Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано15.04.04 20:12



Ама въобще не се шашкай!!!
Много правилно си захранваш. Според мен, ако имаш притеснения, най-добре говори с педиатърката си. Защото ако вярваш на всичко написано, никога няма да се захраните, теориите са различни, направо противоположни бих казала,така че избираш си и действаш.
Ако искаш мога да ти напиша подробно как сме се захранвали ние. Ама ще е по-късно, че сега ще се къпем.

Много целувки на малък сладък Алекс



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Jmuche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано15.04.04 20:20



Здравейте мамчета.
За кърменето Дани мога да ти кажа, че аз си имах мезинс през периода на кърменето. Дано да успееш да си увеличиш кърмата, стискам ти палци.
А за захранването ние започнахме така - картофено пюре за начало и постепенно вкарах други зеленчуци. Задължително едно по едно се вкарват новите неща, не наведнъж. Аз си му правя зеленчуковото, но му давам и готови от време на време. Не слагам сол и захар и гледам в готовите също да ги няма. Овкусявам ги само с една лъжичка сухо мляко. Плодовите му ги давам готови на Хип и Нестле. Тях ги давам като отделно ядене не като десерт, следобяд.
А за палавостта на бебоците явно е нещо всеобщо трудно.
Непрестанно му сменям обстановката и играчките и вниманието му се задържа за не повече от 10мин. Немога да го задържа по гръб дори и след ядене и всичко повръща, а навън само в количката е наистина ад. Щом го прибера и подивява. То са писъци въртене, крещене....
Целувки на всички бебоци.



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано15.04.04 20:41



O, не знам, толкова е объркващо. Явно просто трябва да си избереш една теория и да я следваш без да се шашкаш.
И аз започнах с готови зеленчукови (изгубих си час и половина за едно приготвено от мен и тя накрая опищя къщата) Реших,че не си заслужава, вместо да си игераем, или да сме навън, пък и Лиляна Трифонова в Хранене на бебето препоръчва готовите пюрета поне до 7-8м ( по-фино смлени са, с повече запазени витамини и т.н.)
В тези на Хипп няма добавки на захар, сол... супер са си според мен. Ганчев, наистина ми се сториха отврат. Плодовите, може би по-стават, ама вече му нямам доверие.
А изобщо не разбирам защо пък да не се дават царевица, грах, банани...., че то какво остава? Само картоф и морков ... нали трябва разнообразие ...

А за кърмата, и аз имам разни периоди, в които рязко ми намалява и е голяма паника. Наливам се с чая на Хипп за лактация. Но въпреки, че отскоро и обедното кърмене ми отпадна, мензис не ми е дошъл.



Тема Re: МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ...нови [re: Flamendialis]  
Автор миз (боса под дъжда)
Публикувано15.04.04 20:46



случва се често кърмата да намалява по време на цикъл, много майки са го споделяли, аз съм една от тях
на мен цикълът ми се възстанови осем и половина месеца след като родих, вече кърмех доста по-малко и даниел ядеше почти всичко, та не оставаше гладен, но определено ми правеше впечатление, че кърмата ми е значително по-малко от обикновено. неприятното е, че по какъвто и начин да се опитвах да я увелича, не помагаше. но след края на цикъла нещата си се възстановяваха. важното е да не се плашиш и да не започниш да дохранваш с формула. хубаво е, че имаш замразена кърма, когато нещата се нормализират, опитай се да възстановиш запасите за следващия път. а много е възможно също докато кърмиш често, цикълът ти да не е редовен и да не се налага да прибягваш до запасите всеки месец :)
успех!



Тема Re: за гърнето..нови [re: _OZZY_]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано15.04.04 21:00



Ами аз на 7м и половина съм си била само на гърне. Все пак преди 25год. с ония ми ти пелени, сменяй, пери, глади... нямало е начин. Та, мисълта ми е, че смисъл има, ама сега с памперсите сме си разглезенки и си отлаааагаме, отлаагаме ...



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: _OZZY_]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 21:04



Привет, Ози, целувки на малката Рая!

Ще се радвам да ми пишеш как е при вас когато имаш време



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: gioia]  
Автор Flamendialis (начинаеща)
Публикувано15.04.04 21:12



Сега четох още по-внимателно етикета на Хипп (ябълковот пюре) и там, в табличката с хранителните стойности пише: "13 гр.захар (от тях собствена -9 гр)". Това не означава ли, че са добавили допълнително?

Не искам да се вманиачавам, но си откакто съм майка тази отговорност на моменти чак ми е непосилна- здравето на едно човешко същество (на твоята плът и кръв) да зависи от мен.
Уфф, извинете ме- явно вече изкуквам от стоенето в къщи. Мъжът ми в такива моменти така ми казва и Алекс, явно, чувайки го, каза първата си дума :"ку-ку"



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: Flamendialis]  
Автор florans (mama na Denis)
Публикувано15.04.04 21:40



VSI4KI ZNAIAT 4E SOL NE SE DAWA DO 6 MES.,NO AZ SAM 100% UBEDENA 4E W GOTOWITE NA GAN4EW SPECIALNO IMA SOL.AKO NE WIARWATE PRIGOTWETE DOMA6NO BEZ SOL I OPITAITE.SAMI 6TE SE UBEDITE 4E GOTOWOTO E OWKUSENO,NO DENI ZA NI6TO NA SWETA NE ISKA MOITO BEZSOLNO I BEZWKUSNO PURE,ZATOWA KUPUWAM.A ZA ZAHARTA NE SE PRITESNIAWAM IMAT NUJDA OT MALKO ENERGIIKA.



Тема Re: Въпрос за храненето?нови [re: florans]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано15.04.04 22:32



Незнам дали, защото Ники си е ящен или, защото започнах от началото да му правя зеленчуковото пюре, но той не протестира, че е безвкусно. Напротив, папка си го с апетит. понякога дори не слагам сухо мляко и той пак си го яде. Имаше един период, когато започнахме плодовите и той започна да се чумери на зеленчуковото, но аз реших този проблем като му добавях по малко плодово и той го хапваше. После постепенно му го спрях. Забелязала съм дори, че готовите зеленчукови не ги папка с голям ищях.
На мама са по-вкусни явно, защото в съставките слагам и много желание и капчица любов.



Тема ето и нашия скромен опит:)нови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано16.04.04 19:31



Здравейте майчета,
Дани, и нашите зеленчукови пюрета са домашно производство-отнемат ми 30 мин. % минути белене на картоф и измиване на моркова(другите зеленчуци са замразени) режа ги за 3 мин, на филийки, слагам ги като заври водата и след 15 мин вадя, пасирам, с водата от варенето разбърквам 1 мер. лъж. адаптирано мляко за сладост и готово- прибираме се 30 мин преди да яде и съм много доволна- папка си го без роптане:) И аз като Рали съм ЗА домашните зеленчукови, а плодовите ги купуваме защото наистина разнообразието е голямо:)
Успех и не се притеснявай за кърмата-приеми го като временно явление:)
Цунки и чакаме снимка на Алекс:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.