Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Нови снимки от курса на сп.9 месецанови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано19.05.04 11:45



Toлкова сте сладички!
Много ми е мъчно, че нямам време да идвам на тези събирания, добре че успяхме да се измъкнем поне за курса за Тина Киркова!.
Поздрави от мен!



Тема Лекция от курса на сп.9 месецанови [re: vodolej4e]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.05.04 13:24



Здравей, Водолейче!
Аз пия матерна сега пък през ден. Така я пият още Дуци и още някой беше и реших и аз на тая схема да мина.
Досега изпих една опаковка в 5ти месец всеки ден по едно. После 6 месец почивка, и сега 7 месец съм решила през едно.
И на мен ми действа на съня - чувствам се много по-бодра като съм дръннала една Матерничка.
Друго си е

А за лекцийката - ами то беше по-скоро дискусия - темата беше пред и следродилна депресия.
И ни обясниха че това е нормално за организма, защото всичко се размествало вътре в нас и хормоните се побърквали....
Всъщност всичко идвало от щитовидната жлеза - тя продуцирала тези хормони - а те на нас съответните емоции...
И просто когато имаме изблик на емоции, околните трябва да ни разбират и толкова. Ако можем и не е удачно да ревваме, да дишаме дълбоко. Първо вдишваме през носа, издуваме корема и после въздуха отива към гърдите - бавно.. После издишваме бавно през устата - във форма на буквата "у". И това много ни балансирало хормоните.... и много помагало.
Значи ако някой те ядоса, заставаш срещу него и почваш да дишаш като бик и всичко е ок

Ако пък не можем да се сдържаме - по-добре направо да си избухваме и ревееем, крещим, чупим - каквото ни се прави - да изкараме яда навън - да не го държим в себе си. А после да обясним на околните, че това е по-силно от нас и трябва да ни разберат.
Това е положението.

После почнахме да питаме разни въпроси - кой каквото му хрумне.
Имаше въпроси като тези:
Каква вода да пием - минерална или чешмяна... - ако е хубава чешмяната - да си я пием, ако се съмняваме - може да си пием минерална трапезна на воля. А може да смесваме - половин чаша минерална, половин чешмяна.
За бебетата - да пият преварена чешмяна вода /10-15 минути/ или трапезна, но не директно от бутилката, а загрята до образуване на мехурчета /но не преварена/ - това било деминерализация на водата/. И може също да се смесва - половин чаша загрята трапезна с половин чаша преварена чешмяна примерно.

---- Докога да ходим на море - до 7 месец. После не е желателно
----Ако ходим на море - да не се печем на слънце - да седим на сянка и да не плуваме на дълбоко, защото при бременните често имало спазми на мускулите

---- За далечните пътувания - също до 7ми месец.
Пътувания със самолети и т.н. Най-добре пътуване с кола и с чести почивки.

---- След 7ми месец да сме в цивилизовани райони и да се отдалечаваме най-много на час от цивилизацията, за да може в случай на нужда да се реагира бързо

---- Споменаха че след раждане не е нужно 40 дни бебето хич да не се извежда. Ами на 10 ден може да го водим вече на разходка с мама и тате и това да е добре.
Ако имаме следродилна депресия - и не искаме да контактуваме с бебето си... има и такива случаи... близките трябва да ни помогнат да си починем, да ни оставят повече време за нас самите, да поспим, да се поглезим, да идем на фризьор и т.н., ако не ни се кърми в началото да не се насилваме, а да изцедим кърмата си и таткото например да кърми с шишенце, а ние през това време да се заемем със себе си. Така лека полека ще излезнем от това състояние и сами ще поискаме контакт с бебенцето си и да го кърмим.
Кърменето трябва да е само доброжелателно. Всички мисли на майката се отразяват и в качеството на кърмата. И ако сме неспокойни и кърмим с нежелание, кърмата ще е лоша и по-добре да не я даваме насилно, а да я цедим.... докато придобием желанието..
Само дадената с любов и желание кърма е качествена и хубава за бебето.

---- Да се поглезим - сутрин да пием по 1 кафе, да вземем душ, да се намажем с кремче, да се облечем с хубави дрешки, да си направим прическата и тогава да поемаме с дневните грижи
За да нямаме депресия - да се самоуважаваме и грижим за себе си. Пак може да сме спортно облечени, но да се харесваме.
Ако имаме нужда - да си променим прическата, да идем на фризьор, маникюрист - каквото ни се иска.
Сега докато сме бременни да отделяме повече внимание за себе си.
Всички наши положителни преживявания се отразяват много добре за бебчето и сега ни е времето да се поглезим и да го искаме от околните това.
А когато ние сме с добро самочувствие - ще сме и с добър дух и добри мисли и на бебчо в нас ще му е добре.
нашето състояние се отразява двойно на бебчо. Ако сме щастливи - то е двойно по-щастливо. Ако сме нещастни , ядосани, сърдити, то го усеща двойно.
Да мислим за това и да му спестяваме негативите.
Да не си прекъсваме социалните контакти, и да не се заробваме вкъщи в домакинството само.

---- ако имаме стрес или депресия може да си хапваме на парченца черен натурален шоколад или банан и то в следобедните часове, когато се усвоява по-правилно
Но не цял шоколад - а едно парченце, след известно време още едно


--- Против стрес - може да си правим масаж на гръбначния стълб със юмрук - с кокалчетата на пръстите, по гръбнака от кръста нагоре докъдето стигнем и също на ушните миди - там има някакви точки за отпускане

---- Дишането е много важно! Всяко дишане дава кислород на бебето и ускорява концентрацията и контракциите и раждането протича по-бързо и безболезнено. Викането и вайкането ще ни затруднят да дишаме правилно и раждането ще бъде по-дълго и трудно. Вместо да се вайкаме да се опитваме да дишаме и да подаваме кислорода, който е така необходим в този момент.

