Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Мами и бебоци за октомври и ноември!  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано12.04.04 09:03



Отново се налага да отваряме нова тема.
Аз ви пиша за да похваля мойто малко слънчице. Ники каза МАМА!!!!!!! Толкова съм щастлива. Давам си сметка, че все още е неосъзнато и едва ли скоро ще я повтори, но въпреки това съм на седмото небе.
Сега да ви разкажа как стана. Беше се разплакал преди заспиване и аз го гушнах да го успокоя. И вече беше започнал да се успокоява и каза ясно и отчетливо мама. Толкова хубаво го каза, че мойта реакция беше: "Кажи миличък" и в следващия момент замръзнах като осъзнах какво е казъл. Ако нашия тати небеше в стаята щях да помисля, че съм си въобразила. Но и тати го чу и беше шолкиран колко хубаво го каза като, че на ден по десет пъти я казва тази думичка.
Е похвалих ви се.
Целуваме всички мами и бебковци с Ники.



Тема Bravo:)нови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано12.04.04 19:42



Честито Възкресение Христово! нека Бог да пази нас и децата ни!
Браво на Ники - Рали, сигурно чувството е невероятно! Дано скоро всички се наслаждаваме на сладките МАМА!:)
Кога започват осъзнато да казват мама?
Аз също мога да похваля моето слънце- бяхме за 3 дни в провинцията и Мишо беше най-доброто дете- дори по-добро отколкото в София:) Но с ръцете само в устата, изяде си ги:)
Май започват зъбите-въпреки че засега имаме от признаците само киселото вечер и си гризкаме пръстите, без много лиги... незнам.. но мисля да му взема Дентанокс ..или Калгел.. Вие от какво сте по-доволни?
Мерките ни са малко нисички- 64 и 6 800 на 5 месеца...Хммм, дано да дръпне 4е иначе няма да имаме голям избор с момичетата:)))
Пишете как изкарахте празниците:) Аз преядох и почвам диета, ако някой знае някоя при която все пак се яде-нека ми я каже:) Но трябва да има и нещо засищащо защото я почваме двамата с тати:)
Благодаря и целувки на ангелчетата!!!!!!!!



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано13.04.04 07:43



Ех, че хубаво... Браво на малкия слънчо, че е стоплил сърцето ти! Да го напрегръщаш и нацелуваш това прекрасно, чаровно момченце. Дано винаги те дарява с умивки, с мили думи и да носи радост в живота ти.

Вики 04/10/03

Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: klamerche]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано13.04.04 11:15



Страхотно! Поздравления!
Алекс казва "мама", но на срички някак и... абе не се брои според мен .
Със сигурност обаче каза преди два дни "куку".
Честно казано аз не се старая въобще да му повтарям мама- просто забравям.

Днес сме на консултация. Стескайте палци да сме добре.

До скоро!



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано13.04.04 13:07



Браво на Ники! Да ви е жив и здрав и все така да ви радва!
А за повтарянатено вообще не се съмнявай - съвсем скоро ще чуваш тази думичка по много пъти на ден
Поздрави и целувки от нас с Таня



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано13.04.04 13:31



Xristos vazkresi!!!
4estita pyrva mama i na rali!!! nie li posledni 6te kajem ne6to. sophia nikakvi priznazi ne dava da kaje mama skoro:) ama da e jiva i zdrava, mama ima tyrpenie:))
sega da vi kaja az kakvo napravih. namerih tuk istinski biologi4en magazin i kupih malko ne6ta ot nego da se opitvam da pravq sama pure. zna4i kupih kartof, morkof, brokoli, 4erveno cveklo, praz luk i mai tova. sno6ti svarih vsi4ko tova na para, predi tova gi narqzah na malki par4enca vsi4ki zelen4uci, ne znam dali e pravilno i sled kato gi svarih gi pasirah i slojih malko maslo. pasiraha se mnogo hubavo, nqma nikakva razlika ot gotovite pureta. naslagah gi v burkan4eta i sega sa v hladilnika. sophia toku 6to izqde polovin takova moe bu4kan4e smeseno s polovin gotovo da stane po-plavno prehoda uj i si go hapna pьo4ti cqloto bez priznaci 4e ne i haresva. ta vyprosite sa mi slednite, pravilno li go pravq, kolko vreme moga da syhranq sega burkan4etata v hladilnika ili da gi prehvyrlqm vyv frizera ili da gi steriliziram i kak se sterilizira. vie maslo li sy6to slagate i po kolko? i naprimer kogato nqma presni zelen4uci zamrazeni li slagate? i kato pravite puretata kolko dni moje da qde tova pure, trqbva li da se smenq i raznoobrazqva s drugo. kato meso o6te neqdem, eventualno v 6-ti mesec kato vleze 6te i go vkaram v menuto.
i poneje kupih i malko plodove plodovo pure moga li sama da napravq. az si mislq po sy6tiq na4un kato zelen4ukovoto. imam qbylki, kru6i i banani. za plodovete kakva ideq imate? za toq kisel ne moga da namerq 4arevi4no ni6este, az ne sym i tyrsila de, 6tot si mislq 4e 6te ima gluten, no pyk kupih orizova ka6a.
i da pohvalq sophia 4e be6e na praznicite edno mnogo dobro detence:)) za spokoistvie i radost na mami i tati:))
celuvki na sladkite malki bebo4kovci ot nas dve4kite



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано14.04.04 12:39



Здравейте!
По празниците бяхме на гости при свекърва ми и Таня беше просто за пример - вообще не се криви и си спинка по цяла нощ! Много исках да я закараме на разходка на гребната в Пловдив, но това време беше ужасно - ту пекне, ту се скрие слънцето
Иначе таня много говори - мама, кака, тата, баба, не, да и още куп такива подобни Много е сладка сутрин като се събуди и започва МА-МА Умирам от кеф
Смятах да почвам попорката сутрин, но нещо не мога да се наканя. Днес мисля да и сложа изкиснато сиренце в зеленчуковото пюре
А вашите бебоци пият ли вода? Таня вообще не иска - редовно я пробвам, но - не. Дали защото още е на кърма? А давате ли заешко месце? Мъжът ми и е купил пюре със заешко и се чудя дали утре да и го дам? А риба от кога се включва?
Поздрави и целувки от нас!



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: Jmuche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано14.04.04 19:20



Здравейте!! Ние включихме рибата в менюто на Макс и много му се услади!. Аз вече написах нова тема за това, но Макс днес 2 пъти го сложих на гърне и 1-ия път се изака, а 2-ия се изпиша и когато гърнето започна да пее, беше адски доволен!!!! Много съм горда и щастлива от този факт!!!!! А вашите слагате ли ги или вече са се научили? Целувкииииии



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано14.04.04 20:44



Хей, здравейте!

