Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Седнал-откога?нови  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано19.04.04 17:03



Алекс напоследък непрекъснато се опитва да се изправя и става нервен, ако не му помогна и не го поставя седнал. Знам, че трябва да се започне все някога, но не знам откога и колко време е допустимо.
Притеснявам се, че е доста тежичък и да не му се увреди нещо в гръбначния стълб.
Кажете при вас как беше.



Тема Re: Седнал-откога?нови [re: Flamendialis]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано19.04.04 19:13



СЛед 6 мес. навършени се поставя седнал и облегнат. На 7 навършени би трябвало да може да седи без опора.



Тема Re: Седнал-откога?нови [re: Flamendialis]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано19.04.04 19:36



Абе и нашият се опитва да седи и не го свърта легнал, но не му давам много, защото не е хубаво.
Аз на неговата възраст съм се опитвала да седя така, в резултат на което имам сплескана ябълка от ляво. Не знам дали е нещо страшно, но имах много силни болки там през бременността и после, след раждането. Обаче родих нормално, без усложнения, което ме кара да мисля, че не е чак толкова страшно.
Обаче нямаш гаранция, че няма да му се изкриви нещо друго, по-опасно, така че не рискувай. Аз Емил го държа изправен, когато го държа на ръце, слагам една ръка под дупето и с другата през гърдите го хващам, така си начесва крастата за седене.
На 4 месеца сме.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Седнал-откога?нови [re: Flamendialis]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано19.04.04 19:43



Алекс е на 5 мес и 7 дни.
Значи, ще трябва да го удържа още малко. Знаех си.



Тема Re: Седнал-откога?нови [re: Flamendialis]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано19.04.04 20:11



Слагай го повече по корем и пред него играчка...



Тема Re: Седнал-откога?нови [re: Flamendialis]  
Автор maqa (непознат)
Публикувано19.04.04 20:14



Аз едвам дочаках да станат на 5мес. (и голямото и малкото) и започнах да ги слагам седнали. Голямата още от 3-4 се набираше по каквото намери и искаше да сяда, на 5 вече я оставих да си седи. Нищо не и се изкриви и си е много подвижно и координирано дете. Малката просто беше малко по-нестабилна на 5, но на 6 месеца вече седеше без опора. Всичко зависи от детето, нали знаеш че няма средно статистическо дете( което да прави всичко както е написано по кногите). Детето само си показва до какъв етап е стигнало и какво ще е следващото му постижение.



Тема Re: Седнал-откога? [re: Flamendialis]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано19.04.04 20:39



Жужи е на 5м 20 дни и аз едвам я удържах до към 5м. Сега вече си я слагам за по малко да поседи, като я придържам. Ортопедът ми каза, че може след 5м и половина.



Тема Re: Седнал-откога?нови [re: maqa]  
Автор V. ()
Публикувано19.04.04 21:44



Аз също започнах спокойно, без притеснения да я слагам да седи от 5,5м. Просто не можех повече да я одържам, както и да я подпирах или държах, тя се извърташе, надигаше, премяташе или се наместваше все седнала. Накрая се ядосах, питах педиатърката и тя ми каза, че "може" без притеснение.



Тема Re: Седнал-откога?нови [re: Flamendialis]  
Автор miravmbd (zaburzana)
Публикувано20.04.04 12:51



Ние, нашия Александер го слагахме да седи в бебешко столче от към 3седмици за по малко постепенно увеличавайки перйода,после към 4м почнахме да го подпираме на възглавници на дивана и от 6м почна да си седи сам,изправен.
Нищо му няма.



Тема Re: Седнал-откога?нови [re: miravmbd]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано20.04.04 13:12



За пореден път се убеждавам,че децата по-издържливи от колкото си мислим.Моят син също рано седна(5м),но сам без възглавници и подобни подпори, но пък на 4месеца ми се вижда твърде смело....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.