Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Stol4e za kola i kengyro - ot koga?нови  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано13.04.04 10:20



Nie sme po4ti na dva meseca, slagam go za malko v stol4eto no mislia 4e my e adski neydobno.4ydia se koga mogat da se polzvat spokoino,bez da ima risk za yvregdane na gryb4eto?

There is no full hapiness...


Тема Re: Stol4e za kola i kengyro - ot koga?нови [re: magnoliamm]  
Автор the sugar (monkey)
Публикувано13.04.04 10:36



Аз съм мама отскоро, така че не съм много копетентна, но мисля че някъде четох че когато започне само да сяда, тогава ще е най-удачно да го слагаш в столчето, а за кенгурото мисля че може от първият ден, стига да е с твърдо гръбче, за да го придържа. Ние също имаме, но още не сме го ползвали.



Тема Re: Stol4e za kola i kengyro - ot koga?нови [re: magnoliamm]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано13.04.04 10:43



В столчето за кола го слагахме почти от самото начало, за по малко, но с подпъхната пеленка под кръста. Като стане на ок 3 месеца може спокойно да го слагаш под наклон. На Мартин кошчето му беше много удобно и до скоро се и хранехме в него, но вече му отесня. За кенгурото - вече можеш съвсем спокойно да го слагаш


P.S. пиши на кирилица, моля те, по-лесно се чете, пък и повече мнения ще събираш



Тема Kirilica:-( [re: marid]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано13.04.04 11:18



Ox, za goliamo moe sugalenie niamam kirilica na klaviaturata...I na men ne mi e nikak priatno,no e mnogo trydno da pisha naizyst - ne pomnia mestata na vsi4ki bukvi, a i stava adski bavno....Taka,4e shte me izvinite, no za sega shte pisha na latinica.....

There is no full hapiness...


Тема Е как от кога...?нови [re: magnoliamm]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано13.04.04 11:40



На столчето за кола си пише - от 0 до... еди кога си.

Т.е. ако е подходящото столчето от самото раждане се слага бебо в него. Дори не би следвало да ви пуснат да си тръгнете от родилния дом, ако колата ви няма такова. Столчетата са така направени, че да не увреждат гърба.



Тема Re: Kirilica:-(нови [re: magnoliamm]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано13.04.04 11:43



А нямаш ли фонетична - така ще си пишеш пак същото, но буквите ще са ти кирилски.



Тема Re: Stol4e za kola i kengyro - ot koga?нови [re: magnoliamm]  
Автор Honda (ентусиаст)
Публикувано13.04.04 12:13



Столчето за кола може да почне да се ползва от новородено. Тук без него дори не изписват от родилния дом. В къщи обаче мисля, че повече от два часа не е желателно да го държиш детето в него. Има за тази цел шезлонги, които са направени за по-дълго стоене. А кенгуро също можеш да почнеш да ползваш от новородено, стига да си вземеш верния модел. Тоест да има подпора за главичката.



Тема Re: Kirilica:-(нови [re: marid]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано13.04.04 12:36



a kak prevklu4va6 na foneti4na, 4e az imam i edin den bez da iskam ne6to napravih i vklu4ih i sega ne znaq kak pak da q vklu4a:((



Тема Re: Stol4e za kola i kengyro - ot koga?нови [re: magnoliamm]  
Автор Biba ()
Публикувано13.04.04 12:41



Май се повтарям, но и аз да кажа че столчето за кола 0+ (от 0 до 9 месеца) се ползва от първият ден, тук също не изписват бебето от родилният дом без него, а и аз не бих транспортирала детето си без такова все пак става въпрос за сигурността му, а тя ми е най-важна (отделно че тука глобичките са доста солени ако не се ползва столче за подходящата възраст). Разбира се не бива да се прекалява със седенето в него особено през първият месец, а да се използва наистина само по предназначение, т.е. пътуване с кола. Четох някъде че дългото седене в него затруднявало дишането при най-малките (които не могат още да си вдигат главичката) защото се притискали дробчетата.
Кенгурото: различните видове се използват от различна възраст, най-добре виж описанието на това което смяташ да ползваш. Аз имам на Baby Bjorn и то е от 3500 гр или 53 см (почти от самото начало), виждала съм и такива, на които пише от 3 месеца.


Lea 08.01.2004

Тема Mnogo iasnoнови [re: lsa27]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано13.04.04 12:49



Abe to iasno 4e si pishe, moga da 4eta, a i nasheto stol4e e mnogo xybavo. Vuprosut e , 4e mi se stryva 4e na mal4o my e mnogo neydobno, stoi edin takuv izkriven.
A otnosno transpo4tiraneto v kolata, az si izpolzvam port-bebe i mi e mnogo ydobno - putyvame si s nego, bebo si spi i taka.

There is no full hapiness...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.