Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пак за готовите зеленчукови пюретанови  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано14.04.04 13:38



Аз все пак да попитам слагате ли сухо мляко в готовите безмлечни пюрета.

Аз засега не слагах, защото беба си сучеше за десерт,но сега опитваме да отказваме кърменето на обяд и се чудя. Според педиатърката трябва поне 30 гр мляко в пюрето, но аз си мисля, че много ще се разводни.

Пък и се чудя, защо на Хип, например, едни пюренца са със, а други без мляко. Може би все пак не е толкова задължително да има мляко, нали останалите 5 хранения са млекце ????



Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: gioia]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано14.04.04 13:43



ами по схемата за захранване безмлечните зеленчукови пюрета се дават междухраненията както и плодовите например нямат достатъчно хранителна стойност ако бебче има алергия или просто се страхуваш му давай пюренце без мляко и после да цукне и млекце ,успех



Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: bimba]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано14.04.04 13:56



Хм. Има логика, въпреки че сега го чувам за пръв път. Мислех си, че зеленчуковите заместват основно ядене и толкоз. Иначе беба май си се нахранва и с безмлечните, не огладнява по-рано, а като гледам хранителните стойности на етикета, няма особена разлика между пюренце с мляко и сметана и такова без мляко, примерно... странно ...



Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: gioia]  
Автор Vache ()
Публикувано14.04.04 14:09



В зеленчуковото пюре се добавя адаптирано мляко или кърма. Плодовите се дават между храненията и не ги заместват.
А ти ако слагаш адаптирано мляко защо ще го разреждаш? Аз слагах направо 1 или 2 мерителни лъжички (на око) на 190 гр. пюре
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да има мляко в зеленчуковото пюре. Виж като почнеш месните тогава не се слага мялко, защото и без това има достатъчно белтъчини.



Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: Vache]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано14.04.04 14:14



НЕ Е задъжително да има мляко в зеленчуковото пюре! Недей така да ошашкваш мамите, които не слагат ( и аз в това число). Според педиатърката ни също не е задължително. Не мисля че 1-2 лъжички мляко в пюрето ще го направят кой знае колко по-хранително. Разбира се че може да се слага, но наистина не е задължително - според мен.

Редактирано от marid на 14.04.04 14:16.



Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: marid]  
Автор Vache ()
Публикувано14.04.04 14:25



ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е!!!! Друг е въпроса какво е то... дали кърма или краве адаптирано, или соево, или адаприрано за деца с непоносимост кум белтъка. Бебето е на млечно хранене и не може ей така да му махнеш едно млечно хранене. А 2 мер. лъжички отговарят на 60 мл. мляко, което не е за пренебрегване



Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: Vache]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано14.04.04 14:27



А ако пише, че в самото пюре има сухо мляко тогава слага ли се?
А и ако още кърмиш не може ли вместо сухо мляко да го кърмиш след това по малко- колкото бебчо иска? Ох и аз не мога да се оправям с тези зеленчукови пюрета! Засега й давам на бебка по около 100 гр. пюре и след това я кърмя докато тя се откаже. А лекарката каза да заместя цяло хранене с пюре. Ама какво да я правя тази кърма! Та гърдите веднага ми се издуват и започват да болят щом пропусна едно хранене. Вие какво правехте с кърмата? Казаха ми да не я цедя, че така я стимулирам повече, пък ако не я цедя ме боли гърдата! А лекарката каза да започна да й давам и каши следобяд и да не я кърмя! Аз още не съм почнала с кашата, че аз едно кърмене не мога да заместя та две ли?

Деница-5.12.2003г.


Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: Vache]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано14.04.04 14:29



Не съм съгласна - и моля те недей така гневно, явно имаме различни начини на хранене, но не смятам за правилно да налагам на някой моя "задължително"




Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюретанови [re: irka]  
Автор Vache ()
Публикувано14.04.04 14:34



В тези, в които има няма да слагаш. Откога я захранваш. За около седмица тярбва да стигнеш пълното количество хранене, което е рзлично за възрастта. Може би за вашата е около 130 гр., дано да не бъркам де . Тогава вече е заместено цялото хранене и не даваш повече кърма на това хранене. А всъщност зашо не слагаш кърма в пюрето, а адаптирано мляко?
За кърменето иначе не мога да ти кажа нищо, защото кърмих само до 40 ден



Тема Re: Пак за готовите зеленчукови пюрета [re: marid]  
Автор Vache ()
Публикувано14.04.04 14:37



Аз пък смятам, че това, че някой не слага не означава, че не е задължително




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.