Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови  
Автор pate6ko c oriz (непознат )
Публикувано14.05.04 15:38



Здравейте,мили момичета!Ще ставаме горди родители,живот и здраве,август месец!Че парите трудно ще стигат,ми е ясно!Обаче имаме голяма мисъл-С КАКВО ЩЕ ОТОПЛЯВАМЕ СТАЯ,СЪДЪРЖАЩА БЕБЕ!!!ПОМОГНЕТЕ!!!Досега си бяхме на добрата,стара циганска любов!Обаче два пъти се случи да плюе пушек.Не ни хареса.Ама никак!И сега започваме леко да се гипсираме,защото още не сме решили,с какво ще се топлим тримцата,като завее и зафучи!Мислихме за климатик-соленичко излиза,като включиш бойлер и евентуално,друга печка.Стаята е северна,с три външни стени...Само с ток не може-трябва и тримата да бозаем от кърмата ми-ако имам,при това.Кажете,момичета,вие как правите топлото!



Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: pate6ko c oriz]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано14.05.04 15:52



Честито първо:)

Честно да ти кажа както го описваш ми се струва че доста ще студувате - никаква възможност ли нямате да приспособите друга стая за детето? Понеже северна стая с 3 външни стени особено ако няма външна изолация ми е струва безнадежнда работа. Да разбирам ли че нямате парно? Ами освен на ток друго в стая с бебе не мисля че може да се използва.



Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: pate6ko c oriz]  
Автор Vache ()
Публикувано14.05.04 15:56



Ние от февруари сме с камина с водна риза, но камината е в хола, а детето спи в друга стая, иначе през деня си щъка из хола...
За топлото - направо е супер... 21 градуса по стаите с радиатори, а при камината стига до 30 ако я набумкаш... При условие, че преди с ел. печки и с каквото друго се сетиш не вдигахме повече от 15 градуса това си е постижение...
Нищо друго не казваш, в една стая ли живеете, има ли други помещения, в къща ли сте или в блок?

П.С. хареса ми това как ще бозаете тримата



Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: pate6ko c oriz]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано14.05.04 15:57



Защо не си вземете акомулираща печка? Наистина е на ток, но е доста икономична и топли много.



Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано14.05.04 16:03



Чета, при нас на 1 етаж в панелка с акумулираща печка Т беше 15 градуса. помещението е 25 кв. м. беше адски студено бррррр и платихме 250 лв. (двеста и петдесет лева) ток. Разбира се в тях се включваше 1 радиатор в нашата стая, който се включваше само вечер след 18-19 часа, бойлер и акумулиращата (само на нощна тарифа). Затова сложихме камината посред зима февруари месец, за 2 дена прокара тръбите мъжа ми . Всичко беше като строителна площадка, ама ни беше топло след това



Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: Чeтa]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано14.05.04 16:04



аз лично не см доволна особено от акумулираща печка топло е през деня,но не следобед след 3-4 часа,парното е идеален вариант или поне както Ваче е описала камина с водна риза



Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: pate6ko c oriz]  
Автор myrzelana (малко познат :))
Публикувано14.05.04 16:16



Аз малко - офф топик се включвам - ама много ме зарадва това с бозаенето и аз така заплашвам мъжа ми (ние четирима щи бозаем щото чакаме 2) изплащаме заем, иначе сме на парно в София. Чичо ми се топлят с камина с водна риза на дърва и той твърди,че им излиза тънкана - отоплява 160 кв.м апартамент. Обаче да прекараш тръболяци из целия апартамент, трябва и помпа и т.н чарколяци, та първоначалната инвестиция е мамата си е ....
.
Газова печка също е вариант, но за през деня само




Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: Vache]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано14.05.04 16:29



Ние имахме късмета да ни се размине акомулиращата печка тази година - пуснаха ни парното . Миналата година се топлихме с един маслен радиатор, който в най-добрия случай вдигаше Т до 18 градуса и бяхме на бойлер. Мъжът ми по цял ден на работа, а аз през деня на гости на майка ми, че те имаха парно, а аз бях бременна и сама в студен апартамент не ми се висеше, а и нет нямах. Та тогава плащахме 120кинта за ток, като имаш предвид, че аз се къпех при майка.
Но едно време когато нямахме парно и аз си бях при нашите 2 години се топлехме с аком. печка беше доста топло, въпреки, че апартамента е със североизточно изложение. А бе при всички случаи такава печка е по-добър вариянт от електрически радиатори.

п.с. У нас няма никаква възможност за камина




Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: myrzelana]  
Автор Vache ()
Публикувано14.05.04 16:31



Ами мога да ти кажа на нас колко ни излезе - олоко 1100 лв., без радиатори и не сме викали майстори, мъжа ми го прави с приятели. Тук се включват камина, тръби полипропиленови, помпа, разни кранчета, тройници и пр. джунджурии дето май струваха около 500 лв.. Обаче после .... по около 100 лв. за дърва, а топло в цялата къща от 100 кв.м. Преди се бутахме в стая да спим и в хола за през деня, сега даже кабинет ще правим в едната стая, живот и здраве



Тема Re: КАК ДА СТАНЕ ТОПЛОТО!!!нови [re: bimba]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано14.05.04 16:36



О, за парното спор няма - идеален вариант!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.