Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Септемврийски мами - част ІІІнови  
Автор Elianna (новак)
Публикувано06.04.04 11:09



Мисля, че е време да започнем и част 3-та от нашата тема.
Лек ден, момичета!!!



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: Elianna]  
Автор Mия (минаващ)
Публикувано06.04.04 11:38



Ели, момичета,
Някоя от вас мина ли вече гинекологичен преглед през 16 седмица, за проверка за разкритие и инфекции.
Аз се ослушвам все още като прасе в пращини
и не съм отишла, макар и да съм в 17 седмица, мисля да ходя в четвъртък.
И друго нещо, не толкова важно, но и все пак - как се обезкосмявате откакто сте бременни. Аз преди ползвах депелатоар, но от известно време, го позарязах, купих си и мисля да го ползвам днес - утре, какво ще кажете дали е опасно и ще навреди ли нещо?



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: Mия]  
Автор Elianna (новак)
Публикувано06.04.04 11:57



Мия, относно този преглед и аз мнооого дълго се ослушвах. Истината е, че всичките ми приятелки, минали вече по този път ми казаха че въобще не са чували за такъв преглед от лекарките си, а аз като отидох в поликлиниката си докторката веднага ме заклещи и каза че няма да ми се размине. Проблемът беше, че аз си имам и друга наблюдаващ лекарка, позната на която вярвам и исках ако се налага наистина този преглед да ми го направи тя , а не непозната от поликлиниката. Затова миналата сряда си го направих прегледа, всичко е наред и тържествено днес занесох документа, удостоверяващ състоянието ми в поликлиниката. Лошото е че там не се бях явявала от 20.01 и много ми се накараха.
А по въпроса за обезкосмяването също щях да попитам...малко съм затруднена. По принцип използвам за краката и подмишниците депилатор, а за триъгълника ходех на кола маска. Пак ще се изчервя като кажа, че не съм си правила тази процедура от средата на февруари защото не знам какъв начин да избера за в бъдеще. Не знам дали кола маската специално на тази част от тялото е много подходяща по време на бременността, въпреки че козметичката ме увери в противното. Не ми се ще и да се бръсна...от дете не съм го правила...сега ли трябва да започна пак? Чудя се за крем-депилатоар, ама нямам опит и не знам какъв точно да избре - по този въпрос хич не ти помогнах, но поне е една тема за размисъл за всички ни



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: Mия]  
Автор galq4 (непознат )
Публикувано06.04.04 12:01



zdraveite
az sam na konsultaciq sled 2 sedmici no neznam dali 6te mi pravqt pregled.ne sa mi kazvali ni6to takova,ama te i bez tova ne si davat zor ta ve4e i az ne si davam.mislq 4e taka e po dobre ot kolkoto samo da hodq po pregledi i da se 6a6kam a tova se otrazqva na bebo.
ina4e az pro4etoh v knigata specialno pi6e 4e tr1bva da se izbqgvat bolezneni metodi na obezkosmqvane ta izpolzvam brasna4.
lako bremeneene!



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: galq4]  
Автор Elianna (новак)
Публикувано06.04.04 12:30



Определено знам, че в много болници и поликлиники не правят такъв преглед на шийката, а само при показания. Но пък ако има нещо обезпокоително е хубаво да се знае от рано, за да може да се реагира (дано не се стига до там, разбира се)
И аз така си мислих за по-болезнените методи, че не са за препоръчване!!!



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: Elianna]  
Автор karina (непознат )
Публикувано06.04.04 12:46



Zdraveite i ot men!

Otnosno onzi pregled i na men hich ne mi se ste, a i predpolagam che purvite ehografski pregledi s vaginalen ehograf bi tryabvalo da sa pokazali i za shiikata dali e nared. Ne znam...

A sto se otnasya do sledeneto na bremennostta, iskam da vi pitam ne e li dostatuchno samo edno napravlenie ot lichnya lekar sa bolnizata, kudeto raboti izbranya ot men lekar, koito si me sledi /zasega v chastnya si priem/. Mislite li, che i v poliklikata, kudeto e lichnata mi doktorka, i tam tryabva da me sledyat?!? Tova me ujasyava...