От цяла вечност не съм писала, ама с това хубаво време, почти не се прибираме и само попрочитам по нещо.
Вчера бяхме на консултация и сме си наддали добре, Жужи вече е 8 килца, сериозна работа. Ама бедното ми гръбче си го знаеше, понеже от около седмица - две се разхождаме предимно в кенгуру. Не мога да я удържа в количката (още сме с кош). Не ще и не ще в хоризонтално или леко повдигнато положение, а за седналото още ни е малко рано. ПО-рано от 6м не смея да я слагам седнала. Иначе това и е най-големят кеф - да и помагам да седи.
Със захранването сме май най- назад от всички ви. Мъчим се да заместим обедното кърмене. Даже ми е малко носталгия, да си призная. Все едно я лишавам от нещо хубаво ...
Хайде, това е от нас засега! Пък през май да вземем да заформим една среща, да сравним бузаните не само виртуално:)



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: gioia]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано14.04.04 21:21



здравейте и от нас.Майчета, как се справяте с кипящите от енергия бебоци???Аз съм направо като пребитаи имам мускулна треска на ръцете.От 3-4дена направо не мога да си позная детенцето-като шило е станал и нищо не му задържа интереса повече от 10-15мин.После започва едно местене от едно място на друго докато намеря място което да му е сравнително интересно и така цял ден.Днес и аз пробвах с гърнето.Сутринта за малко го изтървах(тъкмо пълнеше памперса като го смъквах),а втория път просто нямах сили да го смъкна от бънджито и да го метна на гърнето.Нищо утре ще продължавам с нови силиЦелувки на всички.



Тема за гърнето..нови [re: marinna]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано14.04.04 22:19



Извинявай, аз май нещо не съм в час
Вие колко сте големи, че сядате на гърне вече?
Просто съм чела че преди годинка и половина нямало смисъл да се слага детето на гърне... Не че имам мнение по въпроса.. Ти ме накара да се замисля...



Тема Re: за гърнето..нови [re: _OZZY_]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано15.04.04 08:52



Според мен пък година и половина е прекалено късно за да започне едно дете да се слага на гърне,но това естествено си решава всяка майка.Аз също започнах с опитите си да приуча Данчо към гърне.Надявам се скоро и аз да се похваля че ходим в гърнето



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: pepta]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано15.04.04 10:25



Здравейте,
Искам да ви питам вашите бебоци могат ли да седят сами, че ги слагате на гърнето вече? Таня много се клатушка и не мога да си представя да успее да се задържи сама още.



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: Jmuche]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано15.04.04 10:40



Нашето гърне е с облегалка,но аз все пак си го държа под мишничките,че иначе се килва на някъде



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: pepta]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано15.04.04 10:48



Е, значи отивам за гърне!



Тема МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Jmuche]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 11:31



От известно време кърмата ми рязко намаля. Вече размразявам запасите от фризера (слава богу, че съм замразявала). Това много ме учуди, защото доскоро имах много кърма. Положих грижи- ядки, чай от коприва, повече мляко, лук и т.н. Но нищо не помогна!
И изведнъж- вчера се появи цикълът ми!!! Много се шашнах!
От снощи се опитвам да намеря нещо в архива по темата за цикъл и кърмене, но компютърът ми е много задръстен и блокира . Пробвах няколко пъти и не успях.
Има ли някоя от вас спомен за тази тема и какъв съвет можете да ми дадете?


Благодаря ви,
Дани



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Flamendialis]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано15.04.04 13:43



Аз съм от декемврийките, ама попрочитам вашите теми, понеже сме само на месец след вас :) Отговарям ти за кърменето, понеже четях внимателно темите за кърменето изобщо и за цикъла по време на кърмене. Изводът, който си бях направила от тях е, че цикълът идва обикновено (не че няма изключения) когато кърменията се поразредят и се появят по-големи интервали между 2 кърмения. Ако твоето детенце вече не суче нощем, нормално е да се появи и цикъл. Също доста майчета споделяха, че по време на цикъл кърмата им намалява, затова не се плаши от това. Хубаво е, че си замразявала, но прибягвай към замразените дози по-рядко, а давай на бебчо да суче по-често и така ще се нормализира отново лактацията. Въобще и не си мисли, че ще се отбивате, това е нормален период :)
Може и други мами да споделят опит по въпроса, щото аз за сега само теория изложих :)
Успех!



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Andrea$]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 19:23



Благодаря ти!

Стискай ми палци!



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: ralichka]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 19:46



Досега четох в един от форумите на бг-мамма за захранването. Оказа се, че това, което правя е абсолютно погрешно.
1. Давам пюрета, които, нищо че пише, че са от 3-4-месечна възраст, не са подходящи за кърмачета. Особено царевица, броколи, грах, банани и т.н..
2. Кашите (готовите) съдържат захар, сол и други неподходящи, вредни вещества; Честно казано аз не знам какво да правя- не умея сама да приготвям, а и нямам достатъчно време.
3. Захранването трябвало да започне с каши, после с пюрета. При нас е обратното.
4. Давам готови пюрета, а не трябва да се дават готови пюрета, защото те съдържали и захар, и сол, и др.добавки (не им запомних имената), въпреки, че на опаковката пише друго.

Моля, кажете ми за вашето дневно меню, какви пюрета давате, сами ли приготвяте всичко и как точно?



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано15.04.04 20:02



Здравей,
Нашата педиатърка ни препоръча да давам готови пюрета до навършване на 8 месечна възраст понеже са направени от биологично чисти продукти и са съобразени с всички изисквания на бебчетата.
И ние първо се захранихме с пюре, а после с каша - според мен няма значение как ще се започне - важното е да става постепенно и да не се въвеждат наведнъж повече от една нова храна.
А и в интерес на истината няколко пъти пробвам да дам на Таня пюре приготвено от мен и тя не го иска
Аз давам през ден зеленчуково, през ден месно - пуйка, пиле и телешко сме пробвали досега. Следобед каша или полдово пюре. От днес започнах и с попара - много странни физиономиики правеше Таня
Това е от мен!
Поздрави!



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано15.04.04 20:12



Ама въобще не се шашкай!!!
Много правилно си захранваш. Според мен, ако имаш притеснения, най-добре говори с педиатърката си. Защото ако вярваш на всичко написано, никога няма да се захраните, теориите са различни, направо противоположни бих казала,така че избираш си и действаш.
Ако искаш мога да ти напиша подробно как сме се захранвали ние. Ама ще е по-късно, че сега ще се къпем.

Много целувки на малък сладък Алекс



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Jmuche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано15.04.04 20:20



Здравейте мамчета.
За кърменето Дани мога да ти кажа, че аз си имах мезинс през периода на кърменето. Дано да успееш да си увеличиш кърмата, стискам ти палци.
А за захранването ние започнахме така - картофено пюре за начало и постепенно вкарах други зеленчуци. Задължително едно по едно се вкарват новите неща, не наведнъж. Аз си му правя зеленчуковото, но му давам и готови от време на време. Не слагам сол и захар и гледам в готовите също да ги няма. Овкусявам ги само с една лъжичка сухо мляко. Плодовите му ги давам готови на Хип и Нестле. Тях ги давам като отделно ядене не като десерт, следобяд.
А за палавостта на бебоците явно е нещо всеобщо трудно.
Непрестанно му сменям обстановката и играчките и вниманието му се задържа за не повече от 10мин. Немога да го задържа по гръб дори и след ядене и всичко повръща, а навън само в количката е наистина ад. Щом го прибера и подивява. То са писъци въртене, крещене....
Целувки на всички бебоци.



