Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови  
Автор annivo (Ани)
Публикувано28.04.04 13:09



Здравейте момичета,мисля че дойде време за нова тема.Предната стана много дълга.Коремището расте ли расте,май по-добре е човек да ме прескочи ,отколкото да ме заобиколиНо още малко ни остана. Днес ме блъсна едно колело,слава Богу в последния момент успях да си сложа ръката пред корема си и да поема удара с нея,така че се оттървах само с голямя уплаха и рев.Но сега вече съм спокойна. Относно доктори и болници след голямо лутане и цифромания относно уговорките се ориентирах окончателно към Окръжна болница и д-р Братоева.Днес имах среща с нея и ми изглежда много готина.Та ще раждам с планово секцио при нея в периода от 25 май до 1 юни-аз ще трябва да реша кога точно.Голямо чудене ще падне,защото аз съм родена на 25 май,а синът ми на 23 май. Ако не се лъжа Slanchezara,ти също ще си в тази болница,а надявам се и да се срещнем там.Моят термин е също 6 юни.Ти нормално ли трябва да раждаш?



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: annivo]  
Автор toutou (neorientirana)
Публикувано28.04.04 13:30



zdravei!
az ne sam slanchezara, no da ti dam edin savet-hich ne se chudi i izberi parvi iuni ! tova e moia rojden den i mnogo si ia obicham tazi data!(sheguvam se razbira se!, no e hubava data vse pak!)

razbiram te napalno za uplahata i ti sachivstvam! men onzi den maja mi me blasna(bez da iska razbira se!) i korema mi vednaga stana na topka, mnogo se uplachih a toi milia taka se pochuvstva vinoven che shteshe da poludee! nishto mi niama de! taka che spokoino, tia prirodata si gi pazi bebchetata!

az biah izcheznala zashtoto pravim remont puk i vchera imah finalen izpit-uspeshen vapreki zdravoslovnite mi problemi- i veche imam spetzialnost(az sam lekar, mai ne go biah kazvala do sega?!)
iskah mnogo da pisha za koruptziata na lekarite v Bg, daje obmisliah plan na exposeto, no se otkazah! samo edno shte kaja-mnogo mi e bolna tema, tova beshe prichinata da se hvarlia na vazmojnostta za spetzializatzia v chujbina makar che nikoga ne sam bila emigrantski nastroena! znam che situatziata za patzientite v balgaria e koshmarna-imam bolen bashta, prosto mi se plache kato se setia! za mladite lekari-situatziata sashto e koshmarna-koruptziata pred koiato biahme izpraveni prez 1998-99 godina kogato zavarshih, za da si namerim rabotni mesta i saotvetno vazmojnost za spetzializatzia, tazi vatreshna koruptzia na profesori i shafove e chudovishtna! ne iskam da vi zanimavam s tazi "vatreshna "tema, puk i se strahuvam che spomenite mi sa "preuvelicheni" zashtoto biah ujasena togava- nikoi ne se interesuvashe kakvo i kolko znaesh i si uchil.... da zapochna spetzializatzia vav France beshe po-lesno, kolkoto i stranno da zvuchi-prosto triabvashe da se izdarji edin izpit, neshto koeto v bG nishto ne znachi....
sega mi e bolno i strashno da si mislia za vrashtane i rabota v Bg i pak nai-veche zaradi sashtata koruptzia, koiato iavno vse poveche se razrastva!
a ne iskam da jiveia v chujbina...

a inache kakvo da kaja za nashta bremenost? v ponedelnik sme na echograf(nai-posle!), az ne sam mnogo debela-samo +8 kg, gorda sam ot sebe si! drugata sedmitza idva svekarvatada pomaga, che tati ne se spravia s domakinskata rabota, a az triabva da leja!

lek den vi jelaia!
izviniavaite za moite slovo izliania na latinitza, no imah jelanie da vi kaja tazi si maka!



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: annivo]  
Автор Slanchezara (непознат )
Публикувано28.04.04 13:31



Здравей Ани!
Освен че постигнахме изключително единомислие на темата уговорки, май май и ще се засечем в болницата дай Боже ! Да, моят термин също е 6/6, макар че вече искрено се надявам да не го дочакам... Ами засега се никой не ми е споменавал думата секцио, така че ще раждам нормално живот и здраве, ако всичко е наред.
И аз като теб съм добила застрашителни размери и също така и застрашително тегло. Но мъжът ми вече е започнал да ми измисля разширени спортни занимания от момента, в който ще бъда в състояние да ги изпълнявам.
Аз ще раждам при д-р Жекова, а след Гергьовден ще я посещавам паралелно с другата ми лекарка. Дано да не стане накрая от много баби, та хилаво бебе, ама ще видим
Ти влиза ли в родилното в Окръжна? Аз бях само на входа за малко, персонала ми се стори много любезен и мил, а и ми се видя доста чисто като за болница.
А, да не забравя- на теб казаха ли ти какво трябва да се носи? Ако да, моля те кажи ми, че напоследък съм толкова разсеяна, да не кажа заплес, че сигурно ще отида с половината неща от необходимите ми и накрая само ще звъня телефони или искам назаем докато пристигнат моите работи. Засега съм купила памперси, мокри кърпички за бебчо, сещам се за нощници, прибори, чаша, джапанки, тоалетна хартия, бельо и тоалетни принадлежности.
Ако се сетиш нещо не като за форум, пускай бележки на воля!
Поздрави и успешно раждане ако случайно не се засечем, в което мноооого дълбоко се съмнявам




Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: toutou]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано28.04.04 14:12



