Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ШИШЕТАнови  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано29.04.04 22:22



Сега проучвам разните неща които трябват за новороденото.
И се чудя, колко шишета трябва да си купя и каква марка ще е най-добре.
Засега съм се спряла на Авент. Много ги хвалят мамите.... иска ми се да чуя и вашето мнение.
Също, не са ли по-удобни - по-тънките и по-високи шишета? На Авент са едни тумбести?
Кои са по-удобни за бебето и майката?
И какви да си купя - 1-2 големи и 1-2 малки или как?!?!?!




Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано29.04.04 22:24



Вземи си комплекта на Авент - върши 4удесна работа. За води4ката му вземи на д-р Браун - то е против колики, и май наистина помага.
Също така, стерилизатора за микровълнова на Авент е много удобен - вземи си и него


Редактирано от magnoliamm на 29.04.04 23:00.



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор Biba ()
Публикувано29.04.04 22:29



Сигурна ли си, че няма да кърмиш?
ако смяташ да кърмиш изчакай най-добре да видиш дали ще имаш достатъчно кърма и тогава купувай ако се наложи. Аз имам 3 шишета и 2 от тях изобщо не са ползвани- ползвам само едно единствено за чайче. Купи си 1-2 (едно голямо и едно малко) за всеки случай, а после ако трябва ще допълваш...


Lea 08.01.2004

Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор eti (Мама на Борис)
Публикувано29.04.04 22:29



Aми аз взех помпата на Авент, коиато е комплект с 2 маЛКИ щишета. Ако кърмиш, са достатъчно на първо времи. Хубави са, но мисля на д-р Браун са по-хубави. Пратиха ми 2 от САЩ и съм доволна. Бяха само дълги и тесни а не като тези тук, тумбестите, и по-евтини. Имаха етикети от по 4.49 долара, атук са по 14 лв поне.
Ако сте на мляко , наистина ще ти трябват 6, или поне 4. Иначе е голяма хамалогия с това варене и стерилизиране. Наричам печката си БЕБЕУСТОЙЧИВА!

[image]http://thumb1.webshots.com/s/thumb3/4/2/71/130840271VlBlxZ_th.jpg[/ image]


Тема Re: ШИШЕТАнови [re: magnoliamm]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано29.04.04 23:01



Днес видях един комплект на Авент - 4 големи шишета, 2 малки, 4 биберона, четка за миене, биберони залъгалки - 2 или 4 бяха?!
И всичко това 40 лв.
Иначе едно шише на Авент беше към 10 лв голямо и към 8 лв. малко.
така че на сметка излиза този комплект - ти за него ли говориш?!

Иначе вече си поръчах стерилизатор и помпа на Авент както и нагревалка за шишета електрическа./ става и за пюрета/

Иначе смятам да кърмя - дано да имам кърма, де -това отсега не се знае
Та засега няма да избързвам да купувам, само се чудя дали да си закупя след време направо комплекта от 40лв или да си купувам на части шишенца и колко да са точно?!



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано29.04.04 23:14



Ако ще кърмиш,едно-две шишета стигат.Ако не обаче,моя съвет е да си вземеш повечконие имаме поне 12 и пак от време на време като ядеше малкия на 2-3 часа го закъсвах,защото нямах готови изварени за формулатаТо като сметнеш само че ти трябват 8-9 направени с формула,+ 1 за вода и ако не си ги измила веднага преднишните-ето ти ситуация без шишетаСега е лесно и се оправяме и с 3-4 на ден,но отначало....
За марка не знам,ние ползваме Дисни,доволна съм много;единствено мога да те посъветвам да не взимаш Гербер- ужасно некачествени според мен



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор geryt (и бебе Иво)
Публикувано29.04.04 23:54



Здравей , аз също като теб се бях насочила към Авент и купих за вода.Когато обаче се разбра че юнакът е много ящен и на 20 -я ден се налага да се дохранваме купих кривото шише на Чико -противоколиковото.Струва около 12 лв.
Искам да ти кажа че Иво вече е почти на 7 мес. и от друго шише не желае да яде-сега от 20 дни яде от него кисело мляко. Мисля че причина за предпочитанието му е биберона.Препоръчвам ти го, най -добронамерено.
Все пак дано да имаш достатъчно кърма защото е най-лесно!



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано30.04.04 00:03



Според мен освен да изглеждат добре гледай да са по-широки - по-лесно се мият. Дългите и тесни се мият трудно дори и с четка. По-важен е биберона - на Нук, Гербер и Камера са взаимозаменяеми накрайниците и бибите. И за начало си веми 2 -3 шишета - ще прецениш как си с кърмата и тогава купувай.



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор Di5 ()
Публикувано30.04.04 01:34



Ето аз на какво съм се спряла, като уж вече мама с опит. Надявам се да кърмя, но дори и да кърмя сигурно понякога ще оставям кърма да го хранят, така че за първите месеци съм си избрала шишета против колики на д-р Браун и то от малките че са по удобни, в началото бебчето пие палко количество така че няма нужда от големи шишета.


Спряла съм се на помпата на Авент която е в комплект с две малки шишета, а аз имам още две нови големи шишета на Авент останали от един комплект на дъщеря ми.

Порачала съм си и стерилизатора за микровълнова на Авент.
Предния път за дъщеря ми в началото бях кулила шише на Нук, но тя така и не се научи да пие от този тип биберони.



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор natby (минаващ)
Публикувано30.04.04 09:21



аз си купих точно такъв комплект и съм мното доволна. плюс серилизатор за микровълнова пак авент. после ми подариха новото шише на чико за кърмачета с клапа против колики. него изпозвам само за млякото, когато майка ми храни ниа-катя с кърма в мое отсъствие. купуването на комплек и стерилизатор от едно място ще ти спести пари, най-вероятно ще ти дадат отстъпка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.