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано15.04.04 20:41



O, не знам, толкова е объркващо. Явно просто трябва да си избереш една теория и да я следваш без да се шашкаш.
И аз започнах с готови зеленчукови (изгубих си час и половина за едно приготвено от мен и тя накрая опищя къщата) Реших,че не си заслужава, вместо да си игераем, или да сме навън, пък и Лиляна Трифонова в Хранене на бебето препоръчва готовите пюрета поне до 7-8м ( по-фино смлени са, с повече запазени витамини и т.н.)
В тези на Хипп няма добавки на захар, сол... супер са си според мен. Ганчев, наистина ми се сториха отврат. Плодовите, може би по-стават, ама вече му нямам доверие.
А изобщо не разбирам защо пък да не се дават царевица, грах, банани...., че то какво остава? Само картоф и морков ... нали трябва разнообразие ...

А за кърмата, и аз имам разни периоди, в които рязко ми намалява и е голяма паника. Наливам се с чая на Хипп за лактация. Но въпреки, че отскоро и обедното кърмене ми отпадна, мензис не ми е дошъл.



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Flamendialis]  
Автор миз (боса под дъжда)
Публикувано15.04.04 20:46



случва се често кърмата да намалява по време на цикъл, много майки са го споделяли, аз съм една от тях
на мен цикълът ми се възстанови осем и половина месеца след като родих, вече кърмех доста по-малко и даниел ядеше почти всичко, та не оставаше гладен, но определено ми правеше впечатление, че кърмата ми е значително по-малко от обикновено. неприятното е, че по какъвто и начин да се опитвах да я увелича, не помагаше. но след края на цикъла нещата си се възстановяваха. важното е да не се плашиш и да не започниш да дохранваш с формула. хубаво е, че имаш замразена кърма, когато нещата се нормализират, опитай се да възстановиш запасите за следващия път. а много е възможно също докато кърмиш често, цикълът ти да не е редовен и да не се налага да прибягваш до запасите всеки месец :)
успех!



Тема Re: за гърнето..нови [re: _OZZY_]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано15.04.04 21:00



Ами аз на 7м и половина съм си била само на гърне. Все пак преди 25год. с ония ми ти пелени, сменяй, пери, глади... нямало е начин. Та, мисълта ми е, че смисъл има, ама сега с памперсите сме си разглезенки и си отлаааагаме, отлаагаме ...



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: _OZZY_]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 21:04



Привет, Ози, целувки на малката Рая!

Ще се радвам да ми пишеш как е при вас когато имаш време



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: gioia]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 21:12



Сега четох още по-внимателно етикета на Хипп (ябълковот пюре) и там, в табличката с хранителните стойности пише: "13 гр.захар (от тях собствена -9 гр)". Това не означава ли, че са добавили допълнително?

Не искам да се вманиачавам, но си откакто съм майка тази отговорност на моменти чак ми е непосилна- здравето на едно човешко същество (на твоята плът и кръв) да зависи от мен.
Уфф, извинете ме- явно вече изкуквам от стоенето в къщи. Мъжът ми в такива моменти така ми казва и Алекс, явно, чувайки го, каза първата си дума :"ку-ку"



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано15.04.04 21:40



VSI4KI ZNAIAT 4E SOL NE SE DAWA DO 6 MES.,NO AZ SAM 100% UBEDENA 4E W GOTOWITE NA GAN4EW SPECIALNO IMA SOL.AKO NE WIARWATE PRIGOTWETE DOMA6NO BEZ SOL I OPITAITE.SAMI 6TE SE UBEDITE 4E GOTOWOTO E OWKUSENO,NO DENI ZA NI6TO NA SWETA NE ISKA MOITO BEZSOLNO I BEZWKUSNO PURE,ZATOWA KUPUWAM.A ZA ZAHARTA NE SE PRITESNIAWAM IMAT NUJDA OT MALKO ENERGIIKA.



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано15.04.04 22:32



Незнам дали, защото Ники си е ящен или, защото започнах от началото да му правя зеленчуковото пюре, но той не протестира, че е безвкусно. Напротив, папка си го с апетит. понякога дори не слагам сухо мляко и той пак си го яде. Имаше един период, когато започнахме плодовите и той започна да се чумери на зеленчуковото, но аз реших този проблем като му добавях по малко плодово и той го хапваше. После постепенно му го спрях. Забелязала съм дори, че готовите зеленчукови не ги папка с голям ищях.
На мама са по-вкусни явно, защото в съставките слагам и много желание и капчица любов.



Тема ето и нашия скромен опит:)нови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано16.04.04 19:31



Здравейте майчета,
Дани, и нашите зеленчукови пюрета са домашно производство-отнемат ми 30 мин. % минути белене на картоф и измиване на моркова(другите зеленчуци са замразени) режа ги за 3 мин, на филийки, слагам ги като заври водата и след 15 мин вадя, пасирам, с водата от варенето разбърквам 1 мер. лъж. адаптирано мляко за сладост и готово- прибираме се 30 мин преди да яде и съм много доволна- папка си го без роптане:) И аз като Рали съм ЗА домашните зеленчукови, а плодовите ги купуваме защото наистина разнообразието е голямо:)
Успех и не се притеснявай за кърмата-приеми го като временно явление:)
Цунки и чакаме снимка на Алекс:)



Тема Помощ-рев от зъбинови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано16.04.04 19:37



Майчета , кажете ми моля за някакво спасение от жестоката истерия на Мишо, май ще имаме зъби, но наистина е страшно-почва да се дере в 19 и спира чак към 21...нито гуш, нито Дентинокс, нищо... Дадох му вчера Панадол и той се успокои..но колко често мога да му го давам-1 месец всяка вечер??!!! Много е усмихнат и весел и както си играем изведнъж започва... Милото-чак ще се удави от слюнка и рев. Моля ви кажете какво да правя за да го облекча.
Знам че доста от вас са го минали този период и ще съм им много благодарна ако ме посъветват!
Целувки на сладурите в този прекрасен и слънчев ден!



Тема Re: Помощ-рев от зъбинови [re: mari_77]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано17.04.04 15:02



Сигурно си пробвала със студените гризалки, но просто и аз не се сещам какво друго може да помогне Все пак можеш да опиташ с Калгел, щом Дентинокс не помага при вас.
Успех и дано по-бързо да избият малките зъбенца



Тема Re: Помощ-рев от зъбинови [re: Jmuche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано17.04.04 20:13



Незнам дали са зъби при нас, но миналата нощ беше ад. Той и без друго не спи спокойно, но вече беше нещо страшно, а зъби няма. Ако все пак са зъби дано по-скоро избият, че вече полудявам. А днес е като ангелче, не съм му чула гласа.
Поздрави и целувки от нас.



Тема Първата попара!нови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано18.04.04 11:27



Здравейте майчета! Макс днес изяде първата си попара и искам да ви се похваля, че мнооооого му хареса!!! След като го нахраних, го сложих в шезлонга му и след 2-3 мин, започна да издава звуци като а-а-а-а-а и тъй като съм забелязала, че когато е наакан прави това го взех и тръгнах да го мия. Но видях,че памперса е чист и го сложих в гърнето. След малко се чу как си свърши работата и се изпиша- беше много доволен от себе си!. По въпроса за зъбите- 2 поредни нощи се буди, страшен рев, като го взема- спира и се вкопчва в мен.....заспива, аз го оставям в леглото му и след малко почва пак........накрая, в 5,30 го нахраних и се успокои. Не знам дали е бил гладен или зъбите го мъчат, но така не е плакал никога....Кажете и вие как сте! Ядете ли попарка? Целувки на всички бебоци!!