Здравей toutou,поздравления за взетия изпит и много успехи като лекарЗа датата 1 юни ще си помисля,звучи добре ,а и е ден на детето ,въпреки че в главата ми се върти 27 майЩе го мисля,стига бебка да не реши да излиза по-рано,че ще ми се окажат криви сметките. За корупцията мога само да кажа.Тези доктори съвсем са се побъркали ,ония ден един ми заяви ,че независимо как ще раждам трябва дя му дам на ръка 700 лвЕстествено веднага го отсвирих.Трябва дя кажа ,че съм готова да си платя някаква сума,но все пак всяко нещо си има граници.Успех



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: Slanchezara]  
Автор annivo (Ани)
Публикувано28.04.04 14:22



Здрасти Sanchezara,днес за първи път бях в Окръжна болница и не съм влизала в родилното за съжаление.На мен също ми казаха да отида след Гергьовден и надявам се тогава да мога да го разгледам.Днес ми казаха какво трябва да се носи -всичко си изброила много добре само си добави и самобръсначка,а нощниците трябвало да бъдат 2бр.Та това за сега.



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: annivo]  
Автор Slanchezara (непознат )
Публикувано28.04.04 14:37



Боже, така си и мислех, аз съм гений .
За самобръсначката - идейно е, макар че аз мисля да не им позволявам да ме бръснат. Моята козметичка ми препоръча като тествана козметика - да си купя депилатоара на Виши и щом ми кажат, че главичката е слязла в таза да започна да поддържам почистени всички места. Аз така и съм решила - след Гергьовден започвам да се втилясвам на тема епилация и така... ще си взема самобръсначка де, ама мисля да не я използвам. Друго - колко памперса ти казаха да носиш? От познати съм чувала, че бройката варира - от 20 до 1 малък пакет (38-46 бр.) С ясното съзнание съм, че ако занеса повече никой няма да ми върне останалите.
А и още нещо - бебето при майката ли ще е?
А и още един малко деликатен въпрос. За какви порядъци да се готвя? При мен още никой не е споменал думата пари до този момент, ама очаквам че и тази тема няма да се пропусне. Та ако искаш ми отговори в бележка, че май това не е много за клуб.



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: annivo]  
Автор toutou (neorientirana)
Публикувано28.04.04 17:33



27 sashto e chudesna data! moiat termin e na 27 , no iuni!pojelavam ti uspeh! a tozi sas 700-te leva, napravo ne mi govori!!!!pravilno si postapila!

leko bremeneene! che to ti ostava samo messetz!



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: Slanchezara]  
Автор toutou (neorientirana)
Публикувано28.04.04 17:38



zdravei slanchezara!
izglejdash mi svetnata po vaprosite na epilatziata. na men tova mi e veche problem i za krakata, da ne govorim za drugi mesta, koito veche ne gi vijdam
potvardi mi ako pravilno sam razbrala-moje da se izpolzva depilatoire i v oblastta na polovite organi-az dokolkoto znam triabva da sme iztzialo obezkosmeni i misalta za brasnacha me ujasiava! ne drazni li ligavitzata depilatoira? az vsashnost nikoga ne sam izpolzvala takova chudo, ta pitam....

leko bremeneene i na teb i do skoro...



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: toutou]  
Автор Mишeнцe (добро)
Публикувано28.04.04 18:05



Zdravej mila
Pozdravlenija za izpita ! Ti si geroj! Pri vsichki problemi okolo bremennostta, ti si se spravila blestjashto. Bravo na teb!
A za brusneneto- ami tuk v Avstrija ne karat rodilkite da se obezkosmjavat, i nikoj ne gi brusne predi razjdaneto. Az mislja v kushti da svursha po njakakuv nachin taja protsedura, ama se chudja i az kak, kato ne si vizjdam onezi mesta. S depilatoara zvuchi dobre, ama i az ne sum sigurna dali stava za tam
Inache mojata bremennost zasega varvi normalno. Dnes se razhozjdah v edin park 4 chasa bez pochivka i se chustvah dobre. Teglih se, i vse oshte sum +12, dazje sum otslabnala edin kilogram ot predi 2 sedmitsi.
Pozdravi ot men na vsichki junski majcheta!



Тема Re: МАМИ ЗА ЮНИ 2004-Vнови [re: toutou]  
Автор Slanchezara (непознат )
Публикувано28.04.04 18:07



Здравей Туту! (да се надявам, че ми е правилна транскипцията на ника ти).
Аз краката ги обработвам с кола маска и нямам никакви проблеми. Точно за лигавицата на половите органи ми препоръчаха този депилатоар на Виши. В България струва 13 лв. Не него пише, че е тестван от гинеколози. Моята козметичка ми каза, че аз сама няма да мога да се оправя, но да си купя това и тя ми обещава, че няма да ме бръснат. Освен това съм била 6-тата родилка на която тя го препоръчва и каза, че досега не е имала проблеми. Принципно тя е бивша мед. сестра и се съмнявам да ме менка нещо. Ако имаш някой достатъчно близък, когото да помолиш ще е ОК, но тя апелира да не опитвам сама по никакъв повод.
Иначе може и с кола маска, ама аз не съм чак такъв мазохист, а и ако нямаш намерение да си стоиш трайно обезкосмена в казаната по-горе обнласт е безмислено.
Понеже си последна, обещавам да те осведомя как съм го понесла и доколко съм доволна от него.
Ама не мога да понасям бръснач, че се изривам от него :-(
Дано съм ти била полезна
Успех от мен
аааа, и за малко да забравя! Честито! Много се рдавам, че си взела специалност! Моята майка е лекарка и знам колко труд е това! Браво, ти си нашата гордост




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.