Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 05.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема HELP кърмили майки!нови  
Автор Bakerita (новак)
Публикувано01.04.04 21:34



Според вас какво може да е това?Кати(2.5 месеца),изцяло на кърма) вече няколко пъти отказва да суче .Гладна е ,реве,но като цокне няколко пъти,пуска и пак реве.Първо си помислих за зъби(малко рано,но-акселерация?)
Но минаха няколко дена и не се повтори,венците са си еднакви навсякъде..Вчера вечерта-пак,рев и пуска.Този път реших,че е от коремчето-не е акала 3 дена(тя си е така ,на 3 дена -веднъж)Днес цял ден и давам овесена вода,но ефект никакъв.Но през деня си яде без проблем.И в 18 часа-пак кошмар!Странното е ,че от шише пи.Веднага ,пак я сложих на гърдата-цокна 4-5 пъти и пусна.Пак изцедих в шишето-изпи го.Ако е от запичането-би трябвало и от него да я боли,нали?А,това се случва на една и съща гърда.Мляко има,защото след целия екшън изцедих от нея повече от 30 гр.
Някакви идеи от какво може да е ?Много ме е страх да не се отбие,защото е с алергия и трябва да я кърмя възможно най-дълго.Помагайте,моля ви!



Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: Bakerita]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано01.04.04 21:40



Имат такива кризи на около 3, около 6 и на около 9 месеца.
Продължавай да буташ гърдата упорито :) Като се опъва сега, след малко пак пробвай и така. След 2-3 дни кризите минават.



Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: medusa]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано01.04.04 21:41



Забравих да кажа че и Цоко така предпочиташе едната гърда, а другата не щеше. Кърмех го в какви ли не пози, а най-успешно е, когато е заспал и го взема и той в просъница не усеща, че му е "нелюбимата" гърда и си я изцокваше.



Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: Bakerita]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано01.04.04 21:48



нормално е, преминава

ако не искаш, да я отбиваш, не й давай шише, разликата между двете е, че от шишето тече при значително по-малко усилие на бебето и то като всеки нормален човик, търси по-лесния вариант

и не е запечена, запекът е твърди сухи изпражнения, не толкова честотата на изхождането - справка страницата на Детска гастроентерология

Какими намерениями вымощена дорога в рай?


Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: Bakerita]  
Автор Puhka (член)
Публикувано01.04.04 21:49



Сигурно бъркам, но аз се справям така :

приготвям и мляако в шише и давам за минута, после давам гърдата и тя като че ли се излъгва и си суче.

Случайно дстигнах до този начин и го прилагам. редовно след като дам три минути на гърда и не ще да суче.

А нощем си яде от гърдите без претенции.
Наистина предпочита повече едната гърда и то значително.

Много са полезни текстовете на АннаД, на ЕТ и ппреводните от Зенда

Страхът ти също е фактор то да не е спокойно.

И ние сме така с алергии, лежахме по болници и аз се страхувах за млякото си.
Не го мисли доколкото е възможно....



Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: medusa]  
Автор Bakerita (новак)
Публикувано01.04.04 21:50



Ох,обнадеждаваш ме много!И аз така бях решила-да и я пробутвам когато е сънена.Странното е ,че това е гърдата с повечето мляко,защо така не я харесва?Ще се надлъгваме,явно,но днес ми отне час и половина докато спря рева и то не защото се наяде,а по-скоро каталяса.



Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: Puhka]  
Автор Bakerita (новак)
Публикувано01.04.04 21:53



Извинявай,къде да ги търся тези текстове?



Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: Bakerita]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано01.04.04 21:54



Ами има няколко варианта:
-колики ( пробвай да дадеш капки или чай)
-уши( пипни ушичките да не би да има възпаление)
-смени позата на кърмене( моето бебе не обичаше в една и съща поза да яде)
-може и зъби да да..но все пак е малко рано
-някакви дразнители?( например шум, топло, студено...изолирай каквото може да е причина). Не се отказвай от кърменето, но и не насилвай бебето! Това може да го накара да свързва храненето с неприятно усещане и да се отбие. Предлагай, но не настоявай!
Имай предвид, че такива периоди на опити да се отбие може да има няколко. Азси спомням на 3 месеца като беше, после на 5..и на 6 май бяха.
Според мен не предлагай кърма с биберон- ще се отбие. Предлагай къра на поискване. Дори е добре да спреш водата и да даваш 1-2 дена само кърма.
Само едно не разбрах-н тя ти прави проблем винаги на една и съща гърда ли?
Калин например имаше един период в който не искаше да суче от едната гърда без никакв аособен апричина- пробвай да подаваш гърдата от която не иска да пие от другата страна т.е сложи го да легне и ако не иска да пие например от дясната- подай му я отляво. Повечето случаи се вързват. Ако обаче го прави от една и съща гърда може и да има проблелм с млякото там- пробвай да изцеждаш и давай само от другата. Огледай се да нямаш нещо бучка, болка и т.н в тази гърда. Ако е така - веднага на лекар!
Ами това се сещам...



Тема Re: HELP кърмили майки!нови [re: Bakerita]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано01.04.04 21:55



Значи гледай как правех аз, Цоко като не искаше едната.
Примерно яде от лявата и е сложен да лежи наляво. Понеже не искаше от дясната и като го обърна да лежи надясно писваше, го хващах лееекичко от лявата и както си е наляво легнал го слагам и на дясната, фактически той се пада под дясната ми мишница, ясно ли го описах? :))) За целта разбира се, трябва да си на легло, а не на стол, та да може телцето му да си легне до теб и главата му да минава под мишницата ти за да стига до гърдата.
Или пък го слагам да легне и аз се надвесвам над него с "любимата" гърда, като се подпирам на лакът. Суче. Не го мърдам, а само сменям гърдата. Малко е неудобно с втората, ама зор да не минем на шише, бях много упорита и така минавахме през кризите :))) Кърмен е 9 месеца.



Тема Re: HELP кърмили майки! [re: Bakerita]  
Автор gugu (новак)
Публикувано01.04.04 21:56



I pri nas imashe takav period - vsiako jadene svashvashe s rev. Ne razbrah kakva e prichinata, vapreki, che si misleh za afti, koliki ... Chetoh, che moje da e takava reakciata ako si jala luto, no to e do mlekoto, a ne gardata. Prosto kato pravi taka ja ostaviam i sled chas i polovia i poveche ako iska jade. Ne sam se pritesniavala che shte pregladnee. Dori mi e minavalo prez uma idejata sas shisheto, no ne sam stigala do neja.
Sega se hranim predimno ot shishe prez sedmicata i az se cedia. Taka, che ne se shashkaj - i tova e variant. Az mnogo se pritesniavah, che karmata mi shte spre kato tragnah na rabota, no eto veche blizo mesec si ja poddarjam (da chukna na darvo da ima oshte za niakolko meseca pone).

PS: Male, te Katerinite maj i po nrav i po mucunka si prilichat





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.