Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Обръщение от Искра - майката на сляпоглухата Мариянови  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано09.04.04 03:48



Пускам тази тема от името и по молба на Искра - майката на

.
Те двете, заедно с 3 учителки от България, вече 5-ти ден са в Русия, в Сергиев Посад, където Мария и нейните преподавателки ще бъдат обучавани в специалната школа за глухослепи.
Получих 2 sms-а от Искра след заминаването им.
В първия казва, че са пристигнали успешно и са добре, а във втория пише, че заниманията с Мария са доста интензивни, а специалистите, които се занимават с нея казвали, че е много умна.

Още преди заминаването Искра ме помоли на 9-ти април да публикувам този текст, това обръщение към вас:

“Здравейте скъпи майки и татковци,

Ако четете тези думи на 9 април, изпратени от Марина, а не лично от мен – това означава, че ние с Мария и нейните учителки от 5 дни сме в Русия в училището за сляпоглухи деца в Сергиев Посад – седалище на Патриаршията и сърце на Православната църква в Русия.
Тук сме благодарение на Слави и благодарение на Вашата обич и любов.
Обръщам се към Вас с думичката “скъпи”, не защото така е прието, а изживявайки пълния, истинския, съдържателен смисъл на тази дума. На 30 март навърших 46 години. Най-прекрасният, най-безценният подарък, който съм получавала за рожден ден, бяхте Вие и Вашето отношение към нас. Такова състрадание – съзидателно, а не мелодраматично, такава безрезервна подкрепа – действена и изпълнена с любов и грижа не съм срещала в живота си. Благодаря Ви и се покланям пред чистотата на мислите Ви и единството в делата Ви.
Напрегнатите дни преди заминаването и бронхопневмонията, която ме застигна, изкарах два пъти по-леко наистина окрилена от думите и молитвите Ви за нас, от Вашата подкрепа.

Мили момичета и момчета, Вие не сте вече само интернет общество, Вие сте гражданско общество от най-чистия, истинския вид, от най-висока 22 каратова проба – “вЕрвайте ми”. Това, което българският народ все не може да направи - да изпълни Кубратовия завет, въпреки че сме го изписали и на фасадата на парламента - Вие сте го направили: действено единение в името на нашите деца, а оттам, вярвам и на страната ни.
Винаги съм мислела, че освен националните слабости, които често споменаваме, у нас българите дреме нещо много силно, можещо и вярно. Вие го доказвате. Затова искам заради Вас и поради Вас да отговоря на поета, който написа “Не сме народ, не сме народ, а мърша...”
“Народ сме, народ сме, а не мърша –
казвам го и с това ще свърша!”

Искам да Ви помоля да помислите по идеята за създаване на един родителски синдикат, обединен от интересите ни на отговорни и загрижени за децата си хора.
Предлагам да го наречем “РЕД”, не само защото е нужен ред в нашата държава, а и защото би означавало: “Родители за Единство и Държавност”.
От себе си мога да дам немалкия си административен и организационен опит в такива дела.
Благодаря Ви, че Ви има, обичам Ви.
На Великден ще запаля най-голямата свещ в Патриаршеската църква на Русия за българските деца и за Вас.
Искам да Ви подаря най-изстраданите думи в живота си, тези които казах на миналогодишния Великденски концерт, благодарение поканата на Слави да бъда негов първи гост, за което съм му истински признателна.

“Добър вечер. За първи път говоря пред толкова хора и много се вълнувам. В часовете преди Възкресение искам да Ви кажа за майчината болка. Човек се ражда в болка – в тази на майката и в своята – от първата глътка въздух. Какъв ще бъде пътят му оттам насетне решаваме ние, родителите. Ще му дадем ли любов и радост, сигурност и криле или ще бележим целия му живот с болка. Защото най-тъжното нещо на света са очите на изоставеното дете, а най-прекрасната музика – смехът на щастливото.
Имам две деца: 17 годишен, здрав, прекрасен син и 7-годишна дъщеря с увреждания. Не я оставихме в дом. Избрахме за нея любовта, закрилата и топлината на семейството.

Всяка майка, която прави този избор, променя напълно живота си като го посвещава само на детето си. Всяка майка, която е направила този избор знае, че от болката тръгват два пътя: единият – на вцепеняващ страх и самосъжаление, той не води до никъде и другият – да намериш у себе си разбирането и вярата, за да отдаваш повече любов, повече надежда, да съзидаваш по-добър живот за детето си. Майките, които избират този път, превръщат майчинската болка в сила.

