Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кога да тръгна към родилното?нови  
Автор alex_iv (непознат )
Публикувано27.04.04 22:22



Кога да тръгна за родилно отделение, какви болки трябва да имам?



Тема Re: Кога да тръгна към родилното?нови [re: alex_iv]  
Автор wiskas (6tastliva)
Публикувано27.04.04 22:36



Здрасти,ами болките са като менструалните само ,че по-силни от тях.Като станат на 5 мин.тогава.Има друг вариант-ако ти падне слузестата запушалка също.То е нещо като съсирек,но не е кървав ами прозрачно кафеникав доколкото си спомням.Другия вариант е да ти изтекат водите.
Надявам се да съм ти помогнала поне малко.Поздрави от мен и леко раждане



Тема Re: Кога да тръгна към родилното?нови [re: wiskas]  
Автор alex_iv (непознат )
Публикувано27.04.04 22:41



Много благодаря за отговора, само за този кафеникав съсирек не разбрах какво е.



Тема Re: Кога да тръгна към родилното?нови [re: alex_iv]  
Автор Biba ()
Публикувано27.04.04 22:41



За първо раждане контракциите трябва да са на около 10 минути, редовно в продължение на един час, за второ - малко по рано- на около 15 мин.
Това е на теория, на практика може да стане съвсем различно от това което мислим и плануваме, но едно е сигурно като дойде момента ще знаеш че е настанал и твоят час и няма да го пропуснеш


Lea 08.01.2004

Тема Re: Кога да тръгна към родилното? [re: wiskas]  
Автор яroдka (мама на Лилиан)
Публикувано27.04.04 23:09



падането на слузестата запушалка не е непременно повод да се бърза към родилното, при мен тя падна 2 дни преди да родя...
и аз бих те посъветвала да си следиш контракциите(+ изтичането на водата) и когато станатна 5 мин. значи голямото събитие наближава
при мен болезнените контракции (не говоря за онези втвърдявания, които имах от 35г.с.) започнаха към 11 вечерта на всеки 4-5 мин. към 12.30 събудих татата и в 2 бяхме вече в болницата, Лили се появи на бял свят в 7.20 със секцио, обаче
води така на веднъж не са ми изтичал може би ,защото преносвах бебка вече десети ден и те бяха понамалели. между 11 и 12 на няколко пъти ми изтече по малко, околоплодният мехур ми спукаха в болницата
А и мисля, че когато му дойде времето ще разбереш.
Стискам палци! Кураж! Не е толкова страшно! Мисълта за раждането ми дори буди приятни спомени у мен. Изживяването е неповторимо...



Тема Re: Кога да тръгна към родилното?нови [re: alex_iv]  
Автор sannia (и бебе Дея)
Публикувано28.04.04 14:35



Както казва една приятелка лекарка, на която преди да родя /15.01.2004г./ зададох същия въпрос "незнам някоя бъдеща мама да не е усетила, че моментът наближава и да го пропусне" Запушалката, както са написали може да падне и 48 ч. преди да започнат контракции. При мен стана така. Тя прилича на...китайска гъба - черните. Малко гадно сравнение, но мисля, че е точно. Успех!



Тема Re: Кога да тръгна към родилното?нови [re: alex_iv]  
Автор Eл_Бo (непознат)
Публикувано28.04.04 14:45



При мен раждането започна така: имах планово секцио за 22.01. в 8 часа, но вечерта преди това, около 1.30 се събудих от много силни болки и усетих мокрене между краката. В просъница си помислих, че ми е дошло и ми тече много силно. Когато малко се разбудих помислих, че съм се изтървала (не беше ми се случвало). Отидох до тоалетна, но по пътя ми изтече водата. Слузестата запушалка не съм разбрала кога е паднала. Събудих акушерката и тя ме заведе в родилно. Бяха ми изтекли водите. След прегледа доктора каза, че разкритието е 5 см. след около 1.5 часа се събудих от упойка и разбрах, че имам 2 момиченца. Та това е. При мен стана в болницата. И толкова бързо, че дори не се обадих на таткото. Него го събутих след това да му съобщя радостната новина.
Леко раждане.



Тема Re: Кога да тръгна към родилното?нови [re: Eл_Бo]  
Автор HAЙ (минаващ)
Публикувано28.04.04 15:49



И при мен раждането започна с изтичане на водите в даня на термина.Нямах никакви болки,легнах да си почина към 16ч.,защото се очакваше да получа болки през ноща.Към 16.15 усетих едно странно изпукване,като пукане на балон и ми потекоха водите.Проверих дали са чисти и продължих да си лежа.След 15-20 мин.започнаха първите болки,приличащи на менструални,които постепенно се засилваха.Засекох ги,че са на 5 мин и се поизплаших,че ще си родя в къщи.Към 17.30ч.тръгнахме към болницата.Приеха ме с 8см разкритие и от приемното,направо в родилна зала.В 19ч вече се гушкахме с бебчо.
При всяка родилка раждането протича по различен начин,но не вярвам да го сбъркаш.Успех и леко раждане.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.