Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Акане при кърмачетанови  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано12.04.04 12:07



Мили момичета!
В една друга тема прочетох мнения, че за кърмачетата било нормално да акат веднъж седмично. Това много ме изплаши, защото моята Ивета ака на всяко хранене! Така си е от родилния дом още. Там ме увериха, че е нормално, моята педиатърка също каза, че е нормално. И сега съм в шок - кажете, кое е вярното? Как бяха или пък са вашите естествено хранени бебета?
Ивета е на 40 дни.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Акане при кърмачетанови [re: Kлep]  
Автор Flash_ ()
Публикувано12.04.04 12:24



Моето естествено хранено бебе акаше съвсем в началото толкова пъти, колкото ядеше. Също като твоето...
После/не питай точно колко после:-))/ почна да разрежда, но си акаше поне по 2 пъти на ден...
От както се е родила не е пропускала ден без да се изходи по голяма нужда, има си режим, също като мен!
Махай този шок от себе си и нацелувай измитото дупе!

Редактирано от Flash_ на 12.04.04 12:26.



Тема Re: Акане при кърмачетанови [re: Kлep]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано12.04.04 12:53



Хи хи! Какви "ароматни" притеснения Всъщност вярното е, че при бебетата, които са само на кърма са възможни вариации и в двете крайности - както на всяко ядене, така и веднъж на седмица.

Мартин отначало беше по същия начин - акаше на всяко кърмене. После с малко отклонения при въвеждането на храните се регулира 1 дневно, ако е преял - 2 пъти.



Тема Re: Акане при кърмачетанови [re: Kлep]  
Автор saskia ()
Публикувано12.04.04 13:38



Ех, не се притеснявай , аз и в другата тема ти писах, че е нормално и след всяко хранене и по веднъж на седмица. Емо и той по принцип си ходи поне по 1 път на ден (ако имам късмет ), най-често по 2-3 пъти.



Тема Re: Акане при кърмачетанови [re: Kлep]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано12.04.04 16:51



Анна продължава да ака по 5-6 пъти на ден, както си е било от раждането й досега (отбих я преди 2 седмици). Абсолютно е нормално и никога не съм се притеснявала (е, малко е досадно час по час да сменяш памперси, но далеч по-добре, отколкото да се притесняваш защо детето не произвежда аки). Също не се тревожи, ако консистенцията е рядка - според Спок може да бъде като крем-супа.



Тема Re: Акане при кърмачетанови [re: Kлep]  
Автор Vache ()
Публикувано12.04.04 17:26



Според мен, пък, никак не е нормално да акат един път на седмица .
Ивета си ходи съвсем както трябва, важно е да следиш цвета на акото. Трябва да е жълто и с нещо като ядчици вътре. Това е нормално за кърмачетата. Следи да не стане акото зелено, като разбира се не се взирай много много, дето се вика... Също така имай предвид, че зеленото ако не е признак само на настинка. По-скоро, означава, че детето има диария (причината може и да е настинка). Александра беше така целия първи месец и тогава се установи, че има непоносимост към лактазата.



Тема Re: Акане при кърмачетанови [re: Kлep]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано12.04.04 18:03



не си чела внимателно, ако простиш репликата - нормално е и да не ака често и да ака често

там успокоявахме майче, което си мислеше, че детенцето е със запек и му бъркаше в дупето с разни неща, ама никъде никоя не е писала, че само веднъж седмично е нормално да акат - Вили акаше веднъж на ден, после веднъж на седмица за около месец, после пак веднъж на ден - досега...

май няма за какво да се тревожиш докато е само на кърма, ама някъде четох, че й даваш вода, ако слагаш захар във водата, може и да стане я запек, я друго

зелени могат да станат изпражненията и ако си яла някаква по-специфична храна

само внимавай със съветите на педиатърката относно захранването, някои се отнасят доста лековато към алергиите, дано вашата не е такава

наддава ли бебето или още не сте се мерили?

Какими намерениями вымощена дорога в рай?


Тема Re: Акане при кърмачетанови [re: Kлep]  
Автор irina ()
Публикувано12.04.04 21:21



И Павчета беше така до 3-месечен. После изведнъж разреди до 1-2 пъти дневно. И досега си е така.



Тема ами и двете неща са нормални [re: Kлep]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано12.04.04 22:09



моят Ники до 3-тия месец акаше по 10-12 пъти в денонощието.
4ти месец по 2-3 пъти на ден
а сега когато е на 8 месеца и е изцяло на кърма, ака само веднъж на 5-6 дни без да има запек.

така че успокой се



Тема Re: Акане при кърмачета [re: Kлep]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано12.04.04 22:35



в началото е нормално да ака след всяко хранене. акането веднъж седмично е проблем. представи си няколко дена детенце да не си изпразни корема, за възрастен човек е мъка, а за малкото... та не се шашкай:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.