Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смърт  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано06.05.04 12:39



Чрез разстрел...
Нито един либиец не е осъден- нито от лекарите, нито от мъчителите на нашите...



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор Biba ()
Публикувано06.05.04 12:45



Олее, истина ли е това? Направо настръхнах, дъха ми спря...
Окончателно ли е или има възможност за обжалване или каквото там се прави в такива случаи?


Lea 08.01.2004

Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор Nevena (приземих се)
Публикувано06.05.04 12:46



Ужасно е, но се очакваше. Къде са бомбардировачите? А сега да видим НАТО!



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Biba]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано06.05.04 12:50



Има възможност и казаха, че ще обжалват, но едва ли може да с епостигне нещо повече от доживотен затвор( което ...май не е по-добрия вариант между двата).



Тема Re: Има още една възможностнови [re: Biba]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано06.05.04 12:53



за обжалване - Върховния съд в Триполи!

Ето


Не мога да повярвам ,че ще остане такава присъдата.

Редактирано от *Milena на 06.05.04 12:55.



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Nevena]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано06.05.04 12:53



Много лоша новина.
За сьжаление Кадафи в момента се пише е голям приятел на ЕС, САЩ и прочее и щька из Европа и кьде ли не и всеки ден го показват по телевизията в по добра светлина от преди. Та не знам от кого ще е този натиск след като всички вече се помириха с него........



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано06.05.04 13:26



Ужас !!!
Това беше вече върха на всичко !!! С години точат делото,все нещо ново измисляха,все овъртаха...в цялата история има нещо тъмно и неясно,много от въпросите останаха без отговор !!!



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: mimi23]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано06.05.04 13:36



Направо съм поразена

Мисля, че трябва да бъдат прекъснати дипломатическите ни отношения с Либия или каквото и да е да се предприеме нещо драстично, а не да чакаме и по чисто християнски да подаваме и другата буза. Всъщност насреща си имаме работа не с християни и осмелявам се да кажа, не с цивилизован свят...



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано06.05.04 13:43



Boji4ko, kak mojaha germancite li bqha ili francuzite da si izteglqt vednaga obvinenite doktori a nie balgarite se madrihme tolkoz vreme i nakraq da sme nai golemite vinovnici. Leleee tova ne e za vqrvane. Na6ite super diplomati de sa???

Do skoro



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор sema (african)
Публикувано06.05.04 13:43



СРАМ И ПОЗОР ЗА НАС БЪЛГАРИТЕ, ЗА БЪЛГАРИЯ, ЗА ПРАВИТЕЛСТВАТА И ДАНО ГОСПОД НИМПРОСТИ ТОВА БЕЗДУШИЕ!
Много, ама много ме е срам и страдам за тях!!!!

Интернет е място където можеш да говориш без да се притесняваш,че можеш да бъдеш чут!


Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано06.05.04 13:45



възможно ли е не ми се иска да е истина боже какво ли не преживяха тези хора ,семействата им ,всички ние сме изтръпнали боже колко мъка има в българия боже за сетен път се убеждавам че просто сме пионка ,извинете ме ама сме боклука на Европаникой не ни извинете за грозната дума -ебава в калабалъка,а нашите политици са едни гъзомийници,Мони мони-и-и Паси май нищо не зависи от теб май от нас нищо не зависи остава ни да се бием за чужди каузи.Момичета педварително се извинявам за грубия си постинг за пръв път съжалявам че влизам в клуба ,празник ли боже ,боже,боже



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор gulbenur (минаващ)
Публикувано06.05.04 13:50



Мисля си - горките хора, какво ли вече е останало от тях, дали не са рухнали и физически, и психически, след целия този тормоз?
Нямам информация, но само България ли се оказва най-големия балък в цял свят, че изобщо да позволи да се стигне дотук?
Мецду другото - моят свекър е работил и живял 5 години в Либия, и от самото начало ни каза изобщо да не си правим труда да следим процеса, че щом се е стигнало да съда - ще бъдат осъдени на смърт. Каза, че са страшно "мръсна и долна нация" (цитирам го) и за съжаление няма да се отърват. И се оказа прав за огромно съжаление!



