Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Вече на месецнови [re: desi_slavova]  
Автор summer ()
Публикувано27.05.04 22:24



Даването на мляко от биберон често е проблем за кърменето, защото бебето може да почне да се опитва да суче от гърдата както се смуче от биберона.
Аз също бях разранена в началото поради неправилно захващане на гърдата от бебето, но като почна да захваща правилно, рагадите заздравяха. Ето една статия за правилното поставяне на гърдата:



Забравих да спомена, дори при правилно поставяне на гърдата, зърната може да се разраняват ако бебето е с т. нар. късо езиче.

Редактирано от summer на 27.05.04 23:05.



Тема Re: Вече на месецнови [re: summer]  
Автор moon67 (новак)
Публикувано28.05.04 09:49



Ето ни и нас. Ходихме онзи ден на пробно кърмене - наддал е 440гр. за 2 седмици и изяде 60гр. Стигнал е заветните 3 кг и вече сме по разходки. От 2 дни обаче, започна да реве по цели нощи. Като го нахраня към 9-9:30 и като се ококори и ревне така с кратки почивки продължава чак до сутринта. Нищо не помага - мълчи само като го храня на около 3 часа. Пие много вода (тогава пак мълчи) и през останалото време врещи сякаш го колят. Даваме му капки против колики-никакъв ефект. Не помагат нито носене, нито люшкане, галене по главичката и нежно говорене. Реве си човекът и това е. Изчерпа ми се фантазията какви методи да приложа за укротяването му:( иначе през деня спи като къпан - навън глас не му се чува. Ако не го събудя да яде, няма да се сети сам. Иначе аз се възстанових почти напълно - само още малко трябва да ми се прибере коремът и съм си в старата форма. Рагади нямам и кърменето не ми тежи, но нощем удва се удържам да не заспя, докато го храня. От нас за сега това са новините. Успешно отглеждане на отрочетата, а на чакащите да родят стискам палци за леко раждане!



Тема Благодаря!нови [re: SZA]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано29.05.04 22:23



Много ви благодаря, момичета за хубавите пожелания!
Най-после сме вкъщи с Емил и засега още не знам на кой свят се намирам.
Иначе съм добре, секциото мина перфектно, както и възстановяването ми и не съм имала никакви странични ефекти от спиналната упойка, но пък беби имаше по-силна жълтеничка и постояхме повечко в болницата . Хубавото пък от това е, че на бебчо му падна пъпчето в болницата, а на мен ми свалиха конците.
Нямам думи за прекрасния екип от лекари в Шейново, коити положиха изключителни грижи за мен и бебето, наистина надхвърлиха очакванията ми - ще спомена д-р Зарев, д-р Велев, д-р Петров (страхотен анестезиолог), завеждащата на детското отделение д-р Добрева и няколко супер акушерки, които ме спасиха при идването на кърмата и сега кърмя (а това ми беше най-страшното и болезнено преживяване). Доволна съм от ВИП-условията, тъй като от това имах нужда по време на престоя ми в тази болница.

На всички ви пожелавам много здраве и щастие с бебоците!



Тема Re: Благодаря!нови [re: Matzinka]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано29.05.04 23:11



Много се радвам, че сте добре и се обадихте, че се бях притеснила вече какво става с вас

Пиши когато можеш, да кажеш как се оправяте и как сте изобщо, а и ако имаш въпроси, естествено... Ние нали сме вече с опит

Целувки на бебчо, а на теб бързо възстановяване




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.