Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Затворена фонтанела?  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.03.04 14:59



На консултацията онзи ден ни казаха, че фонтанелата ни се е затворила. Тя по начао си беше много малка. Това опасно ли е? Чувала съм, че чак на края на първата годиан се затваря, а ние сме на 3 месеца само!

И още едно питане. Малкият е с хрема. Хвана я от мен, аз бях хремава миналата седмица. Пробвах да го кърмя с маска, но не помогна, ние по цял ден бяхме заедно, нямаше кой друг да го занимава вместо мен. Изписаха ни някакви капки, за да му отпушвам нослето преди кърмене, но през останалото време как диша милото Някой да знае как мога да му издухам нослето?

Here I am - on the road again...


Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: Лeйди]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано26.03.04 15:05



С помпичка за нос. Почти всички бебешки фирми имат като артикул, а и със сигурност продават във всеки бебешки магазин. Може и в аптеките да продават.

За съжаление за фонтанелата нищо не мога да ти кажа.


Редактирано от Чeтa на 26.03.04 15:06.



Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: Лeйди]  
Автор Biba ()
Публикувано26.03.04 15:14



Здравей,
за нослето има едни специални помпички, тука ги продават по аптеките, бебешките магазини и по бебешките щандове в суперите. Не съм ги ползвала (да чукна на дърво сме нямали проблеми досега) и незнам дали помагат, а иначе нослето (когато се вижда нещо в дупчиците) го чистя с пърченце хартиена носна кърпичка или салфетка навита на стегнато руло (навивам двата края в различни посоки- ама и аз го обясних) бъркам с него и го въртя наляво-надясно, всичко обира. Дребната обаче знае вече за какво е това рулце и веднага почва да се джаска като ме види, че я приближавам с него . Малки, малки ама и те не се лъжат лесно. Клечките за уши ме е страх да ги ползвам за тази цел, защото както казах ми е доста подвижна момата.
Успех и дано да ви мине по-скоро.




Lea 08.01.2004

Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: Лeйди]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано26.03.04 15:29



не се тревожи, големият ми син имаше огромна, а Галя и Вили - съвсем малки и се затвориха горе-долу тогава - с Галя лекарката имаше съмнение, че е от прекалено много калций, защото съм пила Матерна, пък с малкия не съм пила и му беше същата....

за хремата промивки с физиологичен разтвор или коларгол от аптека, в която бъркат капки



Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: Biba]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.03.04 15:42



Мерси ви за идеята с помпичката, ще потърся такава. Иначе аз нослето го почиствам с клечки за уши с ограничиител. Много съм доволна от тях и за нослето и за ушите - и да искаш, няма начин да бръкнеш по-дълбоко, от колкото трябва.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: ET]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.03.04 15:46



Ами аз Матерна не съм пила, явно е нещо генетично заложено, защото свекърва ми каза, че и мъжът ми е бил с малка фонтанела, но тя не се е затворила толкова бързо май...
Иначе заради тая фонтанела не пием капки витамин Д...

Here I am - on the road again...


Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: Лeйди]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано26.03.04 16:18



За фонтанелата нищо не мога да ти пиша, но щом лекарката не се е притеснила сигурно е нормално!
Иначе за нослето ние използваме такава помпичка и добре изчиства нослето, само където бебка доста плачка докато й го изчистим. Слава Богу скоро не ни се е налагало да я ползваме. Ние я купихме от аптеката до нас, че тогава ни трябваше по спещност.
Успех и дано да му мине бързичко на Емчо!

Деница-5.12.2003г.


Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: Лeйди]  
Автор vanesaa ()
Публикувано26.03.04 16:36



Имам такава помпичка на Нук ако искаш ще ти я подаря, не съм я ползвала!!



Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: vanesaa]  
Автор elishka2OOO (mama na Wanko)
Публикувано27.03.04 01:23



И ние сме ползвали такава помпи4ка на НУК и съм стра6но доволна.Жалко оба4е 4е беб4о порасна и с ни6то не може6 го излъга да му докосне6 носа,но ина4е са супер.
А за фонтанелата-ние сме на 1 годинка ве4е и не се е затворила?Аз знам 4е до 2 години трябва да се затвори,не до 1?



Тема Re: Затворена фонтанела?нови [re: elishka2OOO]  
Автор миз (боса под дъжда)
Публикувано27.03.04 04:07



аз знам, че фонтанелата нормално се затваря между 12 и 18 месеца, два-три месеца по-рано едва ли е толкова впечатляващо, но 3-ти месец ми се вижда прекалено рано. лекарката не даде ли някакво обяснение освен, че се е затворила?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.