Inache za obeskosmyabaneto i az dosega polzvah epilator, no veche se brusna, zastoto sum stanala adski chustvitelna, osobeno kojata..


Inache koremcheto mnogo porasna tezi dni i veche dori nai-shirokite dynki ne se sakopchavat... Dnes ste hodya da si tursya nyakakkuv pantalon, haresah si v edin magasin na Frityof Nansen, na ygyla, bliso do sladoledite Feniks. Inache kantara go izbyagvam mnogo staratelno... Naloji se i dosta po-golyam sutien da si zakupya. A za gastichkite ne znam kak ste vie, no tezi za bremenni deto sa pochti do gurdite, sa ugasno grosni i sa sega hodya s tuk-tam razryazani bikini, sama se zalivam ot smyah kato se pogledna v ogledaloto..

Ama kakvo prelestno vreme, nali, zeluvki na vsichki!!!



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: karina]  
Автор katharine (непознат )
Публикувано06.04.04 12:59



Здравейте и от мен!
Аз съм вече в края на 18 г.с и още не съм правила този преглед, но утре съм на лекар /контрола след амниоцентезата/ и ще помоля за него.
Що се отнася до обезкосмяването, аз съм твърдо за кола-маската. Първо, аз ползвам студена кола-маска, така че не боли, и второ, с нарасналия корем е по-лесно някой друг да се бъхти над теб, а не да се свиваш на десет. Е, вярно, имам епилатор и при спешни случаи /извънредни посещения при лекар например/ си го ползвам, но доста се мъча при навеждането и свиването. Освен това, не знам при вас така ли е, но от бременността и килограмите космите ми растат по-бавно и по-малко. Така че сровнително по-рядко си правя кола-маска. Преди я правех на 3 седмици веднъж.
Иначе как се чувствате, момичета?
Имате ли планове за Великден? Весело ли ви е? Как сте на работното място?
Аз се все още не съм казала на работата, чакам резултата от амниоцентезата, за да съм 100 % сигурна, че всичко е наред!



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: karina]  
Автор wiskas (6tastliva)
Публикувано06.04.04 13:10



Здравейте и от мен,моята лекарка също нищо не ми е казала за преглед.Ако ми каже и е наложително ще го направа,но засега не ща да се натискам за това пък и нямам оплаквания.
Карина,би трябвало да те следят само на едно място,няма смисъл на две-и в поликлиниката.Който лекар си избереш да те следи-при този,но мисля.Аз например съм си избрала гениколог в поликлиниката и си хода там.

За обезкосмяването и аз зарязах нещо епилатора и карам със самобръсначка. нещо напоследък ме мързи с епилатора-бавно е и ми е досадно.
Аз имам от тези високите бекини,те по скоро са малко като боксерки,лесно свикнах,защото са много леки,тънки и ластика не се усеща изобщо.Ама ще ги носа сигурно още месец,два най-много-като порасне повече корема пак ще си мина на ниските боксерки и бекини.



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: katharine]  
Автор Elianna (новак)
Публикувано06.04.04 13:13



Аз също най-много уважавам колата-маска и там където ходя е студена и не ме боли, но все пак питането ми беше за такова чувствително място като триъгълника не е ли противопоказано използването на такъв метод!?! Иначе и на мен ми е най-удобно някой друг да извършва тази манипулация вместо мен.
А що се отнася до работното място - все още добре ми понася, лошото е че някъде към 15-15.30 почва да ме хваща саклета и да се чудя къде да си сложа краката, но при всички случаи не бих издържала да си стоя вкъщи. Аз лично казах в офиса още на другия ден, след като разбрах, че съм бременна. Така че поне този товар ми е паднал от раменете.


Редактирано от Elianna на 06.04.04 13:17.



Тема Re: Септемврийски мами - част ІІІнови [re: wiskas]  
Автор galq4 (непознат )
Публикувано06.04.04 13:24



az si nosq mnogo plitki pragki,udobni sa mi i mislq tqh da si gi nosq dokato moge.
ina4e ne hodq na rabota ot samoto na4alo(predi bqh mnogo zle) i si mi e mnogo dobre.kazah v rabotata ot samoto na4alo i sega hpdq da gi vogdam ot vreme na vreme




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.