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано06.05.04 13:50



Просто нямам думи, с които да мога да опиша какво почувствах, когато прочетох темата.
Дано наистина това не е окончателната присъда



Тема истината е:нови [re: Tandoori]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано06.05.04 14:24



The French doctor who first isolated the HIV virus has said a hospital Aids epidemic in Libya was probably caused by poor hygiene, and not by the seven medical workers who are on trial on charges of deliberately spreading the disease.

A Bulgarian doctor and five nurses, as well as a Palestinian doctor, are accused of infecting about 400 children with HIV, the virus which can lead to Aids, at a hospital in Benghazi.

The case was dismissed last year for lack of evidence, but the prosecution refiled charges.

A BBC correspondent says diplomats have suggested the case could be an attempt to divert attention from the conditions in Libya's state-run hospitals.

There are also suggestions that Libya might be trying to pressure Bulgaria into forgiving its debts, estimated at $300m.



Тема Re: истината е:нови [re: Pyжa72]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано06.05.04 14:54



вероятно е да искат замяна на дълг срещу живот.
а тяхната истина е ясно, че е друга.
в крайна сметка Кадафито не би признал, че в болниците е мизерия, нали уж е бащицата на страната. какво, ако признае, че децата са заразени от немарливост, нали на него ще му изпапкат главата/всички тия скачащи от радост, че има виновен, и той НЕ Е техен, либиец т.е/.






Тема НЯкой спомена, ченови [re: Tandoori]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано06.05.04 15:10



в Либия от 15 години не е изпълнявана смъртна присъда?!?
Според мен обърнаха процеса в политика. Паси трябва да направи нещо, ако не искаме да си напълним гащите още с приема ни в НАТО! Това е подигравка спрямо страната ни и трябва да се направи невъзможното!
Още вчера си мислех за милите хора там. Помолих се на бог утре на този светъл празник да им даде малко щастие след всичките изстрадани мъки години наред...





Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор honey13 ()
Публикувано06.05.04 15:31



Колкото и да е неприятно, предполагам, че по този начин залъгват техните хора, че ето - има справедливост... Така Кадафито още повече ще им се издигне в очите.
След това ще ги помилват и, в крайна сметка ще ги разменят срещу дълга на Либия към България.
Много изстрадаха горките хора, дано по-бързо всичко свърши.
До тук с оптимизма. Предполагам, че с това което напиша, ще поразбуня духовете, но си мисля, че всяка крушка си има опашка. Все нещо са направили или не са направили както трябва. Ясно е, че има нещо гнило... иначе защо точно тях, като в началото бяха арестувани много повече хора?

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор jara (rozova)
Публикувано06.05.04 15:36



добре,де! аз някъде бях чела за това, че са поискали либийците датите на всичките ни празници..затова си мислих ,че 6 -ти май не е случайно избрана дата и не съм очаквала
много долнооо



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор Shanya (sunshine)
Публикувано06.05.04 16:03



Горките хора!.
Но за това си е виновно Българското правителство от 1999та - Костов трябваше да направи всичко възможно да не се стига до затвор и процес въобще! Но ги превърнаха в изкупна жертва .
Дано след обжалването и световен натиск (нашите явно нищо няма да направят!!!!) ги пуснат, малко ли изстрадаха



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано06.05.04 16:28



Как хитро избраха либийците датата, на която да попарят цяла България ...
Ужасна новина... и сега ще чакаме обжалване... само като си помисля вече колко години станаха... що за живот е техния



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Teди]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано06.05.04 17:19



Toku 6to saob6tiha i po Ujnoafrikanskoto radio za na6te doktori i dori 4e e bil nabran otrqqd koito da izpalni prisadata. Kolegite mi sa ujaseni 4e tova moje toku taka da se slu4i v 21 vek. I to sas strana koqto ve4e e v NATO. Pitat me kade e NATO da prati SWAT da napravqt edna rescue operation i da gi izmaknat ot zatvora i da si gi priberat v BG.

