Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лошите очи и урочасването....нови  
Автор Lara (Barbie Girl)
Публикувано06.04.04 12:22



Помня имаше такава тема за малките дечица, но усещали ли сте нещо подобно по време на бременността?
Не съм толкова суеверна, но с наближаването на събитието явно ме хващат какви ли не страхове.
Преди време една възрастна съседка ме посъветва да си измия очите с вода и да кажа там някакви си думички, т.к една жена, чиято снаха от години се опитвала да забременее неуспешно, ме била гледала лошо в корема. Тогава ми беше смешно, но го направих ей така за всеки случай.
Конкретния повод е, че вчера имахме гости и една от жените оглеждаше мен и къщата с такава неприкрита злоба и завист, че наистина ме накара да се замисля - така беше присивила устни, така гадно гледаше. Споделих го със свекърва ми и тя веднага ми върза червен конец и каза, че ако съм знаела каква е трябвало предварително да го направя. Сега щяла да търси светена вода да поръси и из дома ни, за всеки случай.
Дано не ви звуча много суеверно, по принцип не вярвам на подобни неща, но в момента абсолютно всичко може да ме разстрои. Даже не можах да спя нормално и си мислех дали не може нещо да ни причини с тази злоба и завист......
Кажете какво се прави в подобни случаи, притеснявам се за бебо най-вече.......тази същата злобна жена откакто съм бременна веднъж не ме е попитала как съм, кога ще раждам......Избягвам контактите с нея, но мъжете ни са добри приятели и понякога се налага да се виждаме.



Тема Re: Лошите очи и урочасването....нови [re: Lara]  
Автор Elianna (новак)
Публикувано06.04.04 12:26



Никога не съм вярвала в тези неща.......докато не забременях. Малко след като обявих че очаквам бебе една колежка от офиса ми подари едно синьо мънисто - както каза тя "против лоши очи" и оттогава не съм го свалила - прикачих го с безопасна игла и го нося под дрехите се. Не знам дали ще помогне, но все пак е нещо...



Тема Re: Лошите очи и урочасването....нови [re: Lara]  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано06.04.04 12:32



Да ти кажа ли. аз сега влизам в 9-ти месец и на мен сащо започнаха да ми правят впечатление такива разни неща... А не съм суеверна по принцип.

Например една жена ме спря на улицата вчера да ме пита за някакъв магазин по-нагоре и така ме гледаше, че аз се уплаших и само й казах, че нищо не знам, а го зная много добре този магазин... После една циганка ме спря и аз пак се стреснах много ... Та и аз като теб се замислих дали няма да ме урочаса някой, да не би да ме погледне лошо някой и после нещо да ми се случи, ей такива неща Явно е от наближаването на събитието...

Но е идея да си вържа червен конец за всеки случай

If you can fill the unforgiving minute with 60 seconds' worth of distance run...


Тема Re: Лошите очи и урочасването....нови [re: Elianna]  
Автор Lara (Barbie Girl)
Публикувано06.04.04 12:42



В началото на бременността приятелки ми казаха, да си вържа червен конец на ръката, но тогава още не вярвах и ги мислех за големи глупости тия неща.
Сега много мартенички със синьо мънисто ми подариха, и ми бяха казали, че докато носиш мартеница пак не те хващали уроки, защото имало червен конец. Но април си дойде и вече сме без мартенички.....

Направо ме хваща срам колко бабешки и суеверно разсъждавам



Тема Re: Лошите очи и урочасването.... *DELETED*нови [re: SZA]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано06.04.04 12:45



Мнението е изтрито от Katia03

Тема ауууунови [re: Lara]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано06.04.04 13:17



май по добре да замълча.....

ако таз мацка те притеснява - избягвай я!