Тема Re: Първата попара!нови [re: marinna]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано18.04.04 11:58



Здравейте,
Браво на Макс - и попарка хапва и на гърнето ходи вече!
Аз започнах да давам на Таня попарка преди 4 дни - първият път обаче не и я пасирах, а само я намачках с вилица - тя се чудеше какво става - изсмука течността от сухарчето и другото го изплю и сега и я пасирам и тя си я папака с голям кеф. Още я докърмвам след попарата, но след няколко дни ще минаваме само на нея
А за гърнето - още не сме се пробвали, но Таня много се кандилка още и ще поизчакам. А иначе вчера като тръгнах да и сменям памперса тя вика "Акииии" и наистина имаше аки Сега остава да се научи да го казва преди самото аки и вече ще сме готови за гърнето!
Ами това е от нас! поздрави и целувки на всички!




Тема Re: Първата попара!нови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.04.04 13:31



Я разкрийте тайната - как правите попарата? Знам, че се слага сирене, масло, сухар и вода, но каква точно е технологията - не знам? Сигурно не е голяма философия, но вие като по-опитни, давайте съвети, че и ние трябва да я почваме?! Моята именничка вчера каза тата и направи татко си най-щастливия човек на земята. Освен това вече малката приказливка знае да казва баба и дядя, да, не, га и др. такива срички, но за мама и наченки дори няма Крачетата й постоянно са в устата или дупето й е вирнато нагоре, по гръб почти не стои. Минахме на млякото Милумил, но не съм много доволна от разстворимостта му, но мирисът му е страхотен в сравнение с горчилката НАН ХА което пиеше досега. Друга мама дава ли от млеката на Милупа? Искам да ви питам и друго - на кой номер памперси сте и какви марки памперси ползвате? Вики до сега я караше само на Памперс 3 номер, но сега минах на Хъджис 3 (4-9кг) и съм много доволна. Сърдечни поздрави и целувки за малките сладури и сладуранки.

Вики 04/10/03

Тема Re: Първата попара!нови [re: klamerche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано18.04.04 13:39



Здравей klamerche! Аз правя на Макс попарата така: 2 сухара, малко масълце, една равна лъжичка захар, малко сиренце. Заливам всичко това с липов чай и хубаво разбърквам да няма едри хапки, макар че всичко омеква и е чудесно!!! Ние сме на Памперс 4 7-18кг., от доста време сме на тях и нямам намерение да ги сменям! Целуни Вики от нас!



Тема Re: Първата попара!нови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано18.04.04 14:29



Здрасти,
Аз попарата я правя така:
Натрошавам 2 сухарчета, слагам малко сиренце и след това заливам с горещ чай /ползвам на Хип и той е подсладен/. Захлупвам с една чинийка да се запари. След това слагам масълце колкото грахче и намачквам с вилица - после с пасатора малко и е готово



Тема Re: Първата попара!нови [re: Jmuche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано18.04.04 15:46



Здравейте.
А от кога се започват тези попарки?
За спането нощем вече съм отчаяна. От две нощи е нещо страшно и ще го водя на хомеопат. То са едни истерии, крещи, пищи, ужас. Дайте съвет. Какво ли не пробвах и ще пробвам всичко само и само да ми се успокои нощем детенцето, че и то се мъчи много.
Нещо поизгря слънчице и може да излезнем. Хайде и цункайте си бебоците.



Тема Re: Първата попара!нови [re: ralichka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.04.04 16:28



Благодаря ви момичета за рецептите Скоро и Вики ще пробва попара и ще пиша дали я харесва, че ми е малко злояда, въпреки че наддава добре. В четвъртък бяхме на консултация и кантара удари 8 кг, а сантиметрите не са мръднали - все са си 70. А за памперсите питам от чисто любопитство. И аз съм много доволна от Памперс, но трети номер взе да ни утеснява и отидох да купувам четворка... В магазина продавача ме убеди да пробвам Хъджис, които уговорил на по-добра цена, а памперса е наистина страхотен. Така пак си останахме на тройка, но сменихме марката (временно поне докато ни утеснеят и те) :)
А на теб ralichka не знам какво да кажа ... . Горкичкия малак слънчо, явно зъбките наистина много го мъчат. Дано намерите някакво решение и облекчение, че е много мъчително и за вас и за него. Душичка мамина, да го нацелуваш от мен. Чувала съм единствено за хомеопатичното Хамомила, която облекчавала болежките от зъбки, но каква цифра точно, не помня. Ако можеш потърси в архива, сигурна съм че имаше подобна тема преди известно време. Ако искаш ще ти дам ICQ - то на д-р Костова, която е най-добрия хомеопат във Варна за съвет.
Вики също е кривичка от известно време и го отдавам на зъбките, но я мажа само с Калгел. Не че много помага, но едно 5 минути поне се успокоява и спира да реве от сладичкото гелче. Сто процента съм сигурна, че тези дни ще ви се похвалим със зъбче защото се виждат двете рескички на долния венец и са само на косъм от пробиването. Дано този период на никнене на зъбки е възможно най-безболезнен за дечицата ни...

Вики 04/10/03

Тема Re: Вики има едно зъбченови [re: ralichka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.04.04 20:06



Току що с огромна радост установих, че долното дясно зъбче на Вики е пробило и боцка. Изпаднах в едно невероятно състояние на възхита, удивление и радост... Незнам защо се вълнувам така силно, ама ми е супер готино... На всичкото отгоре днес малката принцена е и именничка... С тати ще празнуваме цяла вечер!

Вики 04/10/03

Тема Re: Вики има едно зъбченови [re: klamerche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано18.04.04 20:18



Ми аз и тук да ви честитя зъбчето.
Аз знам, че който пръв е видял зъбчето трябва да купи на бебчето нещо бяло и здраво.
Отново пожелание - нека Вики има неотразима бяла усмивка, въпреки, че и беззъбата и усмивчица е наистина очерователна.
Целуни я от нас и ние ще празнуваме за нейното първо зъбче.



Тема Двойно Честито!нови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано18.04.04 20:25



Първо Честит Имен Ден на малката сладурана! Да ви слушка и радва и да е най-щастливото бебе!
И Честито първо зъбче! Да е все така усмихната и чаровна вече със зъбки:)))
Кламерче, напълно те разбирам за вълнението, все пак това е първото зъбче, така ще е с всички първи неща на децата ни:))
Приятно празнуване и целувки на Вики:)



Тема днес ми стана едно мъчнооо...нови [re: mari_77]  
Автор pepta (mai4e)
Публикувано18.04.04 21:56



Здравейте майчета и бебоци.Днес отрязах първото бретонче на Данчо и ми стана много мъчно.Незнам как да го обясня-някак си почувствах ,че детенцето ми е порастнало.Направо ми се насълзиха очите като си видях подстригано бебчето(не,че прическата е толкова лоша).Незнам как ще бъде с другите първи неща.....Целувки на всички зъбчовци и на всички които още си чакат зъбчетата



Тема Re: Вики има едно зъбченови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано19.04.04 09:24



Е-хе! Честито! Пожелавам и най-красивата усмивчица на света . И се готви вече и за второто зъбче - наште излязоха през 4 дни.Раздадели ли игли на съседките, за да излизат остри зъбки? А купи ли и вече нова играчка? /нали който първи види забчето купува играчка/
Поздрави и целувки от мен и Таня!




