Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема НЕ СИ ТОРМОЗЕТЕ ДЕЦАТА !!!нови  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.04.04 09:04



Тези дни бях на Сливен... и що да видя
млада, хубава майка, облечена с чорапогащник на огромни дупки като мрежа за ограда, къса (ама много къса) поличка и леко пролетно якенце разкопчано до пъпа си бута количката....а вътре реве детенце...ама реве с цяло гърло....

гледам аз и що да видя: детенцето облечено с зимно космонавтче, добре завито с олекотено одялце...а на вън едно приятно, макар не твърде слънчево време...идеше ми да я хвана и да я ступам (веднъж скочих да се карам на една приятелка на жена ми за същото)

сигурно като се прибере ще си мисли, че някоя го е урочасала...ще му мие очите с вода през метла (или каквото там се прави) то като се поохлади ще спре да реве....

бебетата ви не могат да се потят! така, че не ги тормозете с излишни дрехи!



Тема Re: НЕ СИ ТОРМОЗЕТЕ ДЕЦАТА !!!нови [re: Topбaлaн]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано16.04.04 09:14



Ще го имам предвид, въпреки че термина ми е за 07.08.
Въпреки че ще е родено в най-голямата жега, май не е за пренебрегване факта, че до този момент(раждането) ще е седяло на мнооого топло в корема на мама

Редактирано от Duci на 16.04.04 09:46.



Тема Re: НЕ СИ ТОРМОЗЕТЕ ДЕЦАТА !!!нови [re: Topбaлaн]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано16.04.04 09:18



хе, че това е класика.
и тъжното е, че жените даже и да кажат (като мен например), че не си навличат децата - го правят.
аз си мисля, че не ги навличам - ама обективно ли е?


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема и какво от това ?нови [re: Duci]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.04.04 09:22



...че е седяло на топло в корема на мама ?
да не мислиш, че му е кеф като стане наоколо 37 градуса...
нашия също е роден посред лято...и не се е случвало да изстине никога...а от друга страна се е изприщтвал много пъти от жега...

между другото пише се "имам предвид" без в, на и други предлози ;-)



Тема аз практикувам таканови [re: userkata]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.04.04 09:24



ако аз съм по тениска - и малкия е по тениска
ако аз съм с яке - и малкия с яке...

лятото, докато беше съвсем малко бебе (месец, два в този период) го разкарвах с количката само по памперс и памучна тениска с къс ръкав...



Тема Re: НЕ СИ ТОРМОЗЕТЕ ДЕЦАТА !!!нови [re: Topбaлaн]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано16.04.04 09:35



хи-хи ми много си прав бе Торбаланчо затова боледуват дечицата щото не са калени по никакъв начин и са изнежени,днес като водих щерката на яслата една баба се изтупала по тънко костюмче а внучето не само с дебело яке ама с шапка шал и ръкавици е верно хладно е ама чак пък толкоз ,уф и как ме изплаши с туй заглавие ....



Тема Re: НЕ СИ ТОРМОЗЕТЕ ДЕЦАТА !!!нови [re: Topбaлaн]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано16.04.04 09:41



Аз така веднъж в парка се облещих - гледам едно бебе, навлечено с блуза, яке, цялото зачервено и естествено плаче, а майката се чуди кво му е. В същото време Ева, видимо по-малка, беше само по боди и памперс...Беше ей такова, пролетно, но много по-топло от сега.
На майките им е много трудно да се ориентират в прехода м/у сезоните...
Аз от това най-много се страхувам сега, когато ще я гледа баба и от понеделник...заканила съм и се, че ще скрия всички по-дебели дрехи на детето...Знаете как се навличат бабите, и все твърдят, че били изстинали.
Казвам и аз, че Ева само малко повече да я облечеш, и започва да се поти страшно, така че да и облича дрехите, които аз оставям, а тя: "А, точно затова трябва вълненко, вълненкото попива потта"



Тема Re: аз практикувам таканови [re: Topбaлaн]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано16.04.04 09:41



Така не е съвсем обективно. Снощи ходихме до магазина - моят мъж по къс ръкав и лятно яке, а мен да ме беше видял как се бях навлякла... пък само като го гледах и ми ставаше още по-студено.
Детето като кой от двамата да облечем



Тема Re: аз практикувам таканови [re: Teди]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано16.04.04 09:46



Същото почнах да пиша и аз. Дума по дума...
Предпочитанията към температурата навън моите и на мъжа ми се различават с около 10 градуса по целзий...

Иначе съм съгласна с Торбалан, че не е хубаво да се навличат децата....



Тема когато излиза с мен - като мен..... [re: Teди]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.04.04 09:45



като ме няма - както го облече майка му...тя и моята половинка зиморничева )) но не прекалява с дрехите и детето ;-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.