иначе както казва един приятел

не бъдете суеверни - лоша поличба е! ;-)



Тема Re: Лошите очи и урочасването....нови [re: Lara]  
Автор MM (za mama)
Публикувано06.04.04 13:59



Аз не вярвам в тези неща. Имала съм и аз периоди на суеверие, общо взето това са били моментите когато не съм се чуствала достатъчно стабилна емоционално, била съм под стрес и т.н. Тогава човек е по-податлив а и в България суеверието е много масово разпорстранено. Ако ще те успокои носи маниста, връзвай си конци и пръскайте със светена вода. Но както ти самата казваш, причината е сигурно в това че наближава раждането ти и ти самата намираш причини за притеснение. Опитай се да успокоиш самата себе си, направи нещо от което ще ти стане по-добре и по-спокойно, отиди на масаж, на фризьор, на йога, на разходка извън града, гледай някой смешен филм, виж се с приятелки които те карат да се чустваш добре и които не са суеверни.. Предполагам не ти казвам нищо ново, но човек колкото повече говори и си мисли за тези неща толкова по-започва да вярва в тях. А ако ти е първо раждане е нормално да изпитваш страх от неизвестното и този страх да те кара да намираш повод за притеснение в други неща - всеки може да го раберере това. Опитвай се да гледаш отвъд момента на раждането, към момента когато вече ще си се отървала от големия корем, ще се чустваш пак себе си и освен това ще имаш и един малък сладък бебок да гушкаш. Това ще ти помогне да забравиш за страховете и да не им разрешаваш да те обсебват и да правят от мухата слон.
Единствено ти можеш да преодолееш суеверието, защото то е единствено и само в твоето съзнание. И според мен по-добре не споделяй тези неща със съседката и свекърва ти, те явно са доста суеверни и така ще намерят повод да развихрят въображението си и само ще подклаждат страховете ти.



Тема Re: Лошите очи и урочасването....нови [re: MM]  
Автор HAЙ (новак)
Публикувано06.04.04 14:53



Честно казано и аз не вярвам на такива неща,но те разбирам,знам колко са чуствителни бременните жени.А и напоследък ми се струва,че хората са станали много злобни и завистливи.Гледай да не обръщаш внимание на завистливи погледи,мисли си за позитивни и приятни неща.Аз лично и на бебето не съм слагала червен конец.



Тема Re: Лошите очи и урочасването....нови [re: Lara]  
Автор naty_d (наталия)
Публикувано06.04.04 14:56



Аз също не съм суеверна, но откакто забременях станах много чувствителна на тази тема. Първо, и аз имам една колежка, с която преди известно време даже може да се каже, че бяхме приятелки. Уволниха я, но после съдът я възстанови на работа и това съвпадна точно с периода, когато вече започна да ми личи бременността. Тя има проблеми и не може да забременее вече 2-3 години и откакто се върна на работа не ми говори и просто излъчва завист и отрицателна енергия...Даже сега, докато пиша, тя влиза в нашата стая да принти, защото сме с мрежови принтер и направо се напрягам, едва ли не се опитвам да си скрия корема зад бюрото...
Но това нищо не е...другото, което ме притеснява е колежката ми в стаята /сигурно вече звуча параноично/. Ето защо: с мъжът ми се запознахме тук в работата, но и тя го харесваше и понесе много тежко факта, че той избра мен, а после и нашия брак и като капак на всичко очакването на бебка...Тя по принцип е малко "странен" човек...Преживяла е някакви неща като малка и има леки отклонения. Освен това с разни нейни приятелки се занимават с разни окултни истории и тем подобни. На моменти я улавям, че ме гледа втренчено в корема и направо тръпки ме побиват, чувствам се много некомфортно, още повече, че седим бюро срещу бюро.
Майка ми ми подари гривна от сини мъниста и това е, което нося против уроки.



Тема Re: Лошите очи и урочасването....нови [re: Lara]  
Автор sashama (приятел)
Публикувано06.04.04 17:53



Мила Lara
Най-важното е да не си го слагаш на сърце!Аз като бях бременна си носих гривна с маниста и единственото нещо което правих е да вярвам в детето,което нося!Вярвай,че лоши очи не могат да направят нищо нито на теб,нито на бебо!
Целувки и усмивки от Саша и малката Мирелка!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.