Тема Re: днес ми стана едно мъчнооо...нови [re: pepta]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано19.04.04 09:29



Е-хе, горе главата! От тук нататък децата ще растат толкова бързо, че няма и да усетим кога ще пораснат големи
А за новата ви прическа - честито . Сигурно днес вече си свикнала с новия вид на Данчо.;-) И аз се каня да пострижа таня, че и е много дълга косичката, но все отлагам - но още малко като се постопли - няма на къде
Поздрави и целувки от нас с Таня!




Тема Re: Първата попара!нови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано19.04.04 09:39



Е-хе, Вики вече е пораснала много - а на мама не и ли тежи . А за Памперс да ти кажа аз ги смених след 2-ри номер. Взех 3-ти, но всеки втори памперс ми пропускаше и минах на Либеро - от тях съм много доволна. И Хъджис пробвах но само на бройка - до нас в магазинчето продавачката ме убеди да взема 5 памперса и да видя, че са хубави. Но същата продавачка ми каза, че има Хъджис менте - трябвало да гледам да са синьо-зелена опаковка и имаше и някакъв надпис ама го забравих Понеже има и синьо-зелен Хъджис, който е също по-кофти от този препоръчания. Леле, какво обяснение направих
Та в крайна сметка последно реших да се улесня още повече и си поръчах памперси по телефона - Ало бебе - те са представители на Софмил за България и памперсите са добри и на прилична цена, а и носят всеки път подарък за мама към пакета с памперсите

А пък Таня май нещо отново не наддава на килограми В сряда сме на консултация и дано се лъжа, но още не е станала 7 кг А си хапва детето - по 5 пъти на ден. И яде всичко без да подбира. Дано не е някаква анемия, а се дължи на зъбките.
Поздрави и целувки от мен и Таня!





Тема Re: Вики има едно зъбченови [re: Jmuche]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано19.04.04 10:05



Честит имен ден на патерица и първо зъбче естественно !!! Да са ни живи и здрави дечицата колко бързо пораснаха. Ние засега няма с какво да се похвалим. От четири дни преминахме на адаптирано мляко след като първо ми спря кърмата от лявата гърда а пък от дясната течеше почти водичка . Мляко давам Милумил след триста мъки се преборихме със шишето но вече имам спечелена една малка битка но не и воината . Тепърва трябва да се преборим с нощното неспане вече едвам издържам от 12ч. до 6ч. сме се приспивали три пъти и в 6 и 10 станахме окончателно. Кога ще свърши този ад !!!!
Целувки на всички мами и бебоци !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: Вики има едно зъбченови [re: klamerche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано19.04.04 10:19



Честито ви зъбче, кламерче!!!! Да са здрави и бели зъбките на Вики- много ти е сладка! Пу-пу!. И Макс е много крив, хапе всичко с такава настървеност, започна да се буди нощем......и аз се чудя, постоянно пипам да видя дали не е някое зъбче, ама не усещам нищо.....мажа го с Калгел, сякаш няма голям ефект, но ще видим...Целувки на Вики!



Тема Re: Първата попара!нови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.04.04 11:32



Тежи, но все още си я разнасям с кенгуруто, когато сме навън, за по-кратки разстояния. А Таничка може просто да си е дребничка, не вярвам да е анемия, нали хапва лакомо и спи спокойно?! А за Хъджис-а продавача на нашия пазар е ходил до София и е договорил, направо от производителите голямо количество на по-ниски цени. А за тези памперси Ало бебе, не съм чувала, може би ги няма в този район на страната. Таничка с колко зъбчета е вече?

Вики 04/10/03

Тема Re: Първата попара!нови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано19.04.04 11:43



Ами засега има само долу 2 зъбчета, но май и никне и отгоре едно, защото се е подула малко, но като опитах да пипна ме ухапа и се отказах с проверката - ще чакам да го видя





Тема Re: :))нови [re: marinna]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.04.04 11:51



Благодаря на всички ви за хубавите пожелания... Разтапям се докато чета... Стоплихте ми сърцето. Бъдете все така усмихнати, щастливи и сърдечни... Децата ни носят неописуема радост и всяка тяхна *победа* е все едно наша... Обожавам да съм мама. Винаги съм искала да бъда такава. Не мога да се наситя на дъщеричката си. Не мога да спра да й се радвам, да я прегръщам, мачкам и целувам. Това нежно цвете ме дарява с много обич и ме учи да обичам още по-силно и по-всеотдайно...
.....
Днес смятам да се поразходя из детските магазини и да я зарадвам с нещо ново...

Вики 04/10/03

Тема Re: За млякото Милумил?нови [re: topi]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.04.04 11:58



Тони, млякото Милумил разстваря ли ти се добре? До сега с НАН-ХА само докато сложех млякото в шишето и то се разтваряше идеално, а сега от Милумила, по шишето остават някакви *песачинки* (нещо подобно като неразстворена захар) и понякога биберона се запушва?! Аз ли не правя нещо както трябва ? Иначе млякото е страхотно на мириз и вкус. Мирише ми на ванилия, докато НАН-ХА е горчиво и мирисът му е смазващ

Вики 04/10/03

Тема Re: днес ми стана едно мъчнооо...нови [re: pepta]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.04.04 12:08



Нямам търпение да видя Викиното гадже с нова прическа.... А за носталгията по косичката те разбирам... мен сърце не ми дава и един косъм да отрежа от хубавата главица на Вики, но лятото ще се наложи.

Вики 04/10/03

Тема Re: Честито и от наснови [re: ralichka]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано19.04.04 12:42



Браво на Вики! Нашите зъбчета само прозират и все още ужасно го болят. Слава богу е на пристъпи и с повече дъвчене на гумени играчки минава.

А сега и аз да се похваля- Алекс днес ми каза мама. Беше толкова отчетливо и ясно, че щях да изпусна лъжицата докато го хранех .

И едно питане: слагате ли бебоците вече да сядат? По колко време? Алекс непрекъснато се опитва да се изправя и е много недоволен, ако не го изправя да седне. Стои добре с възглавници подпрян, но не знам колко време да го държа. Притеснявам се да не се получи някакво усложнение в грабначния стълб. Имам познат лекар-ортопед, от който съм се наслушала за деформации, зародили се в бебешка възраст.



Тема Re: Честито и от наснови [re: Flamendialis]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано19.04.04 13:11



Честито мило мамче... И на теб са ти стоплили сърцето с нежната думичка.

Аз слагам Вики седнала няколко пъти на ден по 10-20 мин. Понякога се килва надясно или наляво, въпреки че изглежда стабилна, но вече не я подпирам с възглавници. Когато сме на разходка в количката е или седнала или полулегнала почти през цялото време и е много щастлива.

