Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: благодаря!нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.05.04 14:56



Абе знаех си, че всичко ще предвидиш ти!
Аз най-много се страхувах от реанимацията, но там имаше 2 усмихнати момичета, а и тя изглеждаше като обикновена стая! Така, че се поуспокоих! Да идва по-бързо август и да се срещаме с бебоците! Аз вече нямам търпение!
Целувки



Тема Re: благодаря!нови [re: nikol78]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.05.04 16:04



Аз от всичко се страхувах преди, ама тоя курс ми подейства много успокоително и като видях какво спокойтсвие цари в болницата, направо камък ми падна от сърцето и ми се доражда!
Но нека да дочакаме все пак да ни узреят плодчетата! съвсем съвсем добре!
Сладуранчета!
Вече ми е много любопитно и всеки ден си мисля как ли ще изглежда точно нашето плодче!?
Какви очи, каква коса, какво личице....... направо нямам търпение да я зърна!



Тема Други страдалкинови [re: Collibri]  
Автор redhat (непознат)
Публикувано21.05.04 16:25



Има ли сред вас някоя с оплаквания сурешно гадене ( новопоявило се ) ? При мен от няколко дни се повтаря кошмара от първите месеци с непрекъснатото гадене, не само сутрешно, но и денонощно и се чудех как вие се справяте с него? Влияе ми много на настроението и страхотно изнервя, като не е човек в кондицияДайте идеи как да го преборя без обаче да се тъпча непрекъснато със солети, бисквитки и т.н

I feel good


Тема Re: Други страдалкинови [re: redhat]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано21.05.04 16:33



Чувала съм за такива случаи, а причината беше приема на различни витамини или желязо, ти пиеш ли нещо? Може да е от това!



Тема Re: Други страдалкинови [re: nikol78]  
Автор redhat (новак)
Публикувано21.05.04 16:44



Нее, нищо не пия, никакви витамини или желязо или каквото и да е, храня се по същия начин както преди, но стомаха ми реагира на всичко различно от кисело мляко или плодове, и в първите два месеца беше така. Аз също съм чувала, че при някои мами след седми месец се наблюдава връщане на гаденето, но мислех, че съм дала принос в началото и този път ще ме подминеуви, не Само се надявам на бебка да не и влияе това и да си взема каквото и е необходимо от мен, а аз ще се справям някак си в движение.

I feel good


Тема Re: интересно!нови [re: kopche]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано21.05.04 18:42



Разбира се че съм мислила Копче,
има случаи когато това е необходимо, както понякога е необходим форцепса или друг вид атестирано раждане, или дори секцио!
Но никой не може да ме убеди че над 90% от родилките имат нужда от атестирано раждане - епизиотомия!!!
Знам че днес нещата са се променили, ежедневието ни е много стресирано, бебетат се различават от тези преди 20 години, но въпреки това - чак пък толкова много неразтегливи мами, или големи бебета, и губещи се пулсове - не го вярвам!



Тема Re: Други страдалкинови [re: redhat]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано21.05.04 19:09



За съжаление не мога да помогна, на мен не ми се гади, като изключим първата минута след като си изпия желязото (много е гадно)

При мен обаче се върна друго - изнервеността, вилнеещи хормони, истерий и др. подобни, които бяха изчезнали във второто тримесечие. Тъкмо в къщи всички се наслаждаваха на новата изключително спокойна, леко изглупяла, но весела, не заяждаща се и избягваща конфликти Биляна и сега са отново неприятно изненадане от моите изблици на агресия, изнервеността и депресиата ми !
Но явно от това няма спасение и всички ще трябва да си изтърпим кавото ни е писано докато дойде бебчо, че и след това!
Впрочем и аз вече нямам търпение - и започнах да се чудя как ще изглежда бебо, дали ще има коса, колко ще е голямо и др.такива..



Тема Re: интересно!нови [re: Billy_wolf]  
Автор kopche (добро)
Публикувано21.05.04 22:49



Аз нямам и време да убеждавам някой в това. Всеки има право да си вярва в каквото си иска. Истината е там- в родилното.
Само ще ти дам един пример: в стаята в Шейново (преди 4г. това), бяхме 5 родилки. Аз родих естествено, епизиотомия, 3 външни и 4 вътрешни шева. Бебето ми беше 2650кг.-родилно тегло. Момичето на съседното легло, по-младо с 2 години от мен (ако има и това някакво значение), роди без нито един шев бебе 3-3,200 кг. Нали виждаш разликата?
Още ли мислиш, че това се определя от лекаря- тая ще я режем, тая не?
Това е родилен процес-никой не може да каже предварително със сигурност, как ще протече. Аз толкова се бях измъчила накрая-контракции, напъни..., а и тоновете на бебето вече се губеха, и осъзнаваш в един момент, че ти 9 месеца си носила това дете, мечтала си за него, и в един момент виждаш, че всичко може да се изплъзне от ръцете ти, не това не е точния израз-в този момент ти си толкова безпомощна, немощна,нищо не зависи от теб. И в един такъв момент, се молех, нещо да направят, ако ще да ме разпорят цялата (аз и без друго си мислех, че умирам и толкова) но само да помогнат на бебето ми да излезе живо и здраво и да не се мъчи милото повече.
Последното нещо, което усещаш е епизиотомията. Толкова е изтръпнало мястото там отдолу от опитите на главичката да излезе(има си обяснение-притискат се някакви нервни окончания), че ти вече не усещаш нищо там. Само контракциите.




Тема Re: СЛЪНЧЕВИ АВГУСТИНКИ - 6 частнови [re: nikol78]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано22.05.04 00:49



Хе, хе разбирам те напълно.... мен само една глътка кафенце и едно всмукване от цигарата - и на прибежки до тоалетната.... Естествено сега не само ги спрях (от началото на бремеността), а и ми се гади зверски от тях. (въпреки, че оня ден се сънувах как си пафкам блажено ...
адски конфузно...)
Та, не ми се е налагало да се пробвам с илачи...
По-добре опитай:
-- чаша с толичко мляко и разтворена лъжица мед - с.л.
-- много плодове (ябълки, череши, круши, джанки..., абе каквото има на пазара). Банани не, защото запичат.
-- много салатки (домати, марули, краставици и т.н)
-- конфитюр/мармалад от сини сливи
М/у другото, ако наистина ти се наложи да вземеш хапове, по-добре се консултирай с гинеколога ти....
И от мен успех....



Тема Re: НОВ СПИСЪК [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано22.05.04 01:06



Птиченце, пиленце... бъди дибро и добави и мен към списъка...
39. 30.08 - Айез Седай - втора бременност - инженер - ДАМА

така че броят на дамите се увеличава




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.