Do skoro



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: honey13]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано06.05.04 17:58



и на мен този развой на нещата ми се вижда по-реален
днес за миг си представих следната картинка... знам, че и вие ще я видите така, ако за секунда забравите, че действието става в Либия и обвинени са българи, тук всички сме майки и то на малки деца
та, по един или друг повод, нашите всички деца са били в една болница за период от ден до седмица, няколко месеца след този престой разбираме, че са заразени със СПИН... в тази болница работят поне 10 палестинки или албанки (тук расата може да е по-избор, но е някоя, която не ти навява много симпатии) Властите ги прибират и ги набеждават за виновни
от тук нататък пряката вина няма голямо значение, нито политиката
дори да мразя силно президента си, и разни други депутати (там във вариант - полковници), няколко пъти по-силно ще ненавиждам някой, който е пипал в буквалния смисъл на думата детето ми, и, НЕ ЗНАМ в следствие на това или не, но то има неизлечима болест
не разстрел, а бавна смърт ще искам за тях. А вие?
това дотук - пиша го като оправдание за чувствата на обикновените либийци, които днес са били ултра доволни от присъдата
нашият съд как би постъпил?
знаете ли колко осъдени араби има тук за престъпления, не особено добре доказани? а колко американци, англичани и французи имаме в затворите си?
така е... някои нации са "богопомазани" и на тях не им се случват такива неща

за обективната им невинност не мога да кажа нищо, знам само, че твърдо не вярвам, че са заразявали нарочно като заговор срещу Либия, това противоречи на здравия разум, но въобще за пренасяне на зараза поради немарливост нямам мнение... на фона на чудовищни престъпления, които стават в България и са извършени от най-малко вероятния човек, вече бих се въздържала да крещя убедено ВИНОВЕН или НЕВИНЕН за когото и да било освен за най-близките си хора, но също така смятам, че и тези хора са наказани вече достатъчно жестоко с целия си престой там
дано да се намери някакво решение (и се надявам размяната на дълга да не е точно това решение, което ще се намери...), но тая работа дълго ще тегне още, помислете си само за Сергей Антонов, може би го помните - невинния българин, доведен до лудост в италиански затвор?



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Kuma Liska]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано06.05.04 18:25



Това ми звучи като кадър от не особено качествен екшън,нещата просто не стават така...За жалост политиците и дипломатите са тези които би трябвало да положат повече усилия за изясняването на случая,а с командоски изпълнения най-много да се задълбочат проблемите



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано06.05.04 19:05



Някой спомена, че може би нашите имат някаква вина за този СПИН все пак...
Аз не го вярвам! ДАЖЕ МИСЛЯ, ЧЕ ТОВА Е АБСУРД. Погледнете ги тези женички и честно си кажете изглеждат ли като хора, които биха направили подобно нещо и за какво им е?!
Ясно е, че всичко се дължи на неграмотността на либийската нация във всяко едно отношение - лошата хигиена, ниска култура на здравеопазване и т.н.
Жал ми е за децата, но виновни са си самите либийци и никой друг...



Тема Уви, това е положението :-(нови [re: Tandoori]  
Автор .Lady. (defender)
Публикувано06.05.04 19:14



Беше ясно, че това ще стане. Няма начин да либийците да признаят, че спин-а е вътрешноболнична инфекция. Ще ги скъсат от дела и плащания.

Единственото, което ми вдъхва някаква надежда е, че Либия в момента се бута да приятелства с Европа и помилването им след като са признати за виновни е не лош ход в тази насока....

"I had hoped for better of thee!"
"This isn't exactly the Olympic Games"


Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: antea]  
Автор honey13 ()
Публикувано06.05.04 19:30



И аз не вярвам, че са виновни за заразяването. Повече от сигурно е, че това си е вътреболнична инфекция.
НО за производство и употреба на алкохол наказанието също е смърт...
А някой може ли да ми каже какво е виновен доктора, който дори не е работил в тази болница, та и него да го съдят? Добре, че поне него го пуснаха.

Ралица, 20.Х.02г.