Децата са време, което Бог ни подарява, с което продължава нашият живот.
Всяка майка ражда Изкупителя и Спасителя. Всяка майка ражда по едно Божие чедо.
И както Богородица остана докрай в подножието на кръста – да останем и ние докрай с тях – с децата си и със Спасителя.

Искра Влахова
28.04.2003"

Ваша Искра”


Редактирано от Mamma на 09.04.04 09:53.



Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мариянови [re: Mamma]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано09.04.04 00:35



Настръхнах на няколко пъти докато четях! Колко силни хора има!! Не мога да спра да им се възхищавам на Искрица Надежда, на тази мама, на една жена тук, в квартала, която срещам всеки ден да разхожда детето си в инвалидна количка и т.н. Прекланям се пред силата им!

Дано да с върнат от там с много добри новини и да се усеща все повече оптимизъм от думите им!

П.С. Ако не е тайна, защо точно днес?



Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мариянови [re: Mamma]  
Автор merry (незапознат)
Публикувано09.04.04 00:43



изключително много се радвам че са там вече
прекланям се пред любовта на Искра
възхищавам и се че е успяла да запази добротата и топлината, аз не бих могла.



Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мариянови [re: Mamma]  
Автор honey13 ()
Публикувано09.04.04 01:07



И аз настръхнах докато четях тези редове, пропити с толкова много любов.
От все сърце се моля и надявам, че Господ ще чуе молитвите на всички нас, Мария да прогледне и да види и с очите си тази Велика жена - МАЙКА СИ!!! Защото съм сигурна, че и без да я вижда усеща любовта й. Защото жени като Искра и Искрица Надежда са пример за всички нас. Аз се прекланям пред тях и бих направила каквото мога, за да им помогна.
ИСКРА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!! Дано се сбъднат желанията ти!

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мариянови [re: Millena]  
Автор tinkerbell (Nobody's fool:))
Публикувано09.04.04 01:54



И аз изпитвам същото!
Поклон пред тези майки!



Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мариянови [re: Millena]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано09.04.04 03:48



Дано имат силата да продължават да се борят, за да изпитат щастието и да се радват на оздравели деца!
Нека да е по-скоро!
Здраве за Мария, Калоянчо и всички деца!



Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мнови [re: Mamma]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано09.04.04 08:58



Поклон пред Майките, избрали да се грижат за детето си, а не да го оставят на милостта на държавата ни. По нелек път сте тръгнали, но майчината обич дава сили, както нищо друго на този свят! От цялото си сърце желая и на Мария и на Калоянчо много късмет и много много здраве! Щом Мама е до вас - няма страшно! Богородица да ви закриля!



Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мариянови [re: Mamma]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано09.04.04 09:06



Страхотна майчица си Искра. Изпълнена си със светла вяра, обич и живот и ни даваш пример, как да се живее достойно, да се вярва искрено и да се обича всеотдайно. Прекланям се пред силата ти. Пожелавам на очарователната ти, малка принцеса, да покорява върхове и да постига победи в живота си. Дано милите й очички, видят светлина и да стопли сърцето ти. Исрекно се моля за вас и се надявам като се завърнете в България да носите хубави новини и да сте се заредили с още оптимизъм... Продължавай да бъдеш толкова силна и сияеща! Бог да ви благослови....

Вики 04/10/03

Тема Re: Обръщение от Искра - майката на глухосляпата Мария [re: Mamma]  
Автор Milian ()
Публикувано09.04.04 09:37



Желая най-искрено Този Великден да е последния, в който малката Мария не вижда цвета на яйчицата.
А на Вас, г-жо Влахова ми се иска да кажа, че се прекланям пред силата, която излъчвате.Тя се усеща при всеки контакт с Вас...и при участието Ви при Слави и участието Ви тук в клуба.
Аз лично не мисля,че бих се справила,ако бях на Ваше място.
Като майка съм напълно съпричастна с Вас и ми се иска да знаете,че ако се организира някакъв синдикат на родителите 1 член вече имате със сигурност.



Тема Radvam se za Maria i Iskra:-)нови [re: Mamma]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано09.04.04 10:02



Strashno se radvam, 4e Maria i Iskra sa dobre i ima rezyltat ot tiaxnoto otivane tam Dano i v Germania imat yspex!

Az sum s dve ruce ZA roditelskiat sindikat To, prakti4eski i v momenta nie sme neshto kato internet sindikat, no dokazaxme 4e se aktivirame burzo i adekvatno,kogato ima smisul
A i taka shte napravim neshto smisleno , sila s koiato da otstoiavame pravata si na roditeli
Davaite da go pravim i da po4vame borbata s instituciite

There is no full hapiness...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.