Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: ШИШЕТАнови [re: marid]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано30.04.04 09:59



А, точно това щях да допълня - шишетата на авент са много удобни за миене .

Оги три месеца е бил само на адаптирано мляко и се справих с четири от големите шишета на Авент. Преди да се роди бях взела само две.
Малки не съм купувала. Разликата в цената на малките и големите май е лев-два и затова си взех само големи (все пак събират повече от малките).
Обърни внимание на бибероните. Има с маааалки дупчици, което за новородено е добре. За по-голямо бебе има с дупка, която става по-голяма или по-малка, зависи от коя страна подадеш шишето.
Ние бяхме купили биберони с малки дупчици (от 4 ползвах само една) и после се наложи да купуваме и от другите.



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор V. ()
Публикувано30.04.04 10:31



Абсолютно Авент!!!
С две ръце!
Както и залъгалки и помпа за кърма.
Аз имам две от най-малките, които ще ти трябват в началото (ако не кърмиш де), три средни и едно голямо. Него най-малко съм го ползвала.
След време към тях може да добавяш аксесоари, което е много удобно и от финансова гледна точка.
Вместо да купуваш отделна чаша примерно, купуваш само човката и дръжка (ако искаш може и без дръжка)
Не се боядисват, колкото и да ги ползваш.
Абе просто няма две мнения за авент!!!
Най-добрите!



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: V.]  
Автор Mишeнцe (добро)
Публикувано30.04.04 11:23



Zdravej,
az chakam bebcho sled okolo mesets. Kupila sum si pompa i sterilizator na Avent, koito varvjat s po 2 shisheta. Mislja che zasega shte sa mi dostatuchni. Iskam da se kurmim, dano da uspeja. Kupila sum i njakolko biberona s razrichna golemina na dupkite, kakto i njakolko zalugalki na Avent.
uspeh v pazaruvaneto!



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Di5]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано30.04.04 11:57



Тези на д-р Браун дългите и тесните се продаваха и тук в Бг, аз бях купила две такива на Марти като се роди (преди две години), после му купих и от широките на д-р Браун и и мах и на Авент, но не му харесаха Явентските биби, че много пускаха и бяха много твърди.
От д-р Браун съ доволна защото, бибероните (номер 1 с който се хранехме повече от 6м) са много малки дупки и за лакоми трифазни помпички бебета е много добре защото по-бавното изпиване на млякото намалява коликите.
Някои по слабички бебета, много бързо се измарят от малките дупки и заспиват на шишето, докато при нас нямаше такова нещо - бавно, системно се пресушаваше всичко до дънце.



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано30.04.04 12:51



Здравей Колибри,
реших да споделя и моето решение по въпроса. Впрочем аз съм си в къщи, живея в Младост, ако си забравила и може да ми се обадиш да пазаруваме и да се разхождаме заедно понеже кварталите ни са близо.
Та относно шишетата - препоръчвам ти да изчетеш всичко за кърменето - погледни форума за кърмене и захранване на бг-мама. Аз така напрпавих и сега съм решила че няма да купувам нищо предварително. Там (в този форум) намерих една статия, която много ми хареса и ми звучи адски добре за кърмене при поискване ... , както и да е няма да ти я преразказвам, ти ще си я прочетеш, но основното което разбрах е че в първите месеци не е препоръчително, особенно ако искаш да кърмиш дълго, да даваш не бебо вода с биберон или залъгалки. Което означава, че ако имаш кърма въобще няма да ти трябват биби и шишета. Евентуално ще ти трябва помпа- но и това не е сигурно. Моята майка не е ползвала никаква помпа, нито се е цедила защото е произвеждала точно толкова кърма, колкото е било необходимо за мен и после за брат ми.
Аз съм си избрала иначе всичко на Авент. Показах го на съпруга ми и съм го описала в списъците. Така че ако се наложи той ще може да купи всичко много лесно и бързо.
Поздрави
п.п. Ако си навита да ходим заедно на разходки и по магазините, прати ми бележка и ще ти пратя телефона ми.



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано30.04.04 13:06



Виж и тук
http://www.bg-mamma.com/phorum/viewtopic.php?t=2101



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Billy_wolf]  
Автор miravmbd (zaburzana)
Публикувано30.04.04 13:06



Аз съм съгласна с това да не избързваш да купуваш шишета още.Виж как ще протръгне кърменето пък най-лесно е да отскочиш до магазина и да си ги купиш.Ако се наложи да купуваш Авент е нашият избор.Клинически са доказани да намаляват коликите и също така бибероните са много много траини-вече 7м не сме ги сменяли.Тук в Англия печелят златни награди за предпочитаемост и качество със сигурност 2ра година вече.Както споменаха по -горе лесни са за миене като са тумбести.И големите са по добри тъи като с разтежа на детето се увеличават и милитрите на млякото. не виждам защо трябва да купуваш различна бутилка за водата?



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: miravmbd]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано30.04.04 13:25



Вие сте супер!
Благодаря ви за ориентацията която ми давате!
Аз също се спрях на Авент.
Но наистина засега няма да купувам. Просто исках да проуча, да знам, че ако ми се наложи не да се чудя тепърва какво и от къде да взема, а направо да пратя мъжа ми да иде и да ми купи от еди кой си магазин, еди коя си марка
Защото май като се появи бебчо, няма да има време за такова щателно проучване и допитване до общественото мнение, ами направо се купува и рискува - я попаднеш на добро, я не....
Но сега, когато си бездействам, проучването запълва дните ми и ме прави щастлива в мислите за бебо и подготовката за излюпването му!!



Тема Re: ШИШЕТАнови [re: Mишeнцe]  
Автор V. ()
Публикувано30.04.04 14:37



Отлични покупки. Аз също имим стерилизатор на Авент, от тези за микровълнова печка. Мога смело да кажа, че му стопих гьона от ползване. Вече не го ползвам, щото сме големи, но съм си го прибрала за второто детенце (живот и здраве - като му дойде времето)




Тема АВЕНТнови [re: Collibri]  
Автор SilverElf (сребърна мама)
Публикувано30.04.04 14:44



Аз съм с две високо вдигнати ръце за тази марка. Не искам да обиждам майките, които придпочитат другите марки, но ще ти кажа минусите им защата имам и на чико и на Д-р Браун.
Д-р Браун - много досадно за миене, разглабяне. То не са клапани и чудесии!
чико - имаме физиологичното шише Примаджиорни. Ами съвсем не ми е толкова удобно, колкото изглежда. Особено ако бебето пие вода от него в легнало положение.

Авент! Купих си помпата за кърма и стерилизатора за микровълнова. Към помпата вървят две малки шишета от 125 мл., а към стерилизатора две средни от 260 мл. ВНИМАНИЕ, обърни на това, че малките шишета са с биби от 1 капка а големите с по две. Аз не бях обърнала и тъй като беба мина на адаптирано мляко след първия месец (а до тогава не ги бях използвала интензивно) щях да я удавя първия път с бибите от средните шишета! Малките са удобни за вода, чай или сокчета.

Това е моя съвет на човек препатил със шишета. Ако ще купуваш помпата и стерилизатора от комплекта няма смисъл, той дори ти излиза много скъпо!

Дани




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.