Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано23.05.04 13:08



Pak sam az.
Mami, pomognete, koga izchezvat ragadite i ponamaliava bolkata, az sam na raba da se otkaja da karmia, bolkata e ogromna, ta ot snoshti samo se tzedia i davam s shishe. A Bobo vse poveche iska, uvelichavame kolichestvoto...



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: desi_slavova]  
Автор new* ()
Публикувано23.05.04 13:41



И аз така - от болка взех да се цедя и да й давам в шише, докато един ден спря да иска да яде от мен и минахме изцяло на адаптирано мляко. Изживях 2 яки стреса и кърмата ми спря! А е само на 24 дни и сега ми е съвестно малко, че навсякъде чета, че кърмата била най-полезна. Ама и болката си е болка...

М/у другото рагадите ми минаха от Гармастан и една бабешка рецепта - Един орех го слагаме на нагорещен котлон и после му изстискваме сока. От неговия сок, минават... поне при мен помогна.

Редактирано от new* на 23.05.04 13:46.



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: new*]  
Автор desi_slavova (непознат)
Публикувано23.05.04 14:11



KAji molia te po-tochno kak stava s orexa - tzial ili schypen na kotlona, i kak se iztiskva soka? Gotova sam na vsiakakvi opiti veche, samo da mine.



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: desi_slavova]  
Автор new* ()
Публикувано23.05.04 14:37



Белиш ореха де, иначе с черупката не става. Печеш го върху котлона директно и после с два пръста изстискваш сок. Той е малко, но стига за зърно. Натриваш го добре и така 2-3 пъти и на мен ми мина. Пробвай го.

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: desi_slavova]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано23.05.04 14:48



И на мен ми е цъфнало едното зърно
То по принцип е по-кекаво и мине се не мине и се пръсне. Много ме боли, но....търпя
Мерките, които взимам са мазане с Гармастан и цицата на въздух. Разхождам се по цял ден с едната гърда навън - като една Марияна съм
Но помага
Иначе да ви се оплача - на Ерик му текна едното оченце. Май имаме стафилокок. Писна ми вечеееееееееее !
Тече секрет в тъмно жълта окраска. И доста силно. Започнах да капя Гаразон и Флуциталмид. Утре ще идва чичо доктор
Отчаяна съм. Въпреки всички предпазни и превантивни мерки, които взех май няма да победя в борбата със стафилококите



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: dodo_dodo]  
Автор new* ()
Публикувано23.05.04 14:51



Абе отде се хващат тия гадинки?

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: new*]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано23.05.04 15:11



От родилните домове. При нас вариантите са два - или от болницата или по-вероятно се е заразил вкъщи от Денис
Уморих се да гледам 2 години как се мъчи едното ми детенце, а сега ще трябва да гледам и другото



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: boriana]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано23.05.04 19:32



Здравейте и от мен май-ки!!!

Като една много горда и щастлива майка и аз да се похваля с нашето гардже... На 19-ти бяхме пак на консултация и змеят вече тежи 4130 гр. и е дълъг 54 см . Това прави наддаване от 780 гр. за 20 дни, а на пробното кърмене изядохме цели 150 гр. за 15 минути, което му спечели при педиатърката прозвището "прахосмукачка" Той затова яде на 4-5 часа явно, как ще огладнее за по-кратко време иначе...

Иначе спинкаме и папкаме и слушкаме много . Засега ... С коликите нямаме сериозни проблеми, макар че според мен има чат-пат, но вече забелязвам връзка между моето хранене и неговите колики - например сутрин си пия кафе по една чашка, но когато не пия ми се струва, че минават почти незабелязано коликите. Освен това малко ме съмнява дали са колики точно или просто трудно се оригва и затова му тежи на стомахчето. А това с кафето според мен му влияе на нервната система повече отколкото на стомаха...

Ох, както и да е, аз пак се отплеснах... Вече ходихме в Южния парк на разходка, иначе излизаме навън още от 10-тия ден, когато е хубаво времето разбира се. Вчера не беше от тези дни и аз бях много нещастна , защото той навън изкарва такъв къртовски сън, че чак на мен ми се дощява да се пъхна в някоя количка и да се разхождам сама себе си , но затова пък днес излизахме два пъти ...

Иначе аз се възстановявам доста добре след секциото. Свалила съм 12 кг. (което не е много при положение, че бях качила 22, но все е нещо), кърмиме се (явно успешно след като си наддаваме доста добре), коремът ми почти се прибра. За кърменето ме обземат едни съмнения, защото ми се струва, че в началото ми бяха по-пълни гърдите, но може пък просто да си изяжда всичко, което аз произвеждам.

Хайде много поздрави от нас, много много целувки на всички сладки "майски" бебчовци (ние си се водим в майската група, нищо, че избързахме с няколко дни) и

ПС: Герганка дали води списък и на бебчовците? Да видим каква ще е равносметката после...



Тема Re: Mai-ki na otchetнови [re: dodo_dodo]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано23.05.04 19:44



И ние имаме едни пъпчици, които ту ни излизат, ту се прибират на бузката. Джи-пи-то първо ни каза, че може и да са стафилококи, после обаче ни прати и на кожен и тя ни каза, че се чистело детето, а може и от топлото да му излизат и ни даде едно цинково кремче. Но ту се прибират, ту излизат... Ох, много ме дразнят теци пъпчици, стават като петна понякога, дано се оправи скоро...

Вие добре сте наддали... Ама то и ние вървим с едни темпове доста сериозни, хем се храним на 4 часа и нито веднъж през нощта... . Но определено в някои часове си иска внимание детето и започва да нахитрява и да иска да го взимаме в ръце, само че няма да стане неговата.

Хайде, кога ще се разходите до Южния парк, та да направим една среща на бебоците?



Тема Re: Mai-ki na otchet [re: dodo_dodo]  
Автор SZA (щастлива мама)
Публикувано23.05.04 20:04



Ама защо две години се мъчи Денис? Тези гадини толкова ли са упорити?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.