Вики 04/10/03

Тема Re: Честито и от наснови [re: klamerche]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано19.04.04 23:52



chestito pyrvo zyb4e i ot nas:) vsi4ki da sa beli4ki i zdravi4ki i da izlizat leko-leko:))
nie sme malko bolni4ki, nosleto ni te4e, imahme i temperatura predi 2 dni, no lekarkata ni kaza 4e nqma nikakvo vyzpalenie na gyrdi4ki, nos, u6i. bilo ne6to virusno. utre trqbva vaksina da ni slagat i pak 6te q gledat dali nqma ne6to bolni4ko. sno6ti miloto detence s toq nos zapu6en se budi nqkolko pyti skimteiki, a vinagi spi neprobudno. i samo fiziologi4en raztvor slagam. syrceto mi se kysa6e kato q gledah;((
dano utre da e zdrava i da ni slojat vaksinata, 4e 6te se razbie celiq grafik ina4e.
da sa vi zdravi bebo4eta i celuvki ot nas




Тема Да се оправяте бързо!нови [re: rollingstones]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано20.04.04 09:07



Дано Софи да се е оправила вече и да я боцнат днес А за хремата и аз така правя - физиологичен разтвор и после с помпичката каквото мога да изкарам.
А Таня от 2-3 дни много се буди вечер. Преди се събуждаше само като ние влезем в стаята и не плачеше - просто си ни гледаше, а сега така жално започва да плаче че незнам какво да я правя - гушвам я, разхождаме се из стаята, но в момента в който реша да я върна в креватчето започва такъв силен рев, че ... А и като успее да заспи се буди по няколок пъти на вечер и проплаква На какво ли се дължи това?!? Дайте идеи някави. Сега бързаме да и оправим нейната стая, че поне да си спинка необезпокоявана вечер - дали сме си краен срок 1 юни.
Утре сме на консултация и ще се отчетем как наддаваме /или изобщо дали наддаваме /
Това е от нас. Поздрави и целувки на всички!



Тема Re: Честито и от наснови [re: rollingstones]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано20.04.04 10:32



Слънчице мъничко... пожелавам й да оздравява бързо... Мисля, че ако не е 100% здрава не слагат ваксина, но може и да греша. Целувки за малката принцеса по сополивото носле

Вики 04/10/03

Редактирано от klamerche на 20.04.04 10:35.



Тема Re: Да се оправяте бързо!нови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано20.04.04 10:40



От два дни Вики е същата - вечер се буди с рев и не мога да я приспя с часове. Заспива в скута ми, но доближа ли креватчето й, наддава силен писък. Снощи пак не сме спали... Мазах я с калгел, но той дори не я успокоява вече. Вземах я на спалнята ни - но тя започваше още по-силно да реве. Единствено разхождките из апартамента посред ноща я укротиха - ама временно... Сега спи, уморена... От зъбите ли е това чудо и аз не знам?!

Вики 04/10/03

Тема Re: Да се оправяте бързо!нови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано20.04.04 10:44



И аз незнам - дано да са зъби, а не нещо друго



Тема Re: Да се оправяте бързо!нови [re: klamerche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано20.04.04 11:21



Ами и Макс е така!!! Като ви чета, все едно че аз съм го писала! И той се буди от няколко нощи насам и като заспи в ръцете ми, когато посегна да го оставям в леглото и рееееееев!!! Ужас.......и снощи така, в 4,20 се събуди, заспа в нашето легло, нямаше друг начин и после пак в 6 без 10! Тогава вече го нахраних...Вие взимате ли ги при вас???



Тема Re: Да се оправяте бързо!нови [re: marinna]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано20.04.04 11:32



Аз пробвах да я оставя на спалнята, но ефекта беше същи като в нейното лего - реееееееееев! И пак на ръце - ще стана културистка! Хубаво, че поне през деня е кротичка - сега гледам аз да поспивам когато и тя спинка, че вечер почти не успявам. А незнам как, но нашия татко изобщо не я чува?!? При вас така ли е? Спат ли си спокойно татковците? Дали това е майчинският инстинкт? Е, не само това, но...



Тема Поставяне по коремченови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано20.04.04 16:18



Здравейте,
вие по колко време държите бебчовците по корем? Защото Таня като се обърне и максимум 10 мин и стои вдигната главичката и после и е трудно - едвам я задържа на нивото на тялото Това нормално ли е?



Тема Re: Поставяне по коремченови [re: Jmuche]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано20.04.04 16:59



Здравейте,
Влади стои много време по корем, дори аз понякога му се чудя как издържа. Той по гръб въобще не обича и винаги се обръща. Слагай я повече време по корем и ще свикне, не се притеснявай. Има деца дето обичат повече по корем и такива дето повече по гръб. Той дори заспива по гръб и след 10 мин. се обръща и спи по корем, понякога и цялата нощ.
Поздрави



Тема Re: Поставяне по коремченови [re: Jmuche]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано20.04.04 17:03



Рая сама си се поставя по корем , понякога направо се търкаля... така че аз не мога да й наложа да лежи по корем или по гръб, ако тя не иска това. Най-неприятното е като се наяде и се обарне, следва повръщане...
Аз нещо не те разбрах... детенце как си държи глават?

Редактирано от _OZZY_ на 20.04.04 17:13.



Тема Re: Поставяне по коремченови [re: _OZZY_]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано20.04.04 17:12



Ами отначало си я държи изправенка, но като постои малко и почва да клюма надолу и си я забучва в постелката



Тема Re: Поставяне по коремченови [re: Jmuche]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано20.04.04 17:36



А дупето вдига ли си нагоре при това положение? може да се опитва да пълзи. Рая така си забива главата и си вдига дупето нагоре, после обратно - ама не може да си вдигне и главата и дупето



Тема Re: Поставяне по коремченови [re: _OZZY_]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано20.04.04 17:44



Да, всъщност наистина си вири дупето и се опитва да пълзи Много е смешна. Дали от тава наистина така и клюмва главчката? Дано! Защото аз по принцип не я държа много по корем, че хич не обича и се сърди и почва да плаче. А какво друго може да се прави за укрепване на вратлето?



Тема за сухаритенови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано20.04.04 18:56



майчета, кажете ми моля ви за попарата- кога се започва, откога е сус сирене и какви сухари слагате? може ли от тийа Еllite на Пападопуло?
Мерси:) и как сте в това странно време? ни е сме навън но на мен ми е много студено...може би съм се настоила за лято вече:)



Тема Да се похваля!нови [re: ralichka]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано20.04.04 19:46



Ами Ники лази!!!!!!!!
Предполагам, че до няколко дена ще осъвършенства съвсем това умение, но от вчера не мога да го удържам и за много кратко време минава цялата ни спалня и то по дягонал като се опитва да стигне една играчка. Направо съм същисана, немога да го оставя и за секунда защото .... може да стане белята. Толкова е смешен, надига дупето, набира се с ръчички и се оттласква. Днес вече запиочва да се усеща, че ако редува крачетата ще му е по-лесно.




Тема Re: Да се похваля!нови [re: ralichka]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано20.04.04 19:56



Честито! Браво на малкия мъж!
Дръж се мамо!




Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано20.04.04 20:05



kolko byrzo rastat sladkite beboci.
ve4e sa sys zyb4eta, Niki daje lazi, kazvat mama. Nie o6te ni6to ne sme kazali, no kato q gledam Sophiq- Angie vseki den e vse po-razli4na i po-porastnala i vseki den e s nqkakva nova iznenada.
Na nas dnes ni slojiha vaksinata i ni dadoha kapki za nos no samo v mnogo kraen slu4ai, ako e naistina zapu6en nosa da gi slagam. vsi4ko e 4isto u6i, gyrlo, gyrdi i sym 6tastliva i spokoina. mislq si 4e taka deteto si gradi silen imunitet i 4e moeto kalqvane naistina pomaga.
tq ot nqkolko dni e mnogo spokoino beb4e, no da vidim do koga:)
naslajdavaite se na malkite si slyn4ica i na hubavata prolet.
celuvki ot nas i da ste zdravi i usmihnati



Тема Bravo:)нови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано20.04.04 20:18



Браво на Ники!!!!! колко бързо порастват! Отсега Рали очите на 6!!! Много го пази, сигурно за секунди си променя местонахождението:) И как сте със съня?? Нунка ли нощем? Ходи ли на хомеопат? пи6и докато Ники спинка:)
Целувки на големия мъж:)



Тема Re: за сухаритенови [re: mari_77]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано20.04.04 20:24



Аз ползвам Goldies на Пападополоси на Таня и харесват. Пише че са подходящи за деца и възрастни. Аз си ги купих даже от детски магазин.
А попарата я започнахме миналия четвъртък и от самото начало и я правя със сиренце, но добре изкиснато /2 дни предваритлно и сложих да се обезсолява/. Само че не я яде намачкана, а и я пасирам още, но се надявам като свикне с вкуса да може и да свикне лека полека и да дъвче
А ние не излизаме много - имаме двор и по малко навън, че много духа. Иначе почти по цял ден е на отворено
това е от нас!
Поздрави на всички



Тема Re: Със смесени чувства...нови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано20.04.04 22:51



Честито Рали за пълзящото слънчице... Ники май е първото пълзящо бебе от отбора... Дано винаги е една крачка пред всички... Сега трябва да си много по-внимателна и наблюдателна...

Не искам да ви плаша и да ви развалям настроението, но ми се иска да споделя ужаса който изпитах днес, като разбрах какво се е случило, с детенцето на моя приятелка... Малката красавица дръпнала лампиона (незнам много подробности) и огромно стъкло й разцепило челцето Сега бебка е с много шевове и е травмирана от случилото се... Направо тръпки ме побиват докато пиша, а страхът и паниката са ме обзели изцяло... В неделя Вили става на годинка... Призивът ми е - пазете малките щъкащи палавници, защото опасностите дебнат отвсякъде, а белята става за секунди...

Също днес - на Вики и проби и второто зъбче... ама хич не ми е радостно...


Вики 04/10/03

Тема Re: и ние вече сме на 6 месецанови [re: rollingstones]  
Автор zapetajka (мама на Влади)
Публикувано21.04.04 10:40



Здравейте,
и ние днес ставаме на 6 месеца, още си нямаме зъбче, но пък и пълзим, прекосява нашата спалня и аз съм винаги до него, защото веднъж го хванах на ръба. Много е харесал моми4енцето от корицата на последния брой на 9 месеца, като му го пкажа и идва към мен д аго хване. До тук всичко добре, обаче, от няколко дни все иска аз да го държа и да си играя с него, иначе като го оставя и почва едно монотонно мрънкане, дали съм го разглезила......как мислите?
Аз искам да ви питам, давате ли бульончета(до 50г) преди зеленчуковото пюре, че на нас ни казаха да даваме от 7-мия месец, ние скоро ще започваме попарката и ще увеличаваме жълтъка
поздрави на всички бебоци и майчета



Тема Re: и ние вече сме на 6 месецанови [re: zapetajka]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано21.04.04 16:41



Честита половин годинка!
А за мрънкането - и Таня е така - търси си компания, вообще не иска да остава сама. Като я оставя в кошарката почва да мрънка, а като тръгна към вратата вече реве Сигурно не искат да са сами бебоците
А бульонче на нас ни казаха от 8-мия месец и не сме давали още, а и на казаха по 30 мл преди обедното пюре, което пък вообще незнам как ще правя всеки ден?!?
Днес бяхме на консултация - Таня тежи вече 6,900 и 67 см. Успокоих се малко - качила е 350 гр Взеха и кръв от пръстчето и утре ще ходя да нося урина - да видя как ще се справя с тези торбички, че не съм отворила още да видя що за чудо е това дано са добри резултатите. А Таня героиски изтърля взимането на кръв - даже звук не издаде. Само дето хвана ръкавицата на сестрата и и я свали .
Ами това от нас! Поздрави и целувки на всички!
Ето и едно ревливо Танче





Тема Re: и ние вече сме на 6 месецанови [re: Jmuche]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано21.04.04 17:21



mami kajete mi ot koga zapo4nahte poparata i koe qdene zamestvate? zakuska? i sireneto izkisvate li go i kakvo sirene slagate? a suharite? detski li sa?
i drugiq mi vypros e za tozi buljon, zelen4ukov ili kakyv, 4e ne6to ne razbrah i za6to se dava predi obednoto pure?
dnes sophiq e tolkova kisela, no za smetka na tova si izqde cqlata ka6a. nie v petyk stavame na 6 meseca i ot drugata sedmica 6te vkarvam mesce, da vidim kak 6te go ponese? nie li sme nai-izostanali pak s razli4nite hapvaniq?



Тема Re: Да се похваля!нови [re: ralichka]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано21.04.04 17:45



Браво на Ники! А за теб Рали чай започва трудната част, която всички ни чака .
Да го нацелуваш по малките крачета!

Моя Алекс така го мързи, че вече в къщи се води спор на кого се е метнал толкова мързелив



Тема За храненето и зъбкитенови [re: rollingstones]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано21.04.04 17:54



А аз забавих темпото на захранването след като изчетох сума неща по въпроса. Сега сме само на зел.пюрета от моркови и картофи (и тиква). Давам му и ябъка и круши. Гледам да е повече млякото. Педиатърът ни препоръча месото още от този (6-ти) месец, но аз на своя глава ще го дам от 7-ми.

Кажете ми, моля ви, при вас когато ви болят венците храните ли се нормално. Алекс от 2 дни е ужасно нервен, не иска да спи и не иска да яде! Стиска здраво устни и не мога да му дам нищо. Вече се притеснявам, че днес е само на 120 гр.мляко и нищо друго!
Как е при вас?



Тема Re: и ние вече сме на 6 месецанови [re: rollingstones]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано21.04.04 19:29



Здрасти,
попарата я започнах когато Таня беше на 6 месеца и 10 дни и и я давам за второ сутрешно ядене /ама още не сме го заместили изцяло - доцоква си/ Сиренцето се изкисва добре да не е солено, краве е, а сухари взех детски на Пападополус.
Софи сигурно се криви заради зъбенцата и Таня тези дни е голям кривондел, но какво да се прави
Поздрави и целувки от мен и Таня на двечките!
П.П. Няма ли някоя нова снимчица на Софи да видим



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано21.04.04 19:36



Благодаря на всички за похвалите отправени към Ники и за пожеланията. А аз вече съм непрестанно нащрек, защото не мога да го оставя вече на едно място и там да го намеря. Веднага се е придвижил и то доста.
Да ви разкажа една смешна случка. Сношти Ники заспа като добро бебче веднага след като се напапка, някъде към 21.45ч. и аз бях много доволна, но за много кратко, защото в 22.30ч. той се беше събудил бодър и готов за игри. Та така до 1.30ч. когато вече и самата аз спяща успях някакси да го приспя. Утре ще го водя на хомеопат и много се надявам да ми дадът някакво вълшебно сиропче или чайче от което да спи нощем. Но това едва ли ще стане.
Стискайте палци все пак да има някаккъв резултат от ходенето на хомеопат.
Целувки на малките зъбчовци, които се кривят и на все още беззъбите чаровници.



