Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Реакция от ваксините.  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.04.04 22:04



На Ники му слагат ваксините в ръчичките и на мястото на което го боцкат се образуват твърди топчета. И преди да ми кажете, че това да ми е проблема, ще ви кажа, че те не минават. Скоро ще стане на 6месеца, а от първата ваксина му седи подутина. От последната му се е образувало доста сериозна подутина, която освен всичко друго е и с леко син оттенък. Притеснявам се от това, че не му минават.
Нормално ли е?



Тема Re: Реакция от ваксините.нови [re: ralichka]  
Автор Vache ()
Публикувано19.04.04 22:19



По принцип е възможно да се получи инфилтрат, ама чак пък 6 месеца. Може би е възможно. Ти правиш ли компреси след всяка ваксина?



Тема Re: Реакция от ваксините.нови [re: Vache]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано19.04.04 22:46



Аз знам, че това е нормално. Алекс също има такова топче и доктора каза, че когато мине, пак се слага ваксина.



Тема Re: Реакция от ваксините.нови [re: Vache]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано19.04.04 22:47



Да правя разбира се. Сега пак ги пипах и топчетата са три на брой. И това което ме притеснява е, че са доста твърди и леко сини.



Тема Re: Реакция от ваксините.нови [re: ralichka]  
Автор Vache ()
Публикувано20.04.04 00:41



Според мен това не е реакция от ваксината като такава, ами от начина на поставяне. Май ако се инжектира по-бързо се получава инфилтрат, няма време да се разнесе. Ама все пак не съм много компетентна, най-добре е да питаш педиатъра си.



Тема Re: Реакция от ваксините.нови [re: Vache]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано20.04.04 01:15



Точно от бързото поставяне е! Съдя от две неща. Преди време трябваше да си слагам мускулни инжекции на д..то, и все ми стоеше на сини топчета. После, когато лежах за задържане една от сестрите все едно от вратата се засилваше да я сложи и след нея все топчета ми оставаха!
В случаят бих попитала и друга майка, ходеща при същият лекар (сестра), дали и при тях има такива случки.



Тема Re: Реакция от ваксините.нови [re: ralichka]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано20.04.04 21:13



При нас е същото - 5м и половина , а си седят и трите белега от ваксините - твърди топчета, леко синкави. Мен честно казано не ме притесняват толкова. Разтривам ги леко преди банята, мисля, че ще се разнесат. Нашите са на гръбчето.
Не съм се и замисляла, че може да са от начина на вкарване на ваксината.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.