re: summer]  
Автор moon67 (новак)
Публикувано28.05.04 09:49



Ето ни и нас. Ходихме онзи ден на пробно кърмене - наддал е 440гр. за 2 седмици и изяде 60гр. Стигнал е заветните 3 кг и вече сме по разходки. От 2 дни обаче, започна да реве по цели нощи. Като го нахраня към 9-9:30 и като се ококори и ревне така с кратки почивки продължава чак до сутринта. Нищо не помага - мълчи само като го храня на около 3 часа. Пие много вода (тогава пак мълчи) и през останалото време врещи сякаш го колят. Даваме му капки против колики-никакъв ефект. Не помагат нито носене, нито люшкане, галене по главичката и нежно говорене. Реве си човекът и това е. Изчерпа ми се фантазията какви методи да приложа за укротяването му:( иначе през деня спи като къпан - навън глас не му се чува. Ако не го събудя да яде, няма да се сети сам. Иначе аз се възстанових почти напълно - само още малко трябва да ми се прибере коремът и съм си в старата форма. Рагади нямам и кърменето не ми тежи, но нощем удва се удържам да не заспя, докато го храня. От нас за сега това са новините. Успешно отглеждане на отрочетата, а на чакащите да родят стискам палци за леко раждане!



Тема Благодаря!нови [re: SZA]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано29.05.04 22:23



Много ви благодаря, момичета за хубавите пожелания!
Най-после сме вкъщи с Емил и засега още не знам на кой свят се намирам.
Иначе съм добре, секциото мина перфектно, както и възстановяването ми и не съм имала никакви странични ефекти от спиналната упойка, но пък беби имаше по-силна жълтеничка и постояхме повечко в болницата . Хубавото пък от това е, че на бебчо му падна пъпчето в болницата, а на мен ми свалиха конците.
Нямам думи за прекрасния екип от лекари в Шейново, коити положиха изключителни грижи за мен и бебето, наистина надхвърлиха очакванията ми - ще спомена д-р Зарев, д-р Велев, д-р Петров (страхотен анестезиолог), завеждащата на детското отделение д-р Добрева и няколко супер акушерки, които ме спасиха при идването на кърмата и сега кърмя (а това ми беше най-страшното и болезнено преживяване). Доволна съм от ВИП-условията, тъй като от това имах нужда по време на престоя ми в тази болница.

На всички ви пожелавам много здраве и щастие с бебоците!



Тема Re: Благодаря!нови [re: Matzinka]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано29.05.04 23:11



Много се радвам, че сте добре и се обадихте, че се бях притеснила вече какво става с вас

Пиши когато можеш, да кажеш как се оправяте и как сте изобщо, а и ако имаш въпроси, естествено... Ние нали сме вече с опит

Целувки на бебчо, а на теб бързо възстановяване




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.