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано21.04.04 19:39



Дано! Стискам палци и на краката!
Знам какво е да не можеш да се наспиш. Аз имам здравословен проблем, който се активизира при безсъние и добре, че Алекс започна да спи нормално, че иначе сега щях да съм ...



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано21.04.04 21:51



Честита половин годинка на чаровния Ники. Ще чакаме утре да кажеш какво ви е изписал хомеопата и естествено има ли ефект... Да го нацелуваш от Вики

Вики 04/10/03

Тема Ето ни отново на линия!нови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано21.04.04 22:49



Привет, мами!
Как сте? Растат ли бебоците? Честито на всички за новите зъбчета, думички и други прекрасни неща, които ни правят най-щастливи на света.
Ние се завърнахме в неделя от пътешествието из страната. Обиколихме Казанлък и Димитровград. Мама си почина, но баби, дядовци и прочее роднини така разглезиха Марина, че тези дни съм се видяла в чудо. Надявам се скоро да се върнем към предишния режим и да имам малко време и за клуба. Ето и снимки от ваканцията.


Пътуването и престоя не ни създаде проблеми. Марина се чувстваше прекрасно. Това ме окуражи и живот и здрави юни като си дойде нашия тати, ще отскочим с нея до морето. Дори се замислих да отидем да му погостуваме в Германия, но това още го мисля.
Започнахме жълтъка, кисел. Другата седмица ще дам и месце. Какви месни пюрета давате - купешки или домашни? Давате ли Зимафлор или нещо подобно? Правили ли сте някакви изследвания на бебоците - кръв, урина? А имат ли нужда от някакъв специализиран преглед сега, като при ортопед по-рано? Вчера бяхме на консултация и сме качили 700 гр, но още сме с манекенските размери - 6 800 и 64 см. За последното, обаче, аз не мога да се похваля. Тези килограми не щат и не щат да се свалят. Ами и как да ги сваля, като бях 20 дни при мама и при тати и ме глезиха. .
Целувки на всички!



Тема Re: и ние вече сме на 6 месецанови [re: Jmuche]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано21.04.04 23:00



Jmuche mi ako 6te se naema6 da i gi ka4va6 v seita 6e ti puskam:))). . nie onzi den kupihme kamera i sega sa na hod filmite, snimkite gi pozabravihme
az po4nah da gotvq pytuvaneto za bg i mi e malko nanagorno tiq dni, a osven vsi4ko drugo sym i hremava i ne samo az ami i na6iq tati i toi ot tazi ve4er.
dnes stoq i si mislq, kolko mnogo spi sophia. po kolko 4asa spqt va6te beboci. tq si lqga ve4er v 7.30, v 11 po4ti spq6ta q hranim i sutrin v 8, 8.30 stava. sled kato se naqde pak spi 1 4as,i osven tova sled vsqko qdene prez denq podremva za okolo 30 min. tova normalno li e? vqrno 4e i az obi4am mnogo da spq, ama 4ak takova 4udo. ve4er ako q zabavq malko zapo4va da nervni4i i da reve 4e iska da si legne. 7, 8 4asa ve4er e o6te svetlo, horata sa o6te po kafeta i gradinki nie si lqgame



Тема Re: и ние вече сме на 6 месецанови [re: rollingstones]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано22.04.04 17:03



Здрасти,
Изпрати някоя снимчица и няма проблем да я кача Хем да видим каква голяма госпожица е станала Софи
А Таня почти не спи през деня - може би и се събира около 1 час за целия ден. А вечер спинка горе-долу от 22 до 8 сутринта
Поздрави и целувки от Таня и мен!



Тема Re: и ние вече сме на 6 месецанови [re: Jmuche]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано22.04.04 18:42



6te skeniram tazi ve4er i 6te ti pusna na meila. pak danke



Тема Re: Ето ни отново на линия!нови [re: smg]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано22.04.04 18:48



Здравей,
вече си мислех, че няма да пишеш в клуба! Страхотно е, че сте се откъснали от тази мръсна София. И аз мисля да закарам бебо на чист въздух по празниците.
Страхотни мерки имате! Браво на Марина!
А за кг не се притеснявай- аз не мога да мръдна от три месеца от едни и същи, а вече намалих със сигурност ям по-малко. Ако кърмиш е нормално.



Тема Re: Ето ни отново на линия!нови [re: Flamendialis]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано22.04.04 19:19



Здравейте. Първо на Кламерче да кажа, че от някъде идва объркване, защото ники още не е направил 6м. скоро обаче и това ще стане и няма да забравиме да се похвалиме. Тогава ще искаме много целувки и пожелания от хубавата Вики.
За хомеопата, не мога да ви отговоря еднозначно за впечатленията си и смятам да се въздържа докъто не видя какви ще са конкретните резултати от чудодейните капки, които на дадоха. До няколко дена очаквайте новини дали наистина са чудодейни и ще видя малко сън или....
На малката манекенка Марина пращаме целувки и се радваме с ники, че се върнахте, защото те все пак са сидоста близки, нали още от коремите се познават.
За килограмите аз мога да кажа, че съм на диета и съм толкова гладна, че
Целувки.



Тема Re: Ето ни отново на линия!нови [re: smg]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано22.04.04 19:34



Здрасти Севде! Много се радвам че сте прекарали добре и че се върнахте при нас:)
Снимките са прекрасни-Марина е голям бонбон!
изследвания се правят като навършите 6 месеца-кръв и урина.
за килограмите - май и глад не помага-само движение, аз се надявам покрай разходките да си влезна в летните дрешки, поне за юни:(
Целувки от мен и Мишо



Тема Re: Ето ни отново на линия!нови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано22.04.04 19:40



Рали, получи ли ми бележката от днес?



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: ralichka]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано23.04.04 12:03



dnes Sophia-Angie stava na 6 meseca, i kato si pomislq koga minaha tezi 6 meseca i kakvo beb4e se rodi 2.000 kg, kakva duda stana 8.000 bez malko.
ne znam kak e pri vas mami, no tezi 6 meseca sa nai-byrzo minalite prez jivota mi. vremeto tolkova byrzo vyrvi s tova malko sladko sy6testvo do men.
tq sy6to ot nqkolko dni viri dupeto i sno6ti napravi pyrvite laze6ki stypki. i moito 4udo na neprekysnato nabludenie nablijava. no az ne q ostavqm na spalnqta, a na zemqta, ima bebe6ko kilim4e i vyrhu nego igrae i lazi, ta pone da ne q mislq 4e 6te se stovari ot spalnqta ili divanite.
naslajdavaite se na tezi malki nai-neveroqtni du6i4ki i na vremeto prekarano s tqh, za6toto to naistina mnogo byrzo otminava



Тема Re: Мами и бебоци за октомври и ноември!нови [re: rollingstones]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано23.04.04 16:39



Честита половин годинка на малката Софи ! Да е жива и здрава и да носи много усмивки на мама и татко!
А времето наистина така бързо минава, че ... ми става мъчно
Но пък ни предстоят много весели мигове с малките палавници




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.