---- Демонстрираха ни продуктите на АВЕНТ - гледахме филмче как се ползват и имахме възможността да ги пипнем и разгледаме подробно
..... Преди ползване да се измиват приборите в топла сапунена вода и хубаво да се изплакнат - после ги стерилизираме за 5 минути в преварена вода или в стерилизатор за микровълнова например. Приборите остават стерилни до 3 часа, ако не отваряме капака

..... Ако изцеждаме кърмата - да е рано сутрин или между храненията
.....Термокутиите - запазват температурата на храната до 4ч - предпазват от претопляне и охлаждане - подходящи за пътувания и разходки - вътре са със стиропор - който е изолатор. Може да се слагат шишета или пюрета в тях.
.... Силиконови зърна - използват се ако бебето разранява зърната ни и ако те са болезнени - слагат се на зърната и направо се кърми през тях
....Биберони - каучукови и силиконови. Каучуковите се захабяват по-бързо и трябва да се сменят през 2-3 седмици. Силикона е по-издържлив

Е, в общи линии това е което се сещам
Следващата тема се очертава да бъде много интересна
ПЪРВИ ГРИЖИ ЗА НОВОРОДЕНОТО и който може да дойде сигурно няма да съжалява

Във вторник от 10ч в ЦУМ на втори етаж - кафе ЛЪКИ



Тема АВЕНТнови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.05.04 15:30




Тук има подробна информация за всички продукти на Авент, както и инструкции за използване .
На много езици е сайта



Тема Re: АВЕНТнови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано19.05.04 15:40



Похвали се с новите придобивки! Брат ти нали ти донесе покупките - сподели как са, струва ли се, от кой сайт си ги купи и т.н.



Тема Re: АВЕНТнови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.05.04 16:16



ами добре щом трябва ще се хваля
Ами доволна съм да. Всичките четири неща които си бях поръчала - стерилизатор за микровълнова, термокутия за 2 шишета, нагревател за бутилки и помпа ми излезнаха 87 лв, а тук биха излезнали 250.
Верно е че са ползвани малко, но са си почти като нови и хич не им личи.
Затова са и по-евтини Специално тези неща които си поръчах, не виждам смисъл да давам сума ти пари за чисто нови, при положение че са някакви си уреди... Мисля че стерилизатора ще е много удобен. Има специална пластмасова вложка, в която всяко едно нещо за стерилизиране се намества по специален начин така че да се стерилизира най-добре на пара.
Нагревателя за шишета мисля че също е много удобен - защото после става и за нагряване на храна и нагрява равномерно храната и няма опасност от опарване - напр. ако се грее в микровълнова, може да не е равномерно ...
Термобокса е ясен - то си е една изолираща кутия. Нищо особено. Не зная защо са толкова скъпи..... сигурно защото са за бебета.
Помпата - ще я видим като му дойде времето дали е удобна
това е сайта откъдето си ги взех


Там си залагаш като на търг.



Тема Re: Лекция от курса на сп.9 месецанови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано19.05.04 16:29



Ей, Колибри, браво! Много добре, че си ги написала тези работи. Интересно ми беше да го чета. Сега ще го изпратя на нашия тати да се образова докато го няма, че да е подготвен после. Деси каза, че ще ми я даде лекцията, ама нали съм болна и не излизам. Благодаря



Тема снимки още [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.05.04 17:48




Тук добавих снимките, които ми изпрати редакторката на 9 месеца от курса.
Така че има още малко за гледане



Тема Re: Лекция от курса на сп.9 месеца [re: Duci]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано19.05.04 22:12



Дуци, забравих в чата да ти пожелая бързо да оздравяваш,
че другия вторник ти ще ходиш на лекцията и после ще разказваш на такива като мен недошли какво са казали

Само да внимаваш и с чайовете. Тази ми приятелка дето бременя в UK ме предупреди още като разбра, че съм бременна за билки, които предизвикват контракции. За съжаление нито тя, нито аз можем да сме по-конкретни точно кои, но откакто го знам пия само липов чай и съвсем леко го запарвам.
Не мога да кажа дали е вярно, знам го и да го споделя

Оздравявай!



Тема Re: АВЕНТ [re: Collibri]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано19.05.04 22:18



Е, ха да са ви честити!!
Май са първи бебешки нещица, нали?!
Живи и здрави да си ги ползвате, като му дойде времето.

Явно ударила си бинго! И както се казва 'нов внос'........
Аз още не съм решила какво ще си вземем от всички тези необходими джунджурии.





Тема Re:грешка!!! [re: nikol78]  
Автор jonni_to (usmihnata)
Публикувано19.05.04 22:36



Да ти кажа, Никол, мъжко момиче си!!
Само така!
Аз съм голяма паника - моята докторка казва: "Такива като теб с по-лабилна психика.....", като че ли ме преглежда за лудницата, сигурно щях и аз да се нарева.

Ще стискаме палци всичко да е наред при теб и бебчо, но щом чичо доктор е казал и ти се чувстваш добре, значи всичко е добре! А бебчо ще се завърти още няколко пъти докато му дойде времето да си кажете здрасти.

Пък и голям подарък ще направиш на вашия тати

Пазете се и усмивки





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.