Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Момичета, помагайте! Проблеми с Пипилота...нови  
Автор Лoko-ПД (черно-бял)
Публикувано01.05.04 13:11



Здравейте.

Имам позволението й да опиша тук накратко внезапния проблема, който имаме и ако имате някаква идея ще ви бъдем много благодарни.

Мисля, че ви се е похвалила, че е бременна и в момента е в началото на 5-ти месец. Значи случи се така, че преди 3 дни тя получи някакво течение, безцветно, без кръв. Нямаше болки и никакви други оплаквания. Обърнахме се към лекаря веднага и той след като я прегледа ни уплаши страшно - каза веднага да я приемат в спешното АГ. Приеха я, прегледаха я наново и казаха, че има вероятност да загубим бебчето си. :((((

Действието се развива в Пловдив, в момента лежи във ВМИ, там завежда клиниката проф. Милчев. Говорих с него и той доколкото ми обясни, а и аз доколкото разбрах, става въпрос за мехур от плацентата, който се е свлякъл по някаква тръба, която при нея се била деформирала в конус с гладки стени. Така че това мехурче се е показало от долния край на тръбата ("има разкритие" или нещо подобно) и било почти невъзможно да направят нещо. Малка била вероятността, ако зашият долния край на тръбата да се оправи, защото имало вероятно плацентата да се спука или нещо такова.

С две думи - страшно сме разтревожени и притеснени, наистина ужасно много. Надеждата ни е, ако имате идея за някой лекар, който има решение в случая или за съвет, или... знам ли аз.

Благодаря ви.



Тема Re: Момичета, помагайте! Проблеми с Пипилота...нови [re: Лoko-ПД]  
Автор anaiss (anaiss)
Публикувано01.05.04 13:41



Съжалявам че с нищо не мога да ви помогна, стискам ви палци и се моля за вас. Дано всичко се оправи!



Тема Re: Момичета, помагайте! Проблеми с Пипилота...нови [re: Лoko-ПД]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано01.05.04 13:44



За съжаление, единственото, с което мога да помогна е да стискам палци всичко да се оправи. Поздрави и спокойствие (въпреки че отстрани е лесно да се каже).

Редактирано от Ancheto* на 01.05.04 13:45.



Тема Ще те изплаша още повеченови [re: Лoko-ПД]  
Автор Meli ()
Публикувано01.05.04 14:19



Съжалявам за което.

Състоянието, което описваш, прилича на аборт. Причината вероятно е недостатъчност на маточната шийка (това, което описваш като тръба). А това, което излиза от шийката навън, е част от обвивикте на плода (амниалния мехур), не е плацента. Наистина положението е тежко и най - вероятно Пипилота ще загуби детето.
Оставям известен процент надежда, ако нещо не си доразбрал. Не всеки лекар може популярно и разбираемо да опише състоянието.

Вариантът е при следваща бременност да се направи серклаж (това зашиване на маточната шийка, за което ти е говорил колегата), но на по - ранен срок на бременността - 16 седмица.

Все пак не възприемай думите ми за чиста монета, тъй като правя коментар по мрежата и само по твоето описание, без да имам представа от реалното състояние на нещата, а това принципно крие риск да сгреша в преценката.



Тема Re: Ще те изплаша още повеченови [re: Meli]  
Автор spaetschen (wrabche)
Публикувано01.05.04 15:34



Ujasno sujaliavam

Ste stiskam vuv vsichki sluchai palzi neshtata da se oprawiat

http://mama.cit.bg/fotos/14/anastasia_dida.jpg


Тема Re: Ще те изплаша още повеченови [re: spaetschen]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано01.05.04 15:56



Доколкото знам проф.Милчев е изключителен специалист. Моя приятелка е негов асистент и съм чувала много добри неща за него.
Това е единственото, което можеш да направиш- да я повериш на грижите на добър специалст. И да се молиш.
Стискам палци и се надявам да се разминете с проблема.



Тема Re: Момичета, помагайте! Проблеми с Пипилота...нови [re: Лoko-ПД]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано01.05.04 16:40



За съжаление и аз не мога да помогна с нищо освен със съчувствие и се надявам бебчето да оцелее.Стискам палци и се моля за вас!



Тема Re: Момичета, помагайте! Проблеми с Пипилота...нови [re: Лoko-ПД]  
Автор twins_mamma (2xmama)
Публикувано01.05.04 18:35



Не мога да ви помогна със съвет,но ще се помоля за вас и неродената малка душичка..................



Тема Re: Момичета, помагайте! Проблеми с Пипилота...нови [re: Лoko-ПД]  
Автор kgk (bonbona)
Публикувано01.05.04 19:41



Здравейте! Много се надявам да грешите и да не се е отворил мехура, да не изтичат водите и да няма изглаждане на шийката на матката. Но ако е така мога само да ви препоръчам да се въоръжите с търпение и много сила. Ако изтичат води няма как да се задържи бременността!!! Това ви го казвам от личен опит с 3 спонтанни аборта протеклуи точно така със спукан мехур. Сега съм бременна за 4 път и ми предстои серклаж.
Ще се моля за вас! Дано да не сте прави и да грешите!
Стискам ви палци !!!
Взеха ли проба от течността-каква е?



Тема Re: Момичета, помагайте! Проблеми с Пипилота...нови [re: Лoko-ПД]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано01.05.04 20:46



Стискам палци и се моля бебето да се прояви с голяма воля за живот и да ви изненада по най-неочаквания начин и всичко да е наред!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.