Тема По повод помилването...нови [re: .Lady.]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано06.05.04 21:00



Тази вечер по новините казаха, че при сегашната присъда дори и да иска Кадафи не може да ги помилва, защото съда бил независим( не ми е много ясно, нека майките с правно образование да кажат) и че ако някога наистина има такава възможност, то това е след издаване на присъдата от Върховния съд.



Тема Re: По повод помилването...нови [re: Tandoori]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано06.05.04 21:50



Ох, не знам от правна гледна точка какво може да се направи,много е сложно и оплетено,толкова много се шуми...Дори тук в Холандия говореха по новините,и в телевеста...утре сигурно и по вестниците ще пишат,казват че Кадафи може да ги помилва,защото се стреми към приятелство с европейските страни и такива подобни работи,а и хората тук не вярват че ще ги разстрелят просто ей така,аз-незнам !!! Надявам се,че все нещо може да се направи и много ми се иска да съм в България,да съм в течение !!! Какво става там-има ли протести,шуми ли се,обсъжда ли се,какво казват?Осмели ли се някой да каже нещо по въпроса-политиците,президента и т.н. Кажете как е ?!



Тема Re: По повод помилването...нови [re: mimi23]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано06.05.04 22:06



ами да има протест тази вечер пред НдК апелиран от БТВ доколкото видях по телевизията имаше доста хора,политиците ни също дават някакви надежди общо взето те не знаят много повече от нас освен че го научават преди всички аз май най-вече се хванах като удавник за сламка на изказването на Герджиков,че от 9 години в Либия смъртна присъда не е изпълнявана и освен това Кадафи ако иска света да се отвори за Лбия ще трябва да промени стратегията на управление,иска ми се да вярвам че присъдата беше произнесена отчасти да се задоволи фанатичното желания на либиците за смърт на"врага" и след това нашите да бъдат помилвани заради мотивацията на кадафи да направи либия цивилизована държава



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Matzinka]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано06.05.04 22:48



Изобщо не ми се мисли, че са виновни Само да кажа, че в обвинението се казва, че са ги заразили умишлено за пари

Попари ме новината днес! И не ми се коментира дори
Все по празници ще се случат такива неща да ни отровят всичко!
Дано има добър финал за хората, толкова години ги мъчат във всеки смисъл на тази дума, че не знам стават ли за хора вече, психиката им е съсипана със сигурност!



Тема Абсурда!!!!!!!нови [re: Tandoori]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано06.05.04 23:34



Това е най-абсурдното нещо,което може да се слу4и на български гражданин.
Искрено се надявам,4е правителството ще направи невъзможното и лекарите ни ще се върнат в БГ съвсем скоро.
И като се има в предвид,4е това може да се слу4и на всеки един от нас...така ми се ще нашите управници да им пукаше за нас.
Само дето в слу4ая няма време за простотии, а трябва да се действа твърдо и бързо!!!!!!!!!!!!!




Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: bimba]  
Автор assamsi ()
Публикувано06.05.04 23:43



ПОДКРЕПЯМ ТОЗИ ПОСТИНГ ИЗЦЯЛО!!!!!!!!!
ДУМИ НЯМАМ ЗА МЪКАТА И ГНЕВА ,КОИТО ИЗПЪЛВАТ СЪРЦЕТО И ДУШАТА МИ !!!




Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: sema]  
Автор assamsi ()
Публикувано06.05.04 23:47



Цитирам:"СРАМ И ПОЗОР ЗА НАС БЪЛГАРИТЕ, ЗА БЪЛГАРИЯ, ЗА ПРАВИТЕЛСТВАТА И ДАНО ГОСПОД ИМ ПРОСТИ ТОВА БЕЗДУШИЕ!"

Първо да отбележа, че не съм отмъстителен човек! Но в този случай, по адрес на либийския съд бих казала: ГОСПОД БАВИ , НО НЕ ЗАБРАВЯ!!!



Тема Prava si sylviнови [re: sylvi]  
Автор Kuma Liska (Happy mom)
Публикувано07.05.04 11:53



No az iskah prosto da pokaja s kakvi o4i gledat horata na BG. Vsi4ki okolo men ve4e ni vzimat na podbiv. Kade sme bili tragnali nie da se sravnqvame s "GOLEMITE"? I znae6 li ve4e edva udarjam fronta, za6toto sled podobni novini mi ide da se razkre6tq 4e te ne sa po stoka ot nas ama kakto kaza nqkoi "sigurno sa ot bogopomazanite"Pone po edin pat na mesec ima nqkoq"lo6a" novina, q za avtobus s deca, q za namereni BG prostitutki v nqkoq ka6ta, q 4e nie sme bili nai seksualno aktivnata naciq v sveta. A tova v4era be6e varhat. Tova 4e 5 godini nqkolko BG sa darjani i dori izma4vani ot nqkakva si darjava prosto be6e kapaka. I to pak povtarqm v 21 vek i pri tezi SVETOVNI organizacii za PRAVATA NA 4OVEKA

Do skoro



Тема Re: Prava si sylviнови [re: Kuma Liska]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано07.05.04 16:18



Да,така е...не е правилно,обаче какво можеш да направиш? Покажи им че наистина не са по-стока,нима има идеална държава?Богопомазани,дрън-дрънНали за ЮАР говорим? Все ще се сетиш с какво да им затвориш устите Аз успявам,макар и не винаги с почтени методи но пък има толкова неща с които да се гордеем...
За световните организации не ми се говори,пък и не му е тук мястото,но след войната в Ирак мислиш ли че някой дава пет пари за правата на човека и за разни досадни организации дето ги защитават
21 век?! Толкова бързо регенерираме по отношение на морала, че ми се струва че сме в Средновековието



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор mali (най-вече мама)
Публикувано07.05.04 17:07



Меко казано е ужасно! Това е удар върху цялата ни държава!
А за арабите.... Аз не знам с тях да се излиза на глава
Горките хора!!!



Тема Re: ДА НАПРАВИМ НЕЩОнови [re: Tandoori]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано07.05.04 18:28



Пишете на на тези адреси за да протестираме всички срещу смъртните присъди в Либия
infopoint@coe.int

visites@coe.int

president@whitehouse.gov

vice.president@whitehouse.gov

По-добре сам, отколкото зле придружен!


Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Tandoori]  
Автор Sierra_Nevada ()
Публикувано07.05.04 18:33



infopoint@coe.int

visites@coe.int

president@whitehouse.gov

vice.president@whitehouse.gov


Пишете на тези адреси,и аз като Бимба като удавник за сламка се хващам!!!Ето ви и примерен текст:


FREEDOM FOR BULGARIAN MEDICS IN LIBYA (това го слагайте като събджект на мейла)

Six Bulgarian medics were sentenced to death by firing squad in Libya on 6th of May for infecting patients with the HIV virus after a trial described by the EU as flawed.

Libyan police arrested the Bulgarians in February 1999. They were in prison until September 2002, when a high tribunal in the Libyan capital, Tripoli, acquitted them of conspiracy charges and handed the case over to an ordinary criminal court. They were then placed under house arrest in Tripoli until being detained again when their trial recommenced in the eastern city of Benghazi in September.

An experts' poor hygiene at the Benghazi hospital likely led to the contamination, and estimated it happened in 1997 - more than a year before the Bulgarians were hired to work there. But a commission of court-appointed Libyan doctors rejected the Western expert's testimony and said the Bulgarians wilfully infected the children with the virus through blood transfusions.



Тема Re: ОFF: Осъдиха лекарите в Либия на смъртнови [re: Matzinka]  
Автор mali (най-вече мама)
Публикувано07.05.04 18:45



Да ти кажа честно цивилизовани араби не съм виждала



Тема да ги подкрепим!нови [re: Sierra_Nevada]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано07.05.04 19:08



можете да ги подкрепите и така:





Тема Re: Prava si sylviнови [re: sylvi]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано07.05.04 19:44



Ако знаеш само колко съм съгласна с теб!
А ми се искаше да не беше така...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.