Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови  
Автор ronika77 (veche mama)
Публикувано19.05.04 18:23



дават нормално раждане по REALITY TV сега....който иска да гледа.



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: ronika77]  
Автор desykv (оптимистката!!!)
Публикувано19.05.04 18:42



Благодаря ти за информацията, пуснах си го и го изгледах, беше ми много интересно, впредвид това, че ще раждам скоро... Мерси!!!



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: ronika77]  
Автор lavender (минаващ)
Публикувано19.05.04 20:49



da,vidiah i maja mi kaza,che NIAMA I NAMERENIA DA PRIPARVA DO RODILNA ZALA
mIsleh da si napravia ustata da prisastva na rajdaneto,no sega ...........e kategorichen.MAJE!!!!!



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: lavender]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано20.05.04 01:18



Абе за какво ти е?Ние с моя мъж го обсъждахме преди раждането и той каза,че ако много искам,ще присъства.Обаче,като поразмислих,и се отказах.Като мина,разбрах,че съм постъпила правилно.Просто ние износваме бебо,свикваме с мисълта,болката не ни се струва толкова непоносима,при мисълта,че скоро ще гушнем малкото човече.Докато при мъжете е по-различно,тне не могат да разберат,че тези болки ще ни направят щастливи,те просто виждат,че страдаме и се измъчват,че не могат да ни помогнат.А и раждането си е доста кървава и грозна работа.Като си представя каква физиономия съм имала,докато напъвам,ми се отщява да ме гледа който и да е.Да не говорим,че опитите на акушерката да ме успокои,в един момент почнаха да ми пречат,защото исках само да млъкне,за да се съсредоточа.
Всъщност има доста мами,чиито съпрузи са присъствали и те могат да кажат как са се чувствали мъжете им,но така го чувствам аз.



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: KaтИ.]  
Автор lavender (минаващ)
Публикувано20.05.04 07:57



ami,imah takava ideia i ai obmisliah.E,iasna e rabotata,a i az ne biah sigurna dali go iskam.Sega znam.



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега.... [re: lavender]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.05.04 12:06



хехе, ми така сме си... на мене специално ми е доста слаб ангела откъм кървища и подобни...

незнам дали са давали същото, което съм гледал преди време, но на това което гледах един татко присъстваше, и както гледаше и изведнъж се свлече на земята (припадна)... подхванаха го няколко сестри и едната разправя: "А, няма страшно, ще се оправи, за днеска този е третия такъв" :)))

Just a genius



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: lavender]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано20.05.04 13:59



Ами пак си помисли,може и да го обсъдите.Все пак аз ти казах как стояха нещата за мен лично.Но,ако той категорично отказва да присъства,по-добре не го карай насила.Няма смисъл.Лека бременност!



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: lavender]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано20.05.04 15:56



Моят кумец присъства на цялото раждане на дъщеря си включително се наложи да участва активно при последните етапи.

По негови думи - не би заменил това преживяване с нищо друго на света.

Само да допълня, че той е юрист, а не медицинско лице, а самото раждане беше тежко с много шевове.

И пак зависи от мъжа.

Според майката - това на нея й даваше сигулност, че никой няма да направи нещо против волята й. Те например отказаха секцио, включително подписаха декларация по време на самото раждане, независимо от общото мнение, че се налага поради .............. сто причини. И бебето си се роди нормално. Този момент също не бива да се забравя.



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: NVN]  
Автор Anna-Maria ()
Публикувано20.05.04 20:59



от дена страна ми се вижда много идилично моя мъж да е с мен в този момент, ама от друга...все пак този човек нали ще искам после да спи с мен и да ме желае както преди?:)



Тема Re: дават нормално раждане по REALITY TV сега....нови [re: Anna-Maria]  
Автор NVN (на усмивката)
Публикувано21.05.04 11:39



Здравей!

Точно по това си говорехме с въпросния татко един ден, докато си седяхме с него двамата на пейката в Майчин дом, докато чакахме бебе да се нацока и мама да дойда на приказка при нас.

Някои приятели на таткото, които още нямаха деца, го бяха питали преди и след като е присъствал как възприема съпругата си физически, защото тях ги притеснявало дали няма да им се отрази на желанието (което е точно, което се чудиш ти ).

Отговорът е, че няма общо. Той казва "Добре де, а как никой не се пита как майката след всичко, което преживява и като страх и като болка, може да поиска отново и да се люби и да забременее и да роди. Как тя може да пожелае същия този мъж, който има все пак отношение към факта, че изпитва такава болка "по негова вина". Бебето е прекрасно нещо, но как би се преодоляло другото усещане." Според него - за него - е същото. Той възприема жена си с още повече нежност, защото е бил част от това как се е родило детето. За него е красиво и важно, а не грозно. И кръвта и разрезите са болка, за да се появи неговата принцеса.

Но много зависи от бащата и как той е настроен. Зависи според мен и от майката и дали за нея грозни и страшни или